Як здійснити заміну паливного фільтра на дизелі самостійно?

Паливний фільтр як бензинових, так і дизельних двигунів є одним з основних елементів, що визначають роботу мотора. Експлуатація забитого паливного фільтра (далі — ТФ) в кінцевому підсумку може призвести до небажаних наслідків. Якщо ви не хочете, щоб ваш автомобіль заглох десь посеред дороги, то час від часу варто приділяти час діагностиці цього елемента. Через деякий час змінювати і як це зробити — дізнайтеся з статті.

Коли потрібно проводити заміну?

Це питання трохи неоднозначний. На сьогоднішній день дизельне паливо, яке продається на вітчизняних автозаправках, насправді далеко не завжди відповідає міжнародним стандартам. У регламенті з обслуговування дизельних двигунів у кожного автомобіля зазвичай вказаний термін заміни ТФ через кожні 30 тисяч кілометрів пробігу.

Так выглядит ТФ в месте установки
Так виглядає ТФ в місці установки

Але ця цифра може варіюватися залежно від якості бензину:

 1. приміром, на Фольксваген Тігуан заміна паливного фільтра на дизелі може здійснюватися через кожні 90 тисяч кілометрів пробігу. Це в тому випадку, якщо дотримується найголовніше умова: коли паливо, заливаемое в автомобіль, відповідає міжнародному стандарту EN 590. На жаль, на сьогоднішній день на вітчизняних автозаправках практично неможливо знайти таке паливо, тому термін зміни компонента значно зменшується — змінювати потрібно буде більш часто.
 2. В основному, коли перед автомобілістом стає питання — через скільки міняти ТФ, він звертається до сервісного мануали. Практично всі автомобільні виробники вказують у книжках по експлуатації авто цифру — через 30 тисяч км пробігу. Це означає, що заміна повинна здійснюватися кожні 30 тисяч км, якщо заправляемое дизельне паливо не відповідає міжнародному стандарту EN 590. Як правило, такий дизель продається на елітних вітчизняних АЗС, тобто там, де бензин коштує трохи дорожче, ніж на інших заправках у вашому місті.
 3. Є ще одна цифра — через 7 500 км. Якщо ви не знаєте, через скільки міняти ТФ, то проаналізуйте якість палива, яке ви заливали. Цифра 7 500 км актуальна для тих транспортних засобів, які заправляють дуже поганим паливом. Тобто ДТ, в якому вміст сірки більше двох тисяч частинок на мільйон. Як правило, таке ДТ торговці продають неякісним паливом на узбіччі дороги або на дуже дешевих автозаправках.
Отработавший свой ресурс дизельный ТФ
Відпрацював свій ресурс дизельний ТФ

В середньому ж, враховуючи якість вітчизняного ДТ, заміна дизельного паливного фільтра повинна здійснюватися кожні 15 тисяч км пробігу.

Однак не завжди наведені вище терміни періодичності заміни ґрунтуються на якості заправляється ДТ. Часто власник транспортного засобу, запитуючи себе, через скільки або як часто потрібно змінювати ТФ, стикається з іншими проблемами в його роботі. Слід зазначити, що ці проблеми, які з'являються при функціонуванні двигуна, часто визначають працездатність елемента і необхідні інтервали заміни. Якщо при функціонуванні вашого транспортного засобу були зафіксовані такі проблеми, то вам слід оцінити працездатність компонента. Можливо, вже настав час його міняти:

 1. Якщо мотор відмовляється запускатися. Ви крутите ключ у замку запалювання, але безрезультатно. Машина намагається завестися, але нічого не виходить. Як правило, у випадку з забитим ТФ запуск мотора буде неможливий. В результаті того, що елемент забивається частинками бруду, проходження палива на магістралі буде неможливим, відповідно, і запуск двигуна теж.
 2. Нестабільна робота двигуна. Часто при забитому ТФ двигун внутрішнього згоряння демонструє свою нестабільну роботу. Машина «чхає», періодично проявляються ривки. Особливо це актуально в тих випадках, коли водій намагається збільшити швидкість транспортного засобу, тобто збільшує кількість оборотів мотора. Коли ви тиснете на газ, починають ривки, які зникають після того, як нога з педалі газу прибрана.
 3. Машина стала дуже сильно троїти. Знову ж таки, це є наслідком нестабільної роботи двигуна в цілому. Як правило, таке троение відбувається в тому випадку, коли ви їдете на нейтральній швидкості, тобто на холостих обертах. Взагалі, в цілому, двигун може троіть і на швидкості, якщо ТФ дуже сильно забитий. Крім того, коли ви скидаєте швидкість, машина може і зовсім періодично глухнути. Як правило, це проявляється при гальмуванні на світлофорах або просто при різкому скиданні швидкості.
 4. Ще один момент, що може свідчити про необхідність заміни ТФ — це збільшена витрата палива. У деяких випадках витрата дизеля може збільшуватися в рази вище норми. Зрозуміло, це може бути пов'язано і з некоректною роботою самого мотора, але підвищення витрати палива — один з показників необхідності заміни компонента.

