Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Все про систему управління двигуном Нива Шевроле

В даний час автомобіль Нива вважається найпопулярнішим серед наших автолюбителів вітчизняним позашляховиком. У цій статті ми поговоримо про особливості конструкції мотора цього транспортного засобу. Що таке датчик температури охолоджуючої мотора, клонували, фаз і за що відповідають інші пристрої в Нива Шевроле - читайте нижче.

Основні особливості ДВС

Силовий агрегат оснащується мікропроцесорної схемою управління. Іншими словами, мотор оснащений системою розподільного впорскування, що характеризується функцією зворотного зв'язку. Саме завдяки цьому воєдино об'єднані підсистеми запалення і живлення. Для управління цими вузлами застосовується спеціальний блок, на який надходять сигнали про стан мотора від регуляторів, що стежать за робочими параметрами того чи іншого вузла.

Уприскування вважається розподіленими тому, що для кожного циліндра бензин потрапляє за допомогою певної форсунки. Сама схема вприскування дає можливість зменшити рівень токсичності газів. Мікропроцесорна схема з контролером BOSH дає можливість забезпечити всі необхідні норми токсичності відповідно до стандарту Євро 2. У самій схемі застосовується синхронний метод подачі палива.

Самі форсунки активуються по парам і по черзі - спочатку першого і четвертого циліндрів, після того, як колінвал повернеться на 180 градусів - другого і третього циліндрів. Це означає, що так чи інша форсунка активується один раз за оборот коленвала, тобто двічі за повний робочий цикл двигуна (автор відео - Любитель Автомобілів).

Для того, щоб рівень токсичності відповідав стандарту Євро 4, на позашляховику може бути реалізований метод фазованого уприскування. В даному випадку силовий агрегат буде обладнаний датчиком фаз. Датчик фаз визначає моменту кінця такту стиснення в першому циліндрі, а саме паливо передається по форсунках в певному порядку. В першу чергу - в перший і третій циліндри, потім в четвертий і другий. На даний момент машини, що відповідають стандарту Євро-4, на автомобільний ринок РФ не надходять.

Особливості датчиків

Де знаходяться ті чи інші датчики - клонували, распредвала, положення дросельної заслінки, датчик швидкості та інші? Як знайти і виявити несправний регулятор? Детальніше про це ми розповімо нижче.

ДПКВ

ДПКВ мотора отечественного внедорожника
ДПКВ мотора вітчизняного позашляховика

Датчик положення колінчастого вала на вітчизняному позашляховику є регулятором індуктивного типу. Його призначення полягає в синхронізації роботи контролера з ВМТ першого, а також четвертого циліндрів з кутовим положенням вала. Сам датчик положення (ДПКВ) монтується на кришці ГРМ, прямо навпроти задає диска на шківі коленвала. Що стосується диска, то він являє собою зубчастий шків, оснащений 58 віддаленими в шість градусів друг від друга западинами. Це дозволяє встановити на валу 60 зубчиків, проте два зубчики були видалені з метою створення сигналу синхронізації, без цього неможливо узгодження регулятора з ВМТ на першому і четвертому циліндрах.

Коли колінвал обертається, зубчики змінюють магнітне поле регулятора, при цьому переводячи сигнали змінного струму. Слід зазначити, що між основними елементами - сердечником датчика положення, а також зубчиком шківа - повинен бути зазор близько 1 мм. Блок управління по отриманої інформації від датчика положення дозволяє виявити необхідний параметр обертання і подати сигнал на форсунки.

ДТОЖ

Два ДТОЖ для отечественного внедорожника
Два ДТОЖ для вітчизняного позашляховика

Регулятор температури мотора або ДТОЖ - це резисторний елемент, його параметр опору змінюється в залежності від певного температурного режиму. Регулятор монтується в випускний патрубок антифризу на ГБЦ. Коли на вулиці мінусова температура повітря, регулятор має збільшений опором, при 40 градусах холоду воно складе 100 кОм. Якщо ДВС прогріється до 100 градусів, цей показник буде зниженим - близько 177 Ом.

Саму температуру деталь вираховує, спираючись на зниження напруги на девайсі. На не прогрітий силовий агрегат зниження напруги буде підвищеним, а на прогрітому ДВС - низьким. Сама температура антифризу впливає на безліч параметрів.

