Витік масла з двигуна — причини і способи усунення

Протікання моторної рідини може відбутися абсолютно на будь-якому моторі. Суть цього полягає в тому, що в двигуні існує безліч різних ущільнень, які в результаті експлуатації можуть бути пошкоджені. Від цього агрегат з часом буде пропускати і автолюбитель зіткнеться з проблемою, чому тече масло і що з цим робити.

Ознаки і причини течі

Щоб боротися з проблемою, необхідно знати про її причини та ознаки. За якими ж ознаками визначити, що тече масло з двигуна? Протікання моторної рідини іноді викликається прослизання зчеплення. Якщо моторна рідина потрапляє на впускний колектор або вихлопну трубу, то ви відчуєте при цьому неприємні запахи або побачите синій дим, який йде з-під капота.

Масляные пятна в результате протечки жидкости из двигателя
Масляні плями в результаті протікання рідини двигуна

Після ночі зверніть увагу на місце, де стояв ваш транспортний засіб. Масляні плями під мотором можуть свідчити про те, що з нього витекло масло і потрібно вирішувати проблему. Головний ознака — це характер масляної плями. Воно буде або жовтим або темним, а по виду це буде слизьке і жирне пляма.

Крім того, ще однією ознакою того, що тече рідина з двигуна, є її недостатній рівень. Якщо масло повністю видавило на ходу або воно пішло з мотора на стоянці, то, зрозуміло, рівень буде найнижчим. Тому водіям рекомендують перед кожною експлуатацією транспорту перевіряти рівень рідини двигуна. Крім того, про цю проблему може заявити панель приладів. Якщо рівень масла недостатній і воно частково витекло, ви побачите характерний значок нестачі рідини в моторі на приладовій панелі.

Голосування

Стикалися ви з проблемою витоку моторної рідини?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Що стосується причин, то вони розглянуті нижче:

 1. Сталася поломка керуючої системи впускного колектора.
 2. Не герметичність датчика рівня моторної рідини — якщо витік спостерігається в районі датчика.
 3. Не герметичність фільтруючого елемента — якщо рідина тече в району масляного фільтра.
 4. Протікання сальников мотора.
 5. У систему залито не те ММ. Іноді автовласники не враховують рекомендації авто-виробника щодо вибору витратного матеріалу. Зрозуміло, ігнорувати це не варто. Рідину слід заливати тільки ту, що вказана виробником, оскільки це дуже важливо. на працездатність витратного матеріалу впливає пакет присадок, хімічний склад, властивості в'язкості. Елементи, які містяться не в тому маслі, яке потрібно, можуть роз'їдати гумові компоненти системи упорскування, що може призвести до того, що ММ повністю витекло з машини.
 6. Перелив рідини. Якщо ви налили занадто багато витратного матеріалу в двигун, то це може послужити причиною збільшення робочого тиску ММ. В результаті підвищеного тиску збільшиться рівень навантаження і на ущільнювальні елементи разом з сальниками. Відповідно, це може стати причиною руйнування конструкції.
 7. Транспорт довго не використовувався. Якщо протягом двадцяти днів мотор вашого авто не буде нагріватися, то рідина може стекти в піддон картера, а всі ущільнювальні елементи заодно з сальниками почнуть розсихатися з-за простою.
 8. Недостатній рівень вентиляції картера. Кожному автомобілісту відомо, що вихлопні гази надходять в картер через поршні. Поршневі отвори будуть пропускати більше газів, якщо двигун вже досить старий. Коли ці гази збираються в картері, створюється надмірний тиск в системі. Знижувати тиск має система вентиляції, але якщо її канали забиті, то ні про яких зниженні тиску і мови бути не може. Відповідно, тиск буде видавлювати витратний матеріал.
 9. Пробита прокладка ГБЦ . Цей ущільнювальний елемент може бути пошкоджений в будь-якому місці, що спровокує вихід рідини назовні. Однак, якщо пробита прокладка, то це не означає, що рідина буде виходити саме назовні. Вона може випливати і в систему охолодження, якщо перебита частина, що знаходиться між циліндрами і охолоджувальної системою. В цьому випадку все можна зрозуміти за кольором антифризу — він буде більш каламутним. Крім того, машина буде втрачати потужність, охолоджуюча рідина буде постійно пінитися, а двигун регулярно перегріватися.

Як вирішити проблему?

З тим, чому йде рідина з двигуна, ми розібралися, тепер поговоримо про те, як вирішити цю проблему. нижче будуть розглянуті варіанти вирішення найбільш поширених несправностей. У всіх цих випадках вам знадобиться набір гайкових ключів і якісний герметик.

Якщо витік з-під клапанної кришки

Якщо масло витекло з цієї причини, то проблему цілком можна вирішити своїми силами. Така проблема є однією з найпоширеніших. Щоб вирішити її, необхідно:

 1. Відкрити капот і демонтувати клапанну кришку.
 2. Промийте її ацетоном або гасом, ретельно вимийте всі сліди патьоків, щоб можна було визначити результат роботи.
 3. Візьміть герметик і добре промажте прокладку кришки, щоб вона щільно прилягала до неї.
 4. Після цього монтуйте кришку на місце і зробите контрольну поїздку. Перевірте результат.
Протечка расходного материала из-под крышки клапанной
Протікання витратного матеріалу з-під клапанної кришки

Якщо тече з-під масляного фільтра

 1. Демонтуйте фільтруючий елемент, якщо масло витекло з-за нього.
 2. Оцініть візуально його стан. Можливо, на ньому видні сліди механічних пошкоджень або він пробитий, в результаті чого стався витік витратного матеріалу.
 3. Якщо фільтр дійсно виглядає жалюгідно, то вам слід поміняти його на новий.
 4. Якщо ж з фільтром все в порядку, то демонтуйте його і змажте гумову частину елемента крапелькою ММ, після чого встановіть його на місце. Затягніть міцніше — зазвичай після цього проблема зникає.
Утечка жидкости из масляного фильтра
Витік рідини з масляного фільтра

Якщо витік з-під трамблера

 1. Відкрийте капот і демонтуйте кришку трамблера. Відмітьте або запам'ятайте розташування бігунка, щоб потім правильно його виставити.
 2. За допомогою гайкового ключа відкрутіть гвинти кріплення і демонтуйте сам трамблер.
 3. Візьміть герметик і промажте місце установки пристрою.
 4. Встановіть трамблер на місце монтажу, виставивши бігунок.

Якщо проблема з картером

Протекающий поддон авто
Протікає автомобільний піддон

Іноді, якщо масло витекло з двигуна внаслідок витоку з картера, цю проблему допоможе вирішити установка захисту. Для цього вам знадобиться:

 1. Демонтувати піддон, відкрутивши ключем гвинти його кріплення.
 2. Якщо на піддоні видно слід від механічних пошкоджень, то їх необхідно ліквідувати.
 3. Візьміть нову прокладку піддону і промажте її на всяк випадок герметиком.
 4. Встановіть піддон на місце, затягнувши всі гвинти кріплень.

Відео «Що робити при протіканні витратних матеріалів»

Про те, як вирішити проблему витоку витратних матеріалів, ви зможете дізнатися з цього відео.


Коментарі та відгуки