Взагалі, якщо ви замислюєтеся, через скільки потрібно міняти ТФ, то в першу чергу необхідно звернутися за допомогою до сервісного мануали свого транспортного засобу. Як правило, відповідь криється саме там. Крім того, заміна ТФ може бути одним із заходів по підготовці транспортного засобу до зимового періоду. Якщо ви часто експлуатуєте автомобіль, такий варіант цілком можливий.

приміром, якщо ви поміняли ТФ навесні і пройшли вже близько 25 тисяч км, то подумайте самі, чи доцільно це робити. Адже при регулярній експлуатації транспортного засобу в ньому збирається конденсат і цього не уникнути. Власне, сам ТФ і призначений для того, щоб збирати воду, яка не повинна потрапити в паливну систему. При настанні морозів, як ви розумієте, конденсат може і зовсім замерзнути, а це, в свою чергу, відіб'ється на пропускної здатності двигуна. Щоб цього не сталося в самий невідповідний момент, ми рекомендуємо розглядати міру по заміні ТФ перед зимою в якості профілактичної.

Так выглядит дизельный ТФ в месте установки - красным отмечены винты, которые нужно открутить, чтобы до него добраться
Так виглядає дизельний ТФ в місці установки — червоним відзначені гвинти, які потрібно відкрутити, щоб до нього дістатися

Як можна здогадатися, на ресурс експлуатації ТФ впливає і його якість. Якщо ви купуєте якісну продукцію від виробника, то можете бути впевнені в тому, що компонент пропрацює весь свій ресурс служби у повному обсязі. Мова йде про більш дорогих деталях, які стоять вище аналогів на вітчизняному ринку. Але якщо ви використовуєте неякісну продукцію, то ресурс експлуатації ТФ може знизитися в кілька разів, це теж слід враховувати.

Процес заміни

Дизельні ТФ можуть мати кілька варіацій по своїй будові і місцем розташування. В одних авто вони встановлюються в підкапотному просторі, в нових транспортних засобах — в зборі з бензонасосом. Процедуру заміни ТФ розглянемо на прикладі автомобіля Тойота, в якому елемент разом з бензонасосом встановлений в моторному відсіку.

Необхідний інструментарій

Отже, необхідно заздалегідь підготувати для здійснення заміни.

Йдеться про:

 • самому елементі — паливному фільтрі;
 • невеликої ємності для збору відпрацьованої рідини з старого фільтруючого компонента;
 • гумових рукавичках;
 • ганчірках;
 • гайкових ключів (потрібні різні розміри, тому краще підготувати набір);
 • отвертках — хрестовій і з плоским наконечником.

Також відразу ж зважте свої сили. Якщо ви вперше стикаєтеся з необхідністю заміни компонента, не впевнені, що зможете все зробити самостійно чи не знаєте, де розташований ТФ у вашому авто, то краще і не починайте. У цих випадках ми рекомендуємо довірити це справи професіоналам, які нехай і за гроші, але зроблять все якісно і сумлінно.

Також врахуйте, що якщо ви змінюєте ТФ, то палити на робочому місці ні в якому разі не рекомендується. Як ви розумієте, дотримання правил пожежної безпеки — понад усе. Також слід врахувати, що якщо роботи здійснюються в гаражі або просто закритому приміщенні, то слід організувати тут вентиляцію, оскільки запах бензину токсичний і це може відбитися на здоров'ї людини.

Дії

Якщо ви розібралися, як часто потрібно змінювати компонент, то пора приступити до заміни.

