Масло Mobil 1 5W50: відгуки та характеристики

Як відомо, моторна рідина призначена для змащування деталей двигуна, а значить, її якість відіграє далеко не останню роль у функціонуванні мотора. Тому вибору масла слід приділяти особливу увагу. Сьогодні ми розповімо вам, що являє собою моторне масло Мобіл 1 5w50, відгуки автомобілістів, які скористалися цією рідиною також будуть надані в кінці статті.

Характеристики

Моторне масло (далі — ММ) Mobil 1 5W-50-повністю синтетичне рідина, яка виготовляється за запатентованою технологією компанії «Мобіл». Це ММ є якісним продуктом, перевіреним часом і вітчизняними автомобілістами. Рідина маркування 5W-50 є всесезонним витратним матеріалом, а значить, експлуатувати її можна як влітку, так і в холодну пору року.

Моторное масло «Мобил 1 5w50» в литровых упаковках
Моторне масло «Мобіл 1 5w50» в літрових упаковках

За своїми експлуатаційними характеристиками «Мобіл» багато в чому перевершує інші витратні матеріали на мінеральній і напівсинтетичній основі. Як стверджує сам виробник, ММ в змозі забезпечити надійний рівень захисту двигунів. Багато в чому це можливо, завдяки високим властивостями роботи температури рідини і її в'язкості, в результаті чого масло оперативно надходить до всіх точок змащення.

Швидке надходження моторної рідини дозволяє забезпечити хороші умови для запуску мотора в сильний мороз, а температурно-в'язкісні властивості, в цілому, відповідають стандарту SAE. Також слід зазначити, що масло гарантує надійний захист деталей двигуна від підвищеного зносу.

За словами виробника, рідина в змозі забезпечити економію бензину, а категорія API SH в черговий раз підтверджує цей факт.

Які переваги використання синтетики «Mobil 5w50» порівняно з мінеральними та напівсинтетичними рідинами?

 • навіть при використанні транспортного засобу з великими інтервалами заміни ММ експлуатаційні характеристики рідини залишаються стабільними;
 • хороші низькотемпературні якості ММ, що дозволяє легко запустити мотор і захистити його деталі і компоненти від підвищеного зносу, особливо якщо машина використовується в холодному кліматі;
 • при їзді на підвищених обертах високотемпературні характеристики дозволяють забезпечити захист двигуна навіть при максимальних навантаженнях;
 • також рідина, може підвищити час експлуатації не тільки нового, але і старого мотора;
 • економія палива в порівнянні з іншими рідинами;
 • знижений витрата ММ — моторне масло практично не «йде»;
 • зазначимо безпеку використання: ММ від «Mobil» не мають негативного впливу на здоров'я людини, якщо дотримуються необхідні умови поводження з рідиною;
 • ММ «Mobil 5w50» не вимагає специфічних заходів обережності, якщо дотримуються правил особистої гігієни (зокрема — прання одягу, забрудненого ММ, промивання шкіри водою з милом).
Бочки с моторным маслом «Мобил 1» на производстве
Бочки з моторним маслом «Мобіл 1» на виробництві

Тепер пропонуємо ознайомитися з технічними характеристиками ММ:

 • за стандартом SAE, як сказано вище, клас в'язкості — 5W-50;
 • показник кінематичної в'язкості при температурі 40 градусів Цельсія становить 103 сСт;
 • показник кінематичної в'язкості при 100 градусах роботи мотора становить 17 сСт;
 • коефіцієнт індексу в'язкості становить 184;
 • показник динамічної в'язкості при 150 градусах і при високій швидкості зсуву становить 4.2;
 • ММ почне застигати при температурі -54 градуси навколишнього середовища і нижче;
 • рідина може спалахнути при температурі роботи мотора 240 градусів, але це малоймовірно, так як охолоджуюча рідина закипить раніше і робота двигуна буде неможлива.

Для будь машин підходить?

По суті ММ «Mobil 5w50» підходить для більшості транспортних засобів, що зустрічаються на вітчизняних дорогах. зокрема, рідина здатна забезпечити надійний рівень захисту сучасних дизельних і бензинових моторів:

 • легкових машинах;
 • мікроавтобусах;
 • кросоверах та позашляховиках.

Використання ММ «Мобіл» доцільно в тих двигунах, автомобілі яких працюють в умовах підвищеної важкості. Також сюди відносяться двигуни з турбонагнітачем.

Моторное масло в литровой и четырехлитровой упаковках
Моторне масло «Мобіл 1 5w50» в літровій і четырехлитровой упаковках

Виробник рекомендує використовувати витратний матеріал для двигунів, які працюють на максимальних обертах і з максимальними навантаженнями. Тут мова йде про машини, коробки передач яких дозволяють включення спортивного режиму. Іншими словами, ММ від «Мобіл» підходить для більшої частини наявних на сьогоднішній день машин. Рідина рекомендована для використання в авто наступними виробниками:

 • Ауди;
 • Мерседес-Бенз;
 • Порш;
 • Шкода;
 • Фольксваген.

Отзывы

Що може розповісти про якості витратного матеріалу краще, ніж відгуки автолюбителів? Тому пропонуємо ознайомитися з ними.

