Лого av-to.info
Система безпеки

Огляд GSM-модуля Старлайн з автозапуском і інструкція по установці і користування

GSM-модуль Starline є доповненням до охоронного комплексу автомобіля. Застосування даного «девайсу» для сигналізації дозволить забезпечити більш надійний захист машини завдяки можливості визначення її координат.

Функції та можливості систем GSM

Основні опції модуля Старлайн для авто:

 1. Активація та відключення охоронної функції з використанням мобільного пристрою. Команди, що передаються на модуль, можуть відправлятися за допомогою СМС-повідомлень, а також дзвінків. Для виконання цього завдання в пристрій вставляється SIM-карта. Інформація, отримана антеною, передається для обробки і виконання на мікропроцесорний модуль. Управління системою можна організувати не тільки з телефону, але і через інтернет.
 2. Можливість управління віддаленим запуском силового агрегату. За командою користувач може відключати і включати роботу двигуна. Допускається регулювання основних параметрів. При необхідності споживач може налаштувати запуск силового агрегату і його зупинку відповідно до таймером або за вказаною часу. Модуль GSM Starline забезпечує можливість віддаленого старту ДВС по температурі повітря.
 3. За допомогою цього пристрою автовласник може протестувати роботу і стан усіх складових компонентів протиугінною системи. Якщо вузли і механізми транспортного засобу підключені до автосигналізації, то можна зробити і їх діагностику.
 4. Наявність функції моніторингу місця розташування автомобіля і його стану. Діагностика проводиться в режимі реального часу. Для цього застосовується мобільний телефон або комп'ютерна програма. Передача даних виконується на номер власника машини.
 5. При необхідності автовласник може подати команду на модуль для перевірки якості сигналу, що передається по GSM-каналу. Можна дізнатися про стан акумулятора, визначити величину його заряду, а також версію програмного забезпечення, на якому працює пристрій.
 6. Можлива реалізація опції прослушки салону авто, якщо модуль обладнаний вбудованим мікрофоном. Це дозволить власнику вчасно дізнатися про злом або спробі викрадення машини.
 7. Для керування командами використовуються повідомлення зі спеціальним текстом. Якщо станеться спроба викрадення автомобіля, власник може відправити на модуль СМС для блокування двигуна.
 8. Є можливість дізнатися баланс номера картки, встановленої в модулі.
 9. Можна налаштувати відправку повідомлень модулем при перевищенні автомобілем певного порога швидкості.
 10. Окремі моделі мають опцію антіограбленія. Ця функція інтелектуальна і дозволяє визначити силове захоплення автомобіля. Якщо власника виштовхнуть з салону машини, відбудеться активація опції. Це призведе до блокування силового агрегату.

Види GSM-модулів

Різновиди GSM-пристроїв:

 1. GPS-модулі, які використовуються для установки на протиугінні системи Starline четвертого покоління. Підключення блоку проводиться до автосигналізації з пристроєм GSM, без останнього реалізувати функцію GPS не вийде. Такі модулі використовуються для визначення місця розташування автомобіля за допомогою синхронізованою роботи з супутниками ГЛОНАСС. Передача даних здійснюється по GSM-каналам. Автовласник може відстежувати координати машини в режимі реального часу, а інформація про це зберігається в пам'яті пристрою до 90 днів.
 2. GSM-модулі, призначені для керування транспортним засобом за допомогою мобільного «гаджета». Для виконання даного завдання буде потрібно програмне забезпечення. Такі пристрої дозволяють не тільки стежити за місцем розташування автомобіля, але і управляти його двигуном з використанням смартфона.

Фотогалерея

Фото схем 2CAN модулів з функцією визначення координат машини і автозапуском.

Як встановити?

Монтаж CAN пристрою проводиться так:

