Лого av-to.info
Daewoo Lanos

Заміна масла в КПП Chevrolet Lanos

Коробка передач будь-якого автомобіля, як і двигун, вимагає використання витратного матеріалу, а саме - масла. Але в цьому випадку інтервали заміни зведені до мінімуму, в порівнянні з заміною масла в моторі. Сьогодні ви дізнаєтеся, яке потрібно лити масло в коробку в Ланос, як перевірити його рівень в КПП і як зробити заміну цього матеріалу.

Готуємося до заміни

Далеко не кожен автовласник виробляв заміну масла в своєму Ланосі. Виробник цих авто заливає рідину в коробку передач на весь термін служби авто, тому в більшості випадків це просто не потрібно. Але який саме термін служби у вашого авто? Цього вам не скаже навіть виробник, адже заміна витратних матеріалів не передбачена конструкцією Шевроле Ланос.

Автомобиль Шевроле Ланос
Автомобіль Шевроле Ланос

Так чи інакше, але заміну видаткової рідини (ТМ - трансмісійного масла) все- таки періодично варто проводити. Який пробіг для цього потрібен - вирішувати повинен індивідуально кожен водій. Як правило, це робиться кожні 100 тисяч км пробігу. Але в залежності від інших факторів необхідність поміняти ТМ може наступити раніше. Наприклад, рідина відпрацювала свій термін служби або в КПП майже не залишилося витратного матеріалу.

Як перевірити рівень ТМ?

Рівень ТМ в агрегаті рекомендується перевіряти як мінімум один раз на рік або кожні 10 тисяч км пробігу.

 1. Щоб зробити це, знайдіть, де на КПП вашого Шевроле Ланос знаходиться пробка контрольного отвору. Безпосередньо контрольне отвір знаходиться на картері агрегату поруч з внутрішнім шарніром приводу правого колеса.
 2. Відкрутивши пробку, ви зможете побачити рівень рідини в КПП. Якщо ТМ в агрегаті досить, то ви побачите це відразу: рівень рідини буде практично стикатися з кромкою отвору. Можливо, рівень буде трохи нижче кромки.
 3. Якщо ви не можете побачити рідина в КПП, то це означає, що рівень ТМ значно знижений. Тоді вам потрібно буде додати змазує матеріал в агрегат, щоб не порушити його роботу або ж зробити заміну рідини.
Залив трансмиссионного масла в коробку передач через трубочку при помощи воронки
Залив трансмісійного масла в коробку передач через трубочку за допомогою воронки

Яке масло лити?

Яку рідину лити в КПП свого авто? Це питання приходив в голову багатьом власникам Ланосів. Якщо у вас є мануал по експлуатації авто, то ви без проблем можете дізнатися, яке масло потрібно лити в агрегат. Про це чітко написано в інструкції. Але якщо з якихось причин у вас немає мануала і ви не володієте цією інформацією, то ми допоможемо вам визначитися з вибором витратних матеріалів.

Зрозуміло, ні в якому разі не варто лити в свого «залізного коня» трансмісійне масло невідомого виробництва. Також не слід лити в коробку передач Шевроле Ланос рідина, в якості якої ви не впевнені. Виробник Шевроле рекомендує автовласникам заливати в КПП мінеральне ТМ SAE 90W GL-4. Цей варіант є найоптимальнішим для Ланосів. Якщо транспортний засіб експлуатується в регіоні, де більшу частину року переважають низькі температури, то бажано в КПП використовувати напівсинтетичне масло 75W-90 GL-4.

Голосування

Яке масло заливаєте ви в КПП свого авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ... | || 238

Климатические условия  являются немаловажным фактором при выборе трансмиссионной жидкости. Если последнее ТМ (75W-90 GL-4) вы будете использовать в авто, эксплуатирующемся в умеренном климате, то в летнее время года в КПП может появиться посторонний шум, который пропадет только с наступлением холодов.

Самостійна заміна ТМ

Якщо ви вирішили своїми силами поміняти ТМ, то вам стане в нагоді інструкція, зроблена фахівцями нашого ресурсу.

Що знадобиться?

Перед безпосередній заміною витратних матеріалів в коробці передач вашого Шевроле Ланос потрібно підготувати все, що вам може знадобитися:

 • нове масло д ля коробки передач (що стосується обсягу, то двох літрів буде достатньо);
 • гайковий ключ на «13» (для більшої зручності необхідно приготувати накидний ключ);
 • торцевой ключ на «13» (если торцевого ключа нет, то сойдет и обычный гаечный);
 • нова прокладка для коробки передач (як сказано вище, заміна трансмісійного масла не передбачена виробником, тому знадобиться нова прокладка для КПП);
 • старий тазик або відро (підійде будь-яка непотрібна тара для збору відпрацьованого витратного матеріалу);
 • герметик.

Покрокова інструкція

Отже, якщо ви підготували всі, що вам може знадобитися, то можна приступати до заміни.

 1. Заженіть машину в гараж з ямою або на підйомник. Так буде зручніше зливати трансмісійну рідина.
 2. Залезьте під днище авто і за допомогою гайкового ключа відкрутите нижню кришку агрегату КПП вашого Ланоса. Заздалегідь підставте тару для збору відпрацьованого матеріалу і підставте її під зливний отвір.
 3. Зачекайте близько 20-30 хвилин, поки ТМ повністю не зіллється з коробки передач. Коли рідина повністю скла, протріть нижню частину КПП дрантям, щоб видалити сліди відпрацьованого масла.
 4. Потім вимийте піддон КПП, а саме ту частину, на яку встановлюється прокладка. При необхідності знежирте це місце ацетоном. Потім візьміть герметик і промажте їм по всьому периметру піддону, а саме в тому місці, де він стикається з кузовом. Встановіть на місце нижню кришку КПП, але не забудьте встановити нову прокладку. Використовуйте герметик, щоб запобігти виникненню витоків.
 5. Поруч з внутрішнім приводом розташована кришка контролю рівня трансмісійної рідини. Вам потрібно її відкрутити. Зверху агрегату КПП знайдіть кришку заливного отвору ТМ: акуратно демонтуйте з неї пластиковий наконечник. Відкрутіть пробку.
 6. Потім акуратно почніть заливати ТМ в коробку передач через пробку заливного отвору. Можливо, при цьому вам зручніше буде використовувати звичайний аптечний шприц. Також можна взяти шланг, що підходить по діаметру до отвору. Одним боком його потрібно вставити в КПП, а з іншого поставити воронку, через яку потрібно буде лити витратний матеріал. Це буде набагато зручніше. Вам буде потрібно лити ТМ до тих пір, поки з контрольного отвору не почне витікати витратний матеріал. Потім закрутіть пробку контрольного отвори і кришку отвору для затоки ТМ. Тільки не переплутайте послідовність. Також не забудьте прочистити обидві кришки від пилу і бруду, особливо приділіть час пробці заливного отвору.

Видео «Замена ТМ в автомобиле Деу Нексиа»

у цьому відео покроково показаний процес заміни трансмісійного витратного матеріалу в автомобілі Деу Нексія. Процес заміни ТМ в Шевроле Ланос є аналогічним.