Лого av-to.info
ГРМ, КШМ і ГБЦ

Шліфування головки блоку циліндрів в гаражних умовах: очікування та реалії

Каждый опытный автомобилист, который когда-либо сталкивался с ремонтом головки блоку циліндрів знає, що ця частина є однією з найбільш специфічних в пристрої авто. Власне, саме із сайтом та присвячений наш матеріал. Сьогодні ми вам розповімо, як здійснюється шліфування головки блоку циліндрів в домашніх умовах з відео, коли це потрібно і що необхідно врахувати перед початком робіт.

В яких випадках необхідне шліфування ГБЦ? | || 212

Ни для кого не секрет, что все без исключения компоненты ГБЦ находятся в тесном взаимодействии относительно друг друга. Соответственно, если из строя выходит один элемент, то это может стать причиной поломки и других компонентов либо же привести к серьезному дефекту узла. Например, если в прокладке ГБЦ появились пробоины, то в результате этого может произойти утечка моторной жидкости. Соответственно, ремонтные работы станут причиной необходимости не только замены самой прокладки, но и поиска причин, в результате которых прокладка была пробита.

В даному випадку причина може полягати навіть у невеликому перегрів двигуна або випадковому попаданні вологи. Проте, вся ГБЦ в даному випадку піддасться діагностиці. На практиці зазвичай прокладка пробивається в тому випадку, коли сталися порушення в роботі блоку циліндрів, зокрема, сполучення між ГБЦ і самому блоком. У таких випадках необхідна фрезерування ГБЦ. Чи можна це зробити вручну своїми руками і який знадобиться верстат, ви дізнаєтеся далі.

Станок, предназначенный для ремонта и фрезеровки головки блока цилиндров
Верстат, призначений для ремонту і фрезерування головки блоку циліндрів

Але спочатку розберемося в істинних причинах, які вимагають такого серйозного втручання. В першу чергу, фрезерування здійснюється в тому випадку, щоб довести до необхідних стандартів привалочную площину головки, що сполучається з площиною БЦ.

Слід зазначити, що даний процес необхідно здійснювати в декількох випадках:

  1. якщо ви вирішили Протюнінгований двигун. Такий варіант є не особливо актуальним серед вітчизняних водіїв, скоріше - серед окремих особистостей. В даному випадку шліфування ГБЦ на увазі зменшення її висоти, а це, в свою чергу, необхідно для збільшення ступеня стиснення. Однак, слід зазначити, що це було актуально, коли якісне паливо було важко дістати, відповідно, багато автомобілістів вдавалися до такого рішення. На сьогоднішній же день даний варіант є актуальним виключно для тих, хто хоче змінити параметри свого мотора.
  2. Другий випадок - це необхідність фрезерування вузла при проведенні будь-яких ремонтних робіт з головкою блоку. Маються на увазі практично всі роботи, починаючи від заміни ущільнювальної прокладки і закінчуючи ремонтом або заміною розподільчих валів. Ми не рекомендуємо приділяти час тільки тим роботам, заради яких було здійснено демонтаж ГБЦ. Оскільки краще вручну своїми руками зробити все відразу і витратити трохи більше часу, ніж згодом знову вирішувати дану проблему.

Підготовка головки блоку до шліфування

Пам'ятайте про те, що провести перевірку площин і безпосередньо щільності ГБЦ цілком можна вручну своїми руками, для чого вам буде потрібно набір щупів, а також звичайна канцелярська лінійка. Лінійку необхідно по черзі підкласти по всьому діагоналях нижньої площині, а потім слід підібрати той щуп, який міг би увійти в інтервал між площиною ГБЦ і лінійкою. Але вам слід врахувати, що вручну такий спосіб такий метод дати не може, тим не менш, ви будете мати хоч якесь уявлення про деформації вашого вузла. На практиці площину ГБЦ найбільше деформується в районі циліндрів, де на порушених утворився нагар або пробита прокладка.

Також врахуйте і той факт, що процедура шліфування вузла повинна здійснюватися виключно після того, як ГБЦ була повністю перевірена на наявність мікротріщин та інших дефектів. Перед такою серйозною процедурою, як розточування, ніяких дефектів бути не повинно. Так що вам доведеться здійснити перевірку і цього нюансу. Для пошуку тріщин можна скористатися спеціальною рідиною, яка відразу ж їх покаже, але перед цим слід найбільш ретельно промити поверхню вузла.

Коли рідина нанесена, необхідно почекати близько п'яти хвилин, перш ніж її можна буде змити. У тому випадку, якщо поверхня нерівна і в ній є мікротріщини, то фарба від рідини заб'ється саме в них, таким чином сигналізуючи про наявність дефектів. Але таїмо чином можна виявити тільки зовнішні дефекти, але не тріщини всередині блоку.

А щоб виявити їх, потрібно експлуатація спеціалізованого обладнання. Здійснити дійсно якісну перевірку, наскільки максимум герметичні внутрішні площини вузла, можливо з використання пристрою. Принцип його дії полягає в тому, що він нагріває корпус ГБЦ, а потім все мікротріщини будуть виявлені через повітряні бульбашки, оскільки сам вузол міститься в воду. У тому випадку, якщо на цьому елементі агрегату все ж присутні тріщини, то їх необхідно для початку ліквідувати. І тільки після цього можна починати фрезерування.

Інструкція

Верстат для шліфування

Своїми руками зробити цей процес навряд чи вийде, оскільки, як видно на відео, для цього необхідно фрезерний верстат. Тим не менш, ми все-таки ознайомимо вас з технологією цього процесу, щоб ви мали уявлення про нього.

Коли ГБЦ демонтується з мотора на верстат, в першу чергу питання, яке виникає, стосується товщини фрезерування. В даному випадку ви повинні ознайомитися з самої максимальної ремонтної глибиною фрезерування поверхні, а це прописано в сервісній книжці до вашого авто. Якщо ви будете дотримуватися всі нюанси цього питання, то проблем з подальшим функціонуванням мотора у вас не виникне. Крім того, коли ви дізнаєтеся потрібну товщину, вам обов'язково слід сказати про це фахівцеві, який буде виробляти фрезерування на верстаті, щоб він вибрав прокладку потрібно товщини.

Голосування

Ви коли-небудь займалися шліфуванням ГБЦ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ... | || 235

Также мы рекомендуем осуществить замену сальников клапанов и протереть сами клапана. Желательно это сделать до начала работы, чтобы не пришлось после этого протирать прогоревшие элементы. Также следует отметить, что это позволит увеличить мощность мотора, а покупать новые элементы вовсе не обязательно, вполне можно использовать и старые. Разумеется, если их состояние не печальное.

Необхідно зачистити і внутрішню поверхню ГБЦ від залишків прокладки. Це здійснюється за допомогою звичайного ножа або точильного каменю. Врахуйте, що руху, які ви здійснюєте для видалення залишків прокладки, повинні бути виконані у формі нулі або вісімки. Також вони повинні бути плавними. Коли всі залишки будуть видалені, ви зможете побачити, наскільки скривилася головка, тому обробляти ГБЦ потрібно до того моменту, що не виправляться всі нерівні ділянки. За підсумком ви повинні отримати якомога найбільш рівну і дзеркальну площину вузла, що дозволить забезпечити найбільш максимальне ущільнення.

Як ви розумієте, в домашніх умовах здійснити цей процес навряд чи вийде належним чином, тому радимо вам звернутися за допомогою до професіоналів.

Відео «Шліфування ГБЦ автомобіля BMW»

Детальніше про фрезеруванні головки блоку циліндрів на BMW ви зможете дізнатися з відео.