Лого av-to.info
Daewoo

Грамотно вибираємо і міняємо АКБ на автомобілях Daewoo

Як відомо, автомобільна батарея використовується для забезпечення харчування всіх споживачів напруги в той час, коли двигун не заведений. Термін служби автомобільних АКБ в середньому становить близько 4-5 років, тому кожен автолюбитель рано чи пізно зіткнеться в своїй практиці з виходом з ладу акумулятора. І, відповідно, необхідністю його заміни. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як правильно вибрати акумулятор Daewoo Matiz, що потрібно знати і виборі і як зробити заміну пристрою.

В яких випадках необхідно міняти рідну батарею?

Необхідність заміни АКБ виникає тільки в одному випадку - коли пристрій вже не в змозі тримати заряд і, відповідно, його нормальна експлуатація неможлива.

Ця проблема обумовлена ​​нестачею харчування, що може статися в ре ультате:

 • замикання висновків пристрої;
 • руйнуванням пластин, що обумовлено сульфатація електродів;
 • замикання пластин;
 • витоку електроліту. || | 218
Конструкция батареи Delkor
Конструкция батареи Delkor

За якими ознаками можна зрозуміти, що пристрій потребує заміни:

 1. в одній з банок або у всіх помутнел електроліт. Відновити працездатність АКБ шляхом заміни рідини не вийде, оскільки ця проблема виникла в осипання пластин.
 2. При рівні напруги 14.4 вольт киплять все банки, крім однієї, або кипить тільки одна банка, або все відразу. Несправність криється в сильній сульфатации.
 3. Якщо ви спробуєте зарядити АКБ, то можете помітити, що при заряді пристрої зі стабілізованою напругою струм буде не знижуватися, а збільшуватися. Це свідчить про коротке замикання між пластинами або використанні неякісного електроліту.
 4. Якщо ви спробуєте протестувати батарею за допомогою навантажувальної вилки, то рівень напруги може знизитися до 9 вольт. Якщо це не осипання пластин і не коротке замикання, то можна спробувати зарядити пристрій.
 5. Спробуйте включити ближнє світло і зробити діагностику напруги через п'ять хвилин після активації оптики. Якщо АКБ в робочому стані, то напруга на висновках має скласти від 12.2 вольт. Якщо немає - то зарядите пристрій і повторіть тест.
 6. АКБ може грітися пі заряді або при активації додаткових джерел споживання напруги. Проблема полягає в короткому замиканні або переплюсовкі. Є ймовірність, що з такою проблемою АКБ навіть може вибухнути, тому використовувати такі пристрої не рекомендується.
 7. Якщо на корпусі батареї є тріщини, то це призведе до витоку електроліту з системи. Експлуатація девайса в даному випадку не допускається, оскільки електроліт отруйний для організму людини.
 8. Ви можете почути запах сірководню від АКБ, це свідчить про кипінні однієї з банок.
 9. При включенні споживачів напруги з пробок АКБ може витікати електроліт, при цьому напруга на генераторі нижче покладених 14.4 вольт. Ймовірно, що проблема обумовлена ​​коротким замиканням.
 10. Рівень напруги на клемах АКБ становить менше 9 вольт. Якщо це так, то пристрій просто вийшло з ладу і його немає сенсу заряджати.
 11. Якщо ж на висновках клем зовсім відсутня напруга, це може свідчити про обрив ланцюга в самій конструкції девайса (автор відео - канал ЕлітПрофРем).

Як вибрати АКБ?

До вибору девайса необхідно підійти уважно. Як показує практика, багато автовласників допускають елементарні помилки при виборі батареї, в результаті чого стикаються з проблемою їх подальшої установки і використання. Ознайомтеся з основними моментами, щоб не допустити проблем при монтажі девайса.

Параметри

Купуючи акумулятор Daewoo, необхідно враховувати технічні параметри пристрою, зокрема, його ємність, напруга і тог холодного запуску.

