Моторне масло Газпромнафта: міфи і реальність

Кожен автомобіліст, що піклується про своєму «залізному коні» знає, що машини потребують використання тільки якісних мастильних матеріалів. Зокрема, експлуатація якісного моторного масла (далі — ММ) дозволить не тільки поліпшити роботу двигуна, але і збільшити термін його служби. У цій статті ми розглянемо характеристики та основні переваги і недоліки моторного масла Газпромнафта.

Характеристики масла

Три вида масел от производителя Газпромнефть
Три види масел від виробника Газпромнафта

Компанія Газпромнефть — СМ (мастильні матеріали) була створена на базі корпорації "Газпром". Дочірнє підприємство Газпромнафта-СМ з'явилося в 2007 році, але за такий недовгий період роботи його продукція встигла завоювати довіру багатьох вітчизняних автомобілістів. Слід зазначити, що ММ цієї компанії користуються попитом не тільки в РФ, але й інших країнах — Україні, Білорусі, Казахстані і т. д. Відразу ж потрібно сказати, що дана стаття не є рекламною, ми розглянемо характеристики витратного матеріалу і постараємося розібратися в плюсах і мінусах від його використання.

На сьогоднішній день корпорація володіє чотирма підприємствами, на яких налагоджено виробництво як різноманітних моторних, так і трансмісійних мастил. Але мастильні матеріали для трансмісійних систем нас не цікавлять, тому ми більш докладно розглянемо моторні рідини. Також необхідно відзначити, що продукція, вироблена компанією, може використовуватися як в легкових авто, так і в двигунах великогабаритних пасажирських легкових машин і вантажівках. Що стосується лінійки, то вона досить широка, але факт полягає в тому, що на практиці масло Газпромнафта підходить як для вітчизняних, так і зарубіжних машин.

Производство смазывающих материалов Газпромнефть
Виробництво мастильних матеріалів Газпромнафта

незалежно від продукції, технічні характеристики витратного матеріалу будуть в цілому однакові, про них ми поговоримо далі.

Ще раз відзначимо, що дана стаття не є рекламною, а наведена нижче інформація не відповідає офіційним даним:

