Лого av-to.info
Chevrolet Aveo

Як замінити антифриз на Шевроле Авео?

Як відомо, антифризи в автомобілях призначені для охолодження, і без них неможлива робота будь-якого транспортного засобу. Тому сьогодні ми розповімо, як відбувається заміна антифризу Шевроле Авео, яку охолоджуючу рідину потрібно заливати і скільки холодоагенту потрібно для повноцінної заміни. Також ви зможете ознайомитися з відео правильного процесу зміни ОЖ.

Готуємося до заміни

Одним з визначальних властивостей якості роботи двигуна є ОЖ, тому до вибору цього матеріалу для системи охолодження авто слід підійти з уважністю. Не стоит второпях покупать в авто-магазине антифриз, в качестве которого не уверены. Учтите, что используя некачественный хладагент, можно только навредить машине, поэтому уделите немного времени выбору вещества.

Тюнингованый автомобиль Шевроле Аве
Автомобіль Шевроле Авео тюнінг

Яку ОЖ заливати?

Який антифриз заливати і чи потрібно міняти датчик температури? Таке питання приходив в голову кожному власнику Шевроле Авео. З приводу датчика температури: його заміна необхідна, якщо робота цього пристрою є некоректною. Що стосується охолоджуючої рідини, то вона повинна мати всі необхідні характеристики, які необхідні для нормальної роботи двигуна.

Якщо є власником даної моделі авто, то напевно є інструкція з експлуатації автомобіля. У ній не зазначено марку антифризу, який повинен бути залитий в систему авто. Однак, чітко сказано, що охолоджуюча рідина за своїм стандартом повинна відповідати тій, яка була залита в авто під час його складання на підприємстві.

Этикетка на коробке оригинальной ОЖ GM G12
Етикетка на упаковці оригінальної ОЖ GM G12

А на заводі в ці моделі авто заливається холодоагент компанії General Motors стандарту G12. Тому власникам автомобілів при заміні витратного матеріалу рекомендується заправляти речовина, відповідне цього міжнародного стандарту. Бажано купувати ОЖ, вироблену цією компанією. Відзначимо, колір оригіналу - червоний, але це не означає, що в Авео можна заправляти будь-яку червону антифриз.

Але якщо раптом не змогли знайти саме цю марку ОЖ, то можна придбати його через Інтернет або купити антифриз іншої марки . Але його класифікація повинна відповідати стандарту G12.

Голосування

Чи можете ви самостійно замінити антифриз в Шевроле Авео?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Скільки заливати?

Врахуйте, перед тим, як приступити до заміни, потрібно точно знати, скільки витратного матеріалу увійде в систему авто. Все залежить від об'єму двигуна:

 • для двигунів об'ємом 1.2 літра з номером F12S3 обсяг охолоджуючої системи дорівнює 4.2 л;
 • в мотори під номером A12XER з об'ємом 1.2 літра увійде 4.7 л антифризу; | || 236
 • в двигатели с таким же объемом, но под номером B12D1 объем охлаждающей системы около 5.2 л;
 • охолоджуюча система Авео, оснащеного мотором об'ємом в 1.4 літра, вмістить в себе не більше 6 л холодоагенту;
 • в мотори з об'ємом 1.5 л і 1.6 л необхідно заливати 7 літрів холодоагенту за умови, що весь старий відпрацьований матеріал буде злитий з системи.

Тому визначитеся з тим, скільки ОЖ потрібно для повноцінної заміни, і приступайте до зміни витратного матеріалу.

Проводимо заміну

підготовка

Отже, підготуйте:

 • новий антифриз стандарту G12;
 • тару для збору відпрацьованого холодоагенту;
 • дистильовану воду.

Покрокова інструкція

В Інтернеті можна знайти відео зміни ОЖ, але не на кожній відеозапису вказані нюанси, з якими може зіткнутися автовласник. Тому рекомендуємо скористатися інструкцією. Заженіть автомобіль на яму і приступайте до зміни.

 1. Зачекайте трохи, поки двигун охолоне. Заміну охолоджуючої рідини необхідно проводити на холодному двигуні, щоб не обпектися в процесі. Відкрийте капот авто і знайдіть кришку розширювального бачка - вам потрібно її відкрутити. Врахуйте - в бачку може бути присутнім підвищений тиск, в результаті чого при різкому відкритті кришки антифриз може бризнути. Тому робіть це обережно.
 2. Потім залезьте під днище авто і знайдіть кришку зливного отвору системи охолодження. Підставте під неї старий тазик або будь-яку одному тару - підійде і бачок для води, але тоді заздалегідь приготуйте лійку, щоб при зливі: антифриз не забризкав вас. Відкрутіть кришку і зачекайте, поки весь охолоджуючий матеріал не зіллється з системи.
 3. Тут підходимо до моменту повного зливу ОЖ з системи. Якщо авто стоїть на рівній поверхні, то поставте на домкрат заднє ліве колесо (щодо водійського сидіння). Такий маневр дозволить вам злити з системи ще близько 500-700 грамів ОЖ.
 4. Коли матеріал злитий, кришку зливного отвору потрібно поставити на місце.
 5. Тепер потрібно промити охолоджувальну систему, щоб повністю злити відпрацьований матеріал. Для цього в розширювальний бачок залийте дистильованої води - її обсяг повинен відповідати специфікаціям вашого двигуна.
 6. Коли вода залита, закрийте кришку розширювального бачка і запустіть мотор. Дайте йому прогрітися до робочої температури. При цьому можна акуратно стискати патрубки системи, щоб воду добре прокачати по системі. На фото вказано шланг, який можна прокачати для прискорення процесу. Якщо вам необхідно замінити датчик температури, то зробіть це зараз. Робиться це просто: він кріпиться на одному або декількох саморезах і підключений за допомогою проводів. Вимкніть дроти і замініть датчик, якщо в цьому є необхідність.
 7. Коли мотор охолов, злийте воду з системи. Якщо вода занадто брудна, то рекомендується повторити процедуру промивання ще один раз. Бажано повторювати промивання поки злитий дистилят нічого очікувати більш-менш чистим. Врахуйте - в злитої воді не повинно бути часток іржі або бруду.
 8. Коли матеріал повністю злитий і пробка зливного отвору закручена, приступайте до затоки ОЖ. Почитайте етикетку каністри вашої ОЖ - можливо, її потрібно буде розвести з дистильованою водою. Лейте холодоагент поки в розширювальному бачку він не досягне рівня посередині відміток МАХ і MIN.
 9. Про всяк випадок огляньте днище візуально на предмет виявлення витоків.
 10. Заведіть мотор і зробите контрольну поїздку. Досить проїхати 5 кілометрів. Потім відкрийте пробку розширювального бачка і при необхідності додайте стільки холодоагенту, скільки потрібно.

Відео від Костянтина Винокура «Думка власника Шевроле Авео»