Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Система кондиціонування в Шевроле Нива - прохолода і комфорт в салоні

Система кондиціонування є невід'ємною складовою будь-якого сучасного авто, в тому числі Нива Шевроле. Завдяки Цей пристрій значно збільшується комфорт при управлінні машиною, оскільки кондер дозволяє при необхідності не тільки охолодити, але і прогріти салон. Що являє собою кондиціонер Шевроле Нива і як зробити заміну його приводного ременя - читайте нижче.

Опис і технічні характеристики кондиціонера

в автомобілях Нива Шевроле система кондиціонування представляє собою холодильний фреоновий вузол, конструктивні особливості якого можуть відрізнятися в залежності від моделі і року випуску. Встановлений кондер дозволяє не тільки охолоджувати, але і осушувати повітря в автомобілі, в результаті чого при підвищеній вологості ви зможете уникнути проблеми запітнілих стекол. Відгуки про Шеви підтверджують той факт, що експлуатація кондера не впливає на рівень потужності двигуна, його максимальну швидкість, а також витрата палива.

Технічні характеристики охолоджувальної системи такі:

 • рівень температури повітряного потоку , що виходив із сопел, становить від 9 до 18 градусів;
 • для заправки кондера має використовуватися масло SP-15;
 • привід компресора здійснюється через ремінець, від силового агрегату;
 • що стосується продуктивності пристрою по повітряному потоку, то цей показник становить 30 0 кубометрів на годину;
 • температурний перепад в або поза салону авто становить від 5 до 12 градусів;
 • вузол харчується від постійного струму;
 • параметр механічної споживаної потужності становить близько 2.1 кВт, якщо компресор пристрою видає 3 тисячі оборотів в хвилину;
 • вузол заправляється фреоном типу R134A, для заправки потрібно близько 0.6 кг;
 • рівень номінальної напруги становить 12 вольт. | || 221
Система кондиционирования Нива Шевроле
Система кондиционирования Нива Шевроле

Можливі несправності і способи їх усунення

В автомобілі Нива Шевроле з кондиціон ом в роботі кліматичної установки з часом можуть виникнути проблеми.

Які несправності характерні для цього вузла:

 1. Витік газу із системи, зокрема, фреону. Такі проблеми є наслідком втрати герметичності. Якщо герметичність порушена, це призведе до необхідності більш частого заправки кондера. Коли рівень газу буде низьким, потужність системи в цілому також знизиться.
 2. Радіатор кондиціонера може вийти з ладу через негативного впливу на нього бруду і солей. В кінцевому підсумку це стає причиною утворення корозії на конструкції радіатора, а також розгерметизації системи в цілому.
 3. Обрив ременя. Така проблема, судячи з відгуків, відбувається не часто, проте, її не можна виключати. Щоб ремінь не обірвався, необхідно дотримуватися регламенту його заміни.
 4. Також в системі може засмітитися випарний вузол. Якщо це так, то при активації кліматичної установки в салоні авто може з'явитися неприємний запах, а внизу, на килимках, може накопичуватися волога.
 5. Ще одна можлива несправність - це збільшений тиск в системі. При такій поломці вузол не зможе нормально працювати на холостих обертах мотора, але коли автомобіль відновлює рух, працездатність пристрою відновлюється. Тиск в системі може бути підвищеним через засмічення конденсорні пристрої, непрацездатності вентилятора, а також виходу з ладу датчика включення вентилятора.
 6. Некоректна робота терморегулюючого вентиля. Зокрема, проблема може проявитися при його засміченні.
 7. Вихід з ладу або некоректна робота компресора. Якщо компресор несправний, при роботі системи може з'явитися характерний шум. Якщо на корпусі компресора є сліди масла, то скоріше за все, пристрій заклинило. Якщо вузол поламався, причиною цього може бути тривале користування розгерметизованого кондера (автор відео - канал Den4ek CheviNiver).

Як самому поміняти ремінь кондиціонера?

Щоб поміняти приводний ремінь, в першу чергу автомобіль потрібно загнати на естакаду або на яму:

 1. Використовуючи гайковий ключ на 13, в першу чергу необхідно відкрутити чотири болтика, які фіксують захист піддону. Демонтуйте її.
 2. За допомогою ключа на 8 (зручніше використовувати головку), необхідно викрутити п'ять саморізів і провести демонтаж переднього бризковика.
 3. Щоб перевірити, наскільки якісно натягнутий ремінь, необхідно натиснути посередині нього пальцем, між коленвалом і шківом компресорного пристрою. Якщо зусилля становитиме близько 10 кгс, то ремінець повинен прогнутися не більше, ніж на 8 мм. Міняти приводний ремінь необхідно в тому випадку, якщо на ньому з'явилися сліди зносу, зокрема, тріщини, розриви, або розшарування або інші пошкодження. Щоб поміняти ремінь, необхідно спочатку послабити затягування гвинтів, які фіксують кронштейн натяжної ролика. Ослаблення натяжки здійснюється шляхом обертання регулювального гвинта в зворотну сторону, проти годинникової стрілки.
 4. Виконавши ці дії, ремінь можна демонтувати з натяжної ролика, а також шківів коленвала і компресорного вузла.
 5. Встановлювати новий ремінець слід в зворотному зняттю порядку. При цьому врахуйте, що на Шевроле Нива використовуються четирехручейковие ремінці, їх довжина повинна складати 81 см. На шків компресорного вузла ремінець слід встановити таким чином, щоб він знаходився ближче до внутрішньої сторони пристрою. Після того, як ремінець буде встановлено, необхідно провести регулювання його натягу.

Фотогалерея «Самостійна заміна ременя»

Відео «Як перенести кнопку управління кондером в Ниві Шевроле»

Наочна інструкція з перенесення кнопки управління кондером в більш зручне місце представлена ​​на відео нижче (автор ролика - Іг К).

Голосування

чи доводилося вам своїми силами чистити кондиціонер авто?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...