Лого av-to.info
Двигун

шліфування колінчастого валу своїми руками - технологія ремонту

згодом експлуатації транспортного засобу будь-якої його вузол або агрегат потребуватиме ремонту. Багато автомобілістів стикаються з таким питанням, як шліфування коленвала, в результаті зносу робочих поверхонь всіляких підшипників. Саме технологічним процесом відновлення колінчастих валів і присвячений цей матеріал.

В яких випадках необхідно проводити шліфування коленвала?

Колінчастий шків є досить складний за конструкцією і функціонуванню елемент двигуна. Його призначення полягає в перетворенні зворотно-поступальних рухів поршнів в крутний момент. Якщо пояснити в двох словах, то колінвал дозволяє транспортному засобу рухатися, без нього неможлива робота жодного двигуна.

Коленчатый вал двигателя
Колінчастий вал двигуна

Перед тим, як розповісти, що таке розточування коленвала, розберемося , що ж впливає на його знос:

 1. у блоці двигуна колінчастий монтується в нижній частині як мінімум на п'яти підшипниках (корінних). Крім того, тут знаходиться і кілька шатунних підшипників (в залежності від числа циліндрів). Необхідність розточення компонента виникає в результаті зносу шатунних або корінних елементів.
 2. Також на це впливають і шатуни, які пов'язані з поршнями. Вони монтуються до ексцентричним кільцям за допомогою підшипників ковзання.
 3. Якщо автомобіль тривалий час експлуатується без обслуговування кілець і так званих вкладишів, в системі значно знижується рівень тиск змазує рідини. Від цього з ладу може вийти навіть двигун.

Саме в таких випадках, якщо ви не хочете купувати вийшли з ладу компоненти, здійснюється розточування коленвала, тобто процес відновлення його працездатності. Професіонали в цій галузі давно знають, що конструкція корінних і шатунних елементів ковзання колінчастого шківа здійснюється з використанням змінних вкладишів. У тому випадку, коли їх знос досягає критичних меж, доводиться розбирати двигун і монтувати нові компоненти.

Причини, за якими виникає необхідність розточення

Насправді причини, за якими здійснюється процес відновлення і шліфування коленвала, дуже банальні. І пов'язані вони виключно з експлуатацією транспортного засобу.

Причини необхідності відновлення наступні:

 1. Якщо ви регулярно використовуєте низькоякісну змазує рідина. Мастило низької якості безпосередньо впливає на знос всіх компонентів.
 2. Якщо ви змінюєте моторну рідина набагато рідше, не дотримуючись термін заміни. У тому числі мова йде і про фільтруючих елементах. На додаток до цього, якщо масло низькоякісне, то необхідність розточення настане набагато раніше.
 3. Ще один недолік в експлуатації - це недостатній прогрів мотора перед початком їзди. Особливо це стосується експлуатації транспортного засобу в зимову пору року. В цьому випадку машину потрібно як слід прогрівати.
 4. Якщо транспортний засіб регулярно використовується в режимі підвищених навантажень.
 5. Якщо в двигун внутрішнього згоряння якимось чином потрапляє волога.
 6. В том случае, если произошел повышенный износ посадочных мест, поскольку сопрягаемые элементы ДВС изначально были низкокачественными. Либо же при эксплуатации авто был нарушен режим их термической обработки.

Симптоми необхідності ремонту шийок колінчастого вала

Отже, при яких симптомах виникає необхідність відновлення вузла і ремонту шийок.

Это обычно происходит при проявлении следующих дефектов:

 1. Якщо при демонтажі вузла ви помітили, що на поверхнях, що труться утворилися подряпини в результаті механічної дії.
 2. Якщо значно збільшилися допустимі розміри зазорів, це також є недоліком.
 3. Якщо на поверхні шийок бразовалісь кільцеві ризики.
 4. Якщо стався перегрів двигуна, при це заклинило або розплавилися вкладиші.

Детальна інструкція

З причинами і симптомами необхідності відновлення ми розібралися. Де розточити колінвал і скільки це коштує? Саме таке питання спадає на думку кожному власнику транспортного засобу, що зіткнувся з необхідністю ремонту вузла. Відповідь проста - колінчастий шків цілком можна розточити в домашніх умовах, зрозуміло, при наявності необхідного обладнання (верстата), інструментів і певних знань.

Провести таку процедуру в гаражі практично неможливо, оскільки для цього потрібен спеціальний верстат. | || 240

Но вы должны максимально понимать эту тему, поскольку изучить техническую литературу и посмотреть один раз, как это делает специалист, будет крайне недостаточно. Как минимум, нужно иметь соответствующий опыт. Итак, как происходит расточка — весь технологический процесс с подробным описанием предоставлен ниже.

