Лого av-to.info
Аudi

Електрообладнання Ауді 80 Б4 та інших моделей: схема і діагностика проводки

Використання електронних схем транспортного засобу допомагає багатьом автовласникам в проведенні діагностики та виявленні несправностей в роботі бортової мережі. Схема електрообладнання Ауді 80 Б4 дозволяє значно полегшити процедуру пошуку поломок, тому розбиратися в такій схемі повинен кожен автолюбитель. Детальніше про те, які системи складають електросхему і як своїми руками визначити несправність, ви зможете дізнатися з цієї статті.

Електрична схема

Полная электросхема Ауди 80
Повна схема живлення Ауді 80 | || 211

Особенности электрооборудования

Отже, які системи входять до складу електронних схем Аудіо 100 С3, С4 і інших моделей:

 • системи упорскування палива;
 • система запалювання;
 • монтажний блок, в якому встановлені всі реле і запобіжні елементи;
 • електрична система управління і регулювання бічних дзеркал;
 • система електричних склопідйомників;
 • приладова панель, де встановлені основні датчики та індикатори, що з'являються при активації електрообладнання або несправності тих чи інших вузлів;
 • оптика - поворотники, габаритні вогні, стоп-огни, головное и салонное освещение, световая сигнализация, противотуманки и т.д.;
 • система охолодження, зокрема, електроланцюг включення вентилятор .

Що стосується особливостей, характерний для бортової мережі автомобіля:

 1. Всі пристрої, аксесуари та обладнання підключається шляхом однопровідного з'єднання. Розробники Ауді обладнали бортову мережу проводами, які мають різні кольори, що дозволяє при ремонті максимально точно визначити ділянку, який потрібно замінити.
 2. Мінус будь-якого пристрою - це маса. Тобто даний провід в будь-якому випадку підключається до маси, тобто кузову авто.
 3. Плюс зазвичай виконаний в червоному кольорі. Це також багато в чому полегшує процес діагностики несправності та заміни вийшов з ладу ділянки ланцюга.
 4. Пристрій електронних схем таке, що при включенні запалення, тобто при активації АКБ, на пристрої починає надходити напруга. Тому якщо ви плануєте зайнятися ремонтом проводки, для цього необхідно буде вимкнути АКБ.
 5. Кожен електричний вузол, зав'язаний з бортовою мережею, оснащується окремої колодкою з проводами.
Схема поворотников и световой сигнализации
Схема поворотников і світлової сигналізації | || 232

Диагностика электросистемы своими руками

Тепер перейдемо до питання діагностики проводів і основних елементів електромережі Ауді 100. Є кілька способів діагностики несправного обладнання:

 1. Діагностика працездатності запобіжників. Даний компонент вважається одним з найслабших в будь-якому авто. Визначити несправність запобіжного пристрою можна як візуально (може бути видно, як перегоріла плавка нитка), або ж за допомогою мультиметра. Другий варіант більш точний. Якщо сталося замикання, то запобіжники, один за іншим слід витягти з місця монтажу, після чого за допомогою тестера перевірити кожне місце установки.
  При перевірці варто пам'ятати, що замикання можливе у випадках відразу на декількох ділянках ланцюга, так що якщо ви змогли знайти вийшов з ладу елемент, це не означає, що потрібно припиняти перевірку.
 2. Ще один варіант - діагностика тієї чи іншої ділянки ланцюга на замикання. Коли все запобіжні пристрої будуть вилучені з місць, потрібно відключити масу АКБ. Для перевірки підготуйте тестер або контрольну лампочку. При діагностиці лампою вам потрібно буде один з кінців дроту підключити до цоколю, а інший - до центрального контакту.
  Під час перевірки необхідно ключ у замку повернути в положення 1, після чого по черзі підключити щупи мультиметра або контакти лампи до клем власників. У тому випадку, якщо лампа не гори, це говорить про те, що замикання в електромережі немає, і навпаки.
 3. Також завжди можна перевірити цілісність проводки. При виявленні замикання необхідно точно визначити причину, тому уважно ознайомтеся з електросхемою - це дозволить визначити, які пристрої підключені до певної ділянки. Далі, потрібно буде від'єднати кожне обладнання від ланцюга і перевірити її цілісність. Якщо самі пристрої знаходяться в робочому стані, то є ймовірність, що причина криється або в обриві проводки, або в поганому контакті. При заміні проводів старі кабелю повністю витягуються з електричного кола, а нові необхідно надійно ізолювати, це дозволить запобігти можливим проблемам в роботі проводки в майбутньому (автор відео - канал Kroom & coTV).

Фотогалерея «Визначення несправностей»

Можливі несправності проводки і способи їх усунення

Автовласники Ауді 100 найчастіше стикаються з так ними несправностями електроланцюзі:

 1. Повністю або частково розряджений акумулятор. Така проблема може бути обумовлена ​​як саморазрядом АКБ, так і руйнуванням його внутрішньої конструкції. Залежно від причини, проблема вирішується або шляхом зарядки батареї, або її заміною.
 2. Вихід з ладу запобіжника - цілком невинна несправність, вирішується шляхом заміни вийшов з ладу елемента.
 3. Обрив в ланцюзі . Складніша несправність, як правило, обумовлена ​​допущенням помилок при укладанні проводів. Запам'ятайте - при заміні проводу ні в якому разі не можна укладати в місця, де вони будуть схильні до дії рухомих елементів.
 4. Окислення контактів на роз'ємах підключення. Часто буває таке, що ділянку електричного кола цілі, запобіжник - теж, але обладнання при цьому все одно не працює. Така проблема може бути обумовлена ​​окисленням контактів на зарядному або роз'ємі підключення. Вирішити її можна шляхом зачистки контакту або його заміни.

Голосування

Чи стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Детальний опис схеми управління електричними дзеркалами»

На видео ниже представлено подробное описание электросхемы управления боковыми зеркалами заднего вида с описанием основных нюансов (автор ролика — Grigorij Zurov).