Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Оптика і освітлення Нива Шевроле: шпаргалка для автовласників

Нива Шевроле є дуже популярною серед водіїв, яким доводиться їздити по бездоріжжю . Автомобіль відрізняється хорошою прохідністю і технічними характеристиками. Важливою складовою безпеки автомобіля є освітлення. У статті розглядається, яка оптика використовується, як змінюється лампа ближнього світла Нива Шевроле, даються рекомендації по тюнінгу.

Що слід знати про оптиці авто?

Передня оптика займає важливе місце в безпеці автомобіля. Завдяки їй забезпечується освітлення дороги і узбіч. З перших моделей на позашляховик Нива встановлювалася уніфікована, взаємозамінна оптика. На сучасних Нивах Шевроле змінили форму фар, тому при підборі слід бути особливо уважними з фарами старого зразка.

Ангельские глазки на Шевроле
Ангельські глазки на Шевроле

Особливості вибору

Протягом експлуатації деталі автомобілів з часом зношуються і потребують заміни. Це стосується і оптики. Власники машин при заміні намагаються встановлювати більш сучасні аналоги з поліпшеним функціоналом. Оптика Ниви має свою кваліфікацію за різними категоріями.

У фарах використовуються наступні освітлювальні елементи:

 • галогенні;
 • ксенонові;
 • світлодіодні;
 • лазерні.

Ксенонове світло можна підібрати близький по інтенсивності освітлення до денного. Світлодіоди економічні в споживанні енергії.

Останнім часом стала обов'язковою установка денних ходових вогнів (ДГЗ). За правилами дорожнього руху ДГЗ повинні горіти під час руху автомобіля.

ДХО на Нива Шевроле
ДГЗ на Нива Шевроле

Вибираючи оптику для автомобіля, слід купувати вироби відомих виробників, вимагати сертифікати якості, щоб уникнути підробок. | || 224

При покупке ламп следует учитывать следующие факторы:

 • яскравість;
 • комфортність;
 • термін експлуатації;
 • виробника .

Не можна економити на вартості, зазвичай це позначається на якості, так як використовуються дешеві матеріали низької якості.

Демонтаж і заміна ламп ближнього го світла своїми руками

На позашляховику Шевроле встановлена ​​якісна оптика, але і вона приходить з часом в непридатність і схильна до механічних пошкоджень. Можуть перегоріти лампи, тому потрібно знати, як зняти лампи і замінити.

Лампи ближнього світла бажано міняти їх в обох фарах, щоб не було світлового дисбалансу, що викликає дискомфорт у водія. | || 235

Заміна лампи ближнього світла проходить поетапно:

 1. Спочатку слід знеструмити автомобіль. Для цього потрібно зняти мінусову клему з АКБ.
 2. Починаючи з правого боку, необхідно демонтувати бачок омивача, вийнявши його з пазів.
 3. Очистивши за допомогою чистого дрантя захисний кожух від бруду і пилу, можна його знімати.
 4. На наступному етапі від'єднуються контакти від цоколя освітлювального приладу.
 5. Натиснувши на фіксатор, зрушуємо його вгору і відпускаємо. Стає доступна лампочка.
 6. Виймаємо акуратно лампу за цоколь, щоб не вийшов з кріплень фіксатор.
 7. Укручуємо новий освітлювальний елемент, контролюючи за допомогою ліхтарика потрапляння цоколя в отвір Світлорозсіювачі.
 8. Заводимо фіксатор і закріплюємо лампочку.
 9. Повертаємо на місце захисний кожух і підключаємо контакти.

Аналогічні дії виконуються для лівої фари (автор відео - НАТІПАК ВОЛГЕЖ).

Після заміни ламп необхідна регулювання світло фар. Для цього призначений регулювальний гвинт.

При заміні слід працювати в рукавичках, щоб не торкатися до колби голими руками, так як це скорочує термін служби лампи.

Ідеї тюнінгу

Тюнинг фар и фонарей Нива Шевроле позволяет придать автомобилю привлекательный индивидуальный внешний вид. Альтернативная оптика может изменить машину до неузнаваемости. Стильный вид авто придают накладки на фары, спойлера на багажник, накладки на пороги.

Що стосується оптики, то тут є багато можливостей тюнінгувати свій автомобіль. Це не тягне великих витрат. Наприклад, для додання автомобіля більш агресивного виду затемнюють передню оптику. Варіантом тюнінгу фар для Шевроле є ангельські очки або вії, досягається це за допомогою накладок на фари. Накладки надають авто оригінальний вид.

Накладки на задний фонарь
накладки на задній ліхтар

Одним з варіантів тюнінгу освітлення є заміна штатної оптики на альтернативну, облицювання фар. Встановлюється ксенон в фари, в ВТФ часто встановлюють світлодіодні вогні. Якщо встановлюється ксеноновая оптика, то необхідно обладнати авто коректором фар. За допомогою коректора фар виконується регулювання світла.

До тюнингу відноситься установка ДГЗ. Використання світлодіодів в стоп-сигналі підвищує безпеку, так як вогонь світлодіодів звертає на себе увагу. Для захисту передніх фар Нива Шевроле і радіатора багато водія встановлюють решітку.

Голосування

Ви змінюєте самостійно оптику на Нива Шевроле?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Установка денних ходових вогнів»

У цьому відео показується, як встановити ДГЗ на Ниву Шевроле (автор ролика - Вован Ашихмин).