Лого av-to.info
Daewoo

Изучаем электрическую схему электрооборувания автомобилей Дэу Нексия и Матиз

Електрична мережа в будь-якому автомобілі використовується для з'єднання всіх пристроїв і устаткування в одну схему . Тому кожен автовласник повинен вміти розбиратися в схемах і знати про несправності устаткування, щоб при необхідності самостійно провести ремонт. Детальніше про те, що являє собою в Деу Нексія схема електроустаткування і які несправності для неї характерні, ви можете дізнатися з цієї статті.

Електрична схема

Полная электросхема Дэу
Повна схема живлення Деу

Особливості електрообладнання

Загальна схема живлення автомобіля Деу Матіз або Нексія включає в себе такі підсистеми:

 1. Система запалювання, що включає в себе замок, стартерний вузол, генераторний пристрій і акумуляторну батарею.
 2. Контролер температури , датчики тиску, а т акже швидкості, клапан ХХ, заслінки.
 3. Вузол діагностики, а також блокування гідротрансформатора, електромотор паливного насоса.
 4. Протиугінна система, іммобілайзер, центральний замок.
 5. Блок управління трансмісією.
 6. Система безпеки, що включає в себе подушки, датчики.
 7. Освітлювальні прилади - туманки, стоп-сигнали, габарити, головне освітлення, світло в салоні і т.д. | || 222
 8. Звуковой сигнал.
 9. Замок багажника, механізм застережливого зумера.
 10. Обігрівач заднього скла.
 11. Електричні склопідйомники.
 12. Система вентиляции, включающая в себя печку, кондиционер.
 13. Панель приладів, де відображаються основні параметри авто.
 14. Антиблокувальна система.
 15. Механізм регулювання головного освітлення.
 16. Монтажний блок з запобіжниками, де зосереджені всі запобіжні пристрої, призначені для захисту ланцюгів.

Фотогалерея «Елементи елекросхеми»

Як визначити несправність?

Однією з найбільш зустрічаються проблем в роботі проводки є витік струму.

Як правило, діагностика такої несправності здійснюється по негативному висновку з АКБ, при цьому плюсова клема повинна залишитися підключеної:

 1. Тестер (мультиметр) потрібно підключити одним щупом до негативної клеми батареї, а другий щуп з'єднується з демонтованим клемником. При підключенні на екрані тестера повинні з'явитися значення - оптимальним показником в даному випадку є струм в районі 15-70 мА, цей параметр залежить від кількості споживачів напруги, підключених до АКБ. У тому випадку, якщо мова йде про автомобіль з карбюраторним двигуном, оснащеним базовим обладнанням і без протиугінної системи, то струм витоку буде невеликим.
 2. У тому випадку, якщо діагностика показала, що свідчення витоку знаходяться в нормованому діапазоні, то потрібно проводити діагностику акумулятора. Якщо витрата струму збільшений, то перевірка триває, тепер працюємо з блоком запобіжників. З цього пристрою демонтуються запобіжні елементи, після зняття кожного виробляється вимір витоку.
 3. Якщо відбулося таке, що після демонтажу запобіжника показник витоку зменшився до оптимального, це свідчить про те, що ланцюг з витягнутим запобіжним елементом споживає більше струму. Тепер вам потрібно тільки з'ясувати, які споживачі підключені до цієї ділянки електричного кола, після чого проводиться діагностика самої проводки (Автор відео - Олександр Шестопалов).

При несправному акумуляторі споживачі енергії можуть працювати не на повну силу, а якщо АКБ повністю розряджена, то і запустити двигун не вийде. Потрібен час від часу проводити діагностику акумулятора - перевіряти його напруга, вимірювати рівень і щільність електроліту в банках, оглядати корпус. Якщо на корпусі є тріщини, то можливо, з них йде електроліт, що сприяє руйнуванню батареї.

Також потрібно приділити діагностиці працездатності генераторного вузла. Якщо цей пристрій не працює належним чином, воно не зможе заряджати автомобільний акумулятор при запущеному двигуні.

Для діагностики генератора потрібно тестер - мультиметр, його потрібно переключити в режим омметра, після чого виконати наступні дії:

 1. Щупи тестера підключаються до акумулятора з дотриманням полярності.
 2. Запускається двигун, після чого необхідно виставити середні обороти обертання колінчастого вала, включити музику і оптику. Так ви зможете створити робочі умови для мотора, при яких і вимірюється напруга АКБ.
 3. Після цього необхідно зняти показання з тестера. Якщо генераторний вузол в робочому стані, з кожним параметр напруги на висновках АКБ повинен скласти близько 13.5-14.5 вольт. Якщо це значення нижче, то пристрій потрібно перевіряти більш детально (автор відео - Дмитро Пристром).

Можливі несправності проводки

Які несправності можуть відбутися в роботі електронних схем:

 1. Обрыв проводки. Такая проблема может привести к утечке тока, подробнее о ее диагностике мы уже рассказали. Для предотвращения обрыва проводки при укладке новых проводов их нужно дополнительно изолировать.
 2. Коротке замикання. Одна з менш поширених проблем, діагностується за допомогою того ж тестера.
 3. Перепади напруги - воно може бути як низьким, так і високим. Такі несправності зазвичай пов'язані з некоректною роботою АКБ або генератора, рідше - додаткових пристроїв.
 4. Окислення контактів або їх підгоряння. Окислюються контакти зазвичай в результаті тривалої експлуатації або при роботі обладнання в умовах вологості. Окислення може відбутися ан сполучних штекерах - така проблема вирішується шляхом їх зачистки за допомогою наждачки або залізної щітки. Якщо мова йде про підгоряння, то воно, швидше за все, викликано стрибками напруги в мережі. Тому спочатку потрібно вирішити проблему з перенапруженням, а потім міняти підгорілі контакти.

Голосування

Чи стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Ремонт генератора Нексія в гаражних умовах»

Що робити, якщо згорів діодний міст генератора - докладніше про ремонті дізнайтеся з відео (автор - Льоша МАЙСТЕР).