Вивчаємо електричну схему электрооборувания автомобілів Деу Нексія і Матіз

Електрична мережа в будь-якому автомобілі використовується для з'єднання всіх пристроїв і обладнання в одну схему. Тому кожен автовласник повинен вміти розбиратися в схемах і знати про несправності устаткування, щоб при необхідності самостійно зробити ремонт. Детальніше про те, що являє собою Деу Нексія схема електрообладнання і які несправності для неї характерні, ви можете дізнатися з цієї статті.

Електрична схема

Полная электросхема Дэу
Повна електросхема Деу

Особливості електрообладнання

Загальна електросхема автомобіля Деу Матіз або Нексія включає в себе такі підсистеми:

 1. Система запалювання, що включає в себе замок, стартерний вузол, генераторний пристрій і акумуляторну батарею.
 2. Контролер температури, датчики тиску, а також швидкості, клапан ХХ, заслінки.
 3. Вузол діагностики, а також блокування гідротрансформатора, електромотор паливного насоса.
 4. Протиугінна система, іммобілайзер, центральний замок.
 5. Блок управління трансмісією.
 6. Система безпеки, що включає в себе подушки, датчики.
 7. Освітлювальні прилади — туманки, стоп-сигнали, габарити, головне освітлення, світло в салоні і т. д.
 8. Звуковий сигнал.
 9. Замок багажника, механізм попереджувального зумера.
 10. Обігрівач заднього скла.
 11. Електричні склопідйомники.
 12. Система вентиляції, що включає в себе піч, кондиціонер.
 13. Приладова панель, де відображаються основні параметри авто.
 14. Антиблокувальна система.
 15. Механізм регулювання головного освітлення.
 16. Монтажний блок з запобіжниками, де зосереджені всі запобіжні пристрої, призначені для захисту ланцюгів.

Фотогалерея «Елементи элекросхемы»

Як визначити несправність?

Однією з найбільш зустрічаються проблем в роботі проводки є витік струму.

Як правило, діагностика такої несправності здійснюється за негативного висновку з АКБ, при цьому плюсова клема повинна залишитися підключеної:

 1. Тестер (мультиметр) потрібно підключити одним щупом до негативної клеми акумулятора, а другий щуп з'єднується з демонтованим клемників. При підключенні на екрані тестера повинні з'явитися значення — оптимальним показником в даному випадку є струм в районі 15-70 мА, цей параметр залежить від кількості споживачів напруги, підключених до АКБ. У тому випадку, якщо мова йде про автомобілі з карбюраторним двигуном, оснащеним базовим обладнанням і без протиугінної системи, то струм витоку буде невеликим.
 2. В тому випадку, якщо діагностика показала, що свідчення витоку знаходяться в нормованому діапазоні, то потрібно проводити діагностику акумулятора. Якщо витрата струму збільшений, то перевірка триває, тепер працюємо з блоком запобіжників. З цього пристрою демонтуються запобіжні елементи, після зняття кожного виробляється вимір витоку.
 3. Якщо сталося таке, що після демонтажу запобіжника показник витоку зменшився до оптимального, це свідчить про те, що ланцюг з витягнутим запобіжним елементом споживає більше струму. Тепер вам потрібно тільки з'ясувати, які споживачі підключені до цієї ділянки електроланцюга, після чого проводиться діагностика самої проводки (Автор відео — Олександр Шестопалов).

При несправному акумуляторі споживачі енергії можуть працювати не на повну силу, а якщо АКБ повністю розряджена, то і запустити двигун не вийде. Необхідно час від часу проводити діагностику акумулятора — перевіряти його напруга, вимірювати рівень і щільність електроліту в банках, оглядати корпус. Якщо на корпусі є тріщини, то можливо, з них йде електроліт, що сприяє руйнуванню батареї.

Також потрібно приділити діагностики працездатності генераторного вузла. Якщо це пристрій працює неправильно, воно не зможе зарядити автомобільний акумулятор при запущеному двигуні.

Для діагностики генератора потрібно тестер — мультиметр, його потрібно переключити в режим омметра, після чого виконати такі дії:

 1. Щупи тестера підключаються до акумулятора з дотриманням полярності.
 2. Запускається двигун, після чого необхідно виставити середні обороти обертання колінчастого вала, включити музику і оптику. Так ви зможете створити робочі умови для мотора, при яких і вимірюється напруга АКБ.
 3. Після цього необхідно зняти показання з тестера. Якщо генераторний вузол в робочому стані, від параметр напруги на висновках АКБ повинен скласти близько 13.5-14.5 вольт. Якщо це значення нижче, то пристрій потрібно перевіряти більш детально (автор відео — Дмитро Прістром).

Можливі несправності проводки

Які несправності можуть виникнути в роботі електросхеми:

 1. Обрив проводки. Така проблема може призвести до витоку струму, детальніше про її діагностиці ми вже розповіли. Для запобігання обриву проводки при укладанні нових проводів їх потрібно додатково ізолювати.
 2. Коротке замикання. Одна з поширених проблем, діагностується за допомогою того ж тестера.
 3. Перепади напруги — воно може бути як нижчим, так і вищим. Такі несправності зазвичай пов'язані з некоректною роботою АКБ або генератора, рідше — додаткових пристроїв.
 4. Окислення контактів або їх підгорянню. Окислюються контакти зазвичай в результаті тривалої експлуатації або при роботі обладнання в умовах вологості. Окислення може статися ан з'єднувальних штекерах — така проблема вирішується шляхом їх зачистки за допомогою наждачного паперу або залізної щітки. Якщо мова йде про підгоряння, то воно, швидше за все, викликано перепадами напруги в мережі. Тому спочатку треба вирішити проблему з перенапруженням, а потім міняти підгорілі контакти.

Голосування

Стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Ремонт генератора Нексії в гаражних умовах»

Що робити, якщо згорів діодний міст генератора — детальніше про ремонт дізнайтеся з відео (автор — ЛЬОША МАЙСТЕР).


Коментарі та відгуки