Електрообладнання Ауді 80 Б4 і інших моделей: схема і діагностика проводки

Використання електросхеми транспортного засобу допомагає багатьом автовласникам у проведенні діагностики і виявлення несправностей в роботі бортової мережі. Схема електрообладнання Ауді 80 Б4 дозволяє значно полегшити процедуру пошуку поломок, тому розбиратися в такій схемі повинен кожен автолюбитель. Детальніше про те, які системи складають електросхему і як своїми руками визначити несправність, ви зможете дізнатися з цієї статті.

Електрична схема

Полная электросхема Ауди 80
Повна електросхема Ауді 80

Особливості електрообладнання

Отже, які системи входять до складу електросхеми ауді 100 С3, С4 і інших моделей:

 • системи упорскування палива;
 • система запалювання;
 • монтажний блок, в якому встановлені всі реле та запобіжні елементи;
 • електрична система управління та регулювання бічних дзеркал ;
 • система електричних склопідйомників;
 • приладова панель, де встановлені основні датчики і індикатори, що з'являються при активації електрообладнання або несправності тих чи інших вузлів;
 • оптика — поворотні фари, габаритні вогні, стоп-вогні, головний і салонне освітлення, світлова сигналізація, протитуманки і т. д.;
 • система охолодження, зокрема, електроланцюг включення вентилятора.

Що стосується особливостей, характерний для бортової мережі автомобіля:

 1. Всі пристрої, девайси і обладнання підключається шляхом однопровідного з'єднання. Розробники Ауді обладнали бортову мережу проводами, які мають різні кольори, що дозволяє при ремонті максимально точно визначити ділянку, який потрібно замінити.
 2. Мінус будь-якого пристрою — це маса. Тобто даний провід у будь-якому випадку підключається до маси, тобто кузова авто.
 3. Плюс зазвичай виконаний у червоному кольорі. Це також багато в чому полегшує процес діагностики несправності і заміни вийшов з ладу ділянки ланцюга.
 4. Пристрій електросхеми таке, що при включенні запалювання, тобто при активації АКБ, на пристрої починає надходити напруга. Тому якщо ви плануєте зайнятися ремонтом проводки, для цього необхідно буде виключити АКБ.
 5. Кожен електричний вузол, зав'язаний з бортовою мережею, оснащується окремим колодкою з проводами.
Схема поворотников и световой сигнализации
Схема поворотників і світлової сигналізації

Діагностика електросистеми своїми руками

Тепер перейдемо до питання діагностики проводів і основних елементів електромережі Ауді 100. Є кілька способів діагностики несправного обладнання:

 1. Діагностика працездатності запобіжників. Даний компонент вважається одним з найслабкіших в будь-якому авто. Визначити несправність запобіжного пристрою можна як візуально (може бути видно, як перегоріла плавка нитка), або ж за допомогою мультиметра. Другий варіант більш точний. Якщо сталося замикання, запобіжники, один за іншим слід витягти з місця монтажу, після чого за допомогою тестера перевірити кожне місце установки.
  При перевірці варто пам'ятати, що замикання може відбутися відразу на декількох ділянках ланцюга, так що якщо ви змогли знайти вийшов з ладу елемент, це не означає, що потрібно припиняти перевірку.
 2. Ще один варіант — діагностика тієї чи іншої ділянки ланцюга на замикання. Коли всі запобіжні пристрої будуть вилучені з місць, потрібно відключити масу АКБ. Для перевірки підготуйте тестер або контрольну лампочку. При діагностиці лампою вам потрібно буде один з кінців дроту підключити до цоколю, а інший — до центрального контакту.
  При перевірці потрібно повернути ключ у замку в положення 1, після чого по черзі підключити щупи мультиметра або контакти лампи до клем власників. У тому випадку, якщо лампа не горі, це говорить про те, що замикання в електромережі немає, і навпаки.
 3. Також завжди можна перевірити цілісність проводки. При виявленні замикання необхідно точно визначити причину, тому уважно ознайомтеся з електросхеми — це дозволить визначити, які пристрої підключені до певного ділянці. Далі, потрібно буде від'єднати кожне обладнання від ланцюга і перевірити її цілісність. Якщо самі пристрої знаходяться в робочому стані, то є ймовірність, що причина криється або в обриві проводки, або в поганому контакті. При заміні проводів старі кабелю повністю вилучаються з електроланцюга, а нові необхідно надійно ізолювати, це дозволить запобігти можливі проблеми в роботі проводки в майбутньому (автор відео — канал Kroom&coTV).

Фотогалерея «Визначення несправностей»

Можливі несправності проводки і способи їх усунення

Автовласники Ауді 100 найчастіше стикаються з такими несправностями електроланцюга:

 1. частково або Повністю розряджений акумулятор. Така проблема може бути обумовлена як саморозрядом АКБ, так і руйнуванням його внутрішньої конструкції. Залежно від причини, проблема вирішується шляхом зарядки батареї, або її заміною.
 2. Вихід з ладу запобіжника — найнешкідливіша несправність, вирішується шляхом заміни вийшов з ладу елемента.
 3. Обрив в ланцюзі. Більш складна несправність, як правило, обумовлена допущенням помилок при укладанні проводів. Запам'ятайте — при заміні проводу ні в якому разі не можна укладати в місця, де вони будуть піддані впливу рухомих елементів.
 4. Окислення контактів на роз'ємах підключення. Часто буває таке, що ділянка електроланцюга цілі, запобіжник — теж, але обладнання при цьому все одно не працює. Така проблема може бути обумовлена окисленням контактів на штекері або роз'єм підключення. Вирішити її можна шляхом зачистки контакту або його заміни.

Голосування

Стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Докладний опис схеми керування електричними дзеркалами»

На відео нижче представлено докладний опис електросхеми управління бічними дзеркалами заднього виду з описом основних нюансів (автор ролика — Grigorij Zurov).


Коментарі та відгуки