Лого av-to.info
Chevrolet

Інструкція по заміні рідини для ГУР Шевроле Лачетті і Круз

Гідропідсилювач керма є основним вузлом в системі управління будь-якого авто. Для того, щоб ГУР завжди працював правильно, необхідно стежити за станом його деталей і механізмів, а також своєчасно міняти робочу рідину в системі. Як здійснюється заміна рідини ГУР Лачетті і в яких випадках масло потрібно міняти - дізнайтеся з цього матеріалу.

Як визначити необхідність заміни масла в ГУР?

на Шевроле Лачетті, Шевроле Круз і багатьох інших моделях цього виробника рідина гідропідсилювача керма є важливим витратним матеріалом, стан якого визначає роботу вузла в цілому. На жаль, в технічному регламенті не вказані точні терміни заміни масла, але багато автолюбителів стверджують, що після 15 тисяч км пробігу рідина в будь-якому випадку повинна змінюватися (автор відео - Микита Кисляков).

Які ознаки можуть повідомити про необхідності заміни масла:

 • рідина змінила свій колір, стала темнішою, в ній може бути осад;
 • витратний матеріал пахне гаром;
 • рульове колесо стало важче повертати ;
 • при повороті керма можуть лунати нехарактерні для його роботи звуки.

Як вибрати рідина для використання в гідропідсилювачі керма?

Спочатку при виробництві для ГУР заливається рідина Декстрон 2 або Декстрон 3. Відповідно, необхідно використовувати або таке ж масло, або аналогічне йому за технічними характеристиками. Л Краще заливати те, що рекомендує завод-виготовлювач авто.

Жидкость Dexron II от GM
Рідина Dexron II від GM

Керівництво по заміні масла

Отже , заміна масла ГУР є невід'ємною складовою технічного обслуговування автомобіля Шевроле Лачетті. Процедуру заміни рідини можна виконати в домашніх умовах.

Як виглядає процес заміни:

 1. Для початку вам буде потрібно піддомкратити передню частину машини, це необхідно для того, щоб передні колеса могли вільно обертатися. Якщо домкратів у вас немає, то як варіант, можна використовувати слизьку поверхню, наприклад, лід, мокру траву і т.д.
 2. Далі, відкрийте капот і викрутити заливну пробку бачка гідропідсилювача. Використовуючи великий медичний шприц з встановленим на нього патрубком, необхідно викачати з бачка весь витратний матеріал.
 3. Після того подивіться під бачок - по ним має бути два патрубка. Той патрубок, який підключається до насоса ГУР, необхідно від'єднати, але перед цим підставте під нього ємність, наприклад, обрізану пляшку. Вам потрібно почекати, поки все масло не вийде з системи.
 4. Далі, від'єднайте другий патрубок - це так звана обратка. Більш докладно обратка відзначена на фото. Під цей шланг також потрібно підставити ємність, оскільки з неї теж буде виходити масло.
  Для того, щоб максимально відкачати відпрацьований витратний матеріал з системи ГУР, колеса автомобіля потрібно провернути спочатку повністю вправо, а потім повністю вліво. При цьому в крайніх положеннях необхідно зробити паузу на кілька хвилин. Дана процедура повторюється до того моменту, поки з обратки не перестане виходити масло.
 5. Коли речовина вийде, протріть кінець першого патрубка, який ви демонтували, і спробуйте подути в нього. Якщо в системі залишилися залишки витратного матеріалу, вони повинні вийти.
 6. Далі, сам патрубок слід назад підключити до розширювального бачка. Виконавши ці дії, в бачок можна залити новий витратний матеріал. При цьому обсяг заливається речовини повинен відповідати обсягу злитого масла, не більше і не менше. При затоці орієнтуйтеся на мітки, відмічені на бачку - обсяг речовини в ньому повинен бути на рівні між MIN і MAX.
 7. Коли речовина буде залито, проводиться прокачування системи гідропідсилювача. Цей етап дуже важливий, його не можна пропустити. Дійте строго за інструкцією, оскільки ці кроки багато в чому визначають ефективність виконаної роботи.
 8. Отже, при відключеному двигуні (не здумайте його заводити), потрібно не кваплячись провернути рульове колесо вправо і вліво, до крайнього положення. При цьому в кожному крайньому положенні кермо слід затримати на кілька секунд, як ви це робили раніше. При повороті керма стежте за тим, щоб рівень витратного матеріалу в розширювальному бачку не спускалися до мінімуму. Також бажано не допустити потрапляння повітря в систему, інакше це стане причиною утворення повітряної пробки. А вона, в свою чергу, спровокує появу гулу і шуму повороті керма, так що будьте обережні.
  Якщо обсяг речовини знизиться в результаті маніпуляцій, то його необхідно буде заповнити. Процедура повторюється до того моменту, поки рівень речовини в розширювальному бачку не перестане знижуватися.
 9. Виконавши ці дії, можна запустити силовий агрегат. Відразу ж після запуску ви можете почути, як гуде насос гідропідсилювача. Деякі автолюбителі відразу ж перевіряють помпу, сам насос та інші елементи системи, але це зайве, оскільки поява звуку спочатку після заміни - це нормально. Коли речовина розійдеться по системі, все шуми повинні пропасти.
  При запущеному двигуні процедура з поворотом керма в крайнє праве і ліве положення повторюється, тільки паузи при цьому робити не потрібно. Ще раз перевірте рівень витратного матеріалу в розширювальному бачку і, якщо є необхідність, додайте речовину.

Фотогалерея «Самостійна заміна»

Цена вопроса

Вартість витратних матеріалів буде залежати від виробника, а також якості речовини. Наприклад, вартість одного літра MOTUL Dexron IID сьогодні становить близько 600 рублів. Продукт, відповідний таким же характеристикам, тільки від виробника Febi, варто в районі 420 рублів за літр, а від виробника Castrol - приблизно 520 рублів за літр.

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю заміни масла в ГУР?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...

Відео «більше наочна інструкція по заміні»

На відео нижче представлена ​​більш наочна інструкція по заміні витратних матеріалів в гаражних умовах (автор ролика - канал konran00).