Шліфування головки блоку циліндрів в гаражних умовах: очікування і реалії

Кожен досвідчений автомобіліст, який коли-небудь стикався з ремонтом головки блоку циліндрів знає, що ця частина є однією з найбільш специфічних у пристрої авто. Власне, саме цього сайту і присвячений наш матеріал. Сьогодні ми вам розповімо, як здійснюється шліфування головки блоку циліндрів в домашніх умовах з відео, коли це потрібно і що необхідно врахувати перед початком робіт.

У яких випадках необхідна шліфування ГБЦ?

Ні для кого не секрет, що всі без винятку компоненти ГБЦ знаходяться в тісній взаємодії один відносно одного. Відповідно, якщо з ладу виходить один елемент, то це може стати причиною поломки та інших компонентів або ж призвести до серйозного дефекту сайту. Наприклад, якщо у прокладку ГБЦ з'явилися пробоїни, то в результаті цього може відбутися витік моторної рідини. Відповідно, ремонтні роботи стануть причиною необхідності не тільки заміни самої прокладки, але і пошуку причин, в результаті яких була пробита прокладка.

У даному випадку причина може полягати навіть у невеликому перегріві двигуна або випадковому попаданні вологи. Тим не менш, вся ГБЦ в даному випадку піддасться діагностиці. На практиці зазвичай прокладка пробивається в тому випадку, коли відбулися порушення в роботі блоку циліндрів, зокрема, сполучення між ГБЦ і самому блоком. У таких випадках необхідна фрезерування ГБЦ. Чи можна це зробити вручну своїми руками і який знадобиться верстат, ви дізнаєтеся далі.

Станок, предназначенный для ремонта и фрезеровки головки блока цилиндров
Верстат, призначений для ремонту і фрезерування головки блоку циліндрів

Але спочатку розберемося в істинних причинах, які вимагають такого серйозного втручання. В першу чергу, фрезерування здійснюється в тому разі, щоб довести до необхідних стандартів привалочную площину головки, сопрягающейся з площиною БЦ.

Слід зазначити, що даний процес необхідно здійснювати в декількох випадках:

  1. Якщо ви вирішили протюнинговать двигун. Такий варіант є особливо актуальним серед вітчизняних водіїв, швидше — серед окремих особистостей. В даному випадку шліфування ГБЦ передбачає зменшення її висоти, а це, в свою чергу, необхідно для збільшення ступеня стиснення. Однак, слід зазначити, що це було актуально, коли якісне паливо було важко дістати, відповідно, багато автомобілістів вдавалися до такого рішення. На сьогоднішній день даний варіант є актуальним виключно для тих, хто хоче змінити параметри свого мотора.
  2. Другий випадок — це необхідність фрезерування вузла при проведенні будь-яких ремонтних робіт з головкою блоку. Маються на увазі практично всі роботи, починаючи від заміни ущільнювальної прокладки і закінчуючи ремонтом або заміною розподільних валів. Ми не рекомендуємо приділяти час тільки тим роботам, заради яких було здійснено демонтаж ГБЦ. Оскільки краще вручну своїми руками зробити все відразу і витратити трохи більше часу, ніж згодом знову вирішувати дану проблему.

Підготовка головки блоку до шліфування

Пам'ятайте про те, що провести перевірку площин і безпосередньо щільності ГБЦ цілком можна вручну своїми руками, для чого вам буде потрібно набір щупів, а також звичайна канцелярська лінійка. Лінійку необхідно по черзі підкласти по всьому діагоналях нижній площині, а потім слід підібрати той щуп, який міг би увійти в інтервал між площиною ГБЦ і лінійкою. Але слід врахувати, що вручну такий спосіб такий метод дати не може, тим не менш, ви будете мати хоч якесь уявлення про деформації вашого сайту. На практиці площину ГБЦ найбільше деформується в районі циліндрів, де на поршнях утворився нагар або пробита прокладка.

Також врахуйте і той факт, що процедура шліфування вузла повинна здійснюватися виключно після того, як ГБЦ була повністю перевірена на наявність мікротріщин та інших дефектів. Перед такої серйозної процедури, як розточування, ніяких дефектів не має. Так що вам доведеться здійснити перевірку і цього нюансу. Для пошуку тріщин можна скористатися спеціальною рідиною, яка відразу ж їх покаже, але перед цим слід найбільш ретельно промити поверхню вузла.

Коли рідина нанесена, необхідно почекати близько п'яти хвилин, перш ніж її можна буде змити. У тому випадку, якщо поверхня нерівна і в ній є мікротріщини, то фарба від рідини заб'ється саме в них, таким чином сигналізуючи про наявність дефектів. Але таїмо чином можна виявити тільки зовнішні дефекти, але не тріщини всередині блоку.

А щоб виявити їх, потрібно експлуатація спеціалізованого обладнання. Здійснити дійсно якісну перевірку, наскільки максимум герметичні внутрішні площини вузла, можливо, разом з використання пристрою. Принцип його дії полягає у тому, що він нагріває корпус ГБЦ, а потім всі мікротріщини будуть виявлені через повітряні бульбашки, оскільки сам вузол поміщається у воду. У тому випадку, якщо на цьому елементі агрегату все ж присутні тріщини, то їх необхідно для початку ліквідувати. І тільки після цього можна починати фрезерування.

Інструкція

Верстат для шліфування

Своїми руками зробити цей процес навряд чи вийде, оскільки, як видно на відео, для цього необхідно фрезерний верстат. Тим не менш, ми все-таки ознайомимо вас з технологією цього процесу, щоб ви мали уявлення про нього.

Коли ГБЦ демонтується з мотора на верстат, у першу чергу питання, яке виникає, стосується товщини фрезерування. В даному випадку ви повинні ознайомитися з максимальною ремонтної глибиною фрезерування поверхні, а це прописано в сервісній книжці до вашого авто. Якщо ви будете дотримуватися всі нюанси цього питання, то проблем з подальшим функціонуванням мотора у вас не виникне. Крім того, коли ви дізнаєтеся потрібну товщину, вам обов'язково слід сказати про цього фахівця, який буде здійснювати фрезерування на верстаті, щоб він вибрав прокладку потрібно товщини.

Голосування

Ви коли-небудь займалися шліфуванням ГБЦ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Також ми рекомендуємо здійснити заміну сальників клапанів і протерти самі клапана. Бажано це зробити до початку роботи, щоб не довелося після цього протирати проблемні елементи. Також слід зазначити, що це дозволить збільшити потужність мотора, а купувати нові елементи зовсім не обов'язково, цілком можна використовувати і старі. Зрозуміло, якщо їх стан не сумне.

Необхідно зачистити і внутрішню поверхню ГБЦ від залишків прокладки. Це здійснюється з допомогою звичайного ножика або точильного каменя. Врахуйте, що рухи, які ви здійснюєте для видалення залишків прокладки, повинні бути виконані у формі нулі або вісімки. Також вони повинні бути плавними. Коли всі залишки будуть видалені, ви зможете побачити, наскільки викривилася головка, тому обробляти ГБЦ потрібно до того моменту, як не виправляться всі нерівні ділянки. У підсумку ви повинні отримати найбільш рівну і дзеркальну площину сайту, що дозволить забезпечити найбільш максимальне ущільнення.

Як ви розумієте, в домашніх умовах здійснити цей процес навряд чи вийде належним чином, тому радимо вам звернутися за допомогою до професіоналів.

Відео «Шліфування ГБЦ автомобіля BMW»

Детальніше про фрезеруванні головки блоку циліндрів на BMW ви зможете дізнатися з відео.


Коментарі та відгуки