Робимо самі рестайлінг і ремонт фар на БМВ Х5 Е53 і інші моделі «Бумера»

Як відомо, експлуатація транспортного засобу з непрацюючою оптикою в темний час доби не допускається. Працездатність фар багато в чому впливає на безпеку під час руху. Яким несправностей схильні фари на БМВ Х5 Е53 рестайлінг, як усунути неполадки в їх роботі і як можна вдосконалити оптику? Про це ми розповімо нижче.

Несправності і способи їх усунення

Пропонуємо більш детально ознайомитися з несправностями оптики БМВ Е70, Е36 і інших моделей:

 1. Механічні пошкодження оптики. Такі пошкодження можуть залишитися на фарах в результаті аварії або випадкового потрапляння маленького камінчика, що вилетів з-під коліс авто, що їде попереду. В даному випадку проблема вирішується шляхом ремонту скла або його заміни. Якщо скло не виходить, то доведеться міняти всю фару.
 2. Не працює ближнє або дальнє світло. У першу чергу потрібно провести діагностику працездатності джерел освітлення. У таких випадках найбільш імовірною причиною буде перегорання лампочки. Якщо лампочки перегоріли відразу в обох фарах, то потрібно перевірити справність запобіжника.
 3. Вихід з ладу запобіжного пристрою або реле. Як відомо, електроланцюг оптики захищається запобіжниками і реле, розташованими в монтажному блоці. Потрібно перевірити працездатність цих елементів.
 4. Пошкодження електроланцюга живлення пристроїв. Проводка може бути пошкоджена на будь-якій ділянці, вам необхідно буде видзвонити пошкоджене місце і усунути проблему. Для прозвонки використовуйте мультиметр або контрольну лампочку або ж довірте цю справу кваліфікованого електрика. Пошкоджений провід потрібно поміняти або заново заізолювати.
 5. Ближнє світло працює, але далекий не включається. Або ж не працює ні те, ні інше. В даному випадку необхідно перевірити цілісність проводки, а також працездатність перемикача, встановленого в салоні. Є ймовірність, що він вийшов з ладу або на ньому поганий контакт. Потрібно демонтувати перемикач і перевірити якість його підключення. Цілком можливо, що з-за поганого контакту пристрій не може повноцінно працювати. Найчастіше вирішити проблему дозволяє перепідключення пристрою.
 6. Якщо не працюють задні ліхтарі, то в принципі, всі наведені вище несправності актуальні і для них. Необхідно перевірити запобіжники, проводку, контакт лампочок з системою і працездатність джерел освітлення. Всі вийшли з ладу елементи підлягають заміні.

найскладніше — це розбір фари, тому що вони зібрані на звичайному герметику. Більшість виробників збирають на термогерметике — нагріваєш монтажним феном і розбираєш (автор відео про ремонт автомобільної проводки своїми руками — канал Detailing Paint).

Ідеї тюнінгу фар та їх реалізація

Як можна вдосконалити оптику в автомобілі БМВ:

 1. Встановити лід-фари, розроблені виробником. У продажу можна зустріти багато видів таких ліхтарів, але такий варіант тюнінгу машини вважається одним з найбільш дорогих. Ліхтарі купуються у відповідності з моделлю автомобіля і встановлюються замість штатних. При монтажі слід надійно зафіксувати оптику, оскільки в іншому випадку вона буде схильна до вібрацій, що згубно позначиться на її працездатності.
 2. Встановити вії. На сьогоднішній день установка вій вважається одним з найбільш простих і недорогих варіантів тюнінгу. Вія являє собою деталь, виконану із пластика та встановлюється зазвичай на верхню частину ліхтаря. Придбати вії сьогодні — не проблема, але їх основний недолік полягає у відсутності різноманіття видів. Але як варіант, можна спробувати виготовити вії самостійно з пластику, скловолокна, плівки або світлодіодних елементів.
 3. Встановити діодного освітлення в фари. Такий варіант дозволить візуально удосконалити вид ліхтарів при їх активації. На відміну від жовтого кольору традиційних джерел освітлення діоди мають більш білий відтінок, що дозволяє не тільки вдосконалити зовнішній вигляд авто, але і забезпечити більш кращу освітленість дороги.
 4. Встановити ксенон. Не менш популярний варіант серед власників БМВ. Встановлення ксенону вважається одним з найбільш дорогих способів модернізувати ліхтарі, але застосуванням якісних газорозрядних ламп дозволить значно поліпшити освітленість дороги. Колір ксенону може бути різним — від жовтого до відверто синього або блакитного. Врахуйте — установка ксенону передбачає додатково монтаж блоку розпалу.
 5. Тонування ліхтарів плівкою або спеціальним лаком. Тонування дозволить надати більш «серйозний» вигляд автомобілю. Процедура тонування пристроїв полягає в їхній демонтаж, обклеювання плівкою або обробці лакофарбовим покриттям. У випадку з плівкою її необхідно нанести акуратно, щоб не допустити утворення міхурів, в іншому випадку процедуру доведеться виконувати заново. Що стосується лакофарбового покриття, то його слід нанести максимально рівномірно на поверхню скла, повністю обробивши його.
  не Можна перестаратися з шарами лаку, оскільки це може відбитися на видимості, що може вплинути на безпеку. Дотримуйтесь інструкції до лаку, щоб не допустити помилок. Найімовірніше, після тонування доведеться також встановити більш потужні лампочки в фари, щоб забезпечити кращу освітленість дороги.
 6. Установка линзованных ліхтарів ангельські очки. Даний спосіб вважається одним з найбільш ефективних, оскільки фари " ангельські глазки дозволяють не тільки поліпшити зовнішній вигляд авто, але і забезпечити якісне освітлення дороги.
 7. Установка світлодіодних противотуманок або денних ходових вогнів.

Фотогалерея «Варіанти тюнінгу»

Ціна питання

Ціновий діапазон на оптику БМВ дуже величезний. Самі недорогі комплекти фар на сьогоднішній день коштують близько 10-12 тисяч рублів. Варіанти середньої цінової категорії коштують в районі 20-30 тисяч рублів. Більш дорогі фари обійдуться покупцеві в 60-70 тисяч рублів за комплект.

Голосування

Яка оптика стоїть на вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Тонування фар в гаражних умовах»

Детальніше про те, як своїми руками затонувати оптику і які нюанси при цьому слід враховувати, щоб не допустити помилок — дізнайтеся з ролика, розміщеного нижче (автор відео — канал Авто Car).


Коментарі та відгуки