Лого av-to.info
Система безпеки

Протівоугонниє механічні пристрої для автомобілів: основні різновиди та їх ключові переваги

Протівоугонниє механічні пристрої для автомобілів блокують управління машиною, роблячи неможливим запуск двигуна або маневрування транспортним засобом. Додаткові приховані фіксатори дверей і капота не дозволять зловмисникам проникнути в салон або відключити сигналізацію.

Які бувають протиугінні механічні пристрої для автомобілів?

механічні засоби для захисту автомобілів від угону поділяю ться на два види:

 1. Стаціонарні. Такі кошти монтуються одноразово, їх активація виконується в міру необхідності.
 2. Переносні. Мобільні пристрої потрібно встановлювати і знімати кожен раз коли авто ставиться на стоянку.

Протівоугонниє механічні пристрої для автомобілів не вимагають живлення від зовнішніх або внутрішніх джерел електроенергії, тому не розряджають акумуляторну батарею авто.

замки КПП

замки КПП (коробки перемикання передач) блокують важіль трансмісії в одному положенні, не дозволяючи викрадачеві вибрати потрібну швидкість. Вони можуть використовуватися як з «механікою» або «автоматом».

За типом виконання вони поділяються на:

 1. Штирові замки. Штир, виготовлений з легованої сталі, в натиснутому стані повністю блокує МКПП (механічну коробку перемикання передач). Відмикання і фіксація здійснюються за допомогою замка, а для повернення у відкрите положення передбачена пружина. Замкову серцевину, виготовлену з високоміцного металу, неможливо висвердлити. Штирьовий блокіратор майже непомітний і не псує інтер'єр салону.
 2. Дугові замки. За допомогою дуги або скоби важіль коробки передач можна зафіксувати в заданому положенні. Замок досить масивний і відразу впадає в очі. Це може послужити психологічним бар'єром для відлякування потенційних викрадачів. Відмикання здійснюється за допомогою ключа.
 3. Вбудовані блокатори встановлюються фахівцями сервісних центрів або ремонтних майстерень. Вони майже непомітні зовні, надійні і стійкі до злому. Вартість таких пристроїв вище ніж штирьових або дугових блокаторів, а за монтаж доведеться заплатити окремо. Плюсом є більш висока надійність і естетичність.

Замки капота || | 243

Замки капота необходимо использовать в сочетании с электронными системами защиты. Они не позволят вору отключить сработавшую сигнализацию или отсоединить аккумуляторную батарею. Не имея доступа к пространству под капотом, злоумышленник не сможет обойти стандартную схему зажигания и завести двигатель. Механическая «противоугонка» этого типа представляет собой запирающую систему, действующую дистанционно из салона машины. Управляющие элементы могут быть установлены скрытно, чтобы не портить интерьер автомобиля.

У конструкцію замка для капота входять:

 • замикає пристрій;
 • замок з циліндровим секретом;
 • керуючий кабель в гнучкій оболонці.

Принцип роботи механічного блокіратора заснований на фіксації штатного запірного механізму капота щодо рами транспортного засобу. Блокування відбувається при натисканні на циліндр замку. Розблокування виконується шляхом повороту ключа на 90 градусів.

Механічний замок капота

Замки рульового вала

Замки цього типу монтуються безпосередньо під рульовою колонкою і не дозволяють провернути кермо. Вал блокується за допомогою муфти, яка в незапертом стані вільно прокручується. Стопорний штифт (один або два) вставляється в спеціальний паз, замикається і перешкоджає повороту керма.

Переваги замикаючого елементу для рульової колонки:

 • доступ до замку утруднений;
 • высверлить «секрет» невозможно;
 • муфту вдасться зрізати тільки болгаркою.

Замок не кидається в очі і на те, щоб зрозуміти чому кермо заблокований, зловмисникові потрібно додатковий час.

Замок рульового вала

Замки запалювання

Замки системи запалювання розмикають електричний ланцюг при спробі злому, запобігаючи НЕСА кціонірованний запуск двигуна. Управління такими пристроями здійснюється за допомогою кнопок.

Циліндричні частині захищених блокіраторів запалювання ( «секретки») виготовляють з легованої сталі, тому звичайне свердло такий замок не візьме. Перш ніж купити охоронний комплект необхідно переконатися, що він сумісний з моделлю авто, в якому планується його установка. Деякі замки можуть мати додаткову функцію захисту від повторного запуску двигуна.

Замки дверей

Додаткові замки дверей не справляються централізованою системою блокування. Ці додаткові протиугінні механічні пристрої для автомобілів абсолютно незалежні. Навіть зламавши сигналізацію, злодій не зможе отримати доступ в салон, що не розбивши вікно.

