Лого av-to.info
Система мастила в двигуні

Витік масла з двигуна - причини і способи усунення

Протікання моторної рідини може статися абсолютно на будь-якому моторі. Суть цього полягає в тому, що в двигуні існує безліч різних ущільнень, які в результаті експлуатації можуть бути пошкоджені. Від цього агрегат з часом буде пропускати і автолюбитель зіткнеться з проблемою, чому тече масло і що з цим робити.

Ознаки і причини течі

Щоб боротися з проблемою, необхідно знати про її причини і ознаки. За якими ж ознаками визначити, що тече масло з двигуна? Протікання моторної рідини іноді викликається прослизання зчеплення. Якщо моторна рідина потрапляє на впускний колектор або вихлопну трубу, то ви відчуєте при цьому неприємні запахи або побачите синій дим, який йде з-під капота.

Масляные пятна в результате протечки жидкости из двигателя
Масляні плями в результаті протікання рідини з двигуна

После ночи обратите внимание на место, где стояло ваше транспортное средство. Масляные пятна под мотором могут свидетельствовать о том, что из него вытекло масло и нужно решать проблему. Главный признак — это характер масляного пятна. Оно будет либо желтым либо темным, а по виду это будет скользкое и жирное пятно.

Крім того, ще однією ознакою того, що тече рідина з двигуна, є її недостатній рівень. Якщо масло повністю видавив на ходу або воно пішло з мотора на стоянці, то, зрозуміло, рівень буде найнижчим. Тому водіям рекомендують перед кожною експлуатацією транспорту перевіряти рівень рідини двигуна. Крім того, про цю проблему може заявити панель приладів. Якщо рівень масла недостатній і воно частково витекло, ви побачите характерний значок нестачі рідини в моторі на приладовій панелі.

Голосування

Чи стикалися ви з проблемою витоку моторної рідини?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Що стосується причин, то вони розглянуті нижче:

 1. Відбулася поломка керуючої системи впускного колектора.
 2. Чи не герметичність датчика рівня моторної рідини - якщо витік спостерігається в районі датчика.
 3. Чи не герметичність фільтруючого елемента - якщо рідина тече в району мас ляного фільтра.
 4. Протікання сальників двигуна.
 5. В систему залито не те ММ. Іноді автовласники не враховують рекомендації авто-виробника щодо вибору витратного матеріалу. Зрозуміло, ігнорувати це не варто. Рідина слід заливати тільки ту, що вказана виробником, оскільки це дуже важливо. на працездатність витратного матеріалу впливає пакет присадок, хімічний склад, властивості в'язкості. Елементи, що містяться не в тому маслі, яке потрібно, можуть роз'їдати гумові компоненти системи упорскування, що може привести до того, що ММ повністю витекло з машини.
 6. Перелив рідини. Якщо ви налили занадто багато витратного матеріалу в двигун, то це може послужити причиною збільшення робочого тиску ММ. В результаті підвищеного тиску збільшиться рівень навантаження і на елементи ущільнювачів разом з сальниками. Відповідно, це може стати причиною руйнування конструкції.
 7. Транспорт довго не використовувався. Якщо протягом двадцяти днів мотор вашого авто не буде нагріватися, то рідина може стекти в піддон картера, а все ущільнювальні елементи заодно з сальниками почнуть розсихатися через простій.
 8. Недостатній рівень вентиляції картера. Кожному автомобілісту відомо, що вихлопні гази надходять в картер через поршні. Поршневі отвори будуть пропускати більше газів, якщо двигун уже досить старий. Коли ці гази збираються в картері, створюється надмірний тиск в системі. Знижувати це тиск має система вентиляції, але якщо її канали забиті, то ні про будь зниженні тиску і мови бути не може. Відповідно, тиск буде видавлювати витратний матеріал.
 9. Пробита прокладка ГБЦ. Цей ущільнювальний елемент може бути пошкоджений в будь-якому місці, що спровокує вихід рідини назовні. Однак, якщо прокладка пробита, то це не означає, що рідина буде виходити саме назовні. Вона може випливати і в систему охолодження, якщо перебита частина, що знаходиться між циліндрами і охолоджувальною системою. У цьому випадку все можна зрозуміти за кольором антифризу - він буде більш каламутним. Крім того, машина буде втрачати потужність, охолоджуюча рідина буде постійно пінитися, а двигун регулярно перегріватися.

Як усунути проблему?

З тим, чому йде рідина з двигуна, ми розібралися, тепер поговоримо про те, як вирішити цю проблему. нижче будуть розглянуті варіанти вирішення найпоширеніших несправностей. У всіх цих випадках вам знадобиться набір гайкових ключів і якісний герметик.

Якщо витік з-під клапанної кришки

Якщо масло витекло з цієї причини, то проблему цілком можна вирішити своїми силами. Така проблема є однією з найпоширеніших. Щоб розв'язати цю проблему, необхідно:

 1. Відкрити капот і демонтувати кришку клапанну.
 2. Промийте її ацетоном або гасом, ретельно вимийте всі сліди патьоків, щоб можна було визначити результат роботи.
 3. Візьміть герметик і добре промажте прокладку кришки, щоб вона щільно прилягала до неї.
 4. Після цього монтують кришку на місце і зробите контрольну поїздку. Перевірте результат.
Протечка расходного материала из-под крышки клапанной
Протікання витратного матеріалу з-під клапанної кришки

Якщо тече з-під масляного фільтра

 1. Демонтувати фільтруючий елемент, якщо масло витекло через нього.
 2. Оцените визуально его состояние. Возможно, на нем видные следы механических повреждений или он пробит, в результате чего произошла утечка расходного материала.
 3. Якщо фільтр дійсно виглядає плачевно, то вам слід поміняти його на новий.
 4. Якщо ж з фільтром все в порядку, то демонтуйте його і змастіть гумову частину елемента крапелькою ММ, після чого встановіть його на місце. Затягніть міцніше - зазвичай після цього проблема пропадає.
Утечка жидкости из масляного фильтра
Витік рідини з масляного фільтра

Якщо витік з-під трамблера

 1. Відкрийте капот і зніміть кришку трамблера. Відзначте або запам'ятайте місце розташування бігунка, щоб потім правильно його виставити.
 2. За допомогою гайкового ключа відкрутите гвинти кріплення і зніміть сам трамблер.
 3. Візьміть герметик і промажте місце установки пристрою.
 4. Встановіть трамблер на місце монтажу, виставивши бігунок.

якщо проблема з картером

Протекающий поддон авто
протікає автомобільний піддон

Іноді, якщо масло витекло з двигуна через витоку з картера, цю проблему допоможе вирішити установка захисту. Для цього вам буде потрібно:

 1. Демонтувати піддон, відкрутивши ключем гвинти його кріплення.
 2. Якщо на піддоні видно слід від механічних пошкоджень, то їх необхідно ліквідувати.
 3. Візьміть нову прокладку піддону і промажте її про всяк випадок герметиком.
 4. Встановіть піддон на місце, затягнувши всі гвинти кріплень.

Відео «Що робити при протіканні витратних матеріалів»

О том, как решить проблему утечки расходных материалов, вы сможете узнать из этого видео.