Виробляємо ремонт генератора і заміну його ременя в автомобілях Чері

Якщо у вас автомобіль Чері Амулет, щітки генератора можуть прийти в непридатність. Така проблема, судячи з відгуків на машину, виникає у багатьох її власників. Дана стаття допоможе вам розібратися, як виправити цю та інші неприємності, що виникають з цим пристроєм.

Опис пристрою

Генератор змінного струму, встановлений на дані автомобілі, трифазний і має такі елементи, як вбудований випрямний блок, регулятор напруги.

Внутренняя конструкция
Внутрішня конструкція

Технічно, даний пристрій складається з наступних деталей:

 1. кожух;
 2. щітковий вузол;
 3. регулятор напруги;
 4. випрямний блок;
 5. стяжний болт;
 6. ізолятор висновків обмотки статора;
 7. задня кришка;
 8. задній підшипник ротора;
 9. гайка кріплення шківа;
 10. пружинна шайба;
 11. шків;
 12. передній підшипник вала ротора;
 13. передня кришка;
 14. статор;
 15. ротор;
 16. контактні кільця.

Основні несправності і способи їх усунення

Вище вже сказано, щоб генератор знову став працездатним, швидше за все, потрібно поміняти підшипник або ж щітковий вузол. Саме з перевірки останнього і слід починати ремонт генератора, так як підібратися до цього зла досить просто.

Для розбирання пристрої вам знадобиться торцеві голівки «на 7» і TORX E8, а також плоска викрутка. При роботі з окремими елементами можуть знадобитися й інші інструменти, такі як паяльник, тестер тощо

Длина щеток
Довжина щіток

На фото ви бачите схему перевірки довжини щіток. Якщо довжина «H» менш 2 мм, вам необхідно замінити їх. Вказана вище схема допоможе вам вирішити одну з найбільш частих проблем з генераторами Чері Амулет і Кімо.

Інша поширена проблема – гул, який виникає з-за проблем з підшипником. Найчастіше руйнується деталь задньої кришки, його заміна і буде розглянута нижче

Огляньте кришку. Якщо, коли підшипник обертається, ви помічаєте порушення, начебто люфту, перекочування, заклинювання, деталь потрібно замінювати. Для цього вийміть старий підшипник і запрессуйте новий, використовуючи оправлення.

Керівництво по заміні ременя

Новый ремешок с серийным номером
Новий ремінець з серійним номером

Замінити ремінь генератора досить просто. Вам потрібно торцева головка на «17», а також стрижень діаметром 2-3 мм.

 1. Вам потрібно буде зняти захист картера двигуна, переднє праве колесо і підкрилок передній, щоб підібратися до потрібних систем. Потім зніміть ремінь привода гідропідсилювача.
 2. Тепер, використовуючи торцеву голівку, послабити натяг ременя і поверніть натяжний механізм за годинниковою стрілкою.
 3. Далі зніміть ремінь зі шківа генератора. Далі встановіть натяжний механізм у вихідне положення, використовуючи пружину і повністю зніміть ремінь.
 4. Тепер вам потрібно повернути натяжний механізм за годинниковою стрілкою, щоб отвори в його корпусі і важіль натяжного ролика збіглися. Зафіксуйте положення, використовуючи стрижень. Встановіть новий ремінь, видалите фіксатор. Змонтуйте гідропідсилювач та інші зняті деталі назад.

Нижче — відео з докладним описом процесу на прикладі Чері Тіго (автор ролика — xruxx1313).

Ціна питання

Нові деталі, зазначені вище, мають певну вартість. Так, щітковий вузол обійдеться вам в 560 рублів. Вартість ременя нижче — 350 рублів.

Відео «Заміна підшипників»

Це відео присвячено заміну даних деталей на більшості типів пристроїв (автор ролика — Автоелектрика ВЧ).

Голосування

Ремонтували ви генератор Чері Амулет?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки