Все про ремонт і експлуатації АКПП в Ауді А6 С5

Пристрій автоматичної коробки передач та її принцип роботи відомі далеко не всім. Але цей агрегат, як і інші вузли авто, має властивість ламатися, і тоді перед автовласником постає необхідність ремонту АКПП. Про виявленні несправностей і ремонту автоматичної трансмісії в автомобілях Ауді і Ауді А6 С5 ми поговоримо далі.

Що таке АКПП і в чому її принцип роботи?

АКПП — це автоматична трансмісія, призначена для забезпечення автоматизованого вибору передачі в залежності від умов їзди. Цей вид КПП довгий час намагався адаптуватися на автомобільних ринках країн колишнього СНД. Останнім часом «автомати» стають все більш популярні сьогодні вони встановлюються навіть на вітчизняні авто.

Автомобиль Ауди С5
Автомобіль Ауді С5

В принципі, функціонування і схема автоматичної трансмісії мало чим відрізняється від «механіки» з шестерінками константного зчеплення. У механічних агрегатах ці шестерні знаходяться в постійному зачепленні під час експлуатації транспортного засобу. При перемиканні швидкості відповідна шестірня автоматично блокується на веденому шківі.

В «автоматі» ж зубчасті пари шестерень замінені планетарними передачами, а за вибір швидкості відповідають гідравлічний електронний блоки управління агрегату. На відміну від «механіки», при їзді на авто з АКПП ви практично не відчуєте ривків при перемиканні швидкостей, оскільки їх заглушає гідротрансформатор. Слід також зазначити, що автоматична трансмісія використовується масляний насос і радіатор охолодження масла. Адже при функціонуванні температура агрегату може бути дуже високою, як мотора, а то і вище. Тому «автомати» оснащуються додатковими системами охолодження.

Під час їзди на Ауді перемикання передач здійснюється завдяки рухомим муфтам. Це відбувається в результаті роз'єднання і з'єднання елементів АКПП, а саме вхідному і вихідному шківах і планетарних компонентах.

АКПП в демонтированном виде
АКПП в демонтированном вигляді

Робота муфти агрегату полягає в постійному стисненні кільцеподібних шківів самі поршнем, розташованим в барабані. Олія підходить по шлангах, які знаходяться в барабані, шківах і на корпусі агрегату, до циліндра. Безпосередньо передача крутного моменту відбувається під час збільшення оборотів двигуна після перемикання передачі. Контроль за цими та багатьма іншими процесами в роботі агрегату здійснюється блоком управління.

Несправності агрегату

Автомобілі Ауді А6 і С5 з АКПП, як і інші машини, схильні до поломок. Вітчизняні дороги роблять своє і з часом несправності проявляються в кожному агрегаті. Нижче наведені найбільш часто зустрічаються поломки АКПП автомобілів Ауді А5 і С5:

 1. Поломка опорної шайби агрегату турбіни гідротрансформатора. В результаті відпрацювання свого терміну служби в системі з'являються продукти зносу у вигляді металевого пилу. Ця стружка в процесі експлуатації Ауді А6 або С5 потрапляє в електричний регулятор, призначений для контролю рівня тиску в блоці. В результаті цього гідравлічний блок може заклинити. Таким чином, в системі знижується рівень тиску трансмісійної рідини, а рівня витратного матеріалу не вистачає на включення першій або другій швидкості.
  В цьому випадку автомобіліст не зможе включити ні одну передачу, крім третьої або четвертої. Як результат — при регулярному експлуатації авто з такою проблемою АКПП повністю виходить з ладу.
 2. Вихід з ладу датчика, призначеного для контролю положення важеля. Якщо датчик ламається, зафіксувати якусь швидкість в активованому стані буде неможливо. Зрідка в розпорядженні автомобіліста залишається тільки нейтральна швидкість, і як ви розумієте, нормальна їзда в цьому випадку буде неможливою. В цьому разі залишається тільки одне — демонтувати і замінити сам датчик.
 3. Поломка ЕБУ. Блок управління є одним з основних елементів трансмісії. Як правило, його вихід з ладу відбувається в результаті регулярної інтенсивної роботи агрегату і його перегрів. Якщо вчасно не приділити час діагностики АКПП Ауді А6 або С5, то це загрожує спочатку обривом вариаторной ланцюга, а згодом вже і механічних компонентів агрегату. У цьому випадку ремонту трансмісії буде не тільки масштабним, але і дорогим, оскільки може знадобиться повна заміна ЕБУ . Також слід зазначити, що діагностика такої поломки є дуже складним процесом, впоратися з якими зможе тільки професіонал.

Більш повну інформацію про поломки в роботі агрегату можна отримати при повній комп'ютерної діагностики АКПП.

