Лого av-to.info
Daewoo Lanos

Як замінити охолоджуючу рідину на Шевроле Ланос

Час від часу майже всі власники автомобілів замислюються про стан антифризу і чи не настав час для його заміни. Відразу відзначимо, що це виключно важливе питання в сервісі авто.

Важливо! Згідно з інструкцією підприємства-виготовлювача, в охолоджувальну систему Шевроле Ланос потрібно заливати виключно антифриз в основі якого етиленгліколь. Ні в якому разі не тосол, а тим більше воду.

Заміна охолоджувача повинна проводитися, якщо авто експлуатується понад чотири роки або ж пробіг перевищив 40 тис. Кілометрів.

Заміна може бути зроблена і раніше, якщо ви помітили, що колір антифризу потемнів або ж придбав коричневий відтінок. Це очевидна ознака того, що необхідно терміново провести її заміну. ​​

Для Шевроле Ланос, згідно з інструкцією, визначено обсяг сім літрів. Однак згідно досвіду багатьох автолюбителів, буде досить і п'яти. Конструкція охолоджувальної системи Шевроле Ланос влаштована так, що весь обсяг антифризу злити вийде.

Як поміняти ОЖ

Замену антифриза следует проводить после того, как двигатель полностью остынет. Также принципиально, чтобы автомобиль был установлен на относительно ровной площадке.

Як злити

 1. Скручуємо пробку для зливу, вона розташована зліва на радіаторі.

  Расположение пробки для слива
  Розташування пробки для зливу
 2. Попередньо підставивши заздалегідь підготовлену ємність для зливу відпрацьованої рідини, відкручуємо заглушку бачка.

  Заглушка расширительного бачка
  Заглушка розширювального бачка
 3. Так як пробка для зливу рідини на Шевроле Ланос по відомим тільки її розробникам причин не передбачена, то повністю ОЖ злити вийде.
 4. Однак можна Спробуйте ть злити якомога більшу кількість рідини. Для цього потрібно домкратом підняти заднє або переднє праве колесо машини. Ця нехитра процедура допоможе ще трошки злити охолоджувача з двигуна.
 5. Іноді, буває засмічений бачок, його необхідно зняти і вимити водою.

Як залити

 1. Після того як всі попередні операції виконані, заливаємо нову ОЖ в бачок, поки її рівень не дійде до MAX позначки на розширювальному бачку. Заводимо мотор і очікуємо роботу вентилятора.
 2. Для кращого заповнення системи рідиною і для того, щоб не утворювалися повітряні пробки, під час заливки обов'язково протискуєте патрубки радіатора руками.
 3. Вимикаємо двигун. Перевіряємо рівень антифризу в бачку.
 4. У разі потреби доливаємо ОЖ, поки вона не дійде до мітки «MAX».

Чому тече?

Дуже часто можна почути скарги на те, що тече охолоджувач в Шевроле Ланос. Факторів, чому це відбувається багато, але зупинимося на основних:

 • недостатньо затягнуті хомути патрубків;
 • в патрубках з'явилися тріщини або потертості;
 • при затоці з'явилася повітряна пробка ;
 • недолив охолоджувача;
 • неполадки з радіатором;
 • заслінка недостатньо закрита;
 • так само можуть бути і інші неполадки в системі охолодження .

Відео «Заміна охолоджуючої рідини в Daewoo Sens»

Дуже корисне відео на якому досвідчений майстер демонструє метод швидкого зливу охолоджувальної рідини

Заміна охолоджуючої рідини мало чим відрізняється від заміни на інших марках автомобілів і в принципі процес нескладний, але якщо у вас залишилися питання, задайте їх, залишивши внизу коментар.