Що буде, якщо випадково або навмисно перелити масло в двигун?

Якщо перелити масло в двигун, станеться катастрофа. Те ж саме стосується і низького рівня масла в машині. Що буде в першому і в другому випадку, читайте далі.

Способи перевірки рівня моторного масла

Рівень масла, залежно від двигуна, потрібно перевіряти вранці на холодному двигуні або на гарячу, але обов'язково постоявши на рівній поверхні 10-15 хвилин. Таким чином моторне масло стече в піддон картера, придбавши потрібну консистенцію і в'язкість.

В отвір в блоці циліндрів встановлена спеціальна заглушка герметичного типу. На заглушку встановлюється особливий олійною щуп — покажчик рівня моторного масла, який відповідає за його перевірку в авто.

Дістаємо масляний щуп і насухо протираємо його від надлишків олії, залишків дрантя і різних волокон. Звернути особливу увагу варто на нижню частину вимірювального приладу, де вказані дві позначки «min» і «max» — це два рівня масла.

Вимірювальний щуп

Після цього знову встановлюємо показник рівня моторного масла в отвір заглушки до упору. А потім обережно витягуємо. Якщо моторне масло на вимірювачі буде показувати великий рівень, значить, автомобіль знаходиться в зоні ризику.

Зайва маса масла може потрапити у вентиляційну систему в картері, а звідти – в двигун. Якщо перелито масло, воно може пошкодити каталізатор, на який потім доведеться розщедритися.

Якщо рівень моторного масла буде нижче норми, це призведе до того, що насос буде «є» повітря, внаслідок чого почнеться «голодування» двигуна. Це означає, що якщо залити мало масла, мотор буде працювати "всуху".

Оптимальний варіант: щуп забруднений в маслі вище позначки «мінімально», але не досягаючи позначки, коли високий рівень шкідливий.

Нормальний рівень масла

Наслідки переливу

Якщо рівень масла вище норми, відбувається деформація герметизуючих частин. Внаслідок того, що ці елементи не можуть відповідати за якість своєї роботи, трапляються протікання. Тоді тиск знижується, а витрата моторного масла значно збільшується.

В момент різкого підйому тиску, в систему відбуваються ритмічні викиди і при цьому:

 • заливає свічки;
 • починаються проблеми з запалюванням;
 • зростає витрата палива в автомобілі;
 • виникає падіння потужності.

Якщо моторне масло затопило датчик витрати палива, він починає «глючити» і видавати помилкові показання. Це призведе до того, що система буде витрачати додаткові ресурси.

Що буде, якщо налити масло в двигун вище рівня, навіть якщо трохи, дізнаємося з відео від каналу TexnoFun.

На цьому проблеми не закінчуються. Високий рівень витрати масла в моторі небезпечний і призводить до того, що колінчастий вал постійно знаходиться в об'ємі і цим спінюють рідину під час роботи. Утворюючи бульбашки повітря, він знижує однорідність середовища, виходить надлишок повітря в гидрокомпенсаторах. Внаслідок їх неправильної роботи, навантаження на інші елементи і вузли системи збільшується, і деталі швидко виходять з ладу.

При збільшенні тиску на масляній насос, його шестерні швидко зношуються, а бульбашки повітря переносять бруд з піддону картера далі по системі, як шкідливий вірус, який передається крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Процес «зараження» передається далі і забруднює масляний фільтр.

Якщо у двигуна підвищений вироблений ресурс, така машина піддається більшій небезпеці, ніж двигуни з низькими показниками. Небезпечно тим, що вони миттєво реагують на перелив моторного масла, навіть якщо це всього кілька міліметрів. Почнуться протікання під сальників, і потім трапиться катастрофа.

Якщо перевищити рівень навіть трохи, не варто наївно чекати, коли масло вигорить. Невелике пошкодження призводить до глобальних проблем. Якщо водій залив багато масла, краще відразу прибрати надлишок. Чому не можна переливати масло в двигун, дізнаємося з відео від Файно інтернет-магазин.