Конструктивно додаткові дверні замки представляють собою засувки з висувними штирями, які приводяться в дію дистанційно, а управління здійснюється ключем. Дублюючі запори встановлюються на всі штатні дверцята, включаючи багажник.

Отвори в кузові автомобіля, просвердлені при установці нових блокаторів, необхідно обробити антикорозійним складом.

В відео Андрій Кондрашов представляє дверні блокують системи оригінальної конструкції.

Блокатори рульового колеса

Механічний блокіратор, що встановлюється на кермо, перешкоджає його обертанню. Монтаж пристрою на місце займає менше хвилини. При спробі повернути рульове колесо, виступаюча частина замку неминуче упреться в торпеду, повноцінне маневрування автомобіля в таких умовах неможливо.

Головним мінусом даного типу замку є його відкритість і доступність. Штирі недорогих моделей легко перепиляти звичайної слюсарної ножівкою. Досвідчені зломщики не розглядають такий блокіратор в якості серйозного перешкоди, і його здатність захищати авто від угону вкрай сумнівна.

Блокиратор рульового колеса

Блокатори педалей

Блокатори цього типу сьогодні доступні в двох варіантах:

 1. Упори, які фіксуються на педалях газу, зчеплення або на обох разом. Їх функція полягає в тому, щоб блокувати управління дросельною заслінкою і не дати злодієві можливість переключити передачу. Вони прості в установці і в той же час надійні, з точки зору злому. Тісний простір під рульовою колонкою не дасть грабіжникові можливість активно працювати пилкою по металу. Швидко зламати таку систему захисту можна тільки використовуючи болгарку з автономним живленням.
 2. Комбіновані замки, які блокують кермо і одну з педалей. Конструктивно вони являють собою штангу з двома захопленнями і запірним механізмом посередині. Незважаючи на те що ці блокіратори паралізують роботу відразу двох елементів управління автомобілем, надійність їх нижче ніж поділених упорів. Штанга між кермом і педалями досить швидко перепилювати звичайної слюсарної ножівкою.

Блокатори коліс

Блокатори коліс випускаються в різних конструктивних варіантах, від легких тросових і ланцюгових замків, до громіздких суцільнометалевих блоків. Найбільш надійні і міцні моделі мають вагою до 10 кг і займають в багажнику місце, порівнянне з обсягом запасного колеса.

Компактні і легкі троси з замком дуже зручні в установці і не вимагають багато місця для зберігання. Однак маючи промисловий болторіз з подвійним важелем, зловмисник здатний перекусити сталевий канат за кілька секунд. Краще поставити міцний суцільнометалевий блокіратор, навіть якщо на його регулярну установку і зняття автомобілісту потрібно кілька зайвих хвилин.

Вибираючи блокіратор коліс, має сенс керуватися наступними вимогами:

 • дужки замка повинні бути важко доступні або повністю приховані;
 • профіль квадратного перетину переважніше вузької труби (його важче перепиляти);
 • товщина сталевого листа, з якого виготовлений блокіратор, що не повинна бути менше 3-х мм.

Рейтинг фірм механічних блокіраторів | || 292

Список наиболее востребованных производителей механических блокираторов, составленный по убывающей:

 • Гарант;
 • Karakurt;
 • Spider GSM;
 • LADA;
 • Mul-T-Lock; || | 298
 • Антиугон;
 • Dragon;
 • BOLK;
 • NoveLine;
 • Fortress.

Рейтинг складено за результатами онлайн-опитування, в якому брало участь 670 осіб. За компанію Гарант, яка зайняла 1 місце, проголосували 93 автолюбителя.

ТОП 10 систем для авто на кермо, КПП і капот

Список найбільш популярних блокаторів, складений на основі оглядів, написаних експертами автомобільної галузі, включає кращі механічні засоби захисту 2018 року:

