Лого av-to.info

Покрокова інструкція з виготовлення та встановлення підігрівачів двигуна своїми руками

Подогрев двигателя своими руками можно изготовить на основе прогрева масла или антифриза. Для дизельного мотора эффективнее всего разработать обогрев отдельных элементов топливной системы, например, фильтра тонкой очистки или сепараторной конфигурации. Сделать в домашних условиях автономное устройство, работающее на солярке, бензине или газе не получится из-за сложности процесса и высокой пожароопасности самодельного агрегата.

Як зробити підігрівач антифризу на 220В?

підігрівач на 220 Вольт для авто необхідно оснастити насосом для забезпечення циркуляції рідини по систе е охолодження. При відсутності помпи можна зробити самостійну установку і підключення автономного електропідігріву в найнижчій точці охолоджувального вузла. Прогрів рідини повинен скласти не менше 50 градусів, але для роботи рідинних систем взимку потрібно висока напруга (12 вольт - недостатньо).

Що знадобиться для виготовлення?

Щоб самому виготовити підігрівач на 220В , буде потрібно:

 • котел або бочонок (можна будь-який резервуар аналогічної форми), виконаний зі сталі або іншого металу;
 • розподільний пристрій (блок керування);
 • текстолитовая пластина (товщина 6 мм);
 • нагрівальний механізм (можна встановити ТЕН від електричного чайника);
 • Штуца ра і патрубки для підключення (допускається використання сантехнічних шлангів).

Етапи виготовлення

Зображення Дії
 1. Установка передпускових електропідігрівачів для легкових авто починається з модернізації кришки котла (або іншого аналогічного резервуара), з нього витягується скло.
 2. з текстолітової пластини слід вирізати потрібну форму, після встановити матеріал в кришку з використанням епоксидного клею. Слід виключити появу щілин, щоб не допустити витоку Тосола.
На дні котла або бачка встановлюється два штуцери. Якщо резервуар цілісний, то попередньо треба просвердлити 2 отвори відповідного діаметру. Важливо, щоб штуцери ставили щільно в котлі, інакше після монтажу автомобільний нагрівач буде протікати.
В отвір в кришці встановлюється нагрівальний елемент. Фіксація пристрої здійснюється на епоксидний клей.
Потім розподільний пристрій встановлюється так, щоб в ньому можна було заховати проводку. У кришці механізму встановлюються роз'єми, які використовуються для підключення кабелю.
У результаті повинна вийти схожа конструкція
Виконується установка і фіксація котла, для кріплення будуть потрібні пластикові хомути. Треба переконатися, що кришка не злетить з нагрівача під впливом тиску.
Проводиться монтаж штуцера з вентилем, який буде використовуватися для стравлювання залишкового повітря з котла

Саморобний підігрівач двигуна з помпою

При виготовленні саморобного підігрівача ДВС з помпою, потрібно враховувати такі нюанси:

 1. Монтаж нагрівача з насосом може бути виконаний в будь-якому місці системи охолодження. Помпа створює необхідний тиск, дозволяючи видаткового матеріалу примусово циркулювати.
 2. Для забезпечення хорошого підігріву місця пайки краще використовувати газову або точкове зварювання.

Що знадобиться для виготовлення?

щоб створити такий підігрівач, знадобиться:

 • відрізок товстостінної труби довжиною 80 мм;
 • насос (в прикладі використовується помпа від Газелі);
 • два шланга по 20 мм ;
 • металева пластина;
 • нихромовая нитку.

Етапи виготовлення

Покрокова інструкція по збірці:

 1. Спочатку проізводітс обробка толстостенной трубки. Необхідно домогтися, щоб її зовнішній вигляд і діаметр відповідали потрібним розмірам.
 2. З металевої пластини вирізається два диска. Розміри цих компонентів повинні відповідати діаметрам труб.
 3. До кожного диска приварюється або припаюється по одній додатковій пластині. Це дозволить забезпечити кращий теплообмін і ефективний прогрів.
 4. Для створення теплообмінника можна обробити шви пристрої паяльником або зварювальним устаткуванням. На цьому етапі важливо переконатися в гарній герметичності і відсутності зазорів, щоб не допустити витоку рідини в подальшому. Якісної електроізоляції можна досягти застосуванням листового азбесту.
 5. Проводиться кріплення нихромовой спіралі на аркуші паронита, фіксація здійснюється в спеціальних отворах. Для забезпечення більш якісної роботи опір спіралі має скласти в діапазоні 2,5-4 Ом.
 6. Нагрівальні елементи необхідно укласти спіралями вниз. Щоб ізоляція була максимальною, пристрій треба обернути теплоізоляційним матеріалом, наприклад, пенопленом.

