Як замінити охолоджуючу рідину на Шевроле Ланос

Час від часу майже всі власники автомобілів замислюються про стан антифризу і не настав час для його заміни. Відразу зазначимо, що це виключно важливе питання в сервісі авто.

Важливо! Згідно інструкції компанії-виробника, в охолоджувальну систему Шевроле Ланос потрібно заливати виключно антифриз в основі якого етиленгліколь. Ні в якому разі не тосол, а тим більш воду.

Заміна охолоджувача повинна проводитися, якщо авто експлуатується більше чотирьох років або ж пробіг перевищив 40 тис. кілометрів.

Заміна може бути проведена і раніше, якщо ви помітили, що колір антифризу потемнів або ж придбав коричневий відтінок. Це очевидна ознака того, що необхідно терміново провести її заміну.

Для Шевроле Ланос, згідно інструкції, визначено обсяг сім літрів. Однак згідно досвіду багатьох автолюбителів, буде досить і п'яти. Конструкція охолоджувальної системи Шевроле Ланос влаштована так, що весь обсяг антифризу злити не вийде.

Як поміняти ОЖ

Заміну антифризу слід проводити після того, як двигун повністю охолоне. Також принципово, щоб автомобіль був встановлений на відносно рівній майданчику.

Як злити

 1. Скручуємо пробку для зливу, вона розташована зліва на радіаторі.

  Расположение пробки для слива
  Розташування пробки для зливу
 2. Попередньо підставивши заздалегідь підготовлену ємність для зливу відпрацьованої рідини, відкручуємо кришку бачка.

  Заглушка расширительного бачка
  Заглушка розширювального бачка
 3. Так як пробка для зливу рідини на Шевроле Ланос по відомим тільки її розробникам причин не передбачена, то повністю ОЖ злити не вийде.
 4. Однак можна спробувати злити як можна більшу кількість рідини. Для цього потрібно підняти домкратом заднє або переднє праве колесо машини. Ця нехитра процедура допоможе ще трошки злити охолоджувача з двигуна.
 5. Іноді, буває засмічений бачок, його необхідно зняти і вимити водою.

Як залити

 1. Після того як всі попередні операції виконані, заливаємо нову ОЖ в бачок, поки її рівень не дійде до позначки MAX на розширювальному бачку. Заводимо мотор і очікуємо роботу вентилятора.
 2. Для кращого заповнення системи рідиною і для того, щоб не утворювалися повітряні пробки , під час заливки обов'язково прожимайте патрубки радіатора руками.
 3. Вимикаємо двигун. Перевіряємо рівень антифризу в бачку.
 4. В разі потреби доливаємо ОЖ, поки вона не дійде до мітки «MAX».

Чому тече?

Дуже часто можна почути скарги на те, що тече охолоджувач в Шевроле Ланос. Факторів, чому це відбувається багато, але зупинимося на основних:

 • недостатньо затягнуті хомути патрубків;
 • в патрубках з'явилися тріщини або потертості;
 • при затоці з'явилася повітряна пробка;
 • недолив охолоджувача;
 • неполадки з радіатором;
 • заслінка недостатньо закрита;
 • рівним чином можуть бути і інші неполадки в системі охолодження.

Відео «Заміна охолоджуючої рідини в Daewoo Sens»

Дуже корисне відео на якому досвідчений майстер демонструє метод швидкого зливу охолоджувальної рідини

Заміна охолоджуючої рідини мало чим відрізняється від заміни на інших марках автомобілів і в принципі процес нескладний, але якщо у вас залишилися питання, задайте їх, залишивши внизу коментар.


Коментарі та відгуки

 • Русик

  А з-за чого в патрубках можуть з'явитися тріщини?

 • Ніпель

  Які ідіоти заливають в свою ластівку воду? До речі, ось потім всякі тріщини з-за цього і з'являються.

 • Юрій

  При заливанні антифризу, не забувайте відкрити кран грубки, щоб піч теж наповнилася. Найкраще робити заміну антифризу з заміною ГРМ і помпи, щоб зайвий раз не зливати антифриз.
  Ремінь ГРМ повинен змінюватися разом з помпою і роликами натяжителя теж кожні 60 тисяч км, як і антифриз.

 • Дмитро

  З приводу промивання системи водою, я думаю, це буде не дуже правильно, якщо зняти радіатор і промити його під напором води. З приводу повітряної пробки нічого не сказано, а це важливо і дуже часто при заміні охолоджуючої рідини таке буває.

 • Юрій

  Для того, щоб поміняти антифриз в Ланосі, треба купити 30-40 літрів дистильованої води (для промивання) і концентрат антифризу (не розведений), тому що злити повністю неможливо. Промиваємо, поки не піде чиста вода, потім заливаємо 3 літра концентрату і доливаємо дис. води. Інші способи неприйнятні.

 • Кирило

  Не несіть маячня… Злив стару ОЖ і залив нову… І все нормально… І вся ваша промивка взагалі не потрібна.