Лого av-to.info
Audi A4

Вчимося діагностувати і розшифровувати коди помилок на Ауді A4

Бортовий комп'ютер призначений не тільки для надійнішого і комфортного управління авто, але і для більш оперативного виявлення поломок. Розшифровка кодів помилок є пріоритетним завданням при діагностиці транспортного засобу. Сьогодні ми розповімо читачам про те, які існують найпоширеніші коди помилок Audi A4 і як зробити діагностику авто.

Діагностика

Общая диагностика

Якщо ви зіткнулися з певними несправностями або просто хочете перевірити свій EPC (блок керування двигуном) на предмет помилок, то вам буде потрібно зробити діагностику. Щоб зробити це приготуйте ноутбук, спеціальний діагностичний адаптер і перехідник. Врахуйте: на ноутбуці має бути встановлено програмне забезпечення VAG COM, без нього перевірка вашої Audi буде неможливою. Крім того, вам може знадобитися перехідник з COM на USB, якщо першим портом не обладнаний ваш комп'ютер.

Автомобиль Audi серебристого цвета
Автомобіль Audi сріблястого кольору

Програмне забезпечення можна завантажити у вільному доступі в інтернеті, а от перехідник і діагностичний адаптер доведеться купувати. Коли все готово, можна приступати до діагностики:

 1. Для початку слід встановити всі необхідні драйвера для експлуатації перехідника. Коли драйвера встановлені, в диспетчері пристрій вашого ноутбука повинен з'явитися COM-порт. Зайдіть «Пуск», а потім правою кнопкою мишки або тачпада натисніть на значок «Мій комп'ютер». Перед вам висвітиться вікно, в якому вам потрібно натиснути на «Властивості». У вкладці «Обладнання» вам слід вибрати підміню «Диспетчер пристроїв». Тут ви зможете знайти вкладку «Порти». Натисніть на неї лівою кнопкою миші і перед вами відкриється невелике віконце зі списком перехідників.
  Тут нічого не чіпайте, всі налаштування в порядку. Натисніть на вкладку «Додатково». На екран ноутбука висвітиться віконце, де вам потрібно знайти будівництво «Використання (експлуатація) FIFO буферів». Навпаки цього рядка стоїть галочка, її потрібно зняти. Сам номер порту повинен бути не вище цифри «4», запам'ятайте точне число.
 2. Тепер вам потрібно знайти діагностичний роз'єм в своєму авто. У старіших моделях Audi він розташовується в блоці з реле, який знаходиться під капотом. Для більш сучасних моделей діагностичний роз'єм встановлений в салоні. Він повинен знаходитися під рульовим колесом, ближче до дверей водія. Якщо ваш автомобіль Audi A4, A6 або C5, але роз'єм знайти у вас не вийшло, то спробуйте пошукати його в блоці запобіжників. Відкрийте двері водія і з торцевого боку торпеди зніміть пластикову кришку, за якою розташований блок запобіжників. Роз'єм повинен знаходитися або під кермом, або в цьому блоці.
 3. Коли роз'єм для діагностики знайдений, вам буде потрібно підключитися до нього. Підключіть адаптер через перехідник до діагностичного роз'єму і ноутбука. Також сам тестер необхідно буде підключити до харчування. Для цього цілком підійде прикурювач.
 4. Тепер візьміть ноутбук і запустіть на ньому утиліту для діагностики EPC і перевірки авто на наявність несправностей. Зробивши це, поверніть ключ у замку запалювання. Відкривши на комп'ютері утиліту, зайдіть в розділ «Функцій» (або «Опцій»).
 5. Тут вам буде потрібно вказати номер вашого СОМ-порту, який ви налаштували раніше і запам'ятали. Вкажіть номер і натисніть на кнопку «Діагностика» (або «Тест», в залежності від версії програмного забезпечення). Якщо все зроблено правильно, то перед вами з'явиться таке вікно, як показано на фото.
 6. Тепер лівою кнопкою тачпада або мишки натисніть на «Ок». Після цього тисніть на «Застосувати».
 7. Повертайтеся в основне меню і натисніть на «Вибір». Після цього ви зможете побачити нове віконце, в якому по розділах вказані певні контролери. Тут ви зможете продіагностувати все відразу або окремо двигун, трансмісійну систему, електроніку, шасі і так далі. Тисніть на «Двигун».
 8. Коли контролер буде обраний, програма почне підключатися до EPC. Блок управління двигуном через якийсь час встановить зв'язок з вашим тестером. Через кілька хвилин перед вами з'явиться віконце, де буде вказана основна інформація безпосередньо про контроллер.
 9. Щоб зрозуміти, які неполадки присутні в вашому транспортному засобі Audi A4, А6 або іншої марки, необхідно буде натиснути на кнопку «Пошук несправностей в пам'яті EPC »(або« Опитування пам'яті несправностей »). Після цього перед вам повітся віконце, в якому вказані всі поломки, які колись зафіксував EPC вашого авто.