Установка саморобного підігрівача

Установка нагрівальної системи виконується так:

 1. Нижній шланг подачі антифризу в грубку розрізається.
 2. В утворений розрив вставляється теплообмінник, оснащений водяним насосом. Помпа необхідна для циркуляції холодоагенту по малому колу системи охолодження.
 3. Підключення нагрівальної системи в проводку здійснюється із застосуванням окремого тумблера з виконавчим реле. У разі, якщо пристрій буде вимикатися за часом, то ланцюг потрібно обладнати додатковим реле.
 4. Виконується з'єднання всіх контактних компонентів.
 5. Візуально перевіряються встановлений в автомобілі нагрівач, все шланги і патрубки на предмет відсутність герметизації. Якщо є підозри на яку-небудь ділянку, то рекомендується відразу зробити заміну хомутів. Виконується первинний пуск підігрівача і перевіряється робота системи.

Відео: установка нагрівача з помпою своїми руками

Каналом «Автообслуговування своїми руками» опубліковано відео, в якому показано процес самостійної установки нагрівача двигуна з помпою .

Підігрів масла на 12В

Головна умова - нагрівач моторної рідини повинен бути встановлений в піддоні двигуна. Для виконання завдання не доведеться просвердлювати додаткові отвори, оскільки даний пристрій буде застосовуватися замість зливної пробки.

Що знадобиться для виготовлення?

Щоб самостійно зробити масляний підігрів для двигуна, буде потрібно:

 • металева трубка довжиною 12 см і діаметром 140 мм;
 • нихромовая спіраль діаметром 0,6 мм довжиною 2 метри;
 • ізоляторні керамічні елементи;
 • нова зливна пробка;
 • гвинти з гайками, які будуть використовуватися в якості сполучних елементів;
 • текстоліти Перші шайби і втулки;
 • дриль з комплектом свердел.

Етапи виготовлення

Керівництво по збірці:

 1. У зливний пробці дрилем робиться отвір (не потрібно робити його наскрізним, бажано, щоб до торця пробки залишилося близько 0,5 см). Діаметр отвору повинен скласти 1,3 см. Потім у ньому потрібно зробити різьбу М14.
 2. Робиться ще один отвір, але воно повинно бути наскрізним з діаметром 8 мм. У нього вставляється текстолитовая труба відповідного діаметру.
 3. Береться заздалегідь підготовлена ​​трубка, в якій потрібно зробити зовнішню різьбу М14.
 4. Потім до нихромовой нитки прикручується довгий гвинт, оснащений гайкою, на який потрібно поставити текстолітову шайбу. Отримана конструкція встановлюється в отвір замість пробки зливу. На протилежному боці нихромовой спіралі ставиться шайба, а потім виріб потрібно зафіксувати за допомогою гайки. Ця частина нагрівального пристрою буде використовуватися в якості плюсового контакту, тому автолюбитель повинен переконатися у відсутності контакту болта з пробкою.
 5. Потім на спіраль з верхньої частини ставляться керамічні ізолятори. На іншій стороні треба закрутити болт з гайкою.
 6. У підготовлений шматок труби встановлюється нихромовая нитка, оснащена ізоляторами. Все це виріб потрібно закрутити в отвір з різьбленням, заздалегідь зробленому в пробці.
 7. Інший кінець трубки треба заглушити кришкою. Важливо, щоб один кінець нихромовой нитки був з'єднаний або контактував з пробкою. Для виконання завдання слід скористатися пайкою.
 8. На наступному етапі необхідно забезпечити максимальну герметизацію пристрою. Для цього необхідно виконати пайку на з'єднаннях труби.
 9. Потім проводиться монтаж і підключення системи підігріву двигуна своїми руками. Пристрій необхідно вкрутити замість штатної кришки зливного отвору. При відкручування пробки з двигуна вийде частина масла, тому діяти необхідно швидко. Після монтажу потрібно додати моторне масло до рівня.
 10. На завершальному етапі проводиться укладання дроти, підключеного до акумулятора. Підключення виконується до позитивного висновку батареї, оскільки функцію «маси» виконує піддон. Схема з'єднань може бути доповнена вимикачем або запобіжником на 10 А.
Схема підключення масляного нагрівача

Підігрів паливного фільтра сепараторной конструкції

Важливо знати

Для изготовления подогревателя топливного фильтра сепараторной конфигурации дизельного двигателя понадобится токарный станок.

При установці нагрівача на фільтри сепараторних конструкцій доведеться демонтувати зливний вузол, призначений для видалення води з відстійника. Якщо прибрати цей пристрій, то в майбутньому він повинен заправлятися тільки якісним пальним.

Що потрібно?

Для виконання завдання потрібно:

 • комплект гайкових ключів; || | 322
 • кабеля для соединения нагревателя;
 • відрізок металевої трубки для виробництва втулки;
 • чотирьохконтактного реле;
 • тумблер;
 • токарний верстат.

