Грамотно вибираємо і міняємо АКБ на автомобілі Daewoo

Як відомо, автомобільна батарея використовується для живлення всіх споживачів напруги в той час, коли двигун не заведений. Термін служби автомобільних АКБ в середньому становить близько 4-5 років, тому кожен автолюбитель рано чи пізно стикається у своїй практиці з виходом з ладу акумулятора. І, відповідно, необхідністю його заміни. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як правильно вибрати акумулятор Daewoo Matiz, що потрібно знати і виборі і як провести заміну пристрою.

В яких випадках необхідно міняти рідну батарею?

Необхідність заміни АКБ виникає тільки в одному випадку — коли пристрій вже не в змозі тримати заряд і, відповідно, його нормальна експлуатація неможлива.

Ця проблема обумовлена недостатністю харчування, що може відбутися в результаті:

 • замикання висновків пристрої;
 • руйнуванням пластин, що обумовлено сульфатацией електродів;
 • замикання пластин;
 • витоку електроліту.
Конструкция батареи Delkor
Конструкція батареї Delkor

За якими ознаками можна зрозуміти, що пристрій потребує заміни:

 1. В одній з банок або у всіх помутнів електроліт. Відновити працездатність АКБ шляхом заміни рідини не вийде, оскільки ця несправність пов'язана з осипаннями пластин.
 2. При рівні напруги 14.4 вольт киплять всі банки, крім одного, або кипить тільки одна банка, або все відразу. Несправність криється в сильній сульфатації.
 3. Якщо ви спробуєте зарядити АКБ, то можете помітити, що при заряді пристрої зі стабілізованою напругою струм буде не знижуватися, а зростати. Це свідчить про коротке замикання між пластинами або використання неякісного електроліту.
 4. Якщо ви спробуєте протестувати батарею за допомогою навантажувальної вилки, то рівень напруги може знизитися до 9 вольт. Якщо це не осипання пластин і не коротке замикання, то можна спробувати зарядити пристрій.
 5. Спробуйте ввімкнути ближнє світло і провести діагностику напруги через п'ять хвилин після активації оптики. Якщо АКБ в робочому стані, то напруга на висновках повинно скласти від 12.2 вольт. Якщо немає — то зарядіть пристрій і повторіть тест.
 6. АКБ може грітися пі заряді або при активації додаткових джерел споживання напруги. Проблема полягає в короткому замиканні або переплюсовке. Є ймовірність, що з такою проблемою АКБ навіть може вибухнути, тому використовувати такі пристрої не рекомендується.
 7. Якщо на корпусі батареї є тріщини, то це призведе до витоку електроліту з системи. Експлуатація девайса в даному випадку не допускається, оскільки електроліт отруйний для організму людини.
 8. Ви можете почути запах сірководню від АКБ, це свідчить про кипінні одній з банок.
 9. При включенні споживачів напруги з пробок АКБ може випливати електроліт, при цьому напруга на генераторі нижче визначених 14.4 вольт. Ймовірно, що проблема обумовлена коротким замиканням.
 10. Рівень напруги на клемах АКБ складає менше 9 вольт. Якщо це так, то пристрій просто вийшло з ладу і його немає сенсу заряджати.
 11. Якщо ж на висновках клем зовсім відсутня напруга, це може свідчити про обрив ланцюга в самій конструкції девайса (автор відео — канал ЭлитПрофРем).

Як вибрати АКБ?

До вибору девайса необхідно уважно підійти. Як показує практика, багато автовласників допускають елементарні помилки при виборі акумулятора, внаслідок чого стикаються з проблемою їх подальшої установки і використання. Ознайомтеся з основними моментами, щоб не допустити проблем при монтажі девайса.

Параметри

Купуючи акумулятор Daewoo, необхідно враховувати технічні параметри пристрою, зокрема, його ємність, напруга і тог холодного запуску.