 1. від батареї необхідно відключити напругу, для цього від'єднується провід від клеми «-». Щоб послабити кріплення, потрібно скористатися гайковим ключем.
 2. Тепер слід отримати доступ до мікропроцесорній блоку керування сигналізацією. Його установка зазвичай виконується у вільному просторі за контрольним щитком або під ним. Швидше за все, для отримання доступу до пристрою доведеться зняти частину облицювання в салоні.
 3. Коли блок управління буде знайдений, його треба демонтувати. Пристрій зазвичай фіксується в посадковому місці з використанням саморізів або двостороннього скотча. Залежно від типу кріплення, откручиваются болти або від'єднується скотч. Якщо пристрій фіксується за допомогою хомутів, то їх треба обрізати.
 4. Після демонтажу проводиться розбір блоку. Щоб зробити це, треба викруткою викрутити болти, які кріплять частини корпусу пристрою. Коли модуль розібраний, з блоку треба витягти плату.
 5. Після цього треба взяти пристрій GSM від Старлайн і встановити його в роз'єм, розташований на схемі блоку управління. Тут є спеціальний вихід, призначений для підключення даного пристрою. Місця для монтажу позначаються на кришці блоку і схемою. Також на платі може бути нанесена розмітка, за допомогою якої можна зробити правильну установку.
 6. Коли монтаж модуля завершено, всередину необхідно встановити SIM-карту. Вона вставляється в спеціальний роз'єм, наявний на платі.
 7. Подальша збірка елементів виконується в зворотній послідовності. Корпус блоку управління треба закрити кришкою і закрутити всі саморізи. Важливо, щоб згодом всередину пристрою не потрапила бруд і волога.
 8. Проводиться установка блоку управління охоронним комплексом назад, модуль фіксується в місці посадки. Потім потрібно підключити пристрій до бортової мережі машини.

Відповідно до офіційного керівництвом, пристрої GSM від Starline можуть функціонувати з охоронними системами тільки цього виробника. Встановити зв'язок з пристроями проти комплексами інших марок не вийде.

Канал «Globy Avto» розповів про особливості установки GSM-модулів на автомобілі.

налаштування модуля

При виконанні першої настройки треба зробити наступне: || | 258

 1. Производится поиск кнопки Valet для входа в аварийный режим. Место монтажа клавиши зависит от конструктивных особенностей транспортного средства. Если автовладельцу неизвестно, где установлена кнопка, ее можно найти по проводам, идущим от блока управления. Надо проверить все кабели от модуля, один из них идет на клавишу.
 2. Потім автовласник натискає сім раз по клавіші входу в аварійний режим. При виконанні цього завдання запалювання в авто має бути відключено.
 3. На наступному етапі ключ вставляється в вимикач і провертається, щоб активувати запалювання. Після цього блок керування сигналізацією почне налагоджувати зв'язок з новими пристроями, які були підключені до електромережі. Блок в автоматичному режимі повинен внести інформацію про наявність всіх додаткових «гаджетів». У разі успішної прив'язки блоку на екрані брелка управління сигналізацією з'явиться індикатор у вигляді супутника. Це свідчить про готовність охоронного комплексу до налаштування телематичних функцій.

Управління GSM-модулем Старлайн проводиться із застосуванням основного номера власника автомобіля, він позначається як М1.

З даного телефону виконується дзвінок на номер карти, встановленої в блоці. Модуль автоматично прийме вхідний дзвінок при наявності коштів на рахунку. Система привітає користувача і запропонує ввести пароль. При первинній настройці вводиться код, який буде застосовуватися для управління.

Пароль складається з чотирьох знаків, які треба записати після призначення. Якщо пристрій прийме код, то сигналізація відтворить звуковий сигнал. Потім блок управління системою попросить ввести ще один пароль. Він буде використовуватися як додатковий рубіж охорони, якщо в пам'ять модуля в майбутньому буде прописуватися другий номер автовласника. Після введення чотирьох цифр система відтворить звуковий сигнал.

Реєстрація на порталі Starline

Для створення облікового запису виконуються наступні дії:

 1. Користувач заходить на офіційний сайт Старлайн . На головній сторінці можна побачити клавішу «Зареєструвати», по ній потрібно натиснути.
 2. Після кліка відкриється вікно, де автовласник повинен ввести особисту інформацію для реєстрації. Вказується пароль для входу в обліковий запис, а також адресу електронної скриньки. Якщо власнику відомий номер картки, встановленої в GSM-модулі, треба поставити галочку навпроти потрібного пункту у вікні.
 3. Після надання інформації натискається кнопка «Готово». На адресу електронної пошти, присвоєний облікового запису, автоматично відправляється лист з посиланням. За нею треба перейти, щоб активувати учетку. Після переходу користувача перекине на сторінку з аккаунтом на сайті Старлайн.
 4. У формі, що з'явилася натискається кнопка для додавання нового блоку GSM. Це дозволить зареєструвати обладнання в системі. У віконці вказується тип використовується пристрої, в даному випадку треба вибрати GSM.
 5. Потім потрібно ввести назву блоку з мобільним телефоном власника. З номера користувача відправляється повідомлення на карту, встановлену в модулі, з текстом 00581. У відповідь на телефон автовласника прийде СМС з паролем, який вказується в відповідне поле на сайті. Коли процедура буде завершена, натискається кнопка «Продовжити».

Зареєструвати аккаунт на офіційному веб-ресурсі Старлайн необхідно, щоб управляти роботою GSM-модуля з телефону або ПК.

