Запобіжники Audi 80: де знаходяться і як їх замінити?

Щоб ваш «залізний кінь» завжди працював правильно, потрібно періодично приділяти час його діагностиці. У тому числі мова йде і про електропроводки транспортного засобу. Даний матеріал допоможе вам дізнатися, де розташовані запобіжники Ауді 80, за що вони відповідають і як їх змінити при необхідності.

Розташування

Транспортні засоби іноземного виробництва в більшості своїй обладнані багатьма електроприладами, які потребують захисту. Саме для цього використовуються блоки запобіжників — з метою захисту обладнання від перенапруги. Автомобілі Ауді 80 b3 або б4, як і інші іномарки, забезпечені блоком з запобіжниками і реле.

Автомобиль Ауди 80
Автомобіль Ауді 80

Блок можна знайти в підкапотному просторі. Після відкриття капота ви побачите блок запобіжників (далі — БП), який знаходиться під лобовим склом. Він прихований пластиковою кришкою, призначеної для захисту від вологи і сміття.

В цьому блоці запобіжників знаходиться 31 деталь, що захищає ланцюга проводки. Також тут знаходиться чотири запасних компонента. Крім того, в цьому блоці запобіжників ви можете побачити спеціальний роз'єм, який необхідний для підключення тестера для діагностики бортового комп'ютера. Схема запобіжників і таблиця їх призначень наведена нижче.

Схема БП

Ця схема актуальна для автомобілів Ауді 80 b3 і б4.

Схема расположения предохранителей под лобовым стеклом
Схема розташування запобіжників під лобовим склом

Як зазначено вище, в автомобілях Ауді 80 b3 і б4 за збереження приладів відповідають не тільки запобіжники, але і реле. Ці компоненти відповідають за функціонування електричних склопідйомників, электролюка, якщо такий є (залежно від комплектації) і пристрої регулювання положення передніх сидінь. Також тут знаходиться пристрій, що відповідає за функціонування вентилятора радіатора системи охолодження.

Призначення

Тепер перейдемо до призначення компонентів БЖ. Таблиці представлені нижче.

Таблица их назначения
Таблиця їх призначення

Що стосується реле, то, по всій видимості, вам також буде корисна ця інформація.

Порядковий номер Що захищає
1 Забезпечує безпечне функціонування ламп протитуманних вогнів і задніх габаритів, а також містка, якщо транспортний засіб не обладнано «протівотуманкамі».
2 Ця деталь захищає від виходу з ладу вентилятор охолоджувальної системи (актуально для транспортних засобів, не обладнаних системою клімат-контролю).
3 Забезпечує функціональність блоку управління активації вентильованого пристрою після того, як мотор заглушається.
4 Цей пристрій дозволяє безпечно функціонувати системі омивання фар.
5 Розвантажувальний компонент Х-контакту.
6 Для транспортних засобів з ручним кондиціонером даний компонент виконує функцію захисту ланцюга вентилятора, а на авто з системою автоматичного клімат-контролю і деякими іншими варіаціями мотора шостий номер позначає реле, що відповідає за функціонування другого вентилятора охолоджувальної системи.
7 Відповідає за працездатність рульового гудка.
8 Цей номер дозволяє забезпечити працездатність системи сигналізації в автомобілях Ауді 80, обладнаних механічною коробкою передач. Якщо ваш транспортний засіб обладнано автоматичною КПП, то це місце залишиться відкритим.
9 Компонент переривчастого темпу омивання вітрового скла.
10 Бензиновий насос Ауді 80.
11 Перший вентилятор охолоджувальної системи.

Голосування

ви Можете самостійно замінити запобіжники в своєму авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Як провести демонтаж і заміну?

Якщо перед вами постала необхідність заміни компонентів Ауді 80, то пам'ятайте — в цьому немає нічого складного. З таким завданням впорається навіть початківець автомобіліст. Приступимо:

  1. Заглушіть двигун і відкрийте капот. Вам необхідно зняти клеми з акумулятора, вони повинні бути відключені.
  2. За допомогою викрутки демонтуйте захисну кришку БЖ, за якої встановлені компоненти системи. До речі, на зворотному боці кришки ви можете побачити таблицю призначення компонентів. Вона без опису, але і так все можна зрозуміти по зазначеним символам.
  3. Використовуючи маленький пінцет, демонтуйте вийшла з ладу деталь. Переконайтеся в тому, що саме вона — причина непрацюючого приладу. Деталь повинна бути вигорілою чи в ній обірвана плавка нитка.
  4. Зробіть заміну старого ланки на нове, дотримуючись відповідність номіналів. Пам'ятайте про те, що їх невідповідність буде приводити до регулярного виходу з ладу ланок БЖ.

Відео Про те, як здійснюється заміна компонентів»

На прикладі автомобіля Лада Пріора ви можете подивитися, як поміняти ланки БЖ — для всіх авто цей процес ідентичний.


Коментарі та відгуки