Позитивні Негативні
Залив моторне масло «Mobil», проїхав вже близько 8 тисяч на ньому. До речі, міняв перед зимою, тому всі переваги зміг оцінити в умовах важкої експлуатації. По-перше, рідина з движка нікуди не йде, за весь час долив близько 200 грам. По-друге, навіть у люті морози машинка заводилася дуже легко і невимушено, я навіть здивувався. У мене завжди були проблеми зі стартом на холодну, доводилося присадки доливати, але тут взагалі все чітко. Рекомендую! Не знаю, чому в мене так — незважаючи на коментарі виробника про те, що масло не йде, мені після заміни довелося долити близько півтора літрів. Поміняв моторне масло, проїхав близько тисячі кілометрів, вирішив перевірити рівень. За щупа визначив, що на мінімумі. Загалом, за 10 тисяч км пробігу довелося долити чимало (витоків немає), а масло то недешеве, довелося докуповувати літрову пляшку. Ставлю «мінус».
Вирішив поміняти масло, у мене Міцубісі Аутлендер. Приїхав в магазин, подумав про те, що краще не економити і взяти щось якісне. Продавець порадив спочатку «Шелл», але я ним користувався і мене, чесно кажучи, не все влаштувало. Тому взяв «Mobil». Нарікань ніяких немає, повністю задоволений покупкою. Мені радили залити «Mobil 5w50» багато раз. Ніколи не вівся на це, а тут раптом вирішив спробувати. І дуже даремно, я вам так скажу. Мало того, що воно йде незрозуміло куди, ну на угар, напевно. Так ще і колір у нього дивний якийсь при заміні. В загальному — не довіряю і не раджу.
Ллю в вашому авто (Тойота Камрі) виключно «Мобіл». Вже п'ять разів змінював рідина, і завжди заливаю одну і ту ж. Я один раз зрозумів, що вона відмінно підходить для моєї машини і тепер експериментувати не збираюся. Ні влітку, ні взимку ніяких проблем немає, тому рекомендую не шкодувати грошей і купувати якісний «картридж». Тим більше, що він себе повністю виправдовує — європейська якість, а не той контрафакт, який звикли у нас розливати в підвалах і видавати за оригінал. Залив, проїхав кілька тисяч км, довелося доливати. А для цього купувати ще одну пляшку. Дуже дороге масло, така ціна себе не виправдовує. Тим більше, що воно нічим не краще наших «расходников». Нічого хорошого сказати не можу.
Мене спец на СТО відмовляв заливати це масло. Каже, що гроші нема чого переплачувати, а ефект від нього такий же, як від «Лукойла». Ага, тільки «Лукойл», «йде» постійно, а з «Мобилом» таких проблем немає. Я вважаю так — краще один раз трохи переплатити, ніж потім зіткнутися з дорогим ремонтом. Маслу повністю довіряю.
Мобил 1 5w50 в упаковках
Моторне масло «Мобіл 1 5w50» в літрових упаковках

Судячи з відгуків автомобілістів, ММ є якісним витратним матеріалом. Зокрема, це обумовлюється оригінальною технологією виробництва рідини. При кустарному виготовленні підробка, зрозуміло, не зможе забезпечити повне виконання всіх необхідних функцій, які має виконувати якісне ММ. Звідси і негативні відгуки.

Якщо виробник заявив, що ММ не замерзне при температурі -54 градуси, то навіть при -53 градусах воно не буде застигати. Якщо при -40 градусах ММ замерзло, то це може свідчити про підроблений виробництві. При купівлі рідини приділяйте увагу ознайомленню з місцем виготовлення — оригінал проводиться або у Франції, або в Фінляндії. Інше місце виготовлення може говорити тільки, що у вас в руках підробка.

Далеко не всіх вітчизняних автомобілістів влаштовує ціна на це ММ — в середньому четырехлитровая упаковка «Мобіл 1 5W-50» обійдеться покупцеві в 2 600 рублів (1 000 гривень). А ця вартість є не маленької, у порівнянні з вітчизняними аналогами. Але деякі воліють не заощаджувати на якості і не шкодують грошей на ММ. Робити це чи ні — вирішувати тільки вам, але якісна рідина себе виправдовує.

Відео «Тест масла Mobil 5W50 в мороз»


Коментарі та відгуки

 • Юра

  Якість говорить сама за себе! Найкраще для мене масло!

 • Анонім

  У відео — різниця масел 0W-40 і 5W-40, та й то не сказано, де яка. А стаття спочатку про 5W-50, де казка про це масло?

 • Адміністратор

  Дякую за уважність, відео замінили

 • Анонім

  Не ображайте Фердінандо Порше.

 • Igor

  Йде — треба доливати!

 • https://vk.com/id221019816 Данило Жиманов

  У мене йшло,тому що залягли кільця.Поміняв кільця і маслос'емниє ковпачки,і все.Від заміни до заміни(в середньому 8000 км) не їсть ні грама.Як залили,верхній рівень,так і перед заміною верхній.Так що більшість відгуків про те,що йде свідчать про вже «втомленому движку» або про підробку.Я міняю в автосервісі,який на пряму у виробника закуповує «мобіл 1» всіх сортів.І все відмінно,двигун потихеньку відчищається від нагару минулих недобросовісних власників мого авто.