Shell Helix (Шелл Хелікс) — моторне масло, що заслуговують уваги автолюбителів

Будь-моторне масло з часом втрачає свої характеристики, що в результаті вимагає заміни витратного матеріалу. Тільки якісна рідина прослужить набагато довше неякісного аналога. У цій статті ми постараємося розібратися, що являє собою моторне масло Shell Helix , таке воно якісне, як рекламує виробник, який термін придатності. Розглянемо інші питання щодо витратного матеріалу.

Характеристики масла

Одразу ж повинні попередити — в цій статті використовується офіційна інформація, яка не несе в собі ніякої реклами. Моторна рідина від компанії Shell, як запевняє виробник, створюється з урахуванням всіх високих вимог і специфікацій, що безпосередньо впливає на її якість. Виробництво витратних матеріалів було налагоджено досить давно і за цей час компанія вже встигла придбати якийсь досвід у виробництві даної продукції.

Пять видов смазывающего материала от производителя Shell
П'ять видів мастильного матеріалу від виробника Shell

Як стверджують представники компанії-виробника, Shell використовує весь накопичений досвід у цій сфері для виробництва якісного моторного масла на кожному етапі. Починаючи від технології базових витратних матеріалів і закінчуючи впровадженням нових присадок і змішуванням різних елементів. Найбільш популярним і затребуваним продуктом є моторне масло Shell Helix Ultra, згідно з відгуками автомобілістів цей варіант даної рідини є найбільш прийнятним.

В цілому витратні матеріали Shell Helix призначені для здійснення змащування поршневих і роторних моторів. Використання якісної рідини для мотора дає можливість поліпшити ефективність його функціонування в цілому, а також збільшити ресурс експлуатації. Основним призначенням моторного масла Shell Helix є змазування елементів бензинового або дизельного двигуна легкового транспортного засобу або позашляховика.

«Ми є одним з провідних виробників у сфері мастильних матеріалів у всьому світі. Наша продукція продається практично в кожній країні, за довгий час виробництва наша продукція пройшла перевірку часом і випробуваннями, а також численними лабораторними дослідженнями. Ми вже не раз підтверджували свою якість і все більше автомобілістів, враховуючи всі якості і терміни придатності, вибирають Shell Helix», — кажуть у компанії Shell.

Несколько видов моторной жидкости от производителя Shell
Кілька видів моторної рідини від виробника Shell

Завдяки використанню сучасних технічних ресурсів і впровадження інновацій за словами виробника якість витратних матеріалів регулярно вдосконалюється.

Внаслідок цього витратний матеріал володіє високими характеристиками, що дозволяє збільшити якість і ефект від експлуатації відразу в кількох моментах, зокрема:

 • з метою підтримання чистоти всіх деталей і компонентів двигуна;
 • з можливістю зменшення показника тертя;
 • а також можливістю зниження рівня зносу.

Також що стосується характеристик, то моторні масла Shell Helix класифікуються на декілька видів:

 • витратні матеріали для бензинових автомобілів;
 • змащувальні речовини для дизельних двигунів (одним з найбільш популярних і, згідно з відгуками споживачів, якісних матеріалів в категорії дизельних ДВЗ є Shell Helix Diesel);
 • а також універсальні моторні рідини, призначення яких полягає у використанні на всіх типах агрегатів.
Моторные масла Shell Helix HX6 и HX8
Моторні масла Shell Helix HX6 і HX8

Крім цих класифікацій, рідини Shell Helix також можна розділити і на типи відповідно до умов експлуатації, зокрема:

 • на всесезонні моторні рідини;
 • на літні олії;
 • і на зимові.

Продукція Shell може бути синтетичною, напівсинтетичній або мінеральної. В якості базових речовин для виробництва рідини можуть використовуватися залишкові компоненти, а також елементи з різними показниками в'язкості. Крім того, мова йде також про суміші залишкових і дистилятів рідинах та інших матеріалах синтетичного походження. Згідно з результатами лабораторних досліджень, велика частина всесезонної продукції Shell Helix виготовляється методом загущення маловязкой основи за допомогою спеціальних присадок.

