Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Як поміняти прокладку блоку циліндрів на Ниві Шевроле?

Рано чи пізно двигун будь-якого автомобіля потребуватиме догляду або ремонті. Особливо якщо машина експлуатується в тяжких і екстремальних умовах, що особливо актуально для позашляховиків вітчизняного виробництва. Зараз ви дізнаєтеся, як здійснюється в Нива Шевроле заміна прокладки головки блоку циліндрів і що для цього слід підготувати.

Коли необхідно міняти прокладку ГБЦ?

необхідність заміни прокладки головки блоку циліндрів Ниви Шевроле і, відповідно, необхідність моменту її затягування виникає в деяких випадках. Міняти прокладку в транспортному засобі потрібно в разі її пошкодження. Мається на увазі виникнення тріщин і пробою в структурі прокладки головки блоку циліндрів. У цьому випадку власник Ниви Шевроле зіткнеться з проривом газів в охолоджувальну систему, про що свідчить регулярне бурління антифризу.

Схема затяжки винтов ГБЦ для Нивы Шевроле
Схема затягування гвинтів ГБЦ для Ниви Шевроле

Крім того, необхідність заміни прокладки ГБЦ Ниви Шевроле з'являється через недостатній рівень компресії в камерах згоряння. Можливо, прокладка зносилася і вже не в змозі повністю виконувати покладені на неї завдання. Крім того, в разі появи тріщини в прокладці головки блоку циліндрів антифриз потраплятиме в моторну рідина і навпаки.

У цих випадках заміна прокладки ГБЦ просто необхідна . Якщо запустити цю справу, все може обернутися ще більш сумно. Тому, якщо у вашій Ниві Шевроле виявлений як мінімум один з цих ознак, про які сказано вище, потрібно якомога швидше зайнятися заміною прокладки головки блоку циліндрів.

Голосування

Міняли ви коли -небудь прокладку ГБЦ?

Загрузка ... Завантаження ...

Процес заміни і момент затяжки

Необхідні інструменти

Для здійснення даних робіт по заміні прокладки головки блоку циліндрів Нива Шевроле і затягуванні болтів ГБЦ слід підготувати:

 • хрестову і шлицевую викрутку;
 • набір комбінованих ключів; || | 232
 • динамометрический ключ.

Без останнього елемента затягування шківів головки блоку буде неможливою.

Покрокова інструкція

 1. Спочатку, зрозуміло, потрібно демонтувати саму кришку ГБЦ.
 2. Потім підставте під днище авто ємність для збору відпрацьованого холодоагенту. Відкрутіть пробку зливу і злийте антифриз.
 3. Потім слід відключити трос приводу дросельної заслінки від ресивера і вузла.
 4. Після цього слід демонтувати розподільний шків разом з корпусом підшипників.
 5. Далее, демонтируем рычаг клапанов, а затем выверните сами опоры рычагов. Также демонтируйте рампу подвода моторной жидкости к гидравлическим опорам.
 6. Тепер потрібно відключити джгут з кабелями від ДПДЗ. Таким же чином відключіть проводки від датчика холостого ходу і антифризу.
 7. Вам потрібно стиснути пластиковий фіксатор, а потім від'єднати роз'єм з проводками, які призначені для харчування форсунок. Тут же потрібно не забути відключити джгут з проводками від датчика детонації.
 8. Тепер вимкніть високовольтні кабелі від свічок запалювання. Також відключіть кабель, який живить пристрій контролю температури двигуна.
 9. Трохи стисніть і відключіть приймальню трубу від впускного колектора. Потім верхній гвинт кріплення розпірки впускний трубки і, незначно послабивши нижній гвинт, розпірку слід відвести в сторону.
 10. Стяжной хомут слід трохи послабити, потім від дросельного вузла слід відключити патрубок продувки адсорбера.
 11. стягнуті хомути потрібно послабити і відключити від ГБЦ патрубки охолоджувальної системи.
 12. За допомогою комбінованих ключів тепер потрібно від'єднати паливні магістралі. Для цього відкрутіть гайки паливних шлангів, призначених для зливу і подачі бензину.
 13. Тепер за допомогою ключа відверніть верхній гвинт, який кріпить задню розпірку впускний трубки. Нижній гвинт також слід трохи послабити. Після цих дій розпірку необхідно прибрати в сторону.
 14. Коли всі зазначені вище дії виконані, слід демонтувати натяжітель ланцюжка приводу розподільного шківа.
 15. Потім зробіть демонтаж кронштейнів, за допомогою яких кріпиться пристрій ГУР.
 16. Тепер можна зняти ланцюжок із зіркою розподільного шківа.
 17. Після цього, використовуючи торцеву головку з подовжувачем, вам буде потрібно відкрутити гвинти кріплення ГБЦ, а потім - здійснити її демонтаж.
 18. Тепер можна зняти прокладку головки блоку циліндрів. Змонтуйте на її місце новий компонент, попередньо змастивши його по периметру герметичним клеєм. Власне, на цьому роботи по заміні ущільнювальної прокладки головки блоку циліндрів в Ниві Шевроле можна вважати закінченими. Всі подальші роботи по збору силового агрегату потрібно виконувати в зворотній послідовності. Але це ще не все. Щоб забезпечити надійне прилягання головки блоку циліндрів до самого блоку, потрібно правильно виконати затягування гвинтів і дотримати момент протягання.
 19. Сама процедура складається з декількох етапів. В першу чергу використовуючи динамометрический ключ і дотримуючись порядок, зазначений на схемі, потрібно затягнути гвинти з першого по десятий. При цьому момент затягування головки блоку циліндрів Нива Шевроле повинен становити 20 Нм.
 20. Далі, коли все по черзі болти затягнуті, необхідно ще раз затягнути все гвинти ГБЦ. Тепер момент затяжки повинен становити 69,4-85,7 Нм. Останній, одинадцятий шків потрібно затягнути моментів 31,4-39,1 Нм.
 21. Після цих дій гвинти, відмічені номерами з першого по десятий, потрібно довернуть на 90 градусів, а потім, коли вони все прокручені, слід повторити процедуру і знову довернуть їх на 90 градусів. На цьому процедуру затягування гвинтів можна вважати закінченою.

Якщо всі дії були виконані правильно, то після заміни компонента у вас пропаде проблема потрапляння моторної рідини в антифриз і навпаки. Але врахуйте: все потрібно робити згідно дій, зазначених у даному мануале.

Якщо, наприклад, ви неправильно закрутіть болти ГБЦ, тобто не дотягніть їх або перетягніть, то це може обернутися більш серйозними проблемами. || | 276

В том случае, если винт не дотянут, ГБЦ не будет плотно прилегать к блоку. Это чревато утечкой моторной жидкости. Если же наоборот, вы слишком перетянули шкивы, то это может спровоцировать образование трещин на силовом агрегате. Если появились микротрещины, то вам придется заняться либо сваркой ГБЦ, либо ее заменой. Поэтому перед тем как приступить к такому ремонту, тщательно подумайте — сможете ли вы все сделать правильно?

Відео від Андрія Лапочкіна «Пробило прокладку ГБЦ Нива Шевроле»

Подивіться, як можна визначити, що прокладка головки блоку циліндрів в автомобілі Нива Шевроле пробита.