Лого av-to.info
BMW

Робимо самі рестайлінг і ремонт фар на БМВ Х5 Е53 і інші моделі «Бумера»

Как известно, эксплуатация транспортного средства с неработающей оптикой в темное время суток не допускается. Работоспособность фар во многом влияет на безопасность во время движения. Каким неисправностям подвержены фары на БМВ Х5 Е53 рестайлинг, как устранить неполадки в их работе и как можно усовершенствовать оптику? Об этом мы расскажем ниже.

Несправності і способи їх усунення | || 208

Предлагаем более подробно ознакомиться с неисправностями оптики БМВ Е70, Е36 и других моделей:

 1. Механічні пошкодження оптики. Такі пошкодження можуть залишитися на фарах в результаті аварії або випадкового попадання маленького камінчика, що вилетів з-під коліс авто, що йде попереду. В даному випадку несправність вирішується шляхом ремонту скла або його заміни. Якщо знайти скло не виходить, то доведеться змінювати всю фару.
 2. Не работает ближній або дальній світло. В першу чергу потрібно провести діагностику працездатності джерел освітлення. У таких випадках найбільш імовірною причиною буде перегоряння лампочки. Якщо лампочки перегоріли відразу в обох фарах, то потрібно перевірити працездатність запобіжника.
 3. Вихід з ладу запобіжного пристрою або реле. Як відомо, електроланцюг оптики захищається запобіжниками і реле, розташованими в монтажному блоці. Потрібно перевірити працездатність цих елементів.
 4. Пошкодження електроланцюзі харчування пристроїв. Проводка може бути пошкоджена на будь-якій ділянці, вам необхідно буде видзвонити пошкоджене місце і усунути проблему. Для прозвонки використовуйте мультиметр або контрольну лампочку або ж довірте цю справу кваліфікованого електрика. Пошкоджений провід потрібно поміняти або заново заізолювати.
 5. Ближнє світло працює, але далекий не включається. Або ж не працює ні те, ні інше. В даному випадку необхідно перевірити цілісність проводки, а також працездатність перемикача, встановленого в салоні. Є ймовірність, що він вийшов з ладу або на ньому поганий контакт. Потрібно демонтувати перемикач і перевірити якість його підключення. Цілком можливо, що через поганий контакт, пристрій не може повноцінно працювати. Найчастіше вирішити проблему дозволяє перепідключення пристрою.
 6. Якщо не працюють задні ліхтарі, то в принципі, всі наведені вище несправності актуальні і для них. Необхідно перевірити запобіжники, проводку, контакт лампочок з системою і працездатність джерел освітлення. Всі вийшли з ладу елементи підлягають заміні.

Найскладніше - це розбір фари, тому що вони зібрані на звичайному герметике. Більшість виробників збирають на термогерметіке - нагріваєш монтажним феном і читаєш (автор відео про ремонт автомобільної проводки своїми руками - канал Detailing Paint).

Ідеї тюнінгу фар і їх реалізація

Як можна вдосконалити оптику в автомобілі БМВ:

 1. Встановити лід-фари, розроблені виробником. У продажу можна зустріти багато видів таких ліхтарів, але такий варіант тюнінгу машини вважається одним з найбільш дорогих. Ліхтарі купуються відповідно до моделі автомобіля і встановлюються замість штатних. При монтажі слід надійно зафіксувати оптику, оскільки в іншому випадку вона буде схильна до вібрацій, що згубно позначиться на її працездатності.
 2. Встановити вії. На сьогоднішній день установка війок вважається одним з найпростіших і недорогих варіантів тюнінгу. Вія є деталь, виконану з пластика і яка встановлює зазвичай на верхню частину ліхтаря. Придбати вії сьогодні - не проблема, але їх основний недолік криється у відсутності різноманіття видів. Але як варіант, можна спробувати виготовити вії самостійно з пластика, скловолокна, плівки або світлодіодних елементів.
 3. Встановити діодні освітлення в фари. Такий варіант дозволить візуально вдосконалити вид ліхтарів при їх активації. На відміну від жовтого кольору традиційних джерел освітлення діоди мають більш білий відтінок, що дозволяє не тільки вдосконалити зовнішній вигляд авто, але і забезпечити більш кращу освітленість дороги.
 4. Встановити ксенон. Не менш популярний варіант серед власників БМВ. Установка ксенону вважається одним з найбільш дорогих способів модернізувати ліхтарі, але застосуванням якісних газорозрядних ламп дозволить значно поліпшити освітленість дороги. Колір ксенону може бути різним - від більш жовтого до відверто синього або блакитного. Врахуйте - установка ксенону на увазі додатково монтаж блоку розпалювання.
 5. Тонування ліхтарів плівкою або спеціальним лаком. Тонування дозволить надати більш «серйозний» вид автомобілю. Процедура тонування пристроїв полягає в їх демонтаж, обклеювання плівкою або обробці лакофарбовим покриттям. У випадку з плівкою її необхідно нанести акуратно, щоб не допустити утворення міхурів, в іншому випадку процедуру доведеться виконувати наново. Що стосується лакофарбового покриття, то його слід нанести максимально рівномірно на поверхню скла, повністю обробивши його.
  Не можна перестаратися з шарами лаку, оскільки це може відбитися на видимості, що може вплинути на безпеку. Наступні дії до лаку, щоб не допустити помилок. Найімовірніше, після тонування доведеться також встановити більш потужні лампочки в фари, щоб забезпечити кращу освітленість дороги.
 6. Установка лінзованной ліхтарів ангельські очки. Даний спосіб вважається одним з найбільш ефективних, оскільки фари ангельські очки дозволяють не тільки поліпшити зовнішній вигляд авто, але і забезпечити якісне освітлення дороги.
 7. Установка світлодіодних протитуманних фар або денних ходових вогнів.

Фотогалерея «Варіанти тюнингу»

Ціна питання

Ціновий діапазон на оптику БМВ дуже величезний. Найдорожчі комплекти фар на сьогоднішній день стоять близько 10-12 тисяч рублів. Варіанти середньої цінової категорії стоять в районі 20-30 тисяч рублів. Дорожчі фари обійдуться покупцеві в 60-70 тисяч рублів за комплект.

Голосування

Яка оптика стоїть на вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Тонування фар в гаражних умовах»

Детальніше про те, як своїми руками затонувати оптику і які нюанси при цьому слід враховувати, щоб не допустити помилок - дізнайтеся з ролика, розміщеного нижче (автор відео - канал Авто Car).