Лого av-to.info
Система безпеки

Що таке кан-шина: можливості та інструкція підключення до автосигналізації своїми руками

CAN шина представляет собой интерфейс, использующийся для более упрощенного управления транспортным средством. Это обеспечивается благодаря обмену данными между разными системами, передача информации производится в зашифрованном виде.

Де знаходиться CAN-шина?

Модуль CAN в машині являє собою мережу датчиків і контролерів, які призначені для об'єднання всіх керуючих пристроїв в одну систему.

Ця автомобільна технологія використовується як колодка, з якої можна з'єднувати такі управляючі блоки:

 • « сигналки »- до протиугінною системою може підключатися модуль автоматичного запуску двигуна;
 • антиблокувальної системи« АБС »;
 • механізмів безпеки, зокрема, подушок і їх датчиків;
 • системы управления силовым агрегатом автомобиля;
 • приладової комбінації;
 • системи круїз-контролю;
 • кондиціонера і опалювального вузла;
 • системи управління автоматичною трансмісією і т. д.

CAN-модуль - це пристрій, місце монтажу якого може відрізнятися виробником транспортного засобу.

Якщо невідомо, де розташований інтерфейс, цей момент уточнюється в сервісній документації до авто, він зазвичай встановлюється:

 • під капотом автомобіля;
 • в салоне транспортного средства;
 • під контрольної комбінацією.

Технічні характеристики

Опис основних властивостей системи диагно стіки і аналізу CAN:

 • загальна швидкість технології при передачі пакетних даних варіюється в районі 1 мб / с;
 • якщо інформація передається між блоками управління, то швидкість відправки складе близько 500 кб / с ;
 • при функціонуванні пристрою в режимі «Комфорт» передача даних здійснюється при 100 кб / с.

Призначення і функції кан-шини

Якщо правильно встановлювати і виконувати під'єднання проводів до інтерфейсу, то можна забезпечити такі опції:

 • зменшення параметра впливу зовнішніх перешкод на функціонування основних зас і додаткових механізмів і вузлів;
 • можливість виконати з'єднання і налаштовувати будь-які електронні прилади, в тому числі охоронні комплекси;
 • простий принцип підключення і функціонування додаткових електронних пристроїв і приладів, які є в авто ;
 • швидша процедура передачі інформації на певне обладнання і механізми авто;
 • можливість відправки і отримання цифрових даних одночасно, а також аналіз інформації;
 • оперативна настройка і підключення опції дистанційного пуску ДВС.

Детальніше про призначення і загальні характеристики CAN-модуля розповів канал «Crossover 159».

Пристрій і принцип роботи

По конструкції даний інтерфейс виконаний у вигляді модуля в пластмасовому корпусі або колодки для під'єднання провідників. Цифрова шина включає в себе кілька кабелів CAN. Підключення цього пристрою до бортової мережі здійснюється за допомогою одного провідника.

Шина працює за принципом відправки даних в закодованому вигляді. Кожне передається повідомлення має спеціальний унікальним ідентифікаторів. Може бути інформація: «швидкість пересування авто становить 50 км / год», «температура охолоджуючої рідини 90 градусів Цельсія» і т. Д. При відправці повідомлень всі електронні блоки отримують дані, перевіряє ідентифікаторами. Якщо інформація має відношення до певного модулю, то вона обробляється, якщо немає - то ігнорується.

Залежно від моделі, довжина ідентифікатора інтерфейсу може бути 11 або 29 біт.

Кожен пристрій виробляє зчитування інформації, що передається в шину. Передавач, що володіє більш низьким пріоритетом, повинен відпустити шину, так як домінантний рівень спотворює його передачу. Якщо пріоритет передаються пакетів буде більш високим, то він не рушає. Пристрій, який при відправці повідомлень втратило зв'язок, через певний часовий інтервал відновить її автоматично.

