Лого av-to.info
Система охолодження

Колір має значення - червоний антифриз

Сьогодні автомобільний ринок пропонує споживачам безліч різних видів холодоагентів для систем охолодження. Ця стаття присвячена саме червоному антифризу і його технічними характеристиками. Більш повна інформація про видатковому матеріалі, його властивості та позначеннях надана в цій статті.

Опис червоного антифризу || | 222

Где применяется?

Антифризи або концентрати червоного кольору в ідеалі повинні відповідати міжнародному стандарту G12. Чому повинні? Тому що в даний час виробництвом охолоджуючих рідин займаються багато компаній, які іноді і не дотримуються стандартів. В цілому витратні матеріали червоного кольору стандарту G12 не містять в своєму складі силікатів, в результаті чого рідина має відмінні антикорозійні властивості. Склад цього холодоагенту дозволяє експлуатувати його з радіаторами, виконаними з міді або алюмінію.

Красная ОЖ фирмы Топстрим
Червона ОЖ фірми Топстрой

Характеристики

Зупинимося ненадовго на характеристиках ОЖ. Червоний антифриз проводиться на основі етиленгліколю, температура замерзання якого становить -13 градусів. Однак, якщо цей елемент розбавляється з водою, то можна отримати кращі характеристики щодо замерзання - поріг може збільшитися до 75 градусів морозу. Відповідно, виробники розбавляють етиленгліколь, оскільки він має більш кращі властивості.

Якщо ви використовуєте концентрат червоного антифризу, то його технічні характеристики, як ви зрозуміли, будуть трохи іншими. Для розведення фахівці рекомендують використовувати виключно дистильовану воду. У пропорції один до одного температура замерзання червоного антифризу повинна становити від -25 до -40 градусів, в залежності від виробника і складу. При додаванні різних присадок в ОЖ, цей поріг може бути знижений до -70 градусів, а температура кипіння становитиме +110 градусів. Крім того, якщо видатковий матеріал відповідає всім міжнародним стандартам, то він буде мати чудовими змащувальні характеристиками.

Красная ОЖ Феликс
Червона ОЖ Фелікс

Змащувальні властивості червоного антифризу значно впливають ресурс експлуатації насоса охолоджувальної системи. || | 232

Что означает красная ОЖ в Европе, Японии и США?

Відразу ж відзначимо - тільки в Росії і країнах колишнього СНД червоний концентрат антифризу і червоний Тосол можуть мати різні значення і склади. У всьому світі охолоджуючі рідини діляться тільки на стандарти по стандартам виробника Фольксваген, тобто G11, G12, G12 + і G13.

В Європі

У європейських виробників колір охолоджуючої рідини відповідає класу допуску до авто, і як правило він позначений на пляшці. Червоний антифриз або концентрат стандарту G12 може мати кілька відтінків - рожевий, бордовий і інші. Ця ОЖ вперше з'явилася на ринку в кінці минулого століття і відноситься до карбоксилатного типу, а в її складі зазвичай застосовуються органічні присадки, що функціонують вибірково. Зокрема, завдяки присадкам витратний матеріал утворює захисний шар виключно на тих елементах, на яких вже з'явилася іржа.

Рідини стандарту G12 найбільш оптимально підходять для використання в двигунах, що функціонують на високих оборотах і при високих температурах. Термін служби червоного антифризу або концентрату складає близько п'яти років.

На сьогоднішній день такі витратні матеріали використовуються для іномарок, які виробляються в Росії:

  • Форд;
  • Рено;
  • Дженерал Моторз - Опель;
  • Хендай;
  • Кіа;
  • Фольво;
  • Фіат.

в Японії

А ось в Японії класифікація витратних рідин в корені інша. Концентрати, вироблені в цій країні, діляться також за кольорами. Але тільки в цьому випадку колір означає температуру замерзання, а не відповідність до стандарту. Наприклад, червоний антифриз почне замерзати при 30 градусах морозу. Тобто в принципі червоний антифриз різних виробників може мати абсолютно різний склад, але температура замерзання у них буде однаковою.

У США

Що стосується США, то у заокеанських виробників своїх відмінностей за кольором також немає. Американські виробники виробляють в більшості своїй тільки зелені та червоні концентрати та холодоагенти. В цілому для моторів машин американського виробництва бажано використовувати нітритні ОЖ. Нітритний холодоагент вважається канцерогенною, але на території європейських країн його застосування заборонено, відповідно, нітритні ОЖ можна замінити антифризами стандартів G12.

Також слід зазначити, що американські виробники часто вказують і європейський аналог поруч з назвою ОЖ. Колір в даному випадку, як ви вже зрозуміли, абсолютно ніякої ролі не грає. Він може не збігатися навіть у концентратах з однаковим складом.

Значення червоного кольору тосола

На території Росії і України проводиться Тосол. Тосол - це той же самий антифриз, тільки має власне, вітчизняне назва. Вітчизняний Тосол може бути виготовлений абсолютно в будь-якому кольорі. Це може бути і червоний, і синій, і жовтий, і зелений Тосол. В даному випадку забарвлення рідини залежить виключно від виробника, а також складу, який в ній присутній.

Тобто склад Тосола також може бути абсолютно будь-яким. При покупці вітчизняного Тосола на забарвлення витратного матеріалу краще не звертати увагу. Дивіться на етикетку каністри - на ній має бути присутній клас допуску. Іноді вітчизняні виробники вказують і відповідність продукції міжнародним стандартам.

Голосування

антифриз якого виробництва ви довіряєте?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Чи можна змішувати ОЖ за колірним показником?

Проаналізувавши наведену вище інформацію, можна сміливо заявити, що змішування ОЖ виключно за колірним показником не є правильним. Змішування допускається тільки в тому випадку, якщо ОЖ мають однаковий склад, при цьому їх колір може бути будь-яким. При покупці витратного речовини ви повинні звертати увагу не на колір, а безпосередньо на стандарт і клас допуску. Вся ця інформація вказана на каністрі або в сервісному мануалі до вашого авто.

Мабуть, найголовнішим критеріїв несумісності витратних матеріалів є присадки. Як було сказано вище, різні компанії можуть додавати різні присадки до складу ОЖ кожна з яких має своє призначення. Наприклад, до складу однієї ОЖ можуть входити карбонові присадки для запобігання іржі (кислоти), до складу іншого - фосфатні елементи. При змішуванні таких ОЖ прямо в охолоджувальній системі почне відбуватися хімічна реакція. В результаті цього в ОЖ можуть з'явитися відкладення або вона і зовсім випаде в осад. Відповідно, вона не зможе виконувати покладені на неї функції.

Відео «Чи можна заважати ОЖ різних кольорів?»

Про це дізнайтеся з відео.