Якщо ви натиснете клавішу «Провести очистку кодів , Вся інформація про помилки буде стерта, але якщо комбінація з'явиться ще раз, то це вже говорить про пошкодження вашого телефону.

Власне, тепер вам необхідно розшифрувати комбінації отриманих несправностей. У тому випадку, якщо EPC вашого Audi A4 або A6 сигналізує про поломки тих чи інших датчиків, то це може говорити не тільки про вихід з ладу пристрою. Це може говорити і про інші збої в системі, які вплинули на функціонування датчиків. Або ж проблема реально може полягати в роботі одного з датчиків, а інші коди помилок є наслідком неправильно роботи елемента. У тому випадку, якщо пристрої дійсно несправні, діагностика скаже вам про це після того, як ви зітрете пам'ять.

Коли робота з утилітою завершена, запалювання потрібно вимкнути. Потім вимкніть прикурювач (або інше харчування з тестера). І тільки тепер ви можете відключити інші роз'єми.

Діагностика клімат контролю

Подключение ноутбука со сканером к специальному диагностическому разъем авто
Підключення ноутбука зі сканером до спеціального діагностичного роз'єм авто

Клімат контроль в автомобілях А6 має опцію самостійної діагностики. Залежно від того, якою версією системи обладнано ваше авто, в ньому може бути від 61 каналу діагностики і більше. Щоб здійснити самостійну перевірку клімат контролю, виконайте наступні дії:

 1. Поверніть ключ запалювання. Щоб перевірити систему, її необов'язково включати. Для початку діагностики натисніть кнопку повітряного потоку вгору, а також кнопку циркуляції повітря в авто. Їх потрібно затиснути одночасно.
 2. На лівому екрані ви побачите код 01с - це номер першого каналу. Щоб увійти в канал, необхідно знову натиснути кнопку циркуляції. У цей момент на екрані ви побачите вміст каналу. Тобто якщо є помилка, то вона буде показана тут.
 3. Щоб потрапити на наступний канал, необхідно натиснути кнопку «+» температури. Відповідно, для повернення до попереднього каналу натисніть «-».


У тому випадку, якщо система клімат контролю вашого авто несправна або є якісь нюанси в її роботі, то дана помилка висвітиться на екрані. Нижче приведена розшифровка комбінацій.

Розшифровка комбінацій

Тепер поговоримо про розшифровку отриманих кодів несправностей.

Помилки клімат системи

Лампочка EPC на панели приборов сигнализирует водителю о возникновении неисправностей
Лампочка EPC на панелі приладів сигналізує водієві про виникнення несправностей

Нижче представлені найбільш поширені комбінації помилок, які можуть зустрічатися при діагностиці клімат системи Audi A6, A4 і інших аналогічних моделей.

