Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Вибираємо і міняємо масляний фільтр на Нива Шевроле самостійно

Маслофільтр потрібно міняти лише тоді, коли міняєте масло. Ніхто не змінює один фільтр, при цьому залишаючи в системі старе мастило. Робиться тому, що він засмітиться вже через кілька сотень кілометрів. Так само, не можна робити заміну мастила при цьому залишати старий фільтруючий елемент. Він не буде належним чином проводити очищення і якість змащуючого складу помітно погіршиться.

Заміна маслофільтра на Ниві Шевроле в разі якщо залита напівсинтетика повинна проводитися кожні 10000 кілометрів, а якщо залито синтетичне масло, то кожні 15000.

Автомобиль Нива Шевроле
Автомобіль Нива Шевроле

Який масляний фільтр краще для даного автомобіля?

Випускається три типи маслофільтра відповідних для Ниви Шевроле з повним потоком, частковим і комбінованим. Будь-який водій повинен знати про це для того щоб вибрати найкращий для свого авто.

Устройство фильтра в разрезе
Пристрій фільтра в розрізі

Повнопотоковий маслоочисні цео проводить за допомогою своїх очисних елементів головний потік мастила, що рухається від маслонасоса. Далі вже очищене масло надходить в систему рухову систему. Крім очисного елемента, у маслофільтра такої конструкції передбачений спеціальний клапан, який регулює тиску в системі. Без нього тиск може знизитися, а це загрожує пошкодженням не тільки сальників, але і труться елементів. У разі засмічення очисного елемента, клапан відкриється і пропустить змазує суміш з забрудненнями в силовий агрегат. Це може запобігти більш серйозні пошкодження деталей двигуна, однак масляний фільтр пропускає забруднену мастило.

маслоочищувальної елемент, в якому передбачена часткова пропускна здатність, краще справляється з очищенням, ніж вищеописаний, але масло в ньому протікає повільніше. Частка проходить набагато довше, однак, з мінімальним ризиком зниження тиску, якщо фільтруючий елемент засмітиться.

Найкращим вважається комбінований маслофільтр, так як він володіє достоїнствами двох попередніх. Краща очищення сприяє продовженню часу роботи не тільки деталей двигуна, а й змазує суміші.

Відеоогляд маслофільтра для автомобілів ВАЗ.

Тепер після того як ви знайомі з принципом роботи всіх видів фільтрів можете вибрати той який вам більше підійде.

в даний час у продажу є маслофільтри як вітчизняного, так і імпортного виробництва, які підходять для роботи в маслоочищувальної системі Ниви Шевроле. Наприклад, відмінно зарекомендував себе фільтруючий елемент від компанії Mann з маркуванням W914 / 2.

Маслофильтр Mann W914/2
Маслофільтр Mann W914 / 2

Однак купувати його потрібно тільки у продавця з хорошою репутацією, так як можливі підробки, які можуть завдати великої шкоди системі. Так само досить якісні фільтри випускають компанії Філтрон, Бош і ВікФільтрс.

Маслофильтр Bosch
Маслофільтр Bosch

Інструкція по заміні

Перед тим як приступити до заміни масляного фільтра і масла на Ниві Шевроле потрібно прогріти двигун. Заведіть автомобіль хвилин на 20, а потім нехай він постоїть трохи. В іншому випадку якщо змазує склад сильно гарячий під час роботи можна отримати опік. Ніколи не зливайте масло на холодному моторі. Це загрожує тим, що осіли частинки в силовому агрегату не виведуться з відпрацьованою мастилом. Так само деяка частина мастила не зможе стекти через густоти.

Інструменти

 • шестигранний ключ;
 • викрутка;
 • ємність, в яку буде зливатися відпрацьоване масло;
 • нове масло;
 • спеціальний ключ для відкручування фільтру;
 • ганчір'я, рукавички;
 • воронка. | || 235
Съемный ключ
Съемный ключ

Кроки

Всі роботи проводимо поставивши авто на яму або естакаду.

 1. насамперед потрібно повернути пробку для заливки масла приблизно на 90 градусів, для того щоб трохи стравити тиск в системі.
 2. Знімаємо захист масляного картер а й бризговики силового агрегату.
 3. У нижній частині піддона відшукуємо, де розташована пробка для зливу мастила, яку необхідно як слід очистити дрантям. Це потрібно, щоб наявна на ній бруд не потрапила в систему.
 4. Тепер під пробку потрібно поставити ємність приблизно літрів шість.
 5. Викручуємо пробку і зливаємо масло.
 6. знаходимо, де розташований фільтр і пробуємо відкрутити його вручну. Якщо він туго закручений, то знадобитися спеціальний ключ. Але якщо такого під рукою немає, то потрібно проткнути його міцної викруткою і користуючись нею як важелем відкрутити.
 7. Будьте обережні, в самому масляному фільтрі є ще масло, тому не перевертайте її вниз.
 8. Перед тем как ставить новый фильтрующий элемент немного меньше чем наполовину заполните его свежим маслом.
 9. Тепер потрібно зайнятися кільцем ущільнювача. Ставити старе не рекомендується. Обов'язково гарненько змастіть його маслом.
 10. Укручуємо новий маслофільтр.
 11. Закручується фільтр на своє місце. Вкручувати можна лише вручну. Використання ключа неприпустимо.
 12. Закручуємо зливну пробку.
 13. Тепер за допомогою воронки заливаємо свіже масло в горловину.
 14. Залив свіжу змазує суміш, обов'язково перевірте, чи немає де течі.
 15. Якщо текти все-таки виявлена, то тугіше затягніть фільтр. Але не перестарайтеся!
 16. Тепер заводимо двигун і даємо йому трохи попрацювати. Контрольна лампа, що сигналізує про нестачу олії в системі повинна згаснути.
 17. Знову дивимося, чи немає течі.
 18. На цьому роботу по заміні маслофільтра на автомобілі Нива Шевроле можна вважати закінченою.

Голосування

Який фільтр масла коштує на вашому авто? | || 271

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Заміна витратних матеріалів»

Це дуже корисне відео в якому показана заміна расходников на автомобілі Нива Шевроле, в тому числ е і фільтра мтороного масла.