Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Щиток приладів на Ниві Шевроле: знайомство, діагностика та ідеї для тюнінгу

Жоден сучасний автомобіль сьогодні не обходиться без приладової панелі (ПП), яка дозволяє водієві вчасно дізнатися про стан основних вузлів і систем. Завдяки цьому автовласник завжди зможе вчасно провести ремонт некоректно працюючих пристроїв і не допустити більш серйозних несправностей в майбутньому. З цього матеріалу ви можете дізнатися, що являє собою панель приладів автомобіля Нива Шевроле, які несправності для неї характерні і як зробити діагностику і заміну щитка.

опис і розташування індикаторів і приладів на панелі

Контрольный щиток Нива Шеви с обозначением приборов индикаторов
Контрольний щиток Нива Шеви з позначенням приладів індикаторів

Комбінація приладів включається в себе безліч елементів.

у відповідності зі схемою, наведеної вище, пристрій щитка наступне:

 1. Датчик контр оля температури холодоагенту, стрілка на ньому піднімається в міру прогріву двигуна. Не можна допускати, щоб стрілка контролера переходила в червону зону, оскільки це буде свідчити про перегрів силового агрегату.
 2. Тахометр - пристрій, що вимірює кількість оборотів коленвала мотора.
 3. Символ активації лівого поворотника, виконаний у вигляді зеленої стрілки, з'являється при включенні відповідного покажчика на підрульові перемикачі. Якщо індикатор блимає частіше, ніж зазвичай, це може свідчити про перегорання лампочки.
 4. Правий поворотник.
 5. Спідометр, цей девайс дозволяє водієві знати, з якою швидкістю рухається транспортний засіб. Спідометр з'єднується з роздавальної коробкою за допомогою електричного приводу.
 6. Контролер рівня пального в бензині, на Шеви Нива використовується електромагнітне пристрій, що функціонує тільки при активованому запалюванні. Коли запалення вимкнене, стрілка контролера переміщається вниз шкали.
 7. Індикатор резерву пального в бензобаку, з'являється на приборке, коли рівень палива в системі становить близько 4-6.5 літрів.
 8. Лампочка активації габаритних вогнів, з'являється на щитку при включенні відповідної оптики.
 9. Символ аварійного стану гальмівної системи, з'являється в тому випадку, якщо в розширювальному бачку рівень гальмівної рідини знизився то критичного рівня.
 10. Індикатор включення дальнього освітлення.
 11. Кнопка, що дозволяє скинути показання добового пробігу. Також за допомогою цієї кнопки можна переключитися на годинник або датчик температури зовнішнього повітря.
 12. Екран, на якому відображається загальний, а також добовий пробіг автомобіля.
 13. Індикатор Check Engine, свідчить про необхідність діагностики двигуна. Повинен завжди з'являтися при включенні запалювання, а після запуску двигуна - пропадати. Якщо ця лампочка продовжує горіти під час руху, необхідно перевірити систему управління мотором.
 14. Лампочка активації світлової сигналізації.
 15. Символ часу і температури, перемикатися з одного режиму на інший можна за допомогою кнопки 11.
 16. Індикатор розряду акумулятора, ця лампочка повинна завжди з'являтися при включенні запалення і пропадати після того, як мотор буде заведений. Якщо індикатор горить завжди, то цього говорить про те, що зарядний струм в бортовій мережі відсутня. Це може бути обумовлено виходом з ладу регулятора напруги або генераторного вузла, також лампа може спалахнути при недостатньому натягу або обриві ремінця генератора.
 17. Символ включення ручного гальма. Якщо ваша Нива Шеви стоїть на ручнику, індикатор буде горіти при включенні запалення і запуску двигуна.
 18. Індикатор аварійно низького тиску моторної рідини в двигуні. Він завжди повинен з'являтися при активації запалювання. Якщо він горить після включення двигуна, це говорить про низький тиск в системі або нестачі моторної рідини.
 19. Резервний індикатор (автор відео - Артем С).

Можливі несправності

Если в Нива Шевроле панель приборов обозначения лампочек вам понятны, давайте разберем следующий пункт — возможные неисправности приборки:

 1. Комбінація приладів не працює, при цьому двигун запускається нормально. Найімовірніше, проблема обумовлена ​​або через вихід з ладу самого щитка, або відсутністю харчування.
 2. Лампочки на комбінації приладів не горять. Якщо перестали працювати відразу все індикатори, це може свідчити про обрив або перетирання дроти, що відповідає за освітлення. Якщо ж не працює тільки частина ламп, то скоріше за все, вони просто перегоріли.
 3. Не працюють пристрої - спідометр або тахометр. Найімовірніше, це проблема електричного типу, необхідно розбирати щиток і шукати несправність.
 4. Не працюють датчики - рівня палива, температури антифризу. Як показує практика, зазвичай це свідчить про поганому контакті в електроланцюзі. Зазвичай така проблема вирішується шляхом відключення і зачистки контактів штекера (автор відео - канал Іг К).

Діагностика своїми руками

Відповідно до сервісним керівництвом до автомобіля, контрольний щиток має власну систему діагностики , яка дозволяє перевірити пристрій, не знімаючи його.

Послідовність дій при діагностиці така:

 1. Запалювання потрібно вимкнути і затиснути клавішу скидання значень добового пробігу. Далі, запалювання включається, а клавіша відпускається. Стрілки на пристроях приборки повинні пройти через всю шкалу кілька разів - це тест приборки.
 2. Потім затисніть кнопку скидання на п'ять секунд - це дозволить провести очищення пам'яті процесора.
 3. Тепер натисніть на кнопку скидання показань одометра, на дисплеї повинна з'явитися версія використовуваного ПО. Коли ви натиснете кнопку ще раз, ан дисплеї повинні з'явитися цифри. Цифра 0 говорить про те, що поломки в роботі приборки відсутні, 1 - вийшов з ладу мікропроцесор, 2 - обірвався ланцюг контролера пального, 4 або 8 - збільшене або знижена напруга в бортовій мережі. У тому випадку, якщо поломок буде кілька, на екрані з'явиться сума кодів. Наприклад, 14 - це помилки 2, 4 і 8, несправність 10 - це помилки 8 і 2 і т.д.

Варіанти тюнингу

Вибір варіантів для тюнінгу не особливо великий:

 1. Встановити панель приладів від іншого автомобіля. В цьому випадку вам знадобляться послуги кваліфікованого електрика, оскільки доведеться переробляти роз'єми. Також можна встановити цифровий варіант приборки - це буде більш, ніж оригінально.
 2. Як варіант тюнінгу, можна встановити світлодіодні лампочки замість звичайних. Багато автовласників вибирають саме цей варіант, оскільки він менш витратний і найпростіший у плані реалізації.
 3. Ще один спосіб тюнінга - встановити оригінальні приладові шкали на спідометр, тахометр і інші датчики. Причому купити такі шкали можна як готові, так і зробити самостійно відповідно до своїх уподобань.

Відео «Тюнінгована приборка Flash FX-3 на автомобілі Нива Шевроле»

Як працює тюнингованная приладова панелі в автомобілі Нива Шеви - дивіться на відео нижче (автор - канал PSG-TUNING).

Голосування

чи стикалися ви з проблемами в роботі приладової панелі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...