Код помилкиЕго описание
00.0 EPC повідомляє про відсутність поломок в функціонуванні системи клімат контр ля.
Від 02.1 до 02.4 Поява одного з таких кодів сигналізує про поломки датчика температури в плафоні або про обрив або замикання ланцюга. Потрібно здійснити діагностику ланцюга і перевірити безпосередньо датчик.
Від 03.1 до 03.4 Поява зазначених кодів може говорити про пошкодження датчика температури в самій торпеді вашого авто. Також таке поєднання символів може говорити про обрив або замикання електропроводки. Ланцюг від EPC до датчика необхідно продзвонити і виявити, чи є обриви.
Від 04.1 до 04.4 Одне з цих поєднань символів повідомляє водієві про неправильну роботу регулятора контролю температури забору повітря. Слід перевірити пристрій, а також продзвонити ланцюг.
Від 05.1 до 05.4 Такі коди говорять про поломку механізму контролю температури передній панелі транспортного засобу. Вам буде потрібно більш детально перевірити сам регулятор, а також продіагностувати проводку.
Від 06.1 до 06.4 Невірна робота регулятора контролю температури охолоджуючої рідини в моторі. Іноді водії, побачивши цей код, відразу ж перевіряють антифриз на кипіння. Але це необов'язково. Оскільки якщо холодоагент почне кипіти, це буде зрозуміло, якщо відкрити розширювальний бачок. Крім того, певні несправності в роботі інших датчиків можуть відбитися на помилку цього пристрою. Тому, як і в попередніх випадках, слід перевірити ланцюг і працездатність самого датчика.
Від 07.1 до 07.4 Одне з таких сполучень сигналізує про невірну роботі або поломки терморезистора включення вентилятора охолоджувальної системи мотора . Прогрійте ваше авто до робочої температури і переконайтеся в тому, що вентилятор працює нормально. Якщо так і є, то перевірте сам терморезистор і його ланцюг.
Від 08.1 до 08.7 Неправильна робота або пошкодження потенціометра пристрою регулювання першої температурної заслінки. Також слід перевірити саму проводку на наявність обривів і замикань.
Від 11.1 від 11.7 Такі комбінації говорять про некоректне функціонування потенціометра пристрою регулювання першої центральної заслінки. Як і у випадку з іншими датчиками клімат системи, його слід перевірити на працездатність, а також продзвонити проводку.
Від 13.1 до 13.7 Повідомляється про поломку або виході з ладу потенціометр регулятора першої ножний заслінки. Якщо пристрій дійсно вийшло з ладу, то його слід замінити. Але перед цим перевірте його працездатність.
Від 15.1 до 15.7 Некоректна робота або поломка потенціометра пристрою регулювання заслінки повітряного потока.Заменіте механізм, якщо це потрібно.
17.0 Неправильна робота керуючого регулятора контролю швидкості. Перевірте пристрій, а також продзвоните проводку, якщо воно працездатний.
Від 18.1 до 18.3 Дані комбінації при діагностиці свідчать про неправильне рівні напруги, що надходить на вентилятор зовнішнього повітряного потоку. Здійсніть діагностику пристрою.
Від 20.1 до 20.3 Ці цифри говорять про невірну роботі або пошкодженні другий муфти компресора. Зокрема, на муфту може надходити неправильне напруга. Відповідно, це необхідно перевірити.
Від 22.1 до 22.5 Дані помилки говорять про несправності в системі охолодження. Зокрема, EPC зафіксував некоректну роботу клапана високого тиску в даній системі. Щоб уникнути можливих проблем, які можуть послідувати при несвоєчасній заміні пристрою, його слід ретельніше продіагностувати. Також рекомендується продзвонити проводку на наявність обривів або коротких замикань.
Від 29.1 до 29.4 Такі комбінації повідомляють автомобілісту про прослизанні ремінця компресора.

Несправності датчиків

Осуществление диагностики машины на предмет поломок при помощи специального сканера и ноутбука
Здійснення діагностики машини на предмет поломок за допомогою спеціального сканера і ноутбука

Нижче надані основні несправності, характерні для датчиків авто.

