Виробляємо заміну радіатора грубки на автомобілях Ауді 80 і 100 своїми силами

Для того, щоб автомобільна опалювальна система працювала в нормальному режимі, необхідно підтримувати робочий стан всіх її складових вузлів і механізмів. Одним з таких є радіаторне пристрій. Якщо цей елемент вийде з ладу, водій дізнається про це при першому ж включенні нагрівника. Як проводиться заміна радіатора грубки Ауді 80 і в яких випадках вона необхідна — читайте в цій статті.

В яких випадках радіатор пічки потребує заміни?

Старый и новый радиаторы Ауди
Старий і новий радіатори Ауді

За якими ознаками можна визначити, що радіатор пічки Ауді 80 Б3, Б4, Ауді 100 С4 або будь-якої іншої моделі потребує ремонту або заміні:

 1. Витік охолоджуючої рідини. У цьому випадку міг вийти з ладу радіатор пічки Ауді 80 Б4 або ж можуть бути пошкоджені патрубки.
 2. вітрогінників йде холодне повітря, при цьому опалювач налаштований на тепло.
 3. Опалювальна система довго розігрівається перед тим, як почне дути холодним.

Інструкція по заміні

Заміна радіатора грубки Ауді 100 — не дуже просте завдання, для його виконання вам знадобиться декілька годин вільного часу і весь необхідний інструментарій. Що стосується останнього, то вам знадобиться приготувати стандартні слюсарні інструменти, включаючи гайкові ключі, плоскогубці, викрутки і т. д. Щоб правильно зняти пічку опалення, рекомендуємо дотримуватися всі дії, зазначені в інструкції (автор відео — канал Майстерня ДЮ).

Послідовність виконання

Отже, як в домашніх умовах замінити пристрій:

 1. Для початку потрібно демонтувати сам кермо —, щоб зробити це, спочатку потрібно обережно зняти панель сигналу. Потім необхідно від'єднати провід, який йде до клаксону. Зробивши це, викручуємо гайку, яка фіксує рульове колесо, і знімаємо його.
 2. Знявши кермо, потрібно викрутити два самореза і провести демонтаж верхньої кришки керуючого блоку підрульових перемикачів.
 3. Виконавши ці дії, потрібно викрутити два самореза, за допомогою яких фіксується контрольний щиток. Саму панель приладів після цього можна демонтувати, а потім відключити від неї два штекера.
 4. Тепер, за допомогою шестикутника, необхідно послабити гвинт нижньої кришки блоку підрульових вимикачів, до нього найзручніше дістатися через спеціальний отвір. Також треба від'єднати ще два роз'єми, а потім провести демонтаж гумової заглушки.
 5. Зробивши це, приступаємо до демонтажу центральній консолі. Для цього необхідно отримати автомагнітолу, а також важелі керування системою опалення. Демонтуючи ручки, будьте обережні, оскільки є вірогідність їх пошкодження. Обережно потягніть ручки на себе, якщо є необхідність, то скористайтеся викруткою.
  Слід зазначити, що під крайніми важелями ви можете побачити два самореза, вам потрібно викрутити, після чого ви зможете демонтувати пластикову накладку. Зробивши це, відкрутіть ще декілька болтів, які фіксують попільничку.
 6. Далі, вам потрібно буде демонтувати полку, розташовану в районі ніг водія, а також речовий ящик, який знаходиться навпроти пасажирського сидіння.
 7. Тепер треба відсунути пластмасову накладку під попільничкою, а потім гайковим ключем викрутити ще два гвинти, що фіксують середню частину центральної консолі. На бічних частинах консолі також потрібно демонтувати декоративні заглушки і викрутити кілька гвинтів.
 8. Зробивши це, слід викрутити ще одну гайку, яка фіксує центральну консоль до опалювальної системи. Ця гайка розташована з боку речового ящика.
 9. З боку водія є ще один роз'єм — його потрібно від'єднати, після чого ви зможете демонтувати саму консоль, обережно потягнувши її на себе, при цьому її слід підняти. Залишилося ще кілька роз'ємів, всіх їх потрібно від'єднати у ході демонтажу.
 10. Виконавши всі ці дії, приступаємо до найголовнішого — в підкапотному просторі потрібно зняти трубки з опалювального сайту. В області котушки запалювання є гайка, яка навернений на гвинт з великою шайбою. Цю гайку слід викрутити, а під нею ви зможете побачити ще одну — її також треба відкрутити.
 11. Тепер вам треба демонтувати двірник з боку пасажира. Для цього демонтуйте накладку, яка закриває фільтруючий елемент, фільтр з лотком можна демонтувати. Зробивши це, викрутіть ще дві шпильки, які фіксують опалювальний сайт до кузова автомобіля. Залізьте в салон і звідти, обережно похитуючи опалювач в різні боки, потягніть його на себе.
  Зробіть демонтаж радіаторного вузла і замініть його на працездатне пристрій. Подальша процедура складання здійснюється в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Міняємо радіатор»

Голосування

Доводилося вам міняти радіатор опалювача?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Ремонт і відновлення радіаторного пристрою Ауді 100»

Детальніше про те, як зробити ремонт і відновлення радіаторного вузла в гаражних умовах, ви зможете дізнатися з відео (автор — канал Kostas-TV).


Коментарі та відгуки