Алгоритм дій

Покрокове керівництво:

 1. Сталева втулка виточується до потрібного діаметру. Зовнішня частина виробу повинна бути за розміром аналогічної клапану зливу.
 2. Використовуючи дриль, просверливается центральний отвір.
 3. На трубі нарізається внутрішня і зовнішня різьба. Зовнішній крок повинен відповідати діаметру дренажного компонента, а внутрішній - різьбі на свічках розжарювання.
 4. Проводиться збірка отриманого вироби зі свічок. Дана конструкція встановлюється в корпус сепаратора, її треба максимально надійно закриття. Саму форму устрою доведеться підкоригувати, оскільки на шестигранник необхідно зробити шпильку. Для виконання завдання потрібно приварити збоку гвинт або болт.
 5. Потім здійснюється укладання кабелю. На плюсовій електроланцюзі необхідно поставити вимикач (тумблер), а також чотирьохконтактного реле. Лінію слід захистити за допомогою запобіжника, щоб виключити можливі замикання і скачки.
 6. Проводиться підключення двох контактів. Негативний вихід «маси» треба під'єднати до втулки, а плюсової - до свічки розжарювання. Після з'єднання передачі даних і перевірка роботи системи.

Підігрів паливного фільтра тонкого очищення дизельного двигуна

Існує два способи створення системи нагріву для фільтруючого пристрою тонкого очищення дизельного пального.

Спосіб 1

Головна функція цього методу полягає в утворенні нагрівального поля навколо зовнішнього контуру фільтра.

Що знадобиться для виготовлення?

Щоб самостійно зробити підігрівач, потрібно: || | 341

 • 7-10 метров медной проволоки, ее сечение должно составить 1 мм (допускается применение нихромовой нити);
 • чотирьохконтактного реле;
 • запобіжний елемент на 10 А;
 • склотканина або термостійкий герметик;
 • два пластикових хомута або стяжки;
 • тумблер для вмикання і вимикання системи;
 • комплект проводів різної довжини;
 • паяльник і витратні матеріали для пайки.

Этапы изготовления и установка

Покроковий алгоритм:

 1. Спочатку склотканина обробляється герметиком. Потім матеріал фіксується на зовнішній частині корпусу фільтра.
 2. Необхідно почекати близько 24 годин, щоб вся конструкція висохла.
 3. Корпусну частина необхідно обмотати нихромовой спіраллю. Кінці нитки повинні бути зафіксовані з застосуванням хомутів.
 4. Отриману котушку, оброблену герметиком, обмотують склотканиною. Потім пристрій треба висушити.
 5. На два кінця нихромовой нитки треба припаяти клемні затискачі, які будуть застосовуватися для підключення проводів.
 6. Виконується складання конструкції з урахуванням схеми.
на фото представлена ​​схема з'єднань для установки фільтра

Спосіб 2

При реалізації даного методу потрібно враховувати наступні нюанси:

 1. Підігрів фільтра дизельного двигуна виконується методом установки нагрівальної складової навколо корпусу.
 2. Головна відмінність в порівнянні з вищеописаним способом полягає в тому, чт про в даному випадку буде використовуватися готовий обігрівач. Підігрів можна здійснювати від системи нагріву зовнішніх бокових дзеркал.

Що знадобиться для виготовлення?

Перед складанням потрібно підготувати:

 • ізоляційний матеріал;
 • комплект кабелів відповідної довжини;
 • реле на 4 контакту;
 • тумблер для вмикання і вимикання системи;
 • лист фольгованого ізоляційного матеріалу товщиною 0,5 см;
 • запобіжник на 10 А;
 • набір хомутів або стяжок.

Етапи виготовлення та встановлення

Алгоритм дій:

 1. Спочатку потрібно намотати нагрівальну нитку на фільтр. Якщо використовується система підігріву зовнішніх дзеркал заднього виду, то попередньо дріт від'єднується від контактів. Кріплення здійснюється з використанням ізоляції.
 2. Виконується з'єднання контактів і прокладка кабелів. Якщо буде використовуватися тумблер, то його необхідно додатково встановити в салоні авто. Монтаж кнопки можна виконати в центральній консолі, але потрібно заздалегідь виконати відповідне отвір.
 3. Проводиться установка теплоізоляційного матеріалу поверх підігрівача.
 4. Отримане виріб фіксується в моторному відсіку. Для цього будуть потрібні хомути або дріт.
 5. Система підключається до акумулятора. Плюс йде безпосередньо на батарею, а мінус - до будь-якого зі штатним болта, вкручені в кузов.