Коротенько дамо роз'яснення по цим параметрам:

 1. Ємність пристрою демонструє, скільки струму може вмістити в себе акумулятор. В даному випадку чим вище буде ємність, тим краще. В середньому цей показник повинен складати близько 35-40 А / ч - цього буде цілком достатньо для малолітражного двигуна Matiz. Ставити більше ємнісні акумулятори на автомобілі з таким двигуном не має сенсу.
 2. Напруга. В даному випадку параметр напруги не відрізняється від акумуляторів для інших транспортних засобів. 12 вольт буде досить.
 3. Струм холодного запуску. Цей параметр показує, який рівень струму девайс може видати при температурі рідини всередині нього -18 градусів протягом 30 секунд. Природно, чим вище буде параметр струму холодного пуску, тим краще.

Крім цього, при покупці пристрою також необхідно приділити увагу його розмірами і полярності. Таке питання є актуальним для багатьох власників Daewoo. В даному випадку розміри до певної марки авто повинні бути вказані в сервісній книжці, ми ж розглянемо приклад вибору на автомобілі Matiz, оскільки в ньому розміри АКБ відрізняються від стандартних.

Батарея в моторном отсеке Матиза
Батарея в моторному відсіку Матиза

Итак, габариты матизовского аккумулятора должны быть такими — 12.7 см глубина, 18.7 см ширина и 22.7 см высота. Если автомобиль оборудован двигателем объемом 1 литр, то размеры батареи будет более широкими и более низкими. Что касается непосредственно полярности, то в автомобилях этой модели, как и в любых других Daewoo, она прямая. Это значит, что если вы откроете капот и станете лицом к АКБ, то с правой стороны будет расположена отрицательная клемма, а слева — положительная.

Будьте пильні при виборі акумулятора і не переплутайте полярність при покупці - ви просто не зможете встановити батарею. Все тому, що така установка зажадає серйозної переробки посадкового місця, також доведеться подовжувати негативний дріт, підключений до пристрою.

Виробники і марки

Що стосується виробників, то тут, як то кажуть, справа смаку. Вибір бренду повинен здійснюватися з урахуванням його популярності, оскільки менш відомі компанії, як показує практика, випускають менш надійні девайси. Зрозуміло, мова йде не про всі виробниках.

Найбільш популярні бренди, що випускають акумулятори для Daewoo:

 1. Бош. Ця компанія не потребує представлення. За довгі роки роботи вона випустила не один мільйон автомобільних батарей, тим більше, що на практиці вони служать досить довго.
 2. Варта. Також відомий виробник, йому можна довіряти.
 3. Медаліст 6СТ-45. Дана модель зазнала себе на практиці, непоганий варіант для Matiz.
 4. Ведмідь. Менш популярна модель, проте користується попитом у матізоводов (автор відео - Сергій Л).

Інструкція по демонтажу і установці АКБ своїми руками

Процедура заміни батареї досить проста:

 1. Сначала отключите зажигание и откройте капот.
 2. відключіть обидві клеми від старої батареї, для цього скористайтеся гайковим ключем. Також вам потрібно демонтувати фіксатор, за допомогою якого акумулятор утримується в місці посадки.
 3. Зніміть пристрій і зробіть очищення посадкового місця.
 4. Перед установкою нової батареї зробіть прочищення клем. Використовуйте дрібну наждачний папір або залізну щітку, але не перестарайтеся - вам потрібно тільки зчистити окислення і бруд.
 5. Для монтажу може знадобитися демонтувати гумову шлангу від повітряного фільтра, а також демонтувати сам фільтруючий елемент. Для цього викрутити два відповідних болта і зніміть його.
 6. Встановіть нову батарею, збірку зробіть у зворотній послідовності.

Ціна питання

Відео «Діагностика заряду акумулятора на холостих обертах»

Процедура проверки устройства в гаражных условиях представлена на видео ниже (автор ролика — канал РОБОТЯГ).

Голосування

Ви міняли акумулятор на своєму автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...