 1. Потужність двигуна. Виробник запевняє автомобілістів, що при використанні моторного масла Газпромнафта двигун транспортного засобу буде працювати на повну потужність. Більш того, максимальна потужність жодним чином не вплине на роботу двигуна в цілому. Слід зазначити, що згідно з відгуками деяких автомобілістів про цієї продукції дана інформація є вірною.
 2. Економія споживаного палива. Згідно з офіційними даними, використання продукції від Газпромнафта дозволить знизити витрату бензину або дизеля. Як відомо, неякісний змазує матеріал сприяє утворенню різноманітних хімічних відкладень і нагару на внутрішніх стінках двигуна. Це, в свою чергу, є причиною забивання патрубків і каналів системи, в результаті чого для нормального функціонування авто двигуну необхідно забезпечити підвищений рівень тиску. Відповідно, при цьому збільшується і витрата палива, але компанія Газпромнефть запевняє, що споживач захищений від цього.
 3. Відсутність відкладень і нагару при використанні. Ця теза є похідним від попереднього. Виробник витратного матеріалу запевняє споживачів, що в системі двигуна внутрішнього згоряння будуть відсутні відкладення при використанні масла Газпромнафта. Опади, бруд і відкладення більше не страшні. Використання сучасних технологій при виробництві масла рідини дозволяє контролювати кількість опадів навіть тоді, коли мотор працює на повну потужність. Також необхідно додати, що при цьому виключається необхідність промивки двигуна при заміні рідини, зрозуміло, якщо ви віддаєте перевагу одному виду масла. Ця інформація також підтверджується відгуками автолюбителів.
 4. Широкий діапазон робочих температур. За словами інженерів компанії Газпромнафта, мастильні речовини, вироблені підприємством, здатні функціонувати в широкому діапазоні температур. Незалежно від типу (синтетика або полусинтетика) і виду ММ, речовина забезпечується чудовими показниками в'язкості. Відповідно, такі в'язкісні властивості дають можливість працювати всім компонентам ДВС і знизити тертя при низьких температурах, так і спекотним літом. Власне, виробник запевняє, що двигун легко можна буде запустити навіть в лютий мороз, але не всі відгуки споживачів підтверджують цю інформацію. Наприклад, на практиці використання Газпромнафта з температурою застигання -39 градусів у північних регіонах РФ може викликати труднощі з запуском двигуна.
 5. На підприємствах Газпромнафта при виготовленні ММ використовуються спеціалізовані антифрикційні присадки, в результаті чого у відносно нових двигунах мінімалізіруєтся знос внутрішніх компонентів. У такому разі експлуатація даної продукції, згідно з офіційними даними, дозволить збільшити термін служби агрегату. Але не всі відгуки підтверджують це. Ймовірно, ця характеристика не актуальна для старих двигунів.
 6. За твердженням виробника, експлуатація змащувальних речовин від Газпромнафта дає можливість знизити рівень грошових витрат на техобслуговування транспортного засобу.
 7. Ще однією важливою характеристикою є властивість протидії окислювальних реакцій і температурна стабільність. Тобто це багато в чому впливає на запобігання підвищеного старіння масла, а завдяки характеристиці температурної стабільності рідина навряд чи закипить у вашому двигуні. На думку виробника, автомобілісти зможуть ще довше не міняти масло і це ніяк не позначиться на його роботі. Відповідно, при більш довгому використанні ММ відпадає необхідність його частої заміни, а значить, це також впливає на економію коштів. Адже і масляний фільтр також змінювати не потрібно. Однак, ми радимо не нехтувати термінами заміни рідини, оскільки виробник може бути і не прав чи зіграють свою роль деякі технічні нюанси певного двигуна. В іншому випадку ремонт обійдеться набагато дорожче, ніж заміна рідини.
 8. Згідно з офіційними даними, змазує речовина не буде «йти» мотор при регулярній експлуатації авто, на відміну від інших аналогів. Можливий невеликий витрата, якщо мотор не промивається. Як відомо, при якісної промивання двигуна з нього вийдуть всі відкладення і нагар. При використанні Газпромнафта рідина не буде йти в двигун і утворювати нагару. Згідно з відгуками споживачів, в цих словах є правда. Витратний матеріал Газпромнафта не випаровується у подпоршневом відсіку. Якщо вірити цьому, то дана характеристика є однією з найважливіших.
 9. В залежності від виду асортименту, ММ Газпромнафта може використовуватися в машинах, які беруть участь у перегонах або просто тими автолюбителями, які воліють агресивний стиль їзди. Навіть в суворих умовах експлуатації двигун транспортного засобу буде надійно захищений навіть під час роботи на підвищених обертах.
 10. Оскільки при виробництві рідини, як запевняє виробник, використовується тільки поліпшені базові масла і збалансований пакет присадок, це сприяє поліпшенню антикорозійних характеристик. Тобто внутрішні стінки двигуна будуть надійно захищені від виникнення іржі, що також сприяє збільшенню ресурсу служби.
ММ Газпромнефть Стандарт
ММ Газпромнафта Стандарт

Плюси і мінуси

З офіційною інформацією ми закінчили, тепер перейдемо до плюсів і мінусів, з якими можуть зіткнутися автовласники. Слід зазначити, що наведена інформація базується виключно на відгуках автомобілістів. Потрібно врахувати, що наведені переваги та недоліки можуть бути актуальні не для всіх машин.

Отже, які плюси:

 1. Якщо ви живете в помірному кліматі, тобто не на крайній Півночі, як показують відгуки споживачів, проблем із запуском двигуна взимку бути не повинно. Це досягається завдяки в'язкісних характеристик. Якщо ж ви проживаєте в північному регіоні, то для запуску авто в температуру -35 градусів вже потрібно додавати присадки в двигун.
 2. Нехай навіть російський виробник, це не виключає можливості появи на вітчизняному ринку підробленої продукції. Оскільки оригінальний змазує матеріал Газпромнафта відповідає всім міжнародним стандартам, його якість можна назвати високим, а значить, в ньому можна бути впевненим.
 3. Як показують відгуки, при регулярному використанні ММ Газпромнафта на внутрішніх стінках двигуна дійсно не утворюється нагар. А це означає, що промивати двигун немає необхідності. Зрозуміло, якщо ви використовуєте виключно Газпромнафта, якщо ви вирішили перейти з одного ММ на інше, то мотор слід промивати.
 4. Ще однією перевагою є економія палива. Як показує практика, зниження витрати бензину актуально для нових транспортних засобів або для тих, чиї двигуни пройшли капітальний ремонт.
 5. Невисока вартість продукції. Якщо порівнювати з іншими аналогами, що володіють такими ж характеристиками, то масло Газпромнафта коштує значно нижче, що знову ж таки сприяє економії.
 6. Згідно з відгуками автолюбителів, масло Газпромнафта дійсно практично не потрібно доливати.