Детонації

Два ДД для Нива Шевроле
Два ДД для Нива Шевроле

детонаційному прилад встановлюється на верхній частині ГБЦ, він призначений для виявлення вібрацій або ударів в силовому агрегаті. В основі контролера лежить пьезовая кристалічна пластина, яка виконує функцію чутливого приладу. Коли при функціонуванні мотора починається детонація, на виході регулятора утворюються спеціальні сигнали, що ростуть разом зі збільшенням ударів детонації. Грунтуючись на отриманих сигналах, бортовий комп'ютер виробляє регулювання запалювання для того, щоб кількість детонаційних спалахів було зведено до мінімуму.

ДМРВ

ДМРВ для отечественной Нивы
ДМРВ для вітчизняної Ниви

ДМРВ розташовується між лівою частиною повітряної магістралі і фільтрує компонентом, в ньому розташовані температурні регулятори, а також нагрівальний компонент. Повітряний потік охолоджує один з пристроїв, а електронна схема приладу перетворює різницю температур в вихідний імпульс для бортового комп'ютера. Залежно від особливостей систем уприскування, в Нива Шевроле можуть використовуватися прилади декількох типів. Між собою ці пристрої розрізняються по конструкції, а також типу видається імпульса- останній може бути або аналоговим, або частотним. Якщо частотний, то в залежності від витрати повітряного потоку буде змінюватися частота імпульсу, якщо аналоговий - то рівень напруги. Блок управління використовує дані, отримані від ДМРВ для того, щоб визначити тривалість сигналу відкриття форсунок.

Швидкості

Датчик швидкості на вітчизняному позашляховику встановлений на роздавальної коробці, посередині між приводом спідометра, а також наконечником вала. Принцип функціонування пристрою заснований на ефекті Холла. Пристрій передає на регулятор сигнали напруги з певною частотою. Цей параметр визначається відповідно до швидкості, з якою обертаються колеса. Ознаки несправності пристрою - невірне відображення швидкісного режиму або непрацюючий спідометр.

ДПДЗ

ДПДЗ на Нива Шевроле
ДПДЗ на Нива Шевроле

ДПДЗ монтований на бічній частині дросельного вузла і зв'язується він з віссю самої заслінки. Даний регулятор - це потенціометр. На один його вихід надходить плюсовій імпульс, а інший - це маса. З третього кінця на блок управління надходить вихідний сигнал. При повороті дросельної заслінки рівень сигналу на виході починає змінюватися. При закритій заслінці цей параметр не перевищує 0.7 вольта, а при відкритій - параметр починає зростати, тому напруга залишить більше 4 вольт.

Сам контролер проводить моніторинг показника напруги, відповідно до отриманих даних здійснюється коректування подачі палива. У цьому випадку багато залежить від положення заслінки. ДПДЗ не потребує налаштування або регулюванню, оскільки регулятор сприймає холості оберти як нульову позначку.

Рівня палива

Тут все більш, ніж просто. ДРП встановлюється в бензобаку і завдяки йому водій завжди точно знає, скільки в ньому палива і коли потрібно заправлятися. Датчик рівня палива передає імпульс на датчик, що знаходиться на приладовій панелі транспортного засобу.

Лямбда-зонд

Новый и старый кислородные устройства
Новий і старий кисневі пристрої

Датчик кисню монтується на приймальні магістралі системи випуску відпрацьованих газів. Сам кисень, який міститься в цих газах, реагує з регулятором, таким чином створюючи різницю потенціалів на виході. При збідненої суміші вміст кисню в газах буде висока. Коли топливовоздушная суміш буде занадто збагаченої, це свідчить про те, що кисню в ній буде недостатньо.

Щоб забезпечити нормальне функціонування силового агрегату, температура пристрою повинна становити не менше 360 градусів. Відповідно, для оперативного прогріву після запуску мотора в контролер встановлюється нагрівальний компонент. При відстеженні параметра вихідного напруги, регулятор сам визначає яку команду зі зміни складу горючої суміші видавати на форсунки. У тому випадку, коли суміш буде бідною, пристрій буде подавати команду на збагачення суміші, якщо багата - то видається сигнал на її збіднення.

Голосування

Чи робите ви ремонт авто своїми руками?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Діагностика лямбда зонда своїми руками »

Детальна процедура перевірки цього датчика наведена на відео нижче (автор ролика - AndRamons).