Лого av-to.info
ГРМ, КШМ и ГБЦ

Пропала компресія в циліндрі, як вирішити проблему?

Компресія є найбільший рівень тиску в циліндрах двигуна під час процесу згоряння горючої суміші. Якщо немає компресії в одному циліндрі або відразу декількох, то цю проблему потрібно терміново виправляти. Які ознаки і причини зниження рівня компресії? Більш докладно про це ви дізнаєтеся тут.

Ознаки та причини зникнення

Ознак і причин, за якими немає компресії в одному, двох або відразу всіх циліндрах, на самому ділі не так мало. Тому для користувачів нашого ресурсу були зібрані матеріали, які можуть допомогти визначити зниження рівня тиску в системі.

Ознаки

Якщо в голівці блоку циліндрів прогорає прокладка ущільнювача, відразу ж порушується герметичність самого циліндра. Це можна побачити, якщо вихлопні гази почнуть прориватися через щілину. У цей момент відбувається залягання кілець, що тягне за собою підвищену витрату моторної рідини і бензину. Крім того, в окремих випадках потужність мотора може підвищуватися, а з вихлопної труби буде йти димний вихлоп.

Схема работы цилиндров
Схема роботи циліндрів

Якщо у вашому автомобілі пропала компресія у всіх циліндрах одночасно або в якому -то одному з них, то ознаки можуть бути наступні:

 • мотор став на порядок важче заводитися;
 • двигун працює нестабільно, як на холостому ходу, так і під час їзди на передачу, на всіх оборотах;
 • ви помітили, що ваш «залізний кінь» став споживати набагато більше палива;
 • в роботі циліндрів також почалися неполадки;
 • якщо ваша машина оснащена дизельним ДВС, то під час роботи мотора ви почуєте часті удари;
 • підвищується тиск в патрубках охолоджувальної системи.

Причини | || 230

Проверка при помощи компрессометра
Проверка при помощи компрессометра

Які ж можуть бути причини? Їх дуже багато, але ми розглянемо всі:

 • в пристрої випускного клапана виникли тріщини, як правило, це викликано зносом мотора;
 • випускний клапан дуже погано прилягає, що тягне за собою витік через місце зіткнення клапана з «сідлом»;
 • саме «сідло» клапана повністю зруйновано або містить механічні пошкодження;
 • прогоріла прокладка ущільнювача ГБЦ. Це могло статися через її зносу. Крім того, причиною зносу прокладки може стати потрапляння забруднень на контактні поверхні прокладки. Також вона може прогоріти в результаті перегріву мотора, що згодом призведе до появи тріщин на блоці або деформації ГБЦ або самого блоку;
 • внаслідок перегріву двигуна може виникнути задір циліндра;
 • в вашому двигуні зносилася циліндропоршневая група;
 • межкольцевие перемички поршня вийшли з ладу, тобто зруйнувалися;
 • крім того, причиною, по якій в одному або двох циліндрах немає компресії, може бути вихід з ладу впускного клапана ;
 • в одному або декількох циліндрах або на самих порушених утворилася тріщина;
 • на сальники і ущільнювачів поршневих кільцях з'явився нагар, який знижує тиск в системі;
 • виникли збої або неполадки в роботі системи газорозподілу;
 • обрив ланцюга або ремінця газорозподільного механізму. Якщо під час руху на автомобілі обірвався ремінь або ланцюг ГРМ, то це цілком може стати причиною того, що погнулися клапана;
 • клапан перестав закриватися або при його закриття є великий зазор. Якщо зазор занадто великий, то клапана, скоріше за все, відкривається недостатньо, причиною чого може стати некоректна регулювання або знос елементів. Крім того, якщо в один або кілька циліндрів надходить недостатньо повітря, під кришкою клапанів ви почуєте стукіт.
Нагар внутри двигателя
Нагар всередині двигуна

Своїми руками вирішення цієї проблеми практично неможливо, особливо при відсутності спеціалізованого обладнання або будь-яких знань.

Як перевірити компресію?

За допомогою компрессометра

Щоб зрозуміти, є в вашому двигуні компресія чи ні, потрібно скористатися компрессометром. Відповідність заміряного рівня має збігатися з тим, що зазначений в сервісному мануалі до вашого авто. Сама процедура виміру повинна здійснюватися на моторі з робочою системою електроприводу стартера і потужною акумуляторною батареєю. В іншому випадку домогтися точного результату буде дуже складно.

Отже, вам буде потрібно компрессометр. Він являє собою, по суті, звичайний манометр, тільки з встановленими на ньому удлинителями і перехідниками для свічок різних розмірів. Врахуйте, що для дизельного і бензинового авто компресометри бувають різні, оскільки в дизельному моторі рівень тиску набагато вище, ніж в бензиновому. На сьогоднішній день вартість одного компресора може варіюватися від 25 до 50 доларів. Це близько 250 посилання - 1 300 гривень (800 - 5 000 рублів).

Проверка при помощи компрессометра
Перевірка за допомогою компрессометра
 1. В першу чергу, відкрийте капот, викрутити і витягніть всі свічки з роз'ємів. || | 255
 2. Затем следует приготовить сам компрессометр. Для этого определитесь с тем, какой переходник и удлинитель вам нужны, после чего все это нужно подключить.
 3. Потім перехідник від пристрою необхідно обережно вкрутити в роз'єм для свічки, вставити ключ в замок запалювання і покриття стартером. Якщо у вас транспортний засіб з дизельним двигуном, то вам також буде потрібно викрутити форсунки.
 4. Перевірте рівень тиску в кожному з циліндрів.
 5. Звірте свідчення компрессометра з тими, які вказані виробником вашого авто. Таким чином, ви можете зробити висновок про стан поршневої групи вашого мотора.

Перевірка маслом

Проверка компресии при помощи масла
Перевірка компресії за допомогою масла

Також перевірити, чи є в одному або двох циліндрах компресія чи ні, можна за допомогою звичайного моторного масла. Залийте близько тридцяти-п'ятдесяти грамів рідини в гніздо викрученій свічки, а потім знову перевірте рівень за допомогою пристрою. Якщо ви побачили, що рівень компресії різко підвищився, а різниця в рівнях між циліндрами пропала, то це може свідчити про одне. У вашому двигуні закоксовавшіеся кільця або ж їх сальники.

У цьому випадку вважайте, що вам пощастило. Оскільки замінити сальники можна і в домашніх умовах. Якщо ж справа саме в кільцях, то тут ситуація трохи складніше, оскільки доведеться проводити демонтаж головки блоку. Проте, ця процедура не особливо складна і, відповідно, не особливо дорога.

Підвищити рівень компресії

Голосування

перевіряли ви коли-небудь рівень компресії ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

у домашніх умовах це можна тільки в тому випадку, якщо причиною її появи став нагар на поршнях і циліндрах.

 • Вам потрібно денатурований спирт і гас. Змішайте по 25 грам кожного в пропорції 1: 1. Це кількість потрібно для одного циліндра. Відповідно, для чотирьох циліндрів знадобиться в чотири рази більше суміші.
 • Потім прогрійте двигун до робочої температури.
 • У кожен циліндр через свічковий отвір приблизно по 50 грам отриманої суміші. Так машину потрібно залишити на 10 годин. Після 10 годин на кожен циліндр залийте трохи масла і заведіть двигун, він повинен попрацювати 20-30 хвилин. Нагар з відпрацьованими газами повинен вигоріти.

Відео «Замір компресії в двигуні»

Пропонуємо вам дізнатися, як зробити вимір тиску своїми руками.