Далі наведено основні недоліки:

 1. Як показують відгуки, не у всіх випадках Газпромнафта відповідає опису, що несе за собою швидке зміна властивостей. Якщо масло не здатне витримати характеристики, то це може призвести до його швидкого старіння. Як наслідок, це стає причиною неправильної роботи двигуна. Деякі автовласники зауважують поява вібрацій і сторонніх шумів при функціонуванні двигуна вже через 3-5 тисяч км пробігу, що, безсумнівно, є недоліком.
 2. ММ йде на нагар. У цьому випадку, знову ж таки, все залежить від конкретного двигуна. Якщо ви вирішили залити Газпромнафта в мотор 20-річного автомобіля, який, до всього іншого, давно не промивався, то не дивуйтеся тому, що ММ буде йти в двигун.
 3. У деяких випадках власники відзначають неможливість старту двигуна навіть при температурі -30 градусів. Можливо, це пов'язано з неякісним витратним матеріалом (підробкою) або певними нюансами в роботі ДВЗ. Але факт залишається фактом.
 4. Труднощі вибору. У регіонах Росії, де розташовані підприємства Газпромнафта, проблем з вибором мастильної рідини практично немає. Але на Україні і Білорусі дістати таке масло вже більш проблематично. Найбільш доступним варіантом є покупка рідини через інтернет-магазини, але в цьому випадку від покупки підробки застрахований ніхто не буде.

Голосування

Дайте оцінку маслу Газпромнафта

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Асортимент

Що стосується асортименту продукції, то лінійка Газпромнафта налічує наступні види (маркування в'язкості не вказана):

 • Преміум С3;
 • Преміум Н;
 • Премії ГФ-5;
 • Преміум Л;
 • Газпромнафта Супер;
 • Газпромнафта Стандарт;
 • Газпромнафта Мотор Оіл.

Ці олії можуть використовуватися як у бензинових, так і дизельних двигунах. Крім цього Газпромнафта розробила ще один вид масла — Экогаз, який призначений для використання в моторах, які функціонують на природному газі. Зрозуміло, це не повний асортимент продукції Газпромнафта. Тут не вказані ММ для мотоциклів, снігоходів, систем трансмісії, рідини для промивання і ланцюгів.

Ви повинні розуміти, що всі переваги і характеристики цього витратного матеріалу можна відчути на собі тільки у випадку використання оригінального ММ. Якщо при використанні рідини через, наприклад, 5 тисяч км або раніше почалися вібрації то, швидше за все, ви залили неякісне масло. Проблема вирішитися тільки після заміни рідини на оригінал.

Відео «Виробництво олії Газпромнафта»

Невеликий фільм про виробництві витратного матеріалу ви можете подивитися нижче.


Коментарі та відгуки

 • Андрійко

  Мій девятос — дикий пес. У мене дев'ятка, 4 роки поспіль ллю Газпромнафта, міняю раз на рік, навесні. Заливаю всесезонку, взимку машина заводиться без проблем, недоліків не виявив.

 • Зливу

  Я не знаю, де вони побачили безпроблемну роботу движка, в моєму випадку поміняв масло вже через 6 тис. км. Почали стукати гидрокомпенсаторы, вібрація була жорстка. Після промивання/заміни на Лукойл все пропало.

 • Олександрович

  Як на мене — нормальне вітчизняне масло, не гірше ніж Лукойл гідно тримає всі заявлені характеристики.

 • механік

  Робочий УАЗ відходив майже 400000 на Газпромнафта 10-40 п/з бочкове, без ремонту ДВС, стабільна заміна через 10000, працював цілодобово «чотири ноги» був відданий з масложором менше 1 літра на 10000км в пребодром стані двигуна(409 ЗМЗ). Нормальне якісне масло, поганого не скажу, принаймні його не підробляють і ціна некусачая.