Не працює датчик температури зовнішнього повітря або інший регулятор на БМВ Е39? — Розбираємося в причинах

Автомобілі БМВ, як і інші транспортні засоби, оснащуються великою кількістю всіляких датчиків і контролерів. Від їх працездатності залежить оптимальна робота автомобільного мотора, тому автовласник повинен обов'язково знати про те, за що відповідають ті чи інші регулятори. Як поміняти датчик температури зовнішнього повітря БМВ Е39 і інші контролери своїми руками в разі їх поломки? Про це ми розповімо в цій статті.

Опис та особливості заміни контролерів

Пропонуємо вашій увазі необхідну інформацію по знаходженню та заміни основних регуляторів.

АБС

Якщо вийшов з ладу задній лівий або правий контролер АБС, про його поломки може свідчити відповідний індикатор, гарячий на приладовій панелі. Про несправності пристрою можна дізнатися шляхом діагностики опору — в ідеалі виріб має видавати близько 0,9-1,6 кОм.

Якщо отримане значення відрізняється від нормованого, то девайс треба міняти:

 1. Спочатку потрібно поддомкратити передню або задню частину авто, в залежності від того, де змінюється контролер.
 2. Потім знімається відповідне колесо, для цього відкручуються всі болти, які фіксують.
 3. Знявши колесо, ви можете побачити контролер. Від нього слід відключити роз'єм живлення, він викручується з допомогою ключа, але будьте обережні. Якщо девайс прикипів і зносився, він може просто розсипатися при спробі демонтажу. Тому рекомендуємо обробити місце установки рідиною WD-40.
 4. Коли виріб буде вилучено, встановлюється нове. Потім ставиться на місце колесо (автор відео — канал CarmanTV).

Розподвалу

Про несправності регулятора распредвала в БМВ М52 може повідомити тріск форсунок, троение двигуна на холостих обертах, підвищена витрата палива, а також збагачена пальна суміш.

Процедура заміни здійснюється так:

 1. Спочатку необхідно демонтувати захист над форсунками, для цього скористайтеся викруткою для кліпс, а також гайковим ключем-головкою на 10.
 2. Потім від'єднайте магістраль вентиляції картера двигуна.
 3. Далі, від'єднайте штекер від соленоїда паливної рейки, на схемі, наведеній нижче, він зазначено номером 3. Потім сам соленоїд слід демонтувати за допомогою гайкового ключа на 32. Врахуйте, при демонтажі пристрою може витекти частина моторного рідини.
 4. Потім від соленоїда від'єднується патрубок, для цього потрібно викрутити гвинт під номером 12 на схемі, буде потрібно ключ на 19.
 5. Від'єднайте роз'єм від виробу, ви зможете його побачити, якщо подивитеся між впускними шлангами 3 і 4. Від регулятора потрібно відкрутити гвинт, для цього використовується гайковий ключ на 10. При заміні ДПРВ обов'язково встановіть ущільнювач — або від старого пристрою, або купіть новий .
 6. Встановіть і підключіть новий виріб, складання здійснюється в зворотному порядку. В самому кінці вам потрібно буде підключити сканер і скинути помилку з пам'яті ЕБУ.

Фотогалерея «Заміна ДПРВ»

Коленвала

Заміна контролера коленвала виконується так:

 1. Спочатку з радіатора демонтується пластикова накладка.
 2. Потім, за допомогою молотка і зубила вам потрібно буде зірвати муфту з вентилятором. Вентилирующее пристрій демонтується разом із захисним кожухом. Зробивши це, ви зможете отримати доступ до ДПКВ, він встановлений в передній кришці.
 3. Демонтуйте корпус повітряного фільтра, так ви зможете без проблем дістатися рукою до штекера під впускним колектором. Безпосередньо сам кабель живлення ДПКВ проходить над термостатом, зокрема, під клапаном соленоїда. Для більш простого доступу до пристрою потрібно демонтувати газовідвідну магістраль з клапанної кришки, після чого відсунути її в сторону.
 4. Коли провід зі штекером буде відключений, потрібно відкрутити патрубок подачі моторної рідини до соленоиду. Також можна демонтувати і стопорне кільце разом з фіксатором проводки на шпильці.
 5. Безпосередньо ДПКВ встановлений в кришці, він фіксується за допомогою гвинти з циліндричною головкою, для відкручування вам потрібно шестигранник. Відкрутіть ДПКВ і замініть його на новий, після чого зберіть все в зворотному порядку (автор відео — Kot Kotov).

Палива

Якщо не працює правий контролер рівня палива, то змінити його можна так:

 1. Спочатку з бака потрібно злити все пальне.
 2. Далі, демонтується заднє крісло і знімається гумова заглушка над механізмом правого регулятора. Приберіть гумове ущільнення, при цьому будьте обережні, щоб його не пошкодити.
 3. Потім відкручуються гвинти і від'єднується кришка паливного насоса.
 4. Зробивши це, вам потрібно буде від'єднати роз'єм, а також обжати патрубок хомутом з затиском, оскільки паливні магістралі знаходяться під тиском.
 5. Акуратно від'єднайте патрубок, постарайтеся не допустити пошкодження штуцера. Товстий шланг — це обратка, а тонкий направляє паливо в праву частину бака.
 6. Від'єднайте магістралі і викрутіть круглу гайку. Демонтуйте пристрій з эжекционным насосом і замініть на нову. Не забудьте поставити ущільнювач.

Тиску масла

Контролер тиску масла розташований на так званому " стакані для масляного фільтра, він встановлений паралельно мотору. Пристрій демонтується шляхом відкручування гайковим ключем.

Голосування

Ви знаєте призначення датчиків двигуна?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як поміняти датчик температури масла своїми руками?»

Які нюанси слід враховувати при заміні даного пристрою — дізнайтеся з ролика нижче (автор — Dmitry Fyódorovič).


Коментарі та відгуки