Комбінація Опис | || 294
0030 Ненормальна робота лівого пристрої контролю температура теплообмінника.
0031 Некорр ктная робота правого датчика температури теплообмінника.
0032 Даний код свідчить про поломку керуючого пристрою контролю температури випарника. Перевірте його працездатність, а також продзвоните проводку.
0033, 0034 EPC повідомляє автомобілісту про необхідність заміни регулятора температури для ніг. Йдеться безпосередньо про датчику, розташованому під заднім пасажирським сидінням. Перевірте його працездатність і продзвонити проводку.
0035, 0036 Такі поєднання символів говорять про несправності регулятора температури для ніг. Тут вже мається на увазі датчик, який контролює температуру в районі ніг передніх сидінь. Обидва пристрої розташовані в торпеді, з лівого і правого боку.
0087 Вийшов з ладу або не функціонує регулятор прискорення переднього лівого колеса.
0088 Те ж саме, тільки стосується переднього лівого колеса.
0089 Вийшов з ладу датчик прискорення заднього лівого колеса.
008А Свідчить про поломку регулятора контролю прискорення заднього правого колеса.
008В. 008С Одна з таких комбінацій несправностей говорить про поломку або некоректної роботи регулятора контролю прискорення кузова. Слід здійснити більш детальну діагностику пристроїв і замінити їх, якщо вони дійсно вийшли з ладу. Також необхідно продзвонити саму ланцюг.
00DE Цей код помилки повідомляє автовласникові про поганий зв'язку з датчиком дощу. Необхідно здійснити більш детальну перевірку регулятора і перевірити ланцюг на наявність обривів і замикань.
00DF Чи не функціонує контрольна лампочка керуючого пристрою нахилу транспортного засобу. Замініть її або перевірте ланцюг, щоб у майбутньому уникнути проблем.
00FB Четверте керуючий пристрій рівня бензину в бензобаку.
011В, 011D За допомогою таких комбінацій бортовий комп'ютер попереджає про пошкодження або некоректної роботи керуючого регулятора контролю частоти обертання переднього лівого або правого колеса. Необхідно перевірити датчик більш ретельно і, при виявленні поломок замінити його. Також варто продзвонити проводку на ділянці від ЕБУ до самого датчика.
011С, 001Е Одна з даних комбінацій свідчить про поломку або некоректної роботи впускного або випускного клапана системи АБС в контурі переднього або заднього гальма. Слід здійснити більш ретельну перевірку пристроїв і, при необхідності, провести їх заміну. ​​
011F Некоректно функціонує регулятор контролю обертання заднього колеса. Зокрема, мова йде про правому колесі, а сам датчик маркується як «G44».
0120 Такий код помилки означає, що в роботі виконавчого пристрою, призначеного для блокування рульового колеса, відбулися збої. Або ж механізм і зовсім не працює. Потрібно перевірити працездатність регулятора більш ретельно.
0121 Чи не працює або функціонує некоректно впускний або випускний клапан системи АБС в контурі заднього правого гальма.
0122 || | 331 Система сообщает о неработоспособности регулятора контроля частоты вращения заднего левого колеса. Этот регулятор маркируется «G46».
0123 Дана помилка може свідчити про вихід з ладу відразу декількох регуляторів. Це може бути пристрій тиску (воно маркується як «F116») або регулятор попередження (маркування «F117»). Слід продзвонити проводку від БК до цих датчиків, щоб виявити ймовірні обриви в ланцюзі або коротке замикання.
0124 Цей код може говорити як про некоректну роботу датчика тиску, так і про неправильне його рівні в системі. Слід перевірити рівень тиску, а також працездатність датчика.
0125 Вийшов з ладу або некоректно функціонує багатофункціональний пристрій перемикання. Воно маркується як «F 125». Як і в попередніх випадках, необхідно буде не тільки перевірити сам регулятор, а й здійснити прозвонку електричної проводки.
0126, 0127 Такі комбінації говорять про необхідність додаткової діагностики одного з регуляторів тиску визначення стану коробки перемикання передач. У тому випадку, якщо ви і раніше помічали будь-які збої в роботі трансмісії вашого автомобіля, то цю помилку слід приділити увагу. Адже коробка передач є важливим елементом і її несвоєчасним ремонт вплине на подальше функціонування авто.
0128 Даний код свідчить про несправність керуючого регулятора режиму інтенсивного розгону. Перевірте його більш детально. Якщо цього не зробити вчасно, то згодом це може відбитися на працездатності двигуна.
0129 «Мізки» авто зафіксували пошкодження в функціонуванні пристрою контролю кількості оборотів шківа коробки передач. Якщо трансмісія працює в нормальному режимі, то продзвоните проводку.
012А Вийшов з ладу або некоректно функціонує пристрій виключення блокування диференціала.
012ВЗафиксированы сбои в работе устройства переключения программ.
012С Якщо така помилка з'явилася в ході діагностики, то це означає, що з керуючим регулятором контролю температури трансмісійної рідини в коробці передач щось щось не те. Зокрема, датчик може показувати некоректні дані про занадто низькою або надмірно високій температурі. Перевірте його більш ретельно, а також не забудьте про електроланцюзі.

