Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Як правильно зняти коробку передач на Ниві Шевроле?

Кожен автомобіль рано чи пізно може зіткнутися з необхідністю ремонту коробки передач. І ця стаття допоможе тим, хто хоче демонтувати коробку своїми руками, але не готовий платити за це гроші на СТО. Нижче ми розглянемо, як відбувається зняття КПП Нива Шевроле і що для цього необхідно.

Покрокова інструкція

Причин, за якими потрібно провести зняття коробки передач автомобіля Нива Шевроле, може бути багато. Так чи інакше, але вони пов'язані з ремонтом КПП. Зокрема, це може бути:

 • поява нових шумів і сторонніх звуків;
 • виникли проблеми з перемиканням важеля КПП;
 • швидкості довільно вимикаються або включаються насилу;
 • стався витік трансмісійної рідини через ущільнювачі;
 • виникла необхідність заміни механізму зчеплення або інших деталей.
Коробка передач автомобиля Нива Шевроле в снятом виде
Коробка передач автомобіля Нива Шевроле в знятому вигляді

Пам'ятайте про те, що сам процес демонтажу КПП в автомобілі Нива Шевроле є досить непростим заняттям. Тому перед тим, як приступити до процедури демонтажу коробки, ви повинні переконатися, що це дійсно того вимагає. Наприклад, якщо несправності викликані недостатнім рівнем трансмісійної рідини, то буде досить її просто долити, а не демонтувати агрегат.

Що потрібно?

Щоб зробити все максимально оперативно і правильно, підготуйте всі інструменти, які вам можуть знадобитися в процес зняття агрегату:

 • гайковий ключ на «10»;
 • гайковий ключ на «13»;
 • ключ шестигранник на « 12 »;
 • стара ємність для збору трансмісійного масла.
 • викрутка;
 • плоскогубці.

Поэтапная инструкция

якщо ви приготували всі інструменти, то можна починати процес демонтажу КПП Нива Шевроле.

Також буде величезним плюсом, якщо з вами буде працювати помічник: без допомоги іншої людини зняття КПП буде дуже складним.

Отже, приступимо:

 1. Для початку потрібно загнати Ниву Шевроле в гараж з ямою або на естакаду.
 2. Потім відкрийте капот і відключіть АКБ.
 3. Спустіться од днище вашої машини і знайдіть кришку зливного отвору. Підставте під отвір тару для збору рідини. Відкрутіть кришку зливу і почекайте якийсь час, поки повністю не зіллється вся відпрацьована рідина.
 4. Проведіть прочищення зливної пробки від бруду, встановіть її на місце.
 5. Коли трансмісійне масло стекло, вам необхідно демонтувати карданний вал. Також зробіть демонтаж проміжного вала.
 6. Тепер вимкніть дроти від пристрою включення фар заднього ходу.
 7. Залезьте в салон автомобіля. Візьміть викрутку і подденьте нею чохол селектора КПП. Посуньте чохол вгору для більшої зручності.
 8. Далі, відкрутіть рукоятку з важеля КПП і демонтуйте її разом із захисним чохлом.
 9. Після цього вам буде потрібно відкрутити гайку кріплення опорної пластини пристрою перемикання швидкостей. | ||
 10. Тепер вам необхідно зняти задню опору коробки перемикання швидкостей.
 11. Зробивши це, відкрутіть стягнутий гвинт хомута кріплення тяги пристрої перемикання швидкостей.
 12. Далі, відкрутіть три гвинта, які кріплять кронштейн опорної пластини. Зробивши це, ви можете зробити демонтаж приводу пристрою перемикання швидкостей.
 13. Потім за допомогою відповідного гайкового ключа вам необхідно буде відкрутити гвинти, які кріплять щиток картера зчеплення. Відкладіть болти в сторону, щоб не втратити їх.
 14. Тепер необхідно відкрутити декілька гвинтів, які кріплять робочий циліндр механізму зчеплення до картера. Безпосередньо сам циліндр необхідно зняти, але при цьому не відключайте від нього патрубок. Зробіть так, щоб циліндр зчеплення висів на патрубку.
 15. Далі, для зняття КПП автомобіля Нива Шевроле вам буде потрібно відкрутити три гвинти, які кріплять стартер. Також відкладіть їх в сторону, щоб не втратити.
 16. Тепер вам потрібно провести демонтаж пристрою стабілізатора поперечної стійкості. Якщо ви думаєте, що не зможете провести ці роботи самостійно, то рекомендуємо вам звернутися за допомогою до майстрів на СТО.
 17. Потім вам необхідно демонтувати приймальню трубу.
 18. Візьміть гайковий ключ і відкрутите чотири болта, за допомогою яких картер зчеплення кріпиться до мотору транспортного засобу.
 19. Тут вам знадобиться допомога іншої людини. Попросіть помічника підтримувати задню частину силового агрегату, щоб вона не впала.
 20. Тепер ви можете зробити зняття коробки передач Нива Шевроле разом з пристроєм картера механізму зчеплення. Зверніть увагу: ні в якому разі не можна спирати кінець первинного вала на пелюстки пружини зчеплення. Якщо пружини будуть деформовані, доведеться міняти натискний диск.

На цьому процедура демонтажу коробки перемикання передач Нива Шевроле завершена. Зробивши всі ремонтні роботи, для яких ви знімали КПП, встановіть агрегат, повторюючи дії у зворотній послідовності. Також не забудьте залити трансмісійну рідина в агрегат.

Голосування

Чи можете ви самостійно зняти КПП в своєму авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Коли ви будете встановлювати КПП на місце, на шліцеві частину первинного вала нанесіть тонкий шар мастила. Це робиться для того, щоб збільшити його ресурс роботи. Після установки коробки передач перевірте роботу приводу перемикання швидкостей. Якщо необхідно, зробіть його регулювання. Нижче представлено відео зі зняття силового агрегату.

Відео від Павла Меньшакова «Демонтаж коробки передач»

У цьому відео автор розповідає, як оперативно провести зняття КПП в автомобілі Нива Шевроле.