Голосування

Ви коли-небудь займалися шліфуванням клонували?

Загрузка ... Завантаження ...

Інструменти, верстат

 1. Перше, що вам буде потрібно для відновлення вузла - це спеціалізований верстат. Врахуйте, що без нього робота буде неможливою, верстат - це найважливіше.
 2. Набір гайкових ключів.

Етапи

 1. Отже, перейдемо до технологічного процесу. В першу чергу необхідно буде демонтувати з мотора все навісне обладнання. В даному випадку потрібно також зняти зчеплення з маховиком, а також КПП. Злийте все видатковий матеріали (моторну рідина, антифриз) з систем. Почекайте якийсь час, поки повністю не зіллється все масло. Використовуйте весь необхідний для цього інструмент.
 2. Після того, як демонтовано все навісне обладнання, мотор слід витягнути з підкапотного простору. Зрозуміло, самому впоратися з цим завданням у вас навряд чи вийде, тому заздалегідь подбайте про те, щоб у вас був помічник.
 3. Далі, необхідно розкрити піддон двигуна. Після цього можна відкрутити кришки шатунних і корінних підшипників. Використовуйте для цього всі необхідні інструменти. Коли кришки відкручені, їх можна демонтувати разом з вкладишами, а сам колінчастий шків для відновлення слід витягти.
 4. Наступним етапом процесу відновлення колінчастого вала буде повна прочистка. Це робиться перед тим, як здійснювати його розточення. Очищення елемента повинна бути найбільш ефективною, оскільки цей крок є дуже важливим у всьому процесі.
 5. Як правило, сам процес шліфування починається з роботи з шатунними шийками. Щоб здійснити цю процедуру, колінчастий вал необхідно встановити на спеціалізований верстат. Як ви можете побачити на фото, такий верстат ви навряд чи зможете взяти в прокат, тому дана процедура можлива тільки в спеціалізованих автосервісах або на виробництві. Шатунниє шийки необхідно правильно відшліфувати, дотримуючись технологію (спочатку вимірюється сама зношена шийка, щоб визначити розміри, до яких необхідно здійснювати розточення). Якщо помилитися в цьому питанні, наслідки можуть бути незворотними аж до того, що буде потрібно заміна компонента.
 6. Коли цей крок завершено, на верстаті необхідно здійснити балансування. Після балансування за допомогою стійок з індикатором елементи повинні перебувати в такому вигляді, щоб вісь шийок не співпадала, їх слід виставити по осі обертання. Ця умова є обов'язковою, тому також зверніть на це увагу. Таким чином при балансуванні зовнішня поверхня шийок сточується до потрібних габаритів.
 7. І тільки потім, коли виконані всі зазначені вище пункти і вузол встановлений на верстат, можна приступати до самого процесу шліфування колінчатого шківа. Вам необхідно правильно його відшліфувати, після чого колінчастий вал промивається. Промивання повинна здійснюватися дуже якісно, ​​особливу увагу необхідно приділяти мастильним каналах.
 8. Після всіх цих етапів настає черга корінних шийок. Як і в попередньому випадку, почати необхідно з тієї шийки, яка зношена більше за інших. Таким чином визначається їх ремонтний розмір. Всі інші шийки підганяються під ці габарити.
 9. Потім, коли всі етапи процесу завершені, вам слід здійснити перевірку правильності форми вузла. Порівнювати до стандартів безглуздо, інакше в чому сенс шліфування. Але все розміри повинні відповідати один одному і бути пропорційні. Деякі здійснюють розточення клонували з напиленням, такий крок дозволяє збільшити ресурс експлуатації вузла. Однак, напилення не є обов'язковою умовою, тому ми обійдемося без нього.

Коли всі роботи завершені, необхідно провести повну прочищення вузла від продуктів зносу, тобто металевої стружки та іншого сміття. Далі, вузол необхідно змастити, потім збираються всі компоненти механізму. Отриманий вузол монтується назад в двигун. Вся збірка відбувається в зворотній послідовності.

Як можна продовжити життя коленвалу?

 1. Потрібно дбайливо використовувати своє авто. Не допускайте перегріву двигуна, як можна рідше їздите на підвищених обертах.
 2. Вчасно міняйте видатковий матеріали (масло, фільтр).
 3. Краще не використовуйте додаткові присадки (бажано відразу брати якісне масло).
 4. Процес ремонту ДВС краще довіряти професіоналам.

Відео «Шліфування коленвала»

Більше інформації - на відео.