Пропала компресія в циліндрі, як вирішити проблему?

Компресія являє собою найбільший рівень тиску в циліндрах двигуна під час процесу згоряння горючої суміші. Якщо немає компресії в одному циліндрі або відразу декількох, то цю проблему треба терміново виправляти. Які ознаки і причини зниження рівня компресії? Більш докладно про це ви дізнаєтеся тут.

Ознаки та причини зникнення

Ознак і причин, за якими немає компресії в одному, двох або відразу всіх циліндрах, насправді не так мало. Тому для користувачів нашого ресурсу були зібрані матеріали, які можуть допомогти визначити зниження рівня тиску в системі.

Ознаки

Якщо голівці блоку циліндрів прогорає ущільнювальна прокладка, відразу ж порушується герметичність самого циліндра. Це можна побачити, якщо вихлопні гази почнуть прориватися через щілину, що утворилася. У цей момент відбувається залягання кілець, що тягне за собою підвищену витрату моторної рідини і бензину. Крім того, в окремих випадках потужність мотора може підвищуватися, а з вихлопної труби буде йти димний вихлоп.

Схема работы цилиндров
Схема роботи циліндрів

Якщо у вашому автомобілі пропала компресія у всіх циліндрах одночасно або в якомусь одному з них, то ознаки можуть бути наступні:

 • мотор став на порядок важче заводитися;
 • двигун працює нестабільно, як на холостому ходу, так і під час їзди на передачі, на всіх обертах;
 • ви помітили, що ваш «залізний кінь» став споживати набагато більше палива;
 • в роботі циліндрів також почалися неполадки;
 • якщо ваша машина оснащена дизельним ДВС, то під час роботи мотора ви почуєте часті удари;
 • підвищується тиск в патрубках охолоджувальної системи.

Причини

Проверка при помощи компрессометра
Перевірка за допомогою компрессометра

Які ж можуть бути причини? Їх дуже багато, але ми розглянемо всі:

 • пристрої випускного клапана виникли тріщини, як правило, це викликано зносом двигуна;
 • випускний клапан дуже погано прилягає, що спричиняє за собою витік через місце контакту клапана з сідлом»;
 • саме «сідло» клапана повністю зруйновано або на ньому є механічні пошкодження;
 • прогоріла ущільнювальна прокладка ГБЦ. Це могло статися через її зносу. Крім того, причиною зносу прокладки може стати попадання забруднень на контактні поверхні прокладки. Також вона може прогоріти в результаті перегріву мотора, що згодом призведе до появи тріщин на блоці або деформації ГБЦ або самого блоку;
 • внаслідок перегріву двигуна може виникнути задир циліндра;
 • у вашому двигуні зносилася циліндропоршнева група;
 • межкольцевые перемички поршня вийшли з ладу, тобто зруйнувалися;
 • крім того, причиною, по якій в одному або двох циліндрах немає компресії, може бути вихід з ладу впускного клапана;
 • в одному або декількох циліндрах або на самих поршнях утворилася тріщина;
 • на сальниках і ущільнювальних поршневих кільцях з'явився нагар, який знижує тиск в системі;
 • виникли збої або неполадки в роботі системи газорозподілу;
 • обрив ланцюга або ремінця газорозподільного механізму. Якщо під час руху на автомобілі обірвався ремінь або ланцюг ГРМ , то це цілком може стати причиною того, що погнулися клапана;
 • клапан перестав закриватися або при його закритті є великий зазор. Якщо зазор занадто великий, то клапана, скоріше всього, відкривається недостатньо, причиною чого може стати некоректна регулювання або знос елементів. Крім того, якщо один або декілька циліндрів надходить недостатньо повітря, під кришкою клапанів ви почуєте стукіт.
Нагар внутри двигателя
Нагар всередині двигуна

Своїми руками рішення цієї проблеми практично неможливо, особливо при відсутності спеціалізованого обладнання або будь-яких знань.

Як перевірити компресію?

За допомогою компрессометра

Щоб зрозуміти, чи є у вашому двигуні компресія чи ні, потрібно скористатися компрессометром. Відповідність замеренного рівня має збігатися з тим, який вказано в сервісному мануалі до вашого авто. Сама процедура виміру повинна здійснюватися на моторі з робочою системою електропривода стартера і потужною акумуляторною батареєю. В іншому випадку домогтися точного результату буде дуже складно.

Отже, вам буде потрібно компрессометр. Він представляє собою, по суті, звичайний манометр, тільки з встановленими на ньому подовжувачами і перехідниками для свічок різних розмірів. Врахуйте, що для дизельного і бензинового авто компресометри бувають різні, оскільки в дизельному моторі рівень тиску набагато вище, ніж у бензиновому. На сьогоднішній день вартість одного компресора може варіюватися від 25 до 50 доларів. Це близько 250 — 1 300 гривень (800 — 5 000 рублів).

Проверка при помощи компрессометра
Перевірка за допомогою компрессометра
 1. В першу чергу, відкрийте капот, викрутити і вийміть всі свічки з роз'ємів.
 2. Потім слід приготувати сам компрессометр. Для цього визначитеся з тим, який перехідник і подовжувач вам потрібні, після чого все це потрібно підключити.
 3. Потім перехідник від пристрою необхідно обережно вкрутити в роз'єм для свічки, вставити ключ в замок запалювання і покрутити стартером. Якщо у вас транспортний засіб з дизельним двигуном, то вам також необхідно викрутити форсунки.
 4. Перевірте рівень тиску в кожному з циліндрів.
 5. Звірте показання компрессометра з тими, які вказані виробником вашого авто. Таким чином, ви можете зробити висновок про стан поршневої групи вашого мотора.

Перевірка маслом

Проверка компресии при помощи масла
Перевірка компресії за допомогою масла

Також перевірити, чи є в одному або двох циліндрах компресія чи ні, можна за допомогою звичайного моторного масла. Залийте близько тридцяти-п'ятдесяти грамів рідини в гніздо викрученою свічки, а потім знову перевірте рівень за допомогою пристрою. Якщо ви побачили, що рівень компресії різко підвищився, а різниця в рівнях між циліндрами пропала, то це може свідчити про одне. У вашому двигуні закоксовались кільця або ж їх сальники.

В цьому випадку вважайте, що вам пощастило. Оскільки замінити сальники можна і в домашніх умовах. Якщо ж справа саме в кільцях, то тут ситуація трохи складніше, оскільки доведеться здійснювати демонтаж головки блоку. Тим не менш, ця процедура не дуже складна і, відповідно, не особливо дорога.

Підвищити рівень компресії

Голосування

перевіряли чи ви коли-небудь рівень компресії?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

В домашніх умовах це можна тільки в тому випадку, якщо причиною її появи став нагар на поршнях і циліндрах.

 • Вам потрібно денатурований спирт і гас. Змішайте по 25 грам кожного в пропорції 1:1. Цю кількість потрібно для одного циліндра. Відповідно, для чотирьох циліндрів знадобиться в чотири рази більше суміші.
 • Потім прогрійте двигун до робочої температури.
 • В кожний циліндр через свічковий отвір приблизно по 50 грам отриманої суміші. Так машину потрібно залишити на 10 годин. Після 10 годин на кожен циліндр залийте трохи олії і заведіть двигун, він повинен попрацювати 20-30 хвилин. Нагар з відпрацьованими газами повинен вигоріти.

Відео «Замір компресії в двигуні»

Пропонуємо вам дізнатися, як зробити вимір тиску своїми руками.


Коментарі та відгуки