Відео: самостійна збірка нагрівача фільтра тонкого очищення

Каналом «Xotabhik» опублікований відеоролик, в якому описана процедура складання підігрівача фільтра тонкого очищення палива для дизельного мотора

Підігрівач антифризу на 12В

Перш ніж встановлювати і підключати на транспортний засіб 12-вольтний нагрівач антифризу, необхідно враховувати такі умови:

 1. Для харчування потрібно акумуляторна батарея, до неї сис ема підігріву підключається безпосередньо. У зимову пору року через низькі температур розряд пристрою відбувається швидше, тому система живлення пристрою може бути доповнена трансформатором.
 2. Контактні елементи на колодках і дроти необхідно надійно ізолювати, щоб не допустити можливий витік струму і замикання. | || 386
 3. Чтобы увеличить ресурс эксплуатации кабелей, электроцепи можно дополнительно обмотать изолентой.

Що знадобиться для виготовлення?

Щоб самостійно спорудити бензиновий або дизельний підігрівач, знадобиться:

 • дві сталеві тр уби (діаметр однієї повинен бути 80 мм, а її товщина - 1 мм, розміри другий залежать від габаритів патрубків системи охолодження машини);
 • два нагрівача (можна придбати або зробити самостійно);
 • набор кабелей для подключения;
 • запобіжник, який дозволить не допустити замикання (на 10 ампер);
 • тумблер для вмикання і вимикання нагрівальної системи;
 • зварювальне обладнання або паяльна станція з витратними матеріалами;
 • ножиці по металу;
 • болгарка; || | 397
 • стальной лист толщиной 1 мм.

Етапи виготовлення

Зображення Дія
 1. Спочатку потрібно металева трубка діаметром 80 мм . Перше, що потрібно робити - розрізати цей елемент, щоб отримати відрізок довжиною 8 см.
 2. Потім береться менша труба, від неї треба відрізати шматок на 40 мм.
На наступному етапі необхідно спорудити дві заглушки. Дані компоненти вирізаються з листа сталі (можна використовувати, наприклад, бляшану банку). Діаметр кожної заглушки повинен бути 8 см, а товщина повинна скласти не менше 1 мм. Також потрібно зробити дві кришки, їх розмір повинен бути більше.

На наступному етапі потрібно зробити нагрівальну систему, для чого знадобиться нихромовая нитку. З паронита попередньо вирізаються два товстих шматка. Довжина спіралі, а також її діаметр не мають значення, але її опір має бути в діапазоні 2,5-4 Ом. Якщо відрізок вийде занадто коротким, то він згорить при впливі підвищених температур. Кріплення дроту здійснюється із застосуванням гвинтів з гайками на 3 мм. Ці компоненти необхідно максимально щільно затягнути, щоб забезпечити якісний контакт і запобігти перегорання дроту.

Потім треба спорудити теплообмінник, при виконанні завдання слід враховувати наступні нюанси:

 1. Сварка здійснюється кузовним або газовим зварювальним апаратом , доведеться працювати з тонким металом. Можна використовувати паяльник, але доведеться забезпечити найбільшу температуру плавлення.
 2. Щоб досягти найбільш високої площі обміну, до внутрішньої поверхні приварюються дві пластини. Ці елементи повинні бути розміщені перпендикулярно трубках, з яких надходить холодоагент.
 3. Після виконання зварювальних робіт потрібно виконати перевірку герметичності зібраного нагрівача.
 1. На останньому етапі з боку заглушок необхідно прокласти листи тонкого азбесту або паронита.
 2. Утворилися щілини і зазори потрібно заповнити листовим або шнуровим азбестом.
 3. До контактів припаиваются дроти, які виводяться назовні. Отриману конструкцію необхідно закрити заздалегідь підготовленими кришками.

Установка саморобного підігрівача

Установка нагрівальної системи виконується так:

 1. Проводиться фіксація корпусу. Для цього всі краї можна обробити герметиком або ізоляційною стрічкою.
 2. Монтаж насосного пристрою виконується в один з патрубків системи охолодження. Ставити помпу необхідно у напрямку потоку антифризу.
 3. Потім проводиться підключення проводів. Один контакт підключається до заземлення, т. Е. «Масі» автомобіля (можна використовувати будь-який штатний болт, укручені в кузов авто), другий - до «плюса» акумулятора безпосередньо. Електроланцюг необхідно оснастити запобіжником для захисту.
 4. Проводиться установка вимикача. Тумблер необхідно встановити в салоні для більшої зручності використання. Можна поставити кнопку в пластик на центральній консолі, для цього в ній попередньо просверливается отвір відповідного розміру.
 5. Якщо автомобіль обладнаний двома нагрівальними пристроями, то для їх харчування знадобиться 12-вольтний акумулятор з паралельним підключенням. Можна використовувати батарею на 24 вольта, але тоді з'єднання буде послідовним.
Схема установки нагрівача на прикладі ВАЗ 21213

Відео: установка нагрівача антифризу на Мерседес

Каналом « DDD »опублікований відеоролик, в якому описана процедура створення підігрівача антифризу на прикладі автомобіля Мерседес Спринтер