Як реанімувати і поміняти склопідйомники на автомобілях Деу?

Часто водій автомобіля може зіткнутися з такою неочікуваною проблемою, як поломка склопідіймача. У даній статті мова піде про машині Деу Нексія. Блок управління склопідйомниками Деу Нексія може вийти з ладу з різних причин, і нижче будуть висвітлені різні способи усунення несправностей.

Стеклоподъемник для автомобиля
Склопідйомник для автомобіля

Пристрій і види склопідйомників

Склопідйомник – пристосування, здатне полегшити життя не тільки водієві, але і пасажирам. Завдяки йому можна піднімати і опускати скла за своїм бажанням. Пристрій для правильної роботи повинно бути вмонтовано в корпус дверей або в підрамнику, спеціально підготовленому для склопідіймача.

Боковая дверь, где расположен механизм
Бічні двері, де розташований механізм

Принцип роботи полягає в наступному. Для підняття і опускання скла необхідний певний механізм. Цей приводний механізм об'єднує усередині себе блок з передачами (зубчаста і черв'ячна) і електродвигун. Черв'ячна передача провокує обертання колеса тільки по одному напрямку.

Конструкція цього механізму, який піднімає і опускає скло, може бути декількох видів:

 1. Важільної. До його складу входять важіль і повзунок, встановлений на кінці важеля. Щоб спровокувати рух скла, на колесо і сектор подається імпульс від приводу.
 2. Рейковий. Механізм цього виду складається з зубчастої рейки, що знаходиться без руху, і пластини, яка з'єднана зі склом. Вона направляє рух скла.
 3. Тросовий. Цей вид характерний тим, що призводить скло в рух за допомогою еластичного елемента – троса, який вмонтований у двері і скріплений між роликами.

Поширені несправності і способи їх усунення

Різні моделі Деу Нексія, випущені в різні роки, можуть бути оснащені як механічними, так і элекстростеклоподъемниками. Якщо в автомобілі встановлений перший варіант, особливих проблем не повинно виникнути. У випадку з електричним склопідіймачем все набагато складніше (автор — Ремонтуємо Самі).

Варіант 1

Багато водії нарікають на те, що в автомобілях цієї марки погана проводка, що є причиною виходу з ладу механізму. Проблема полягає в тому, що з часом вони втрачають свою еластичність і набувають жорстку форму. Якщо випадково зігнути такий провід, тоді його з легкістю можна зламати. Це призведе до розриву мідних дротів всередині гуми. У підсумку в автомобілі може статися замикання, результатом якого буде перегорання запобіжника.

Поломка дротів, які захищені гумою, є однією з причин виходу з ладу склопідіймача. Перевіряти проводку потрібно акуратно. Мідь досить тонка, хоч і еластична. Якщо випадково пошкодити проводок, механізм склопідіймача вийде з ладу.

Стеклоподъемник Гранат на Дэу Нексия
Склопідйомник Гранат на Деу Нексія

Варіант 2

Після перевірки мідних дротів, укладених в один великий провід – гофру, потрібно обстежити інші вразливі точки, які можуть бути причиною несправності. Для цього доведеться перевірити движок склопідіймача. Якщо ущільнювачі скла вже вийшли з ладу, всередину движка могла потрапити дощова вода або звичайна бруд, провокуючи корозію металу.

І в першому, і в другому варіанті важливо перевірити дроти, ретельно оглянути щітки колектора, а також регулювальний гвинт. Можливо, причина несправності в тому, що гвинт занадто перетягнуть і не дозволяє працювати механізму.

Інструкція по зняттю

Схема дії для зняття пристрою така:

 1. Для початку необхідно зняти обшивку з дверей.
 2. Опустити скло і викрутити всі болти, які кріплять його до рейки.
 3. Після цього необхідно викрутити гайки, які кріплять електросклопідйомник.
 4. Від'єднати штекер з проводами від моторчика.
 5. Потім рейку, на якій закріплений моторчик, потрібно спробувати без пошкоджень вилучити через отвір в дверях.

Особливості установки

 1. Спочатку потрібно позбавитися від деталей попереднього приладу. Зробити це можна, як було сказано вище, шляхом висвердлювання клепок.
 2. Після цього необхідно перевірити скільки є отворів для нового склопідіймача. Якщо отворів не вистачає, доведеться зробити їх власноруч свердлом.
 3. Далі необхідно з'єднати між собою дроти, як сказано в інструкції.
 4. Після цього можна повертати движок нового електросклопідйомника на його законне місце, і закріплювати його гайками.

Відео «Установка електросклопідйомника на Деу Нексія»

Про те, як встановити цей механізм на свій автомобіль, розповість автор peling точка ru в докладній інструкції на відео.

Голосування

Вам доводилося власноруч змінювати склопідйомник?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки