Колір має значення — червоний антифриз

Сьогодні автомобільний ринок пропонує споживачам безліч різних видів холодоагентів для системи охолодження. Ця стаття присвячена конкретно червоному антифризу і його технічними характеристиками. Більш повна інформація про видатковому матеріалі, його властивості та позначеннях надана в цій статті.

Опис червоного антифризу

Де застосовується?

Антифризи або концентрати червоного кольору в ідеалі повинні відповідати міжнародному стандарту G12. Чому повинні? Тому що в даний час виробництвом охолоджуючих рідин займаються багато компаній, які іноді не дотримуються стандартів. В цілому витратні матеріали червоного кольору стандарту G12 не містять у своєму складі силікатів, у результаті чого рідина має відмінні антикорозійні властивості. Склад цього холодоагенту дозволяє експлуатувати його з радіаторами, виконаними з міді або алюмінію.

Красная ОЖ фирмы Топстрим
Червона ОЖ фірми Топстрим

Характеристики

Зупинимося ненадовго на характеристиках ОЖ. Червоний антифриз проводиться на основі етиленгліколю, температура замерзання якого становить -13 градусів. Однак, якщо цей елемент розбавляється водою, то можна отримати кращі характеристики щодо замерзання — поріг може збільшитися до 75 градусів морозу. Відповідно, виробники розбавляють етиленгліколь, оскільки він має більш кращі властивості.

Якщо ви використовуєте концентрат червоного антифризу , то його технічні характеристики, як ви зрозуміли, будуть трохи іншими. Для розведення фахівці рекомендують використовувати виключно дистильовану воду. В пропорції один до одного температура замерзання червоного антифризу повинна становити від -25 до -40 градусів, в залежності від виробника і складу. При додаванні різних присадок в ОЖ, цей поріг може бути знижений до -70 градусів, а температура кипіння буде становити +110 градусів. Крім того, якщо видатковий матеріал відповідає всім міжнародним стандартам, то він буде володіти чудовими змащувальні характеристики.

Красная ОЖ Феликс
Червона ОЖ Фелікс

Змащувальні властивості червоного антифризу значно впливають ресурс експлуатації насоса охолоджувальної системи.

Що означає червона ОЖ в Європі, Японії та США?

Одразу ж зазначимо — тільки в Росії і країнах колишнього СНД червоний концентрат антифризу і червоний Тосол можуть мати різні значення і склади. У всьому світі охолоджуючі рідини діляться тільки на стандарти за стандартами виробника Фольксваген, тобто G11, G12, G12+ і G13.

В Європі

У європейських виробників колір охолоджуючої рідини відповідає класу допуску до авто, і як правило він позначений на пляшці. Червоний антифриз або концентрат стандарту G12 може мати кілька відтінків — рожевий, бардовий та інші. Ця ОЖ вперше з'явилася на ринку в кінці минулого століття і відноситься до карбоксилатному типу, а в її складі зазвичай застосовуються органічні присадки, що функціонують вибірково. Зокрема, завдяки присадкам витратний матеріал утворює захисний шар виключно на тих елементах, на яких вже з'явилася іржа.

Рідини стандарту G12 найбільш оптимально підходять для використання в двигунах, що функціонують на високих обертах і при великих температурах. Термін служби червоного антифризу або концентрату становить близько п'яти років.

На сьогоднішній день такі витратні матеріали використовуються для іномарок, які виробляються в Росії:

  • Форд;
  • Рено;
  • Дженерал Моторз — Опель;
  • Хендай;
  • Кіа;
  • Фольво;
  • Фіат.

У Японії

А ось в Японії класифікація видаткових рідин докорінно інша. Концентрати, вироблені в цій країні, поділяються також за кольорами. Але тільки в цьому випадку колір означає температуру замерзання, а не відповідність до стандарту. Наприклад, червоний антифриз почне замерзати при 30 градусах морозу. Тобто в принципі червоний антифриз різних виробників може мати абсолютно різний склад, але температура замерзання в них буде однаковою.

В США

Що стосується США, то у заокеанських виробників своїх відмінностей за кольором також немає. Американські виробники виробляють в більшості своїй тільки зелені та червоні концентрати і холодоагенти. В цілому для моторів машин американського виробництва бажано використовувати нітритні ОЖ. Нітритний холодоагент вважається канцерогенним, але на території європейських країн його застосування заборонено, відповідно, нітритні ОЖ можна замінити антифризами стандартів G12 .

Також слід зазначити, що американські виробники часто вказують і європейський аналог поруч з назвою ОЖ. Колір у даному випадку, як ви вже зрозуміли, абсолютно ніякої ролі не грає. Він може не збігатися навіть у концентратах з однаковим складом.

Значення червоного кольору тосола

На території Росії і України проводиться Тосол. Тосол — це той же самий антифриз, тільки має власне, вітчизняна назва. Вітчизняний Тосол може бути виготовлений абсолютно в будь-якому кольорі. Це може бути і червоний, і синій, і жовтий, і зелений Тосол. В даному випадку забарвлення рідини залежить виключно від виробника, а також складу, який в ньому присутній.

тобто складу Тосола також може бути абсолютно будь-яким. При купівлі вітчизняного Тосола на забарвлення витратного матеріалу краще не звертати увагу. Дивіться на етикетку каністри — на ній повинен бути присутнім клас допуску. Інколи вітчизняні виробники вказують і відповідність продукції міжнародним стандартам.

Голосування

Антифризу якого виробництва ви довіряєте?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Можна змішувати ОЖ за кольоровим показником?

Проаналізувавши наведену вище інформацію, можна сміливо заявити, що змішування ОЖ виключно за кольоровим показником не є правильним. Змішування допускається тільки в тому випадку, якщо ОЖ мають однаковий склад, при цьому їх колір може бути будь-яким. При купівлі витратного речовини ви повинні звертати увагу не на колір, а безпосередньо на стандарт і клас допуску. Вся ця інформація вказана на каністрі або в сервісному мануалі до вашого авто.

Мабуть, самим головним критеріїв несумісності витратних матеріалів є присадки. Як було сказано вище, різні компанії можуть додавати різні присадки до складу ОЖ кожна з яких має своє призначення. Наприклад, до складу однієї ОЖ можуть входити карбонові присадки для запобігання іржі (кислоти), до складу іншої — фосфатні елементи. При змішуванні таких ОЖ прямо в охолоджувальній системі почне відбуватися хімічна реакція. В результаті цього в ОР можуть з'явитися відкладення або вона зовсім випаде в осад. Відповідно, вона не зможе виконувати покладені на неї функції.

Відео «Можна заважати ОЖ різних кольорів?»

Про це дізнайтеся з відео.


Коментарі та відгуки