Робота CAN-шини можлива в декількох режимах:

 1. Автономний, фоновий або сплячий. При включенні даного режиму всі основні агрегати і вузли вимкнені і двигун не заведений. На шину все одно подається напруга від бортової мережі. Його значення невелике, що дає можливість не допустити розряду АКБ.
 2. Пробудження або запуск інтерфейсу. В даному режимі пристрій починає роботу, це відбувається при включенні системи запалювання. Якщо автомобіль оснащений клавіші Старт / Стоп, то CAN-шина починає роботу при її натисканні. Проводиться включення функції стабілізації напруги, в результаті чого харчування починає надходити на контролери і датчики.
 3. Активація функції режиму призводить до початку процесу обміну інформацією між виконавчими механізмами і регуляторами. Величина напруги в мережі зростає, так як шина може споживати до 85 мА струму.
 4. Режим відключення або засипання. При зупинці двигуна автомобіля все агрегати і механізми, підключені по CAN-інтерфейсу, вимикаються. Харчування на них перестає подаватися.

Користувач Valentin Belyaev докладно розповів про принцип дії цифрового інтерфейсу.

Переваги та недоліки

Якщо автомобіль оснащений цифровим інтерфейсом, це забезпечує наступні плюси:

 1. Простота монтажу сигналізації на транспортний засіб. Наявність CAN-шини в авто дозволяє забезпечити більш швидкий і спрощений алгоритм підключення охоронної системи.
 2. Висока швидкість відправки інформації між агрегатами і системами, що забезпечує швидкодію вузлів.
 3. Хороша стійкість до впливу перешкод .
 4. Все цифрові інтерфейси мають багаторівневу систему контролю. Завдяки цьому можна не допустити утворення помилок при відправці і прийомі інформації.
 5. Цифровий інтерфейс, працюючи в активному режимі, виконує розкид швидкості по різних каналах самостійно. Завдяки цьому всі системи працюють максимально оперативно.
 6. Безпека CAN-шини. При спробі отримання несанкціонованого доступу до автомобіля система може призвести блокування вузлів і агрегатів.

Мінуси:

 1. Деякі системи мають обмеженнями за обсягом передається інформації. Якщо автомобіль порівняно новий і обладнаний різними електронними пристроями, це призводить до зростання навантаження на канал передачі даних. В результаті час відгуку збільшується.
 2. Більшість передається інформації по цифровому інтерфейсу має певне призначення. На корисні дані в системі передбачена невелика частина трафіку.
 3. Можлива проблема відсутності стандартизації. Це часто відбувається при застосуванні протоколів вищих рівнів.

Різновиди та маркування

За типом ідентифікаторів такі пристрої діляться на два види:

 1. CAN2, 0A. Це маркування інтерфейсів, які можуть працювати в 11-бітному форматі передачі інформації. Цей різновид пристроїв не в змозі визначати помилки імпульсів від блоків, які працюють з 29 біт.
 2. CAN2, 0B. Це маркування шин, які працюють в форматі 11 біт. Основна особливість полягає в можливості передачі інформації на блоки управління при виявленні 29-бітного ідентифікатора.

Залежно від області застосування, шини поділяються на три класи:

 1. Для двигуна транспортного засобу. При підключенні шини забезпечується максимальна швидкість передачі даних і зв'язку між керуючими пристроями. Відправка інформації здійснюється по додатковому каналу. Основне призначення полягає в синхронізації роботи мікропроцесорного модуля з іншими системами. Наприклад, антиблокувальна вузлом коліс, трансмісією і т. Д.
 2. Цифрові інтерфейси класу Комфорт. Цей клас шин призначений для взаємодії з будь-якими пристроями даного типу. Інтерфейс використовується для роботи з системами електронного зміни становища електродзеркал, вузла обігріву крісел, управління люком і т. Д.
 3. Інформаційно-командні пристрої. Вони характеризуються аналогічною швидкістю при відправці даних. Такі шини зазвичай застосовуються для зв'язку між системами, які потрібні для обслуговування автомобіля.

Канал «Diyordie» розповів про призначення цифрового інтерфейсу, а також про його різновидах в автомобілі.

