Як відновити роботу вентилятора кондиціонера БМВ Е39 і інших моделей?

Для того, щоб водій відчував себе комфортно під час їзди, виробники автомобілів використовують різні сучасні технології. Одним з показників комфорту при управлінні транспортним засобом вважається наявність системи кондиціонування. Але кондер, як і будь-який інший автомобільний агрегат, з часом може зламатися. З якихось причин виходить з ладу вентилятор кондиціонера БМВ Е39 і як його замінити — дізнайтеся в цій статті.

Несправності вентилятора: їх ознаки та причини

Вихід з ладу вентилятора системи кондиціонування може бути обумовлений двома причинами — зносом пристрої, що цілком нормально, або його шлюбом. Як правило, ресурс експлуатації вентилятора становить близько 3-4 років, але якщо він зламався раніше, то швидше за все, пристрій браковане.

Причина поломки може полягати:

 • поломки вихідного каскаду пристрої;
 • непрацездатності реле;
 • у виході з ладу електромотори;
 • у відсутності харчування, що може бути пов'язано з пошкодженням ланцюга;
 • у пошкодженні виходу керуючого напруги.
Электродвигатель включения вентилятора
Електродвигун включення вентилятора

Основні причини, по яким система кондиціонування може вийти з ладу:

 1. Відсутність герметичності. Як правило, в даному випадку причина криється в освіті корозії або зношування гумових ущільнювачів. З часом прокладки тверднуть, також вони можуть втратити герметичність за неакуратного демонтажу і установки. Можуть протікати і патрубки системи, які з часом перетираються.
 2. Зламався компресор кондиціонера БМВ Е60. Однією з найпоширеніших несправностей в цьому плані вважається механічне заклинювання вузла, але така проблема відбувається досить рідко. Компресорний вузол може заклинити в результаті несвоєчасного ремонту кондера, зокрема, якщо агрегат довгий час працює в негерметичному стані. Це призводить до потрапляння бруду та пилу в систему, а робоча рідина може затікати в нижню частину компресорного пристрою. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то потрібно не тільки ремонт, але і заправка кондиціонера.
 3. Попадання сміття і пилу в систему, що призводить до непрохідності.
 4. Несправності електричного типу. Знову ж таки, такі проблеми найчастіше відбуваються в результаті попадання в систему вологи і пилу. Якщо на контакт потрапила волога, то з часом він може окислитися і навіть згнити.
 5. Вихід з ладу повітряних заслінок, а також засмічення салонного фільтра. Зрозуміло, до системи кондиціонування ці елементи є посереднє відношення, але буває таке, що кондер працює ефективно, а повітря в салоні не охолоджується. Якщо водій не може управляти повітряним потоком, то скоріше за все, причина криється в заслонках, а якщо сам потік повітря досить слабкий, то найімовірніше, забився фільтруючий елемент (автор відео — Авторемонт IVANOFF).

В яких випадках потрібна заміна вентилятора?

Основною причиною, по якій найчастіше ламається вентилятор, є вийшов з ладу електродвигун. Якщо пристрій не працює через відсутність харчування, то таку проблему можна вирішити в гаражних умовах, для цього потрібно визначити пошкоджену ділянку ланцюга мультиметром і замінити його. Якщо при активації кондера ви чуєте, що вентилятор став гудіти, це говорить про те, що він скоро вийде з ладу, але якщо після натискання кнопки нічого не відбувається, швидше за все, зламався моторчик.

Необхідно враховувати, що часто причина криється не в самому електродвигуні, а в його керуючому блоці. Щоб визначити поломку, необхідно закоротити на клемі два контакту. Якщо в результаті замикання електродвигун завівся, то його доведеться міняти разом з блоком управління (автор відео — В'ячеслав Empro).

Не так часто, але все ж трапляється така проблема, коли вентилирующее пристрій просто заклинило. Така проблема є наслідком отсоединившегося магніту (одного або декількох), які в результаті відклеювання падають на лопаті пристрої, таким чином, виводячи його з ладу.

Якщо ви вирішили зробити ремонт вентилятора кондиціонера, коли він заклинив, то врахуйте, що вам потрібно буде:

 • зняти пристрій, щоб його відремонтувати, потрібно зачистити місце, де був встановлений магніт;
 • приклеїти новий магніт;
 • використовуючи болгарку, відрізати фіксатори на корпусі електродвигуна;
 • при зворотній збірці скористатися зварювальним апаратом;
 • замінити два резистора, які в будь-якому випадку виходять з ладу, коли вентилятор заклинює.

Як бачите, процедура досить складна, тому простіше буде просто замінити пристрій.

Вибір і покупка деталі

виборі моторчика вентильованого пристрою на БМВ Х5 Е53 або на інше авто ми говорити не будемо — і так зрозуміло, що деталь підбирається у відповідності з моделлю автомобіля.

Що стосується самої купівлі, то в даному випадку у вас є два варіанти:

 1. Перший — це купити б/у деталь, її можна знайти або в інтернеті, або на розбирання автомобілів. Зрозуміло, в цьому випадку ніхто вам не дасть гарантії, що ви купите нормально працюючий механізм, так що будьте готові до того, що вузол може вийти з ладу вже через пару тижнів. Єдиною перевагою цього варіанту є дешевизна, але ви повинні розуміти, що йдете на ризик.
 2. Другої — це придбати пристрій в магазині або в Інтернеті. Природно, такий механізм буде коштувати на порядок дорожче, проте ви будете точно впевнені в його працездатності (автор відео — web2wol).

Інструкція по заміні

Як проводиться заміна вентилятора на автомобілі БМВ Х5 Е53:

 1. Для початку потрібно демонтувати бампер. Щоб зробити це, слід витягти решітки воздуховодом в його нижній частині, як правило, вони фіксуються на звичайних «пистонах». Потім проводиться демонтаж протитуманних ліхтарів. Зробивши це, не знімаючи коліс, вам потрібно буде відкрутити саморізи, які фіксують передню частину захисту безпосередньо до самого бампера. З кожної сторони відкручується за два самореза.
 2. Потім подивіться під низ бампера — ви зможете побачити два болта, вони відкручуються з допомогою Т-ключа. Відкрутивши їх, бампер слід обережно потягнути на себе, але перед цим треба вивести підкрилки захисту арок. Викрутіть ліхтарі і обережно демонтуйте їх. На цьому етапі також можете демонтувати молдинги, розташовані в нижній частині оптики, згодом це значно спростить процедуру монтажу бампера.
 3. Зробивши це, можна приступати до демонтажу переднього кожуха вентильованого пристрою. Виробляється зняття воздуховода ан впускний магістралі, також знімається повітряний фільтруючий елемент та інші дрібні повітроводи для охолодження генераторного вузла та гальмівних дисків. Тільки після зняття цих елементів можна приступити до демонтажу кожуха. Він фіксується на 4 болтах (залежно від моделі авто, їх може бути 5), а також на трьох пистонах, ви можете побачити зверху.
 4. Виконавши всі описані дії, можна демонтувати сам вентилятор. Коли пристрій буде знято, воно або ремонтується, або змінюється. У будь-якому випадку, після установки нового вентилятора подальша збірка здійснюється в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Самостійно міняємо вентилятор»

Голосування

Як часто ви чистите кондиціонер в машині?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заправка кондиціонера автомобіля БМВ Е39»

Як заправляти кондер своїми руками — детальна інструкція по проведенню одного з основних етапів технічного обслуговування системи наведена на відео нижче (автор — канал alex max).


Коментарі та відгуки