Коротко дамо роз'яснення по цим параметрам:

 1. Ємність пристрою демонструє, скільки струму може вмістити в себе акумулятор. В даному випадку чим вище буде ємність, тим краще. У середньому даний показник повинен становити близько 35-40 А/ч — цього буде цілком достатньо для малолітражного двигуна Matiz. Ставити більш ємнісні акумулятори на автомобілі з таким двигуном не має сенсу.
 2. Напругу. В даному випадку параметр напруги не відрізняється від акумуляторів для інших транспортних засобів. 12 вольт буде достатньо.
 3. Струм холодного запуску. Цей параметр показує, який рівень струму девайс може видати при температурі рідини усередині нього -18 градусів на протязі 30 секунд. Природно, чим вище буде параметр струму холодного пуску, тим краще.

Крім цього, при покупці пристрою також необхідно приділити увагу його розмірами і полярності. Таке питання актуальне для багатьох власників Daewoo. У даному випадку розміри до певної марки авто повинні бути вказані в сервісній книжці, ми ж розглянемо приклад вибору на автомобілі Matiz, оскільки в ньому розміри АКБ відрізняються від стандартних.

Батарея в моторном отсеке Матиза
Батарея в моторному відсіку Матіза

Отже, габарити матизовского акумулятора повинні бути такими — 12.7 см глибина, 18.7 см ширина і 22.7 см висота. Якщо автомобіль обладнаний двигуном об'ємом 1 літр, то розміри батареї буде більш широкими та більш низькими. Що стосується безпосередньо полярності, то в автомобілях цієї моделі, як і в будь-яких інших Daewoo, вона пряма. Це означає, що якщо ви відкриєте капот і станете обличчям до АКБ, то з правого боку розташована негативна клема, а зліва — позитивна.

Будьте пильні при виборі акумулятора і не переплутайте полярність при купівлі — ви просто не зможете встановити батарею . Все тому, що така установка вимагає серйозної переробки посадочного місця, також доведеться подовжувати негативний дріт, підключений до пристрою.

Виробники і марки

Що стосується виробників, то тут, як кажуть, справа смаку. Вибір бренду повинен здійснюватися з урахуванням його популярності, оскільки менш відомі компанії, як показує практика, випускають менш надійні девайси. Зрозуміло, мова йде не про всіх виробниках.

Найбільш популярні бренди, які випускають акумулятори для Daewoo:

 1. Бош. Ця компанія не потребує представлення. За довгі роки роботи вона випустила не один мільйон автомобільних батарей, тим більше, що на практиці вони служать досить довго.
 2. Варта. Також відомий виробник, йому можна довіряти.
 3. Медаліст 6СТ-45. Дана модель випробувала себе на практиці, непоганий варіант для Matiz.
 4. Ведмідь. Менш популярна модель, проте користується попитом у матизоводов (автор відео — Сергій Л).

Інструкція з демонтажу та встановлення АКБ своїми руками

Процедура заміни батареї досить проста:

 1. Спочатку вимкніть запалювання і відкрийте капот.
 2. Від'єднайте обидві клеми від старої батареї, для цього скористайтеся гайковими ключами. Також вам потрібно демонтувати фіксатор, за допомогою якого акумулятор утримується в місці посадки.
 3. Зніміть пристрій і зробіть очищення посадкового місця.
 4. Перед установкою нової батареї зробіть прочищення клем. Використовуйте дрібну наждачний папір або залізну щітку, але не перестарайтеся — вам потрібно тільки зчистити окислення і бруд.
 5. Для монтажу може знадобитися демонтувати гумового шлангу від повітряного фільтра, а також демонтувати сам фільтруючий елемент. Для цього викрутіть два відповідних болта і зніміть його.
 6. Встановіть нову батарею, складання зробіть зворотній послідовності.

Ціна питання

Відео «Діагностика заряду акумулятора на холостих обертах»

Процедура перевірки пристрою в гаражних умовах представлена на відео нижче (автор ролика — канал РОБОТЯГ).

Голосування

Ви міняли акумулятор на своєму автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки