Загальні відомості про датчиках автомобілів Daewoo Nexia

В сучасному автомобілі, в тому числі і Daewoo Nexia, вбудовано безліч датчиків, таких як датчик рівня палива, температури та інші. У статті розглядаються датчики двигуна автомобіля Daewoo: призначення та місце встановлення, як для двигунів з 8 кл, так і для інших моделей.

Автомобіль Daewoo Nexia популярний на території багатьох країн, в тому числі і Естонії. Спочатку на Daewoo встановлювався двигун з 8 кл. Незважаючи на те, що мотор мав 8 кл при обсязі 1, 5 л, він досягав швидкості 175 км/ч. На зміну 8 кл мотору прийшов силовий агрегат з 16 клапанами. Природно, обладнання пройшло адаптацію.

ДПКВ

ДПКВ для двигателя
ДПКВ для двигуна

ДПКВ служить для визначення положення і швидкості, з якою обертається, колінчастий вал, синхронізуючи роботу ЕБУ з роботою поршнів і кутовим положенням коленвала. Датчик коленвала в основному знаходиться на шківі колінчастого, перед зубчастим колесом, який називають задає диском. На моделях F16D3 він розташований під маслофильтром в блоці циліндрів.

На задають диску між зубами однаковий просвіт, два зуби відсутні. Завдяки відсутнім зубах створюється синхронізація. При обертанні колінчастого змінюється магнітне поле ДПКВ, створюються імпульси напруги.

Рівня палива

ДУТ на бензонасос
ДУТ на бензонасос

На панелі приладів знаходиться покажчик рівня палива, який показує, яку кількість палива залишилося в бензобаку. Ця інформація надходить від датчика рівня палива, який розташований під бензобаком ближче до передку автомобіля. Якщо покажчик показує невірну інформацію, причина може бути в пошкодженні проводки, поганих контактах або несправності ДУТ (автор відео — Ремонтуємо Самі).

ДТОЖ

Датчик температури охолоджуючої рідини розташований в області впускного колектора, недалеко від першого циліндра. При зміні температури змінюється опір напівпровідникового регістра, який входить в конструкцію приладу. За показаннями температури силового агрегату ЕБУ розраховує запалення і уприскування палива. При несправності ДТОЖ може важко запускатися мотор при низьких температурах або збільшиться витрата палива.

ДТОЖ для Nexia 8 кл
ДТОЖ для Nexia 8 кл

Розташований ДТОЖ між першим і другим циліндром. Якщо прилад справний, то при температурі -40 градусів, він буде показувати опір 100 кОм, а при температурі 80 градусів значення будуть знаходитися в межах від 200 до 270 Ом.

Швидкості автомобіля (ДС, ДСА)

ДС для мотора
ДС для мотора

ДСА розташований зверху в КПП на приводі спідометра. ДС є датчиком Холу. По імпульсному сигналі датчика Холла електронний блок управління визначає швидкість, з якою рухається автомобіль і передає свідчення на спідометр. Перевіряється пристрій діагностичним сканером. Якщо прилад не справний, ЕБУ переходить в аварійний режим.

Тиску масла

Датчик тиску масла знаходиться недалеко від шківа колінчастого вала в корпусі масляного насоса. Якщо в системі недостатньо мастила, замикається ланцюг і на приладовій панелі починає блимати індикатор у вигляді маслянки, сигналізує про недостатню кількість мастила. Якщо пристрій справно, то при відсутності тиску воно має показувати опір від 290 до 330 Ом.

Положення дросельної заслінки

ДПДЗ для мотора Nexia
ДПДЗ для мотора Nexia

При відхиленні дросельної заслінки змінюється вихідна напруга датчика положення дросельної заслінки. Таким чином, прилад служить для відстеження величини відхилення. Ці свідчення враховуються ЕБУ для утворення паливно-повітряної суміші. Якщо заслінка закривається, ДПДЗ подає сигнал ЕБУ і мотор починає працювати в режимі холостого ходу. Якщо прилад не справний, на приборку починає горіти лампочка Check Engine. Розташований ДПДЗ на дросельному сайті і пов'язаний з віссю дросельної заслінки.

Моделі Daewoo можуть відрізнятися встановленими приладами, але їх можна адаптувати відповідно до встановленої системою електрообладнання.

Голосування

Ви знаєте призначення датчиків двигуна?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Перевірка РХХ своїми руками»

В цьому відео ви дізнаєтеся, як самостійно перевірити датчик холостого ходу (автор ролика — СделайСам).


Коментарі та відгуки