Андрій Замковій представив докладний огляд додатки для роботи з пристроями проти системами Старлайн, на які встановлені GSM-модулі.

Інструкція по експлуатації

для керування пристроєм використовуються наступні команди:

 1. 40 - точне визначення місця розташування автомобіля. Після відправки цього коду на номер модуля у відповідному повідомленні прийдуть дані з координатами транспортного засобу. Інформація може відображатися в децимальних вигляді або в градусах з хвилинами. Процедура пошуку автомобіля і зв'язку із супутником займає в середньому від декількох секунд до 15 хвилин.
 2. 43 - призначена для визначення місця розташування автомобіля. На відміну від вищеописаної команди, при відправці цього коду у відповідь прийде інформація з фрагментом карти. На телефон користувача надійде посилання на сайт, через який відкриється зображення.
 3. 0040Х, в даному випадку Х позначає число хвилин. Дана команда дає можливість настройки періодичності, з якою повідомлення про місцезнаходження надходять на номер автовласника. Також дані будуть передаватися в разі активації або вимкнення системи запалювання. Щоб відключити опцію, на номер в модулі треба відправити повідомлення з текстом 00400.
 4. 0046Х, в даному випадку Х позначає швидкість пересування автомобіля. Ця команда дозволяє налаштувати відправку даних модулем при перевищенні нормованого швидкісного режиму. Інформація буде передаватися на телефон автовласника, коли швидкість їзди авто перевищить допустимий ліміт протягом п'ятнадцяти секунд. Для відключення функції відправляється СМС з текстом 00460.
 5. 0047. Команда використовується для оповіщення власника авто про те, що автомобіль їде з активованим режимом захисту. Це часто відбувається при викраденні транспортного засобу або його евакуації.

Канал «Crossover 159» розповів про налаштування функції автозапуску на автомобілях, в яких встановлена ​​система Starline A39.

Плюси

відповідно до відгуками, можна виділити наступні переваги модуля:

 1. Механізм оповіщення може бути налаштований незалежно від типу СІМ-картки, з якої працює пристрій. При необхідності власник автомобіля зможе дізнатися координати про розташування транспортного засобу, будучи в іншому регіоні або країні.
 2. Можливість підключення пристрою для роботи в автономному режимі без синхронізації з протиугінною системою. У деяких моделях блоків допускається приєднання модулів до кінцевих вимикачів, встановленим на капоті або дверях. Можлива роздільна налаштування програмних виходів.
 3. Якщо в машині встановлено обігрівальне пристрій, то застосування модуля можливо в якості пульта для управління. Щоб встановити цю опції блок повинен бути спочатку приєднаний до шини W-Bus.
 4. Невеликі розміри пристрою дозволяють забезпечити приховану установку модуля. Якщо у зловмисника вийде знайти блок управління охоронним комплексом і відключити його, то модуль все одно буде передавати координати на телефон.
 5. Пристрій може функціонувати без втрати якості в будь-яких температурних умовах. Навіть у сильний мороз до -40 градусів модуль швидко передає координати, якщо налагоджена якісна зв'язок із супутником.
 6. Все модулі Старлайн мають функцію енергозбереження. Це дозволяє запобігти можливому розряд акумуляторної батареї автомобіля під час роботи пристрою.
 7. Якщо до протиугінною системи підключено додаткове обладнання, користувач може ним керувати. Важливо, щоб всі прилади синхронізовано працювали з охоронною системою.

Мінуси

Мінуси, характерні для даних пристроїв:

 1. Висока ціна. За цю вартість автовласник може придбати повноцінний охоронний комплекс з двостороннім зв'язком і автозапуском двигуна.
 2. На практиці в роботі пристроїв можуть з'являтися помилки, про які модулі не повідомляють. Щоб позбутися від цієї проблеми, доведеться перепрошивати блок. Справитися з таким завданням самостійно зможе не кожен.
 3. Програмне забезпечення для роботи з мобільним пристроєм може спотворювати показання про напругу акумулятора. Дані можуть бути занижені або завищені. За його користувачів, ця проблема пов'язана з додатком.

Скільки коштує модуль GSM Старлайн?

Зразкові ціни на пристрій наведені в цьому розділі.

Найменування Ціна, руб
GSM-модуль Starline 4000-6000
Ціна актуальна для трьох регіонів: Москва, Челябінськ, Краснодар

Відео «Робота автосигналізації Старлайн з GSM-модулем»

Канал «Gizma» продемонстрував роботу охоронної системи Starline A93 з встановленим блоком GSM.