Лого av-to.info
Аudi

Проводимо заміну радіатора грубки на автомобілях Ауді 80 і 100 своїми силами

Для того, щоб автомобільна опалювальна система працювала в нормальному режимі, необхідно підтримувати робочий стан всіх її складових вузлів і механізмів. Одним з таких є радіаторне пристрій. Якщо цей елемент вийде з ладу, водій дізнається про це при першому ж включенні обігрівача. Як проводиться заміна радіатора грубки Ауді 80 і в яких випадках вона необхідна - читайте в цій статті.

В яких випадках радіатор грубки потребує заміни?

Старый и новый радиаторы Ауди
Старий і новий радіатори Ауді

За якими ознаками можна визначити, що радіатор грубки Ауді 80 Б3, Б4, Ауді 100 С4 або будь-який інший моделі потребує ремонту або заміні :

 1. Витік охолоджувальної рідини. В цьому випадку міг вийти з ладу радіатор грубки Ауді 80 Б4 або ж можуть бути пошкоджені патрубки.
 2. З воздуходувов йде холодне повітря, при цьому обігрівач налаштований на тепло.
 3. Опалення довго розігрівається перед тим, як почне дути холодним.

Інструкція по заміні

Заміна радіатора грубки Ауді 100 - не особливо просте завдання, для її виконання вам буде потрібно кілька годин вільного часу і весь необхідний інструментарій. Що стосується останнього, то вам знадобиться приготувати стандартні слюсарні інструменти, включаючи гайкові ключі, плоскогубці, викрутки і т.д. Щоб правильно зняти грубку обігрівача, рекомендуємо точно дотримуватися всі дії, зазначені в інструкції (автор відео - канал Майстерня дю).

Послідовність виконання

Отже, як в домашніх умовах замінити пристрій: | || 217

 1. Для начала нужно демонтировать сам руль — чтобы сделать это, сначала нужно осторожно снять панель сигнала. Затем необходимо отсоединить провод, который идет к клаксону. Сделав это, выкручиваем гайку, которая фиксирует рулевое колесо, и снимаем его.
 2. Знявши кермо, потрібно викрутити два самореза і провести демонтаж верхньої кришки керуючого блоку підрульових вимикачів.
 3. Виконавши ці дії, потрібно буде викрутити два самореза, за допомогою яких фіксується контрольний щиток. Саму панель приладів після цього можна демонтувати, а потім відключити від неї два штекера.
 4. Тепер, за допомогою шестигранника, необхідно послабити гвинт нижньої кришки блоку підрульових вимикачів, до нього найзручніше дістатися через спеціальний отвір. Також потрібно від'єднати ще два роз'єми, а потім провести демонтаж гумової заглушки.
 5. Зробивши це, приступаємо до демонтажу центральній консолі. Для цього необхідно отримати автомагнітолу, а також важелі управління системою опалення. Демонтуючи ручки, будьте обережні, оскільки є ймовірність їх пошкодження. Обережно натисніть ручки на себе, якщо є необхідність, то скористайтеся викруткою.
  Слід зазначити, що під крайніми важелями ви можете побачити два самореза, вам потрібно їх викриття, після чого ви зможете демонтувати пластикову накладку. Зробивши це, відкрутіть ще кілька болтів, які фіксують попільничку.
 6. Далі, вам потрібно буде демонтувати полку, розташовану в районі ніг водія, а також речовий ящик, який знаходиться навпроти пасажирського сидіння.
 7. Тепер треба відсунути пластмасову накладку під попільничкою, а потім гайковим ключем викрутити ще два гвинти, які фіксують середню частину центральної консолі. На бічних частинах консолі також потрібно демонтувати декоративні заглушки і викрутити декілька гвинтів.
 8. Зробивши це, слід викрутити ще одну гайку, яка фіксує центральну консоль до опалювальної системи. Ця гайка розташована з боку речового ящика.
 9. З боку водія є ще один роз'єм - його потрібно від'єднати, після чого ви зможете демонтувати саму консоль, обережно потягнувши її на себе, при цьому її також слід підняти. Залишилося ще кілька роз'ємів, всіх їх потрібно від'єднати в ході демонтажу.
 10. Виконавши всі ці дії, приступаємо до найголовнішого - в підкапотному просторі потрібно зняти трубки з опалювального вузла. В області котушки запалювання є гайка, яка навернений на гвинт з великою шайбою. Цю гайку слід викрутити, а під нею ви зможете побачити ще одну - її також треба відкрутити.
 11. Тепер вам треба демонтувати двірник з боку пасажира. Для цього демонтуйте накладку, яка закриває фільтруючий елемент, сам фільтр в місце з лотком можна демонтувати. Зробивши це, викрутити ще дві шпильки, які фіксують опалювальний вузол до кузова автомобіля. Залезьте в салон і звідти, обережно похитуючи обігрівач в різні боки, потягніть його на себе.
  Проведіть демонтаж радіаторного вузла і замініть його на працездатне пристрій. Подальша процедура складання здійснюється в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Міняємо радіатор»

Голосування

чи доводилося вам міняти радіатор опалення?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «ремонт і відновлення радіаторного пристрої Ауді 100»

Детальніше про те, як зробити ремонт і відновлення радіаторного вузла в гаражних умовах, ви зможете дізнатися з відео (автор - канал Kostas-TV).