Причини перевищення рівня

 1. Головна причина перевищення рівня – неуважність водія або спеціаліста, який займався цією справою. Якщо при заміні рідини до кінця не позбутися відпрацювання, надлишки можуть призвести до проблем. Навіть якщо це буде 0,2 л рідини, потрібно терпляче дочекатися, коли масло витече повністю. Для збільшення якості краще скористатися вакуумної відкачуванням, що збільшить продуктивність праці і знизить ризик залишку.
 2. При попаданні в двигун сміття і при утворенні нагару відбувається зниження компресії. Щоб позбутися від проблеми підвищення, потрібно зробити раскоксовку двигуна, і якщо це заняття не принесе результатів, потрібно перевірити клапани і зазори на предмет їх герметичності. Відвідування СТО не буде зайвим.
 3. Якщо зносилися сальники, рівень моторного масла може підскочити. Ознакою виходу деталей з ладу є сизий вихлоп.
 4. Коли в системі забитий клапан, який відповідає за розподіл мотора від середовища, тиск зростає, а тому зростає рівень масла. Щоб позбутися від проблеми, потрібно очистити вентиляцію від надлишків і бруду.

Якщо питання залишається невирішеним, потрібно повністю діагностувати мотор на наявність помилок і поломок. Причини підвищеної витрати масла в двигуні дізнаємося з відео від Avtosferaomsk.

Способи усунення переливу

Як злити трохи масла з двигуна, якщо воно залите вище рівня? Уникнути цих проблем можна за допомогою нижчеописаних способів.

Змивка зайвого масла c допомогою шприца

Щоб знизити надмірний рівень, можна скористатися медичними інструментами: шприцом і трубкою з-під крапельниці.

 1. З'єднуємо кінець трубки з підготовленим шприцом.
 2. Другий кінець опускаємо в отвір щупа.
 3. Відкачуємо надлишки масляної рідини.
Відсмоктування масла шприцом

Цей спосіб деякі водії спрощують, замість того, щоб скористатися імпровізованим насосом , виробляють всмоктування олії ротом.

Галерея «Що робити, якщо ти перелив масло в двигун»

Чим загрожує перелив масла в двигун, ми вже знаємо, тепер потрібно дізнатися, що робити, щоб вирішити цю проблему.

Головне – уникнути небезпека максимального значення. Після того, як масляний щуп показав потрібний рівень масла, операцію можна завершити.

Вплив високого рівня масла на роботу двигуна з'ясуємо з відео від автора Avtosferaomsk.

Ліквідація зайвої мастила через злив

Щоб зменшити рівень масла в двигуні при переливі через зливний отвір, потрібно заздалегідь підготувати кілька непотрібних ганчірок і ємність для зливу.

 1. Поставити машину на естакаду або яму.
 2. Заглушити мотор і дати йому охолонути, щоб уникнути опіків від зливу гарячого масла.
 3. Знімаємо з отвори для зливу масла пробку.
 4. Спускаємося під машину і ставимо під злив банку, підготовлену для рідини.
 5. Знімаємо пробку і чекаємо близько тридцяти хвилин, поки не позбудемося надлишок.
 6. Повертаємо пробку на місце.
 7. Заливаємо необхідну кількість моторного масла назад у двигун. Водій, якщо налив масло правильно, тепер уникне багатьох проблем.

Висновок

Перелив масла, як і його «недобір», загрожує для двигуна і інших елементів автомобіля наступним:

 1. Рівень масла в машині слід завжди контролювати. Особливо якщо це дешева машина. Перед поїздкою в гірську місцевість потрібно перевірити рівень, тому що, якщо в системі буде недостача масла, при підйомі вгору насос буде всмоктувати лише повітря.
 2. Кращий показник рівня масла вказаний виробником. Це позначки «min» і «max» на щупі. Від максимуму ¾ — гарний показник.

Голосування

У вас були серйозні проблеми з движком через переливання масла?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Секрети ВАЗ: все про ММ»

Як зменшити рівень масла в двигуні ВАЗ, якщо він підвищився, і на скільки можна перевищити його, дізнаємося від каналу РМ.


Коментарі та відгуки

 • Сергій Сергійович

  Так у мого сусіда йшло масло і постійно був знижений рівень, як двигуну капут прийшов, довелося брати новий.

 • Анонім

  Якщо тиск масла більше. Це несправність редукційного клапана і не залежить від кількості залитого масла. Фізику і механіку знати треба.

 • Анонім

  Автор статті Олень, в системі змащення є редукційний клапан, який не дасть підвищити тиск масла вище норми, а в системі вентиляції картерних газів є різні пристрої, що не дозволяють маслу потрапити в патрубок, і відповідно у впускну систему.
  Навіщо щось писати, якщо нічого не тямиш в цьому.