Нижче наданий детальний мануал по цьому процесу для автомобіля Тойота Ауріс:

 1. Для початку слід скинути тиск в паливній магістралі. Для цього заглушіть мотор і відкрийте капот вашого транспортного засобу. Знайдіть блок запобіжників, зніміть з нього кришку. Вам необхідно знайти запобіжник, який відповідає за функціонування паливного насоса — демонтуйте його, приберіть в сторону, щоб не втратити. Потім сядьте за кермо і заведіть мотор. Машина заведеться, після чого через якийсь час затихне. Коли це сталося, заведіть двигун ще раз, переконайтеся в тому, що авто більше не може завестися — таким чином буде скинуто тиск в паливній магістралі.
 2. В нашому випадку ТФ розташований в підкапотному просторі, з правої сторони, якщо стояти обличчям до авто, прямо навпроти сидіння водія. Щоб дістатися до нього, потрібно здійснити демонтаж захисної кришки повітряного фільтра. У цьому разі вона може бути встановлена як фіксаторах, так і на болтах, все залежить від року випуску автомобіля. У будь-якому випадку, вам необхідно демонтувати кришку, а для цього ви або отожмете фіксатори, або викрутіть гвинти. Коли ви це зробили, ви зможете побачити паливний насос, в якому розташований безпосередньо фільтруючий елемент — він має форму циліндра.
 3. Дістатися до нього може заважати датчик контролю рівня конденсату в насосі. Вам необхідно від'єднати хомут, на якому він кріпиться. Якщо є проводка, то її також потрібно відключити.
 4. Часто в тих випадках, коли ТФ змінювався давно, то його зняття може викликати певні труднощі у водія. Можливо, якщо у вас є знімачі, то процедура пройде набагато легше — вам потрібно буде тільки використовувати їх для демонтажу, але якщо дані компоненти у вас відсутні, то доведеться демонтувати елемент руками. Майте на увазі — місця в підкапотному просторі не так багато, як хотілося б, тому часто ця процедура викликає складності. Щоб не пошкодити інші компоненти мотора, робіть все обережно і акуратно.
 5. Далі, слід демонтувати всі шланги, які підходять до фільтруючому елементі. Крім того, також буде потрібно зняти і його кріплення. В цьому випадку вам будуть потрібні викрутки — використовуйте їх, щоб демонтувати всі патрубки. Зробіть це по черзі.
 6. Перед тим, як приступити безпосередньо до демонтажу, вам потрібно ганчірка — оберніть нею ваш ТФ, оскільки при його знятті звідти може вийти частина дизельного палива. Крім того, візьміть також ємність і підставте його безпосередньо під елемент, звідти може вийти не менше 150 грамів палива.
 7. Власне, на цьому процес зняття завершений. Тепер візьміть новий ТФ і залийте в нього близько 150-200 грамів палива — до самих країв. Також дизелем необхідно буде змастити і ущільнювальне кільце на самому ТФ, щоб згодом він не прикипів.
 8. Вся подальша збірка здійснюється в зворотному порядку. Часто власники авто допускають помилки (ідеться конкретно про автовласників Тойота Ауріс), забуваючи підключити всі відповідні патрубки до компоненту. Не забудьте цього зробити. Ми рекомендуємо вам, встановлюючи ТФ, закрутити його від руки, оскільки згодом можуть виникнути певні складнощі з демонтажем компонента.
 9. Коли ТФ встановлений, не забудьте підключити запобіжник насоса — власники авто також часто допускають таку помилку. Після установки запобіжники провернути ключ у замку запалювання, але не запускайте двигун. Таким чином буде відновлено тиск в системі.
 10. Після цих маніпуляцій виставте селектор коробки передач у нейтральне положення. Заведіть ваш транспортний засіб, а педаль газу рекомендуємо натиснути в підлогу. Таким чином, із системи вийде повітряна пробка — вона часто утворюється в процесі заміни, а ось видалити її вдається не завжди. Якщо ви затискаєте педаль газу до упору, то ваш транспортний засіб пропрацює три-п'ять секунд, після чого затихне. Це — нормальний процес, так і повинно бути. Процедуру запуску двигуна слід повторити кілька разів — автомобіль в будь-якому випадку заведеться, як тільки буде ліквідована повітряна пробка.
 11. Також варто відзначити, що після проведення цього процесу на приладовій панелі часто з'являється лампочка Ckeck Engine, яка свідчить про несправність фільтруючого компонента. На неї можна не звертати уваги — це нормальна ситуація після заміни фільтра. Як правило, ця проблема зникає після декількох хвилин їзди.
 12. Наостанок — після контрольної поїздки можете ще раз відкрити капот і перевірити якість установки ТФ — щоб у ньому не було патьоків. Якщо все нормально, то сідайте за кермо і катайтеся задоволення.

Відео «Заміна дизельного паливного фільтра своїми руками»

Про те, як у домашніх умовах можна змінювати дизельний паливний фільтр, ви зможете дізнатися з відео.


Коментарі та відгуки