Демонтаж АКПП і усунення несправностей

Інструменти

Для самостійного ремонту АКПП Ауді А6 або С5 вам знадобиться:

 • гайкові ключі;
 • плоска і хрестова викрутка;
 • пасатижі.

До уваги не беруться компоненти, що підлягають заміні.

Поетапна інструкція

Нижче ми розглянемо процедуру демонтажу і розбирання автоматичної трансмісії автомобілів Ауді А6 і С5 для подальшого ремонту своїми руками. Про ремонт і заміну елементів ми розповідати не будемо, оскільки ця процедура індивідуальна для кожного агрегату. Якщо ви знаєте, що конкретно вийшло з ладу, то при розборі агрегату необхідну деталь потрібно замінити на нову, після цього процедуру розбору можна вважати закінченою.

 1. Залізьте під днище авто і демонтуйте захист картера, відкрутіть поперечку і лямбда-зонд і інші роз'єми від агрегату вашої Ауді А6 або С5. За допомогою 12-гранного ключа на 10 відкрутіть приводи і демонтуйте стартер. Через роз'єм стартера необхідно викрутити гідротрансформатор.
 2. Далі, АКПП вашої Ауді А6 або С5 необхідно відкрутити від задніх подушок, для чого буде потрібно відстебнути тросик важеля. Після цього агрегат потрібно відкрутити від мотора, використовуючи ключ на 16. Таким чином, ви отримуєте доступ до нижніх гвинтам. Гвинти потрібно відкласти окремо і не переплутати, інакше виникне проблема з подальшим їх встановленням. Відкрутивши гвинти, агрегат можна від'єднати від двигуна для подальшого ремонту.
 3. Наступним кроком буде демонтаж гідротрансформатора. Його необхідно витягнути з АКПП вашої Ауді А6 або С5 відразу ж після того, як вона була від'єднана від двигуна.
 4. Потім через отвір для перевірки рівня трансмісійної рідини потрібно максимум злити масло. Коли АКПП знята, можна замінити сальник колінчастого шківа. Це робити необов'язково, але сальник недорогий і його заміна не буде зайвою.
 5. Далі, приступаємо до демонтажу механічної частини агрегату. В першу чергу необхідно демонтувати масляний насос. Запам'ятайте розташування стопорних кілець — вони повинні бути встановлені з боків від виступу. Зафіксуйте важіль АКПП в положення «Р» і викрутіть гвинт, розташований під кришкою.
 6. Тепер з агрегату можна отримати складання поршня В1 і муфту. Запам'ятайте положення язичка муфти. Після цього ви отримуєте доступ до фрикционам, демпферному пакету, поршня та іншим елементам. Якщо який-небудь з цих компонентів вийшов з ладу або його стан плачевний, то необхідно здійснити їх ремонт або заміну. Найчастіше з ладу виходять фрикционы, тому їх рекомендується замінити, навіть якщо вони в робочому стані. Також слід замінити всі ущільнювальні прокладки.
 7. Єдине, що залишилося зняти і що може бути причиною ремонту — це маслонасос і гідроблок. За статистикою ці компоненти також ламаються досить часто, тому необхідно здійснити їх ремонт або заміну у разі необхідності. Вся подальша збірка відбувається в зворотній послідовності. Не забудьте залити нове масло або те, яке вже було в коробці, якщо його стан задовольняє.

Судячи з інструкції можна зрозуміти, що ремонт АКПП Ауді А6 або С5 — процедура не з простих. До такого ремонту потрібно підійти з усією відповідальністю, адже повний розбір АКПП — справа неабияка. Після складання агрегату необхідно перевірити його працездатність, здійснивши контрольну поїздку. Також не зайвим буде провести комп'ютерну діагностику, щоб зрозуміти, чи залишилися ще які-небудь помилки в роботі системи.

Голосування

Займалися ви коли-небудь самостійним ремонтом АКПП?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Профілактика ремонту

Щоб рідше стикатися з необхідністю ремонту агрегату, необхідно правильно його експлуатувати. До неправильним умовами експлуатації відносяться:

 1. Агресивний стиль їзди, що супроводжується постійними різкими прискореннями і гальмуванням. Їздите більш спокійно, повірте, це допоможе збільшити ресурс служба коробки передач.
 2. Регулярний перегрів агрегату. Як правило, це відбувається в умовах експлуатації авто в пробках, при буксуванні, а також буксирування іншого транспортного засобу чи причепа.
 3. Їзда на холодній АКПП. Агрегат повинен бути прогрітий до робочої температури, перш ніж ви почнете рух в зимовий час року.
 4. Несвоєчасна заміна витратних матеріалів, в тому числі трансмісійної рідини або фільтра.

Відео «Ремонт автоматичної трансмісії Ауді А4»

На прикладі Ауді А4 пропонуємо вам ознайомитися з ремонтом трансмісії.


Коментарі та відгуки