Інші коди помилок

Так выглядит сканер для диагностики транспортного средства
Так виглядає сканер для діагностики транспортного засобу

На жаль, ми не може уявити всі без винятку коди. Насправді їх кілька тисяч, тому ми розглянемо найбільш важливі і часто зустрічаються з них при діагностиці.

Комбінація Опис
0028Блок управления двигателем Audi сообщает о выходе из строя кнопки, предназначенной для блокировки дверей изнутри салона.
0029 Бортовий комп'ютер Audi зафіксував вихід з ладу механізму заслінки, яка призначена для рівномірного розподілу повітря в салоні.
002А, 002В Одна з таких комбінацій при діагностиці свідчить про вихід з ладу однієї з лампочок стоячи нічного гальма. Необхідно перевірити працездатність цих елементів і, якщо вони в порядку, то перевірити запобіжник стоянкових вогнів. Якщо і з ним все добре, то потрібно буде прозванивать електроланцюг.
002С, 002D Таким чином блок керування двигуном Audi рекомендує автовласникові здійснити перевірку першої або другої групи виконавчих пристроїв.
002Е, 002F Повідомляється про поломку електричного механізму висувних жиклерів пристроїв, призначених для омивання передніх фар.
0038 Вийшов з ладу або некоректно функціонує регулятор контролю температури всередині транспортного засобу.
0039 Відбулася поломка або блок управління Зафіксувати л некоректну роботу виконавчого моторчика заслінки стійки, а також простору з правого боку ніг.
003А Повідомляється про вихід з ладу або некоректної роботи реле обігріву вітрового скла в районі двірників. Необхідно здійснити заміну реле і ще раз провести діагностику. Якщо проблема залишилася, то необхідно перевіряти блок запобіжників.
003В ЕБУ сигналізує водієві про поломку клеми, що відповідає за світло в салоні автомобіля Audi.
003С || | 374 Данная комбинация говорит о выходе из строя лампочек противотуманных фонарей. В первую очередь нужно проверить состояние лампочек. Если все в порядке, то необходимо продиагностировать работоспособность предохранителей, отвечающих за «противотуманки». Если и после этого проблема осталась, то ее нужно искать в проводке либо в самом блоке предохранителей.
003D Повідомляється про несправності лампочок підсвічування в салоні, а саме простору для ніг. Як і в попередньому випадку, слід здійснити діагностику самих лампочок, після чого перевірити запобіжники. У тому випадку, якщо все працює нормально, доведеться прозванивать проводку.
0046 Некоректне рівень напруження, яке надходить із батареї стартера.
0047Не функционирует клавиша включения противотуманных фонарей. Возможно, отошел контакт. Следует разобрать кнопку и проверить подключение контактов непосредственно к самой кнопке.
0048 Електронний блок управління повідомляє про поломку ламп задніх протитуманних ліхтарів (маркування «Е 314»). Як і в попередніх випадках, слід здійснити перевірку лампочок, після чого перевірити запобіжники на працездатність. В крайньому випадку доведеться прозванивать електроланцюг.
0049 Чи не працює кнопка, що відповідає за відкриття бардачка. Перевірте самостійно.
004А, 004В, 004С Одна з таких комбінацій свідчить про вихід з ладу одного з трьох запобіжників розетки. Сам запобіжник слід замінити і, якщо проблема залишилася, то її потрібно буде шукати в блоці.
004D Відбулася поломка кінцевого вимикача двірника лобового скла.
004Е | || 390 Электронный блок управления зафиксировал выход из строя второго разделительного реле аккумулятора. Следует осуществить более тщательную диагностику.
004F Відбулася поломка вимикача освітлення в салоні. Тут доведеться розібрати сам вимикач і більш детально його перевірити. Можливо, від кнопки просто відійшов провід і його потрібно буде прикріпити назад.
0050 На блок управління надходить некоректний запит опції зсувного люка даху.
