Перевірка компресії в циліндрах двигуна: що потрібно знати?

Для того, щоб автомобіль не підвів в дорозі, потрібно стежити за його технічним станом, вчасно змінюючи витратні матеріали та виконуючи необхідний ремонт. Діагностувати справність двигуна можна по тиску камері згоряння. Різна компресія в циліндрах говорить про неполадки в циліндропоршневої групи. У статті дається поняття компресії, як правильно її виміряти і зробити аналіз несправностей двигуна.

Поняття компресії

В перекладі на російську мову компресія означає «стиснення». Якщо немає витоків суміші, то двигун працює на повну потужність. Таким чином, компресія – це тиск в камері згоряння, що виникає у вищій точці такту стиснення. Компресія може вимірюватися в паскалях, кілограмах на сантиметр, але загальноприйнята одиниця виміру — атмосфери.

Измерение давления в цилиндрах
Свідчення тиску на манометрі

Оптимальний тиск в циліндрах визначається технічними характеристиками, заявленими виробником. Якщо двигун працює в повну силу, то при пересуванні поршня вниз в циліндри надходить потрібну кількість повітря, потім поршень починає рухатися вгору, а в камеру впорскується паливо. Коли виникає іскра, суміш детонує і повинна згоряти без залишку. При цьому виділяються відпрацьовані гази, кількість яких повинна бути мінімальною.

Компрессометр і його різновиди

Тиск в циліндрах вимірюється з допомогою компрессометров.

Існують наступні види приладів:

 • бензинові;
 • дизельні;
 • універсальні.

Прилади відрізняються між собою принципом дії і застосовуються на СТО, але можуть з успіхом використовуватися для перевірки тиску в домашніх умовах. Компрессометр складається з манометра, з'єднаного зі штуцером і зворотним клапаном за допомогою гумового шланга. При обертанні колінчастого у шлангу зростає тиск. Воно буде збільшуватися до тих пір, поки воно не зрівняється з тиском в циліндрах. Це значення показує прилад.

Прибор для измерения компрессии
Компрессометр для вимірювання тиску

Для вимірювання компресії на бензинових двигунах використовуються притискні пристрої, оснащені спеціальною гумовою трубкою. Прилад універсальний, але при його використанні необхідний помічник.

Допомогу не знадобитися, якщо використовувати різьбові прилади. Для перевірки компресії вимірювач закріплюють в отвір для свічки або отворі форсунок. Прилад оснащений спеціальною гумовою втулкою, що дає можливість використовувати його в якості притискного пристрою. Завдяки гнучкості приладу для зняття вимірів немає необхідності демонтажу вузлів двигуна.

З допомогою універсальних компрессометров можна вимірювати тиск в дизельних агрегати. Імпортні прилади обладнуються додатково набором перехідників, що дозволяє виконувати вимірювання на автомобілі будь-яких марок. Фахівці радять купувати різьбові компресометри, наконечник яких вкручується в свічковий отвір, а манометр з'єднується не трубкою, а гумовим шлангом.

У відео розглядається компрессометр і розповідається, як правильно поміряти компресію.

Посібник з перевірки

Фахівці рекомендують заміряти тиск в циліндрах через 3-5 тис. км пробігу для авто вітчизняного виробництва і через 10-20 тис. км для іноземних машин. Міряти компресію потрібно при відкритій і закритій дросельній заслінці, це дасть можливість більш точно визначити причину неполадок у роботі двигуна.

Голосування

Ви вимірюєте компресію в циліндрах самостійно?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Попередні процедури

Перевірка повинна проводитися на розігрітому двигуні. Якщо машина перебувала в спокої, то двигун потрібно завести і прогріти до робочої температури. Після розігріву необхідно вимкнути запалювання і припинити подачу палива. Для правильної перевірки акумуляторна батарея повинна бути повністю заряджена. Недостатня зарядка батареї не дасть розкрутити стартер на повну потужність, що може серйозно спотворити показання перевірки. Крім того, потрібно перевірити справність стартера.

Диагностика работы двигателя
Діагностика роботи двигуна

Основна частина перевірки

Перевірка тиску в циліндрах складається з наступних кроків:

 1. Спочатку потрібно відключити свічкові дроти.
 2. Далі слід викрутити свічки запалювання за допомогою свічкового ключа або головки. При цьому потрібно стежити за чистотою свічкових отворів. При необхідності їх необхідно очистити від пилу і забруднень, а далі стежити, щоб в отвори не потрапила бруд.
 3. Важіль передач потрібно встановити в нейтральне положення.
 4. Потім потрібно вкрутити вимірювач компрессометра в один з отворів.

  Измерение компрессии двигателя
  Вимір тиску в циліндрі
 5. Далі помічник повинен вичавити педаль акселератора і запустити стартер, провернувши колінвал хоча б на 8 тактів стиснення.
 6. Дії необхідно повторювати поки стрілка манометра не перестане підніматися. Коли вичавлюють акселератор, відкривається дросельна заслінка.
 7. Отримані показання слід записати. Після кожного виміру необхідно скидати свідчення.
 8. Таким чином, виконуються виміри на кожному циліндрі.
 9. Далі, для того щоб зрозуміти характер несправностей, треба зняти показання на кожному циліндрі при закритій заслінці. Для цього під час вимірювань не потрібно натискати педаль акселератора.

Зняті показання потрібно порівняти зі штатними даними для даної марки автомобіля і пробігом. Знаючи, яка повинна бути компресія і враховуючи пробіг автомобіля, необхідно зробити порівняльний аналіз отриманих даних.

Аналіз отриманих даних

Норма компресії для кожного двигуна відрізняється, але в середньому нормальним вважається тиск близько 10-12 кг/см2. Компресія в кожному з циліндрів не повинна відрізнятися більш ніж на 10%.

Нормальные показания компрессометра
Нормальні показники компрессометра

Під час експлуатації поршень постійно рухається всередині циліндра, поступово стираючи його стінки. Таким чином об'єм циліндра збільшується, між поршневими кільцями і стінками камери виникають зазори, через які газ під тиском проникає в картер і повітряно-паливна суміш згоряє не повністю. У таких випадках компресія падає.

При зниженні тиску в циліндрах з'являються наступні проблеми в роботі двигуна:

 • підвищується витрата ПММ;
 • автомобіль погано заводиться;
 • чорний дим у вихлопних газах;
 • збільшується тиск у системі охолодження;
 • нестабільна робота двигуна в різних режимах;
 • чути удари і удари.

Існують і інші причини зменшення тиску в циліндрах:

При виявленні ознак несправностей в циліндропоршневої групи необхідно виконати додаткову діагностику і усунути причину неполадок, інакше це може привести до дорогого ремонту.

Відео «Перевірка компресії в циліндрах»

В цьому відео показаний процес вимірювання тиску в циліндрах з допомогою компрессометра.


Коментарі та відгуки