Виробник Опис моделі Ціна руб.
Garant (Гарант) || | 310 Блокиратор на рулевой вал «Гарант» удобен в использовании и обладает высокой устойчивостью к взлому. Механизм замка защищен от высверливания вращающимися дисками. «Секретка» позволяет создавать свыше 3 млн. уникальных комбинаций, что делает невозможным кражу методом подбора ключей. Чтобы демонтировать такой блокиратор нужен не только мобильный электроинструмент, но и определенный навык работы в условиях ограниченного пространства. 7 500
Dragon Блокатори Dragon для коробки передач не вимагають доопрацювання деталей кузова або трансмісії, а в салоні вони виглядають непомітно. Розробники даної компанії зробили акцент на індивідуальному підході. Для кожної моделі машин розробляється унікальний комплекс засобів захисту, що включає блокування різних елементів управління. Завдяки такому підходу вдалося домогтися 100% сумісності з усіма легковими автомобілями і високої естетичної привабливості продуктів. 2 500
Sentry Gremlin Універсальнийзамок на КПП Sentry Gremlin сумісний з будь-якими типами авто і призначений для прихованого монтажу. Головна особливість пристрою - це наявність додаткового посиленого штифта, який покращує міцнісні характеристики блокіратора. Силова втулка стійка до механічного впливу на вигин. Кодовий замок з трьома ключами в комплекті має 4 млн комбінацій. 1 800
Mul-T-Lock Блокатори коробки передач Mul-T-Lock, оснащені стандартними кріпленнями, легко фіксуються до штатних елементів конструкції КПП. Відмітна риса замків Mul-T-Lock - система телескопічних пінів. При спробі розкрити такий секрет відмичкою, результат гарантовано буде негативним. Замки не тільки складні конструктивно, але і здатні протистояти впливу кислот, їх неможливо зруйнувати хімічним методом або висвердлити. 1 800
Системи Захисту Блокиратор рульового вала «Перехоплення-Універсал» відрізняється оригінальним ключем, який виконаний у вигляді кільця зі складною системою пазів. Замок стійкий до стирання і не вимагає мастила. Виробник дає гарантію на 5 років безвідмовної роботи. Перелік сумісних транспортних засобів включає 200 моделей авто і постійно оновлюється. 7 300
Системи Захисту Замок на кермо «Пітон» виготовлений з міцної сталі з легуючими добавками , які роблять його стійким до корозії. Оригінальна конструкція ключа виключає можливість злому за допомогою стандартних відмичок. Додатковим плюсом є декоративна шкіряна оббивка. 7 000
Гарант Блокиратор рульового вала «Гарант Бастіон» монтується на місце штатного замка системи запалювання. Механізм виконаний з стійкою до хімічної дії стали, що пройшла термічну обробку. Блокування здійснюється за допомогою сталевого ригеля, який входить в паз рульового вала. Секрет замку, що поставляється фірмою «Abloy» розрахований на 360 млн різних комбінацій. 6 900
Megalock Замок для капота Megalock Universal зроблений із загартованої сталі, стійкої до висвердлюванню. Відмітна особливість пристрою - оригінальний запірний механізм виконаний у вигляді сфери і гака. Така конструкція виключає заклинювання при виникненні ДТП. У разі перекушування троса штир залишається в заблокованому стані. 4 500
Dragon Механічний блокіратор Dragon фіксує штатний замок капота в замкненому стані, після того як водій натиснув спеціальну кнопку. Пристрій також може монтуватися в ланцюг, в розрив троса, керуючий засувом. Броньовані елементи не вимагають мастила і стійко працюють при низьких температурах. 6 500
Construct Блокиратор Construct обмежує доступ грабіжника в простір під капотом. Засувка кріпиться на кузові автомобіля. Замикання здійснюється при натисканні циліндричного елемента замка. Крім ключів в комплект поставки входить кодова карта. 7 800

Як зробити механічний протиугінний пристрій своїми руками?

Найпростіший блокіратор педалі газу або зчеплення можна виготовити своїми руками , взявши за основу фабричне пристрій механічного захисту.

Блокуючий пристрій для педалі

для цього будуть потрібні:

 • сталева пластина 400х60х6 мм;
 • навісний замок з прямою дужкою;
 • слюсарні лещата;
 • свердлильний верстат або потужна дриль;
 • напилок;
 • молоток.

Можна взяти пластину ширше 60 мм. Зігнути її складніше, але надійність пристрою буде вище.

Коротка інструкція з виготовлення саморобного механічного блокіратора:

 1. Відігнути під кутом 90 градусів відрізки по 20 мм з кожного боку пластини. Для цього необхідно затиснути її в лещата і використовувати молоток.
 2. Зігнути смугу навпіл, залишивши між половинами зазор рівний товщині важеля педалі газу.
 3. Просвердлити в потрібному місці отвір діаметром, який відповідає дужки замка .
 4. Зачистити задирки напилком.

Універсальні заводські пристрої мають надлишкову просвіт, за рахунок цього вони прилягають до педалі недостатньо щільно. Так робиться для сумісності з будь-якими автомобілями. При забезпеченні мінімального зазору між зігнутою пластиною і важелем педалі, саморобний блокіратор буде працювати краще ніж промисловий аналог.

Правильно встановлений на педаль блокіратор

Відео

В відео від каналу «algh2» показується як наводяться в дію блокатори коробки передач різних типів.