0731, 0732 Стався вихід з ладу або некоректно функціонує потенціометр виконавчого моторчика лівої або ж правою заслінки, призначеної для регулювання температури. Слід здійснити більш детальну діагностику елемента.
0734 Вийшов з ладу блок управління припливного вентилятора. Перевірте запобіжник, після чого продзвоните електроланцюг авто.
44ED, 44EE, 44EF, 44Fo, 44F1, 44F2, 44F3, 44F4 Поява таких поєднань символів при перевірці машини Audi свідчить про обрив проводки або замиканні. Зокрема, мова йде про форсунках одного з восьми циліндрів.
4554 Дана комбінація говорить про неправильну роботу регулятора контролю положення розподільного шківа. Зокрема, мова йде про обрив проводки, а саме про замиканні на масу.
4552 В даному випадку мова може йти також про регуляторі контролю положення розподільного шківа. Тільки в даному випадку електронний блок управління повідомляє про обрив ланцюга і замиканні на плюс.
45В8 Бортовий комп'ютер сигналізує про обрив електричної проводки клапана рециркуляції. Слід здійснити більш детальну перевірку підключення елемента і при необхідності ліквідувати обрив.
45В9 У цьому випадку також йдеться про некоректну роботу клапана рециркуляції. Однак, при такій помилці скоріше за все сталося коротке замикання на масу.
45ВА, 45ВВ Таким чином блок управління сигналізує водієві про некоректне функціонування потенціометра рециркуляционной системи. На ЕБУ Aydi надходить або занадто низький, або дуже високий сигнал. Необхідно докладніше перевірити роботу потенціометра.
45ВС В даному випадку також йдеться про потенціометрі. Тільки тепер він подає недостовірний сигнал, і бортовий комп'ютер впевнений в цьому. Тому, скоріше за все суть помилки полягає в непрацездатному пристрої, який слід замінити.
45D1, 45D2 Дана комбінація свідчить про неправильну роботу насоса подачі додаткових присадок до палива з метою функціонування сажі фільтруючого елемента . Маркування пристрої «V135». До слова, в цьому випадку мова йде про коротке замикання на плюс або про обрив ланцюга або короткому замиканні на масу.
45D3, 45D4 У роботі другого електромагнітного клапана абсорбера з активованим вугіллям сталася помилка. Зокрема, блок управління сигналізує автовласникові про коротке замикання на масу або на плюс, в залежності від коду помилки.
47С6, 47С7, 47С8 Дана комбінація говорить про поломку або некоректному функціонуванні реле насоса вторинного оброблюваного повітря. Зокрема, мова може йти про коротке замикання на плюс, на масу або ж про обрив електропроводки.
4892-4897 Одна з таких комбінацій помилок може означати некоректної роботи першої або другої форсунки циліндрів двигуна. Такі коди свідчать про обрив проводів в ланцюзі або замиканні їх на масу або плюс. Щоб ліквідувати несправність, перевірте стан проводки.

Голосування

Чи займалися ви коли-небудь діагностикою авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Як бачите, кодів помилок діагностики дуже і дуже багато. Перераховувати їх все не має сенсу, тому спеціально для наших читачів ми відібрали ті комбінації, які зустрічаються в ході перевірки автомобіля найчастіше. Правильно здійснюйте всі дії по діагностиці, щоб у вас завжди був достовірний результат. І пам'ятайте про те, що непрацездатність одного пристрою може стати наслідком виходу з ладу іншого елемента.

Все вузли автомобіля пов'язані між собою. Якщо ви не впевнені в тому, що помилки, що з'явилися в ході діагностики дійсно мають місце, то спробуйте обнулити лічильник помилок. Це можна зробити як через програму (як сказано на початку статті), так і більш суворим методом. Можна просто скинути клему акумулятора і через 5 секунд підключити її назад. Таким чином пам'ять буде очищена, але якщо несправності в роботі тих чи інших елементів дійсно є, то їх необхідно виправляти.

Відео «Показання діагностики автомобіля Audi A6»

Ви можете поспостерігати за тим , як функціонує програмне забезпечення в ході діагностики машини.