Лого av-to.info
Audi 80

Запобіжники Audi 80: де знаходяться і як їх замінити?

Щоб ваш «залізний кінь» завжди працював повинні чином , потрібно періодично приділяти час його діагностиці. У тому числі мова йде і про електропроводку транспортного засобу. Даний матеріал допоможе вам дізнатися, де розташовані запобіжники Ауді 80, за що вони відповідають і як їх поміняти при необхідності.

Розташування

Транспортні засоби іноземного виробництва в більшості своїй обладнані багатьма електроприладами, які вимагають ахист. Саме для цього використовуються блоки запобіжників - з метою захисту устаткування від перенапруги. Автомобілі Ауді 80 b3 або Б4, як і інші іномарки, забезпечені блоком з запобіжниками і реле.

Автомобиль Ауди 80
Автомобіль Ауді 80

Блок можна знайти в підкапотному просторі. Після відкриття капота ви побачите блок запобіжників (далі - БП), який знаходиться під лобовим склом. Він прихований пластиковою кришкою, призначеної для захисту від вологи і сміття.

У цьому блоці запобіжників знаходиться 31 деталь, що захищає ланцюга проводки. Також тут знаходиться чотири запасних компонента. Крім того, в цьому блоці запобіжників ви можете побачити спеціальний роз'єм, який необхідний для підключення тестера для діагностики бортового комп'ютера. Схема запобіжників і таблиця їх призначень наведена нижче.

Схема БП

Ця схема актуальна для автомобілів Ауді 80 b3 і Б4.

Схема расположения предохранителей под лобовым стеклом
Схема розташування запобіжників під лобовим склом | || 217

Как отмечено выше, в автомобилях Ауди 80 b3 и б4 за сохранность приборов отвечают не только предохранители, но и реле. Эти компоненты отвечают за функционирование электрических стеклоподъемников, электролюка, если таковой имеется (в зависимости от комплектации) и устройства регулирования положений передних сидений. Также здесь находится устройство, отвечающее за функционирование вентилятора радиатора системы охлаждения.

Призначення

Тепер перейдемо до призначення компонентів БП. Таблиці представлені нижче.

Таблица их назначения
Таблиця їх призначення

Що стосується реле, то, по всій видимості, вам також буде корисна ця інформація.

Порядковий номер Що захищає
1 Забезпечує безпечне функціонування ламп протитуманних вогнів і задніх ліхтарів, а також містка, якщо транспортний засіб не обладнано «протитуманними фарами».
2 Ця деталь захищає від виходу з ладу вентилятор охолоджувальної системи (актуально для транспортних засобів, які не обладнані системою клімат-контролю).
3 забезпечує функціональність блоку управління активації вентильованого пристрої після того, як мотор не чути.
4 Цей пристрій дозволяє безпечно функціонувати системі омивання передніх фар.
5 Розвантажувальний компонент Х-контакту.
6 Для транспортних засобів з ручним кондиціонером даний компонент виконує функцію захисту ланцюга вентилятора, а на авто з системою автоматичного клімат-контролю і деякими іншими варіаціями мотора шостий номер позначає реле, що відповідає за функціонування другого вентилятора про хладітельной системи.
7 Відповідає за працездатність рульового гудка.
8 Цей номер дозволяє забезпечити працездатність системи сигналізації в автомобілях Ауді 80 , обладнаних механічною коробкою передач. Якщо ваш транспортний засіб обладнано автоматичною КПП, то це місце залишиться відкритим.
9 Компонент переривчастого темпу омивання вітрового скла.
10 Бензиновий насос Ауді 80.
11 Перший вентилятор охолоджувальної системи.

Голосування

чи можете ви самостійно замінити запобіжники в своєму авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Як зробити демонтаж і заміну?

Якщо перед вам постала необхідність заміни компонентів Ауді 80, то пам'ятайте - в цьому немає нічого складного. З подібним завданням впорається навіть початківець автомобіліст. Приступимо:

  1. Заглушіть двигун і відкрийте капот. Вам необхідно зняти клеми з акумулятора, вони повинні бути відключені.
  2. За допомогою викрутки зніміть захисну кришку БП, за якою встановлені компоненти системи. До слова, на зворотному боці кришки ви можете побачити таблицю призначення компонентів. Вона без опису, але і так все можна зрозуміти по зазначеним символам.
  3. Використовуючи маленький пінцет, демонтуйте що вийшла з ладу деталь. Переконайтеся в тому, що саме вона - причина непрацюючого приладу. Деталь повинна бути вигорілій або в ній буде обірвана плавка нитку.
  4. Проведіть заміну старого ланки на нове, дотримуючись відповідність номіналів. Пам'ятайте про те, що їх невідповідність буде приводити до регулярного виходу з ладу ланок БП.

Видео «О том, как осуществляется замена компонентов»

На прикладі автомобіля Лада Пріора ви можете подивитися, як поміняти ланки БП - для всіх авто цей процес ідентичний.