Лого av-to.info
Audi A4

Как заменить масло в коробке передач Audi A4?

Для справної роботи коробки перемикання передач необхідно регулярно міняти трансмісійну рідина. Цю процедуру можна виконати в будь-якому автосервісі, але доведеться заплатити певну суму за послуги. Можна заощадити: купити рідина ATF і поміняти мастило самостійно. У статті описана заміна масла в АКПП в Ауді А4, дана покрокова інструкція, яка допоможе виконати процедуру навіть недосвідченому водію.

Покрокова інструкція

Зазвичай заміна масла в АКПП і вариаторе Ауді А4 виконується через 60 тисяч км пробігу або через рік. Визначити необхідність заміни можна по поведінці коробки передач: передачі починають насилу перемикатися як з низькою на підвищену, так і навпаки. Крім того, можливе виникнення пробуксовки, удару.

Що знадобиться?

Перш за все для заміни мастила слід вибрати правильно масло. Найбільш простим, але і найдорожчим варіантом, є покупка оригінальної ATF.

Оригинальное ATF для Ауди
Оригінальна ATF для Ауді

Замінити оригінал можна Mobil1 LT 71141. Воно не поступається за якістю, але коштує в два рази дешевше. Можна в Ауді А4 заливати будь-яку трансмісійну рідина, що відповідає стандартам API або SAE. Крім того, при заміні масла змінюється фільтр, кільце ущільнювача і прокладка на піддоні.

В вариаторе відсутня знімний і замінний фільтр. У ньому є два фільтри. Один знаходиться всередині коробки. Для його заміни необхідно буде розібрати КПП. Другий фільтр - частина трубки, яка йде до радіатора. Його змінюють тільки в разі потреби, наприклад, якщо в маслі виявлені сторонні частинки. Таким чином, при заміні масла в варіаторі фільтр міняти не потрібно. Заливати в Мультитроник Ауді А4 слід тільки оригінальну рідину AUDI G052180A2. Обсяг води, що заливається рідини становить приблизно 5 літрів.

Таким чином, для проведення процедури необхідно приготувати:

 • ємність для зливу відпрацьованої мастила обсягом не менше 5 літрів;
 • торцевої ключ -3357;
 • шестигранник;
 • нове масло;
 • шприц для заливки або трубка спеціальна;
 • новий фільтр;
 • прокладки;
 • кільце ущільнювача;
 • чисту ганчірку.

Процедуру найзручніше проводити на оглядовій ямі, підйомнику або естакаді. При їх відсутності автомобіль можна підняти за допомогою домкрата і помістити на опори. Машину слід розташувати строго горизонтально і добре зафіксувати, щоб вона не покотилася.

Перш ніж міняти мастило рекомендується промити коробку, якщо змінюється марка масла або невідомо, яке заливалося раннє. Для промивки авто слід загнати на підйомник і завести мотор. Далі необхідно селектор встановити в положення Tiptronic. Потім, почавши з першої передачі, потрібно по черзі перемикаючись на більш вищі дійти до максимальної. При кожному перемиканні слід робити легке прискорення. Аналогічні дії виконуються в зворотному порядку. При цьому швидкість не повинна бути вище 50 км / ч. Далі, потрібно загальмувати і встановити селектор в положення R, потім розігнатися до 20 км / ч. Знову загальмувати і перемкнути селектор в положення D. Ці дії слід повторити 5 разів, потім встановити селектор в позицію P, вимкнути мотор і злити рідину.

Сливаем жидкость в емкость
Сливаем рідина в ємність

Тепер можна приступати до заміни масла в варіаторі.

Етапи

Процедуру заміни трансмісійної рідини слід проводити на розігрітій машині бажано після поїздки. Якщо автомобіль стояв, його потрібно завести, щоб він попрацював 10 хвилин вхолосту і прогрілося до робочої температури.

Сама процедура складається з наступних кроків:

 1. Встановити машину на місце, де буде виконуватися процедура . Забезпечити хороший доступ до АКПП.
 2. У нижній частині коробки передач знаходяться пробки від двох отворів: зливного і заливного, службовця також для контролю рівня рідини. Зливна пробка виготовлена ​​з алюмінію, її слід відкручувати обережно, щоб не зірвати різьбу.
 3. Під коробку передач потрібно підставити ємність для зливається відпрацьованої рідини.
 4. Далі відкручують зливну пробку і зливають масло. | || 241
  Слив отработанного масла
  Слив отработанного масла

  Повинно злитися близько 5 літрів. Необхідно бути обережним, щоб не отримати опіки, так як стікає мастило гаряча.

 5. Коли все масло стече, в АКПП слід відкрутити піддон, очистити його і магніти від нальоту, який утворюється при експлуатації. Потім знежирити дно піддону і місце установки прокладки.
 6. Далі, в Ауді А4 з АКПП необхідно замінити фільтр і кільце ущільнювача.
 7. Після вищеописаних дій піддон разом з новою прокладкою встановлюється на місце. При закручуванні оригінальні болти можна замінити на шестигранні.

  Чистим и устанавливаем поддон
  Чистимо і встановлюємо піддон
 8. Далі, закручують зливну пробка з новою прокладкою.
 9. На наступному кроці викручують болт або пробку з контрольного отвору.
 10. заливається нова рідина за допомогою шприца або спеціальної трубки із зігнутим певним чином кінцем.
 11. Заливати ATF слід поки вона не потече через край. Обсяг залитої рідини становить приблизно 4,5 літра.
 12. Залив масло потрібно завести мотор і дати йому попрацювати. Потім ненадовго слід збільшити кількість оборотів до 2500.
 13. Для вимірювання температури масла слід підключити комп'ютер, встановити на ньому пункт АКПП. Значення не повинно перевищувати 30-40 градусів, якщо вище, то коробка повинна охолонути.
 14. Від температури залежить рівень в АКПП. Якщо температура буде занадто низькою, то існує ймовірність переливу, при дуже високій можливий недолив. Недостатня кількість масла або його надлишок може привести до порушень в роботі коробки передач.
 15. Не вимикаючи двигун, слід доливати рідину, поки вона не почне текти з контрольного отвору. Потім потрібно закрутити пробку на холодці отворі з заміною прокладки.
 16. Натиснувши на педаль гальма, слід по черзі перемикати передачі, затримуючись на кожній близько 2 секунд.

При заміні масла в АКПП і вариаторе Ауді А4 нужно помнить, что нельзя запускать двигатель, если в коробке нет масла. Температура не должна превышать 30-40 градусов.

Голосування

Ви виконували самостійно заміну масла в АКПП?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...

Відео «Заміна масла в АКПП Ауді А4»

у цьому відео показаний процес заміни трансмісійної рідини і фільтра в автоматичній КПП Ауді А4.