Проводимо заміну салонного фільтра Шевроле Лачетті Седан і Хетчбек

останнім часом автомобілі Chevrolet Lacetti міцно зміцнилися на вітчизняному автомобільному ринку — це транспортний засіб є популярним і поширеним завдяки поєднанню ціни і якості. І якщо ви є власником цього автомобіля, то на ваші плечі лягають всі ремонтні роботи та технічне обслуговування. У тому числі — заміна салонного фільтра Шевроле Лачетті.

Фото Chevrolet LachettiФото Chevrolet Lachetti
Chevrolet Lachetti

Якщо підійшов час заміни компонента повітряної системи Шевроле Лачетті, то необов'язково їхати на станцію техобслуговування і платити за це гроші фахівцям. Всі роботи можна провести самостійно, маючи для цього необхідні знання. Зрозуміло, на СТО це можуть зробити набагато швидше, але наш мануал по заміні салонного фільтра також допоможе вам зробити це оперативно і правильно — особливих зусиль це не займе.

Розташування салонного фільтра

Якщо ви відчули у своєму автомобілі, що при включенні печі або кондиціонера в ньому пахне пилом або гаром, то, по всій імовірності настав час поміняти фільтр салону. Зазвичай такі елементи очисної системи, виготовлені виробником можуть затримувати до 95% шкідливих речовин, що містяться в повітрі.

Фото нового фильтраФото нового фильтра
Новий фільтр

Він розташований в салоні вашого Лачетті — його кришка знаходиться перед переднім пасажирським сидінням. Неозброєним оком побачити практично неможливо, оскільки він прихований бардачком. Мабуть, основна складність в процесі заміни цього компонента — в тому, що до нього не так легко добратися. Для отримання більш комфортного доступу до фільтру потрібно буде знімати бардачок.

Що нам знадобиться?

Заміна елемента в Шевроле Лачетті — заняття, що не передбачає будь-яких спеціальних вимог. Виконати цю процедуру можна просто на узбіччі дороги. Для цього вам знадобиться:

 • набір ключів;
 • набір викруток;
 • тріскачку на«10»;
 • плоскогубці;

Ну і зрозуміло, новий фільтр.

Фото инструментовФото инструментов
Інструменти

Покрокова інструкція по заміні

Завод-виробник даних автомобілів радить здійснювати заміну цього компонента кожні 15 тисяч км пробігу. В умовах підвищеної запиленості або регулярної їзди по брудних дорогах цей елемент потрібно міняти трохи частіше — кожні 10 тисяч км. При їзді по курній місцевості його термін експлуатації скорочується. Також заміна цього компонента очисної системи рекомендується при механічному пошкодженні будь-якої його частини. Варто відзначити, що зміна фільтрів для автомобілів Шевроле Лачеті моделей кузова Sedan і Hatchback проводиться з одного і того ж принципу.

Фото старого и нового фильтра
Старий і новий фільтри

Пам'ятаєте! Економія недоцільна!

Деякі автолюбителі не виробляють заміну, а тільки промивають або очищають цей компонент, після чого ставлять назад. Це не має сенсу, оскільки водою або іншою рідиною промити мікроскопічні отвори елемента, які засмічені пилом і брудом, буквально неможливо. В результаті на старе місце ставиться брудний фільтр, так як промивка цій справі не допомагає. Як наслідок — повітря, що надходить в салон, очищатися не буде.

Отже, ви вирішили поміняти елемент у своєму Lacetti:

 1. В першу чергу треба зняти бардачок. Для цього відкручуємо п'ять саморізів, які його кріплять до торпеді. На фотографії нижче червоними стрілками зображені ті саморізи, за допомогою яких кріпиться бардачок, а зеленим — петлі:

  Фото саморезов крепления бардачка
  Саморізи кріплення бардачка
 2. Потрібно відключити клеми акумулятора — це робиться тому що вам доведеться від'єднувати проводи від лампи освітлення бардачка. Можна також вимкнути запобіжник на блоці.
  Увага! Якщо цього не зробити, то запобіжник, скоріше за все, вийде з ладу. А він відповідає не тільки за світло в бардачку, але і за панель приладів і навіть ближнього світла фар.
 3. Демонтуємо невелику металеву пластину з корпусу кліматичної установки.

  Фото металлической пластины бардачка
  Металева пластина бардачка
 4. Потім прибираємо бардачок в сторону і з лівого боку зверху бачимо чотири саморіза, які кріплять сам салонний елемент.

  Фото крепления компонента
  Кріплення компонента
 5. За допомогою гайкового ключа на «7» відкручуємо кріплення фільтрувального компонента.
 6. Після цього тягнемо наш фільтр вниз, щоб зняти. Якщо його ніколи не змінювали або він змінювався дуже давно, він може застрягти, тому прикладайте додаткові сили для його демонтажу.

  Фото демонтажа фильтра
  Демонтаж фільтра
 7. Як тільки компонент витягнутий, включаємо акумулятор (зрозуміло, без запобіжника на блоці) і запускаємо грубку для продуву — це робиться з метою очищення патрубків від пилу і бруду.
 8. Беремо новий фільтр і встановлюємо все в зворотному порядку, не забуваючи про акумуляторі.

Відео «Заміна фільтра салону в автомобілі Chevrolet Lachetti»

В цьому відео наведена докладна інструкція заміни фільтра салону Шевроле Лачетті.


Коментарі та відгуки

 • Пума

  Розташований салонний фільтр Лачиках, звичайно, не найзручнішим чином, хрін подлезешь до нього.

 • Влад

  Щодо розташування фільтра це правда, але коли один раз поміняєш своїми руками, то потім сам зрозумієш як найзручніше це робиться. Спасибі речі за докладну інструкцію, я врахував багато нюансів перед заміною фільтра. І до речі, те, що вони обіцяють 20 тисяч км робочого ресурсу фільтра — все неправда. У нас якщо міняєш рідше ніж один раз на 10 тисяч, то готуйся до брудного повітря в салоні.

 • Володя

  Я салонний фільтр не міняв вже 35 тисяч, і все нормально. Повітря поки чистий йде.

 • Юрій

  Фільтр бажано міняти разом із заміною масла і інших фільтрів. Якщо його довго не міняти, можуть пропасти перші 3 швидкості печі, тому що резистор швидкостей печі — це звичайна спіраль, і стоїть вона біля двигуна печі. Іншими словами, він її охолоджує, а з забитим фільтром спіраль може перегрітися і перегоріти. Так що краще не економити!

 • Дмитро

  Все розписали поетапно, правильно і грамотно, і на відео не погано показано розташування, як знімати, як ставити фільтр. Згоден з тією думкою, що при кожній заміні масла, потрібно замінити фільтр салону, коштує він не дорого, зате чисте повітря в салон подається.

 • Димосс777

  Не знімав запобіжник, просто потрібно сам бардачок знімати правильно,праворуч-вниз, не дозволяючи замкнути лампи освітлення на масу, там немає ніякої ізоляції. Знімаючи клему АКБ скидаєте «навчання» мізків і 100 км машина буде тупити поки сама не навчиться.