Підключення сигналізації своїми руками

Щоб підключити охоронний комплекс до цифрового інтерфейсу, треба знати місце установки мікропроцесорного модуля управління сигналізацій. Це пристрій встановлюється під приладової комбінацією машини. Можливий монтаж блоку за речовим ящиком або аудіосистемою.

Необхідні прилади та інструменти

Попередньо треба підготувати:

 • тестер для перевірки напруги - мультиметр;
 • нож;
 • ізоляційну стрічку;
 • викрутку з хрестовим наконечником.

Покрокова інструкція

Установка виконується так:

 1. Приступая к задаче, надо убедиться в работоспособности противоугонного комплекса. В случае, когда монтаж системы не был выполнен, надо подключить все устройства к блоку управления, а его — к аккумулятору.
 2. Проводиться пошук основного кабелю, який йде на цифровий інтерфейс. Цей провід завжди товстий і зазвичай має помаранчеву оболонку.
 3. Мікропроцесорний модуль протиугінною системи треба підключити до цього провідника. Для здійснення завдання застосовується колодка цифровий шини.
 4. Якщо блок управління охоронною системи не був встановлений, проводиться його монтаж. Він повинен бути розміщений в прихованому місці, що не підлягає впливу вологи. При монтажі модуль надійно фіксується за допомогою пластикових стяжок або саморізів.
 5. Все місця з'єднання проводів треба заізолювати із застосуванням термозбіжних трубок або ізоляційної стрічки. Після підключення проводиться діагностика виконаних дій. Якщо виникли проблеми, треба скористатися мультиметром для пошуку пошкодженої ділянки.
 6. На останньому етапі необхідно провести перевірку і настройку всіх каналів передачі даних. Якщо є додаткові канали, вони також налаштовуються.

Канал «Гаражний любитель» докладно розповів про встановлення та підключення пристрою проти комплексу Старлайн з CAN-шиною.

Робота з терміналом

Перед експлуатацією треба врахувати рекомендації по використанню, які вказуються в сервісному керівництві. Попередньо проводиться настройка пристрою.

Варіанти налаштування

Якщо використовується термінал, є два варіанти налаштувати роботу інтерфейсу:

 1. За допомогою спеціальної програми «Конфігуратор» для комп'ютера. При запуску утиліти треба перейти у вкладку «Налаштування» і вибрати пункт CAN. У вікні вказуються необхідні параметри.
 2. Використовуючи команди «CanRegime». Зазвичай цей варіант застосовується для дистанційної настройки з використанням СМС-повідомлень. Можуть застосовуватися команди, які відправляються з програмного забезпечення для моніторингу.

Детальніше про командах, які вказуються після CanRegime:

 1. Mode - визначає режим функціонування. Якщо показана цифра 0 - то цифровий інтерфейс відключений, якщо 1 - використовується стандартний фільтр. Цифри 2 і 3 вказують на приналежність пакетів до 29- або 11-бітного класу.
 2. BaudRate. Команда призначена для визначення швидкості роботи цифрового інтерфейсу. Важливо, щоб цей параметр відповідав швидкості передачі інформації в авто.
 3. TimeOut - визначає час очікування для кожного повідомлення. Якщо отримана величина занадто низька, то цифровий інтерфейс зможе відловити не всі передаються повідомлення.

Режими роботи

Існує декілька режимів функціонування терміналу:

 1. FMS - в ньому автовласник може дізнатися загальна витрата пального, обороти, пробіг транспортного засобу, навантаження на осі, температуру силового агрегату. Допускається отримання дані про обсяг пального в баку. Для роботи в даному режимі виконується вхід в меню вибору типу фільтрів програми «Конфігуратор». Вказується тип режиму FMS, швидкість цифрового інтерфейсу, після чого натискається кнопка «Застосувати».
 2. Режим прослушки використовується для отримання повідомлень, що передає через цифровий інтерфейс. Щоб працювати з ним, треба