Як замінити масло в коробці передач Audi A4?

Для справної роботи коробки перемикання передач необхідно регулярно міняти трансмісійне рідина. Цю процедуру можна виконати в будь-якому автосервісі, але доведеться заплатити певну суму за послуги. Можна заощадити: купити рідину ATF і поміняти мастило самостійно. У статті описана заміна масла в АКПП в Ауді А4, дана покрокова інструкція, яка допоможе виконати процедуру навіть недосвідченому водієві.

Покрокова інструкція

Звичайно заміна масла в АКПП і варіаторі Ауді А4 виконується через 60 тисяч км пробігу або через рік. Визначити необхідність заміни можна за поведінкою коробки передач: передачі починають з працею перемикатися як з низькою на підвищену, так і навпаки. Крім того, можливе виникнення пробуксовки, удару.

Що знадобиться?

Насамперед для заміни мастила слід правильно вибрати масло. Найбільш простим, але і самим дорогим варіантом є покупка оригінальної ATF.

Оригинальное ATF для Ауди
Оригінальне ATF для Ауді

Замінити оригінал можна Mobil1 LT 71141. Воно не поступається по якості, але коштує в два рази дешевше. Можна в Ауді А4 заливати будь-трансмісійне рідина, що відповідає стандартам API або SAE. Крім того, при заміні масла змінюється фільтр, ущільнювальне кільце і прокладка на піддоні.

В варіаторі відсутня знімний і змінний фільтр. В ньому є два фільтра. Один знаходиться всередині коробки. Для його заміни необхідно розібрати КПП. Другий фільтр – частина трубки, яка йде до радіатора. Його змінюють тільки у разі необхідності, наприклад, якщо в маслі виявлені чужорідні частинки. Таким чином, при заміні масла в варіаторі фільтр міняти не потрібно. Заливати в мультітронік Ауді А4 слід тільки оригінальну рідина AUDI G052180A2. Обсяг заливається рідині становить приблизно 5 літрів.

Таким чином, для проведення процедури необхідно приготувати:

 • ємність для зливу відпрацьованої оливи обсягом не менше 5 літрів;
 • торцевої ключ -3357;
 • шестигранник;
 • нове масло;
 • шприц для заливки або трубка спеціальна;
 • новий фільтр;
 • прокладки;
 • ущільнювальне кільце;
 • чисту ганчірку.

Процедуру зручніше всього проводити на оглядовій ямі, підйомнику або естакаді. При їх відсутності автомобіль можна підняти за допомогою домкрата і помістити на опори. Машину слід розташувати строго горизонтально і добре зафіксувати, щоб вона не покотилася.

Перш ніж міняти мастило рекомендується промити коробку, якщо змінюється марка масла або не відомо, яке заливалося раннє. Для промивання авто слід загнати на підйомник і завести мотор. Далі необхідно встановити селектор в положення Tiptronic. Потім, почавши з першої передачі, потрібно по черзі переходячи на більш вищі дійти до максимальної. При кожному перемиканні слід робити легке прискорення. Аналогічні дії виконуються в зворотному порядку. При цьому швидкість не повинна перевищувати 50 км/год, Далі, потрібно загальмувати і встановити селектор в положення R, потім розігнатися до 20 км/год. Знову загальмувати і переключити селектор в положення D. Ці дії слід повторити 5 разів, потім встановити селектор в положення P, вимкнути мотор і злити рідину.

Сливаем жидкость в емкость
Зливаємо рідину в ємність

Тепер можна приступати до заміни масла в варіаторі.

Етапи

Процедуру заміни трансмісійної рідини слід проводити на розігрітій машині бажано після поїздки. Якщо автомобіль стояв, його треба завести, щоб він попрацював 10 хвилин вхолосту і прогрівся до робочої температури.

Сама процедура складається з наступних кроків:

 1. Встановити машину на місце, де буде виконуватися процедура. Забезпечити хороший доступ до АКПП.
 2. нижньої частини коробки передач знаходяться пробки від двох отворів: зливного і холодцю, службовця для контролю рівня рідини. Зливна пробка виготовлена з алюмінію, її слід відкручувати обережно, щоб не зірвати різьблення.
 3. Під коробку передач потрібно підставити ємність для зливається відпрацьованої рідини.
 4. Далі відкручують зливну пробку і зливають масло.
  Слив отработанного масла
  Злив відпрацьованого масла

  Повинно злитися близько 5 літрів. Необхідно бути обережним, щоб не отримати опіки, так як стікає мастило гаряча.

 5. Коли все масло стече, АКПП слід відкрутити піддон, очистити його і магніти від нальоту, який утворюється при експлуатації. Потім знежирити дно піддону і місце установки прокладки.
 6. Далі, в Ауді А4 з АКПП необхідно замінити фільтр та ущільнювальне кільце.
 7. Після вищеописаних дій піддон разом з новою прокладкою встановлюється на місце. При закручуванні оригінальні болти можна замінити на шестигранні.

  Чистим и устанавливаем поддон
  Чистимо і встановлюємо піддон
 8. Далі, закручують зливну пробку з новою прокладкою.
 9. На наступному кроці викручують болт або пробку з контрольного отвору.
 10. Заливається нова рідина з допомогою шприца або спеціальної трубки з вигнутим певним чином кінцем.
 11. Заливати ATF слід поки вона не потече через край. Обсяг залитій рідині становить приблизно 4,5 літра.
 12. Залив масло треба завести двигун і дати йому попрацювати. Потім ненадовго слід збільшити кількість обертів до 2500.
 13. Для вимірювання температури масла слід підключити комп'ютер, встановити на ньому пункт АКПП. Значення не повинно перевищувати 30-40 градусів, якщо вище, то коробка повинна охолонути.
 14. Від температури залежить рівень в АКПП. Якщо температура буде надто низькою, то існує ймовірність переливу, при занадто високій можливий недолив. Недостатня кількість масла або його надлишок може призвести до порушень в роботі коробки передач.
 15. Не вимикаючи двигун, слід доливати рідину, поки вона не почне текти з контрольного отвору. Потім потрібно закрутити пробку на заливному отворі з заміною прокладки.
 16. Натиснувши на педаль гальма, слід по черзі перемикати передачі, затримуючись на кожній близько 2 секунд.

При заміні масла в АКПП і варіаторі Ауді А4 потрібно пам'ятати, що не можна запускати двигун, якщо в коробці немає масла. Температура не повинна перевищувати 30-40 градусів.

Голосування

Ви виконували самостійно заміну масла в АКПП?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна масла в АКПП Ауді А4»

В цьому відео показаний процес заміни трансмісійної рідини і фільтра в автоматичній КПП Ауді А4.


Коментарі та відгуки