Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Міняємо ланцюг і встановлюємо мітки ГРМ на Нива Шевроле

Газорозподільний механізм в автомобілі Нива Шевроле і виставлення міток на цьому авто безпосередньо впливає на працездатність машини. Щоб правильно виставити мітки ГРМ Нива Шевроле, можете ознайомитися з цією статтею, вона допоможе вам у цій справі.

Коли пора міняти?

Як відомо, ланцюг ГРМ є більш надійним елементом газорозподільного механізму, ніж ремінь. На відміну від ременя, вона не так швидко зношується і ймовірність її обриву досить низька. Однак, перед кожен власників Нива Шевроле рано чи пізно стає питання про необхідність заміни ланцюга і виставленні міток відповідно до стандарту.

Автомобиль Нива Шевроле
Автомобіль Нива Шевроле

Що стосується термінів, то виробник не регламентує періодичність заміни ланцюжка механізму на даній моделі авто. Як правило, це відбувається не раніше, ніж через 100 тисяч км пробігу. Але якщо при роботі ДВС з'явився звук, якого раніше не було, це може стати причиною розтягування ланцюга. У тому випадку, якщо ланцюжок не виходить натягнути звичайним методом, це може говорити про необхідність її заміни.

Також про необхідність зміни ланцюжка може свідчити діагностика фаз. У тому випадку, якщо мітка на зірочці распредвала не збігається з тією, що знаходиться на корпусі його підшипників, елемент слід замінити. Аналогічно, якщо на втулках утворилися відколи.

Крім того, якщо безпосередньо на самій ланцюжку ви виявили тріщини, то це, зрозуміло також говорить про необхідність заміни компонента.

Голосування

чи стикалися ви з необхідністю заміни ланцюга ГРМ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Етапи робіт

В принципі, з заміною ланцюга ГРМ і установкою команд можуть впоратися будь-яка людина. Досить просто бути уважними і акуратним. Нижче представлена ​​інструкція по заміні ланцюга і виставленні міток на механізмі.

Що потрібно підготувати?

Для початку слід купити ланцюжок для пристрою Ниви Шевроле. Щоб не придбати підробку, є вірний спосіб перевірити елемент на якість. Візьміть ланцюжок в руки плазом і виставте руки перед собою. Якщо ви побачите, що її кінці почали провисати, і показник провисання перевищить 1 см, то елемент краще не купувати. Те ж саме стосується того, якщо провисання деталі буде нерівномірним. Крім цього, купите:

 • сальник (лобовий);
 • нову прокладку ГБЦ;
 • прокладку помпи.

Поетапна інструкція

 1. Для початку слід встановити Ниву Шевроле на ручне гальмо і демонтувати повітряний фільтр.
 2. Вимкніть і посуньте в сторону трос повітряної заслінки, а також патрубки і електропривод.
 3. Проведіть демонтаж вентилятора, вал помпи, а також ремінь генератора. Огляньте ремінь. Якщо на ньому видно пошкодження, то ремінь слід замінити. Від'єднайте захист піддону і очистіть його передню кришку.
 4. Гайковим ключем почніть відкручувати гайку храповика.
 5. Демонтувати клапанну пробку, а потім відкрутіть шайбу гвинта шестерінки розподільного шківа.
 6. потім почніть провертати колінчастий шків, щоб мітки збіглися на ньому, а також на передній кришці ДВС. Також дотримуйтесь збіг міток на корпусі підшипників і на шестерінках розподільного шківа.
 7. Далі, необхідно демонтувати передню кришку мотора і витягнути заспокоювач ланцюжка, а також відкрутити гвинт масляного насоса. Але витягувати його не потрібно, достатньо тільки послабити.
 8. Потім слід зняти механізм натягу елемента. Для цього демонтуйте магістраль ММ, замініть датчик тиску і відкрутіть гайки пристрою. Після цього натягувач можна зняти.
 9. Демонтувати гвинт на шестерінці розподільного шківа. Шестерінку можна зняти. На цьому розбір пристрою закінчений. Приступайте до монтажу нових деталей.
 10. В першу чергу слід змінити сальник колінчастого шківа. Отработавший компонент потрібно зняти, а місце установки зачистити від залишків старої деталі. Візьміть новий сальник і змастіть його, для цього підійде моторна рідина. Встановіть його на місце старого.
 11. Тепер візьміть ланцюжок ГРМ і також змастіть її. Спочатку встановіть її на шестерінки колінчастого шківа, потім на масляний насос і на розподільний вал. Натягніть ланцюг від зірці до зірки, при цьому дотримуючись положення шківів по мітках.
 12. Здійсніть монтаж натяжної компонента ГРМ, гайковим ключем затягніть всі гайки. Зробивши це, знову перевірте збіг міток. Гвинти на шестерінках також затягніть.
 13. Після цього колінчастий шків слід провернути кілька разів, щоб ще раз перевірити стан міток. Встановіть ремінь генератора. Якщо старий зносився, то встановіть новий ремінь.
 14. Далі, необхідно встановити прокладку ГБЦ, попередньо змастивши її. Встановіть головку блоку, після чого закрутіть всі штифти і гайки кришки. Проведіть заміну роликів, якщо є необхідність. Всю подальшу збірку проведіть у зворотній послідовності.

Фотогалерея

Відео «Установка ланцюга ГРМ на ВАЗ»

Подивіться на відео, як відбувається процес установки ланцюжка на автомобілі ВАЗ, у випадку з Нивою Шевроле процедура буде практично однаковою.