Як правильно вибрати і відрегулювати оптику на Шевроле Лачетті?

Освітлення на автомобілі є однією з умов безпеки водія і пасажирів, як в умовах поганої видимості, так і в нічний час. Для того щоб фари якісно висвітлювали дорожнє полотно і не зліпила зустрічних водіїв, їх потрібно відрегулювати. У статті йдеться про оптиці, критерії її вибору, як виконується регулювання фар Шевроле Лачетті.

Що слід знати про оптиці авто?

Оптика автомобіля складається з головного світла, задніх ліхтарів, денних і габаритних вогнів, поворотних сигналів, противотуманок, ламп освітлення салону, багажника, підсвічування приладової дошки. Оптику умовно можна розділити на два види: штатну і тюнінгову. Перший вид встановлюється на заводі. Друга, звана альтернативної, встановлюється за бажанням водія, щоб додати автомобілю стильний зовнішній вигляд (автор відео — Fara70, кузовні автозапчастини).

Параметри вибору

В альтернативну і штатну оптику можуть встановлюватися такі види ламп:

  • галогенні;
  • ксенонові;
  • світлодіодні.

Галогенки частіше використовуються в штатної оптики. Вони втрачають свою популярність, так як погано висвітлюють узбіччя дороги з-за слабкого світлового потоку.

Ксенон використовується в основному в альтернативної оптики, але багато водіїв вставляють ксенонові лампи замість штатних, або змінюють повністю фари. Привертає водіїв яскравість ксенону, можливість вибору кольору світлового променя.

Не меншою популярністю серед автолюбителів користуються світлодіоди. Вони менш піддаються механічним пошкодженням, споживають невелику кількість електроенергії.

Диодные ангельские глазки
Діодні ангельські вічка

При виборі ламп для заміни штатних, слід врахувати наступні моменти:

  • не можна встановлювати ксенон в галогенні фари;
  • вибирати продукцію слід відомих виробників, при купівлі китайських і корейських товарів потрібно вимагати сертифікати, що дозволяють продаж в європейських країнах та Росії;
  • якщо немає досвіду електромонтажних робіт, краще довірити модернізацію освітлення фахівцям.

Інструкція з регулювання світла фар

Після модернізації головного світла, заміни оптики або ламп бажано виконати коректування фар, щоб вони правильно висвітлювали дорогу. Цю процедуру може виконати навіть початківець водій.

Автомобіль перед регулюванням слід повністю заправити, укомплектувати запаскою, на переднє сидіння посадити помічника або покласти вантаж близько 75 кг. Таким чином, будуть створені умови, в яких експлуатується зазвичай машина. Тиск в шинах повинен відповідати нормі. Перед коригуванням фар слід розгойдати автомобіль з навантаженням, щоб встановилася підвіска.

Виконувати регулювання слід в темний час доби. Машину необхідно встановити на рівну горизонтальну площину на відстані 5 метрів від стіни. На стіні потрібно нанести розмітку, за якою будуть коригуватися фари.

Схема для корректировки света
Схема для коригування світла

На стенді наноситься вертикальна осьова лінія і паралельно дві лінії на однаковій відстані від неї, відповідні лівій і правій фарі. Горизонтальна лінія наноситься на тій же висоті, що знаходяться центри фар від підлоги. Під нею наноситься друга горизонтальна на відстані 65 див.

Спочатку слід відрегулювати світло від однієї лампи ближнього світла, закривши другу картоном або непрозорою тканиною. Перемикач электрокорректора фар встановлюємо в положення, що відповідає мінімальному завантаженні автомобіля, тобто «0» і включаємо ближнє світло. Верхня межа пучка світла повинна збігатися з нижньою горизонтальною лінією. Злам межі світлового пучка поєднуємо з лінією А. Аналогічно регулюється пучок світла другий фари.

Правильно відрегульована оптика якісно висвітлює дорогу, узбіччя і не сліпить водіїв зустрічного транспорту.

Ідеї тюнінгу

Одним з поширених варіантів тюнінгу є заміна штатних ламп на ксенон або світлодіоди. Відмінним способом поліпшити зовнішній вигляд є доопрацювання фар – ангельськими очками або віями. Для тюнінга використовуються світлодіоди і накладки на фари. Можна затемнити оптику. Для цього краще скористатися спеціальною плівкою.

Встановлення альтернативної техніки дає можливість вибору різних колірних рішень. Блок-фари всередині можуть бути пофарбовані в білий, червоний або чорний колір. Лампочка може бути блакитного, жовтого, червоного і іншого світіння. Користуються попитом прожекторні фари і FF-рефлектори. Незважаючи на невеликі розміри, вони видають більший ККД.

Фотогалерея «Варіанти тюнінгу для Шевроле Лачетті»

Голосування

Ви коригуєте фари самостійно?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Універсальна коригування оптики»

В цьому відео наочно показано, як відкоригувати оптику автомобіля своїми руками (автор ролика – допитливий).


Коментарі та відгуки