Лого av-to.info
ВАЗ Chevrolet Niva

Встановлюємо бортовий комп'ютер на автомобіль Шевроле Нива крок за кроком

Автомобільний бортовий комп'ютер являє собою пристрій, що управляє, завдяки якому досягається оптимальна робота двигуна. БК стежить за багатьма важливими параметрами в роботі силового агрегату, тому багато автовласників, в машинах яких не встановлено цей пристрій, вирішують поставити його самостійно. Як встановити бортовий комп'ютер Нива Шевроле і яку модель краще всього вибрати - дізнайтеся в цій статті.

Популярні бортові пристрої

Якщо ви вирішили поставити БК на автомобіль Шеви Нива, для початку слід визначитися з вибором. Нижче наведені найбільш популярні моделі девайсів.

БК в центральной консоли Нивы
БК в центральній консолі Ниви

Штат «Matrix»

Дана модель вважається однією з найбільш ходових. На вітчизняні позашляховики цей девайс ставиться замість керуючого модуля контрольних індикаторів, а функції цього модуля згодом буде виконувати сам БК. Пристрій характеризується наявністю незалежної пам'яті, завдяки чому девайс може зберігати всі необхідні дані навіть якщо буде відключена АКБ.

Основні функції бортового комп'ютера штат Matrix:

 • пристрій дозволяє визначати середній і оптимальний витрата пального;
 • опція контролю якості використовуваного пального, а також його витрати;
 • коригування розрахунку пробігу;
 • виставлення необхідних порогових значень для активації охолоджувальної системи;
 • контролювання витрати повітряного потоку, а також положення заслінки дроселя;
 • предупреждение водителя о перегреве силового агрегата, состоянии АКБ, а также уровня напряжения в бортовой сети;
 • попередження водія про необхідність заміни витратних матеріалів - свічок запалювання, моторної і трансмісійної рідини, повітряного фільтруючого елемента і інших компонентів ( автор відео - Петро підсівних).

Prestige

В даному випадку мова йде про моделі Prestige V55-01. Як показує практика, ця модуль БК для Нива - порівняно непоганий варіант, девайс фіксується на центральній консолі. Слід зазначити, що пристрій сумісний з багатьма видами ЕБУ, тобто по суті, воно є універсальним. У випадку з автомобілями Нива Шевроле, установка цієї моделі актуальна на транспортні засоби, випущені до 2009 року. Пізніші моделі оснащуються іншими блоками управління, з якими ця модель несумісна.

Multitronics

У цьому випадку хотілося б виділити модель С-570. Цей БК є маршрутним, по крайней мере, так заявив виробник, але по факту такий комп'ютер являє собою повноцінний діагностичний девайс, що володіє великими можливостями. Пристрій оснащується екраном, на якому висвічуються дані про основні параметри функціонування силового агрегату. Зокрема, це таксометр, який визначає пробіг авто на певній ділянці, економетр, що дозволяє вибрати оптимальний режим для економії палива, а також опція контролю якості пального (автор відео - Sergei Chekhonin).

Інструкція по установці

Експлуатація авто з компом буде більш комфортною, тому кожен власник вітчизняного позашляховика може встановити БК на свій транспортний засіб.

Розглянемо процедуру монтажу і підключення на прикладі Ниви першого покоління:

 1. Спочатку потрібно знеструмити електромережу, вимкніть АКБ.
 2. Потім зробіть демонтаж облицювання панелі приладів. Зніміть дві кнопки-заглушки, за ними приховані саморізи. Слід зазначити, що два аналогічних самореза розташовані над склом, до них можна отримати доступ з кабіни.
 3. Зробивши це, обережно потягніть пластмасову панель на себе, інших кріпильних компонентів для її фіксації немає. Роз'єми поки ще не потрібно від'єднувати.
 4. Далі, необхідно здавити фіксатори, після чого підштовхнути вперед модуль індикації та від'єднати обидва штекера, підключених до нього. Штекер на 6 контактів призначений для підключення комп'ютера. Також слід зазначити, що сучасні БК оснащуються входом «запалювання», цей контакт слід підключити до кабелю 1 на шестиконтактних штекері. Для підключення потрібно Т-образний відвід.
 5. Тепер вам потрібно буде протягнути спеціальний шлейф і підключити його до бортового комп'ютера, а також OBD-виходу. Перед підключенням переконайтеся в тому, якщо ІММО в автомобілі чи ні (не має значення, чи активована система чи ні). При відсутності іммобілайзера в заглушці повинна бути розташована перемичка 18-9. Якщо її немає, то її потрібно зробити - просто замкніть ці два контакти, для цього можна використовувати два коннектора з кабелем.

Фотогалерея «Установка і підключення БК»

Ціна питання

Вартість моделі БК Multitronics С-570 на сьогоднішній день складає близько 5400 рублів. Комп'ютер Матрикс-М обійдеться покупцеві приблизно в 4500 рублів. Більш доступні варіанти, наприклад, Штат Х-1М або Multitronics UX-7 стоять в районі 1300-1500 рублів.

Голосування

У вашому автомобілі є бортовий комп'ютер?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Огляд БК Multitronics CL-570 від споживача »

У ролику нижче представлений відгук і огляд бортового комп'ютера від автовласника Нива Шевроле (автор відео - канал AvtoGSM).