Плюси і мінуси

Отложения в ДВС - это может произойти при использовании некачественного ММ
Відкладення в ДВС — це може статися при використанні неякісного ММ

Спочатку ненадовго зупинимося на переваги від використання моторної рідини:

 1. Найбільш оптимальний захист двигуна протягом довгого терміну придатності. Згідно з офіційною інформацією, цей захист забезпечується при будь-яких умовах використання авто, в тому числі і для режиму міських пробок. При постійній їзді на підвищених обертах і без винятку на будь-яких двигунах. Загалом при використанні моторного масла Shell ресурс двигуна буде більш високим, ніж при їзді на звичайних витратних матеріалах.
 2. ММ для дизельних і бензинових ДВЗ пройшли серію випробувань в лабораторіях і на полігонах, відповідно, якимось показником надійності вони все-таки мають. Зокрема, перевірки проводились в дослідницьких центрах компанії, а також провідними компаніями-виробниками авто.
 3. При виробництві використовується технологія Формули 1, що свідчить про багато що. В цілому якість було підтверджено на протязі багатьох років міжнародними автомобільними гонками.
 4. Дозволяє знизити показник споживання бензину і забезпечити відмінні пускові особливості. Низький показник в'язкості, оперативна подача витратного матеріалу, а також досить низький коефіцієнт тертя дає можливість знизити витрату бензину або дизеля в дизельних агрегати. Крім того, це сприяє хорошим пускових характеристиках.
 5. Знижений витрата безпосередньо ММ. При виробництві використовуються ретельно відібрані базові рідини з низьким рівнем випаровуваності, що дозволяє знизити відсоток відходу ММ на угар. Це сприяє тому, що доливати масло просто немає необхідності.
 6. Знижений показник вмісту хлору. Повністю відповідає всім вимогам екологічної безпеки.
 7. Цілком можливо використовувати ММ Shell Helix в автомобілях, обладнаних нейтралізаторами, а також многоклапанными і турбонаддувными агрегатами. Зокрема, мова йде про промисловому транспорті.
Моторные масла Shell Helix Ultra, HX7, HX5 и HX3
Моторні масла Shell Helix Ultra, HX7, HX5 і HX3

Що стосується недоліків:

 1. Як не дивно, але популярність Shell Helix, згідно з відгуками, також є недоліком. В результаті своєї затребуваності багато підпільні групи роблять підробки, які важко відрізнити від оригіналів. Дуже багато водіїв купують контрафакт, після чого залишають негативні відгуки в мережі.
 2. Дуже висока вартість. Масло Shell Helix Ultra або для дизельних ДВЗ коштує недешево, але це обумовлено високою якістю, як запевняє виробник.
 3. Не завжди витратний матеріал відповідає опису і заявленим властивостям. Можливо, подібні відгуки пов'язані з використанням контрафакту, але іноді двигуна з цим ММ дійсно важко завести в мороз.

Термін придатності масла

Тепер що стосується терміну придатності. Питання терміну придатності витратного речовини хвилює багатьох споживачів, тому зупинимося на ньому детальніше. В середньому термін придатності витратного матеріалу становить п'ять років. Бажано, щоб в цей час ММ зберігалося при кімнатній температурі, вологості, загалом з дотриманням усіх аспектів для нормального терміну придатності.

Це є обов'язковим. Якщо не дотримуються вимоги щодо зберігання, то характеристики мастила знижуються. В даному випадку термін придатності може бути знижений.

Асортимент

Що стосується класифікації масел по каталогу. Каталог у компанії немаленький.

Для дизельних двигунів:

 • дизель НХ5 15W-40;
 • Ultra 5W-40;
 • Ultra AB-L5W-30;
 • НХ7 5W30.

Голосування

Дайте оцінку масла Shell

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Класифікація інших олій за каталогом:

 • НХ3, НХ6, НХ7 з різними ступенями в'язкості;
 • синтетика НХ8;
 • Ultra з різними ступенями в'язкості;
 • Ultra AS 0W-30;
 • Ultra Екстра;
 • Ultra Профешнл;
 • Ultra Рейсінг.

Правила заміни масел

 1. При заміні мастил та з переходом від однієї рідини до іншої завжди промивайте ДВС, щоб залишки «відпрацювання» не змішалися з новим ММ.
 2. Заміна витратного речовини здійснюється тільки з фільтром.
 3. Купуйте тільки якісне ММ.
 4. Регулярно диагностируйте зовнішній стан олії.
 5. При заміні рівень повинен бути посередині між позначками min і max.

Відео «Тест олії Shell Helix в мороз»

Результати тестів представлені на відео.


Коментарі та відгуки

 • Дем'ян

  Масло ніштяк, всім рекомендую, дуже якісне.

 • Sliznak

  В цілому масло непогане, але дуже дороге, мені особисто не по кишені.

 • Ільгам

  Ллю на свою Нексію hx8 5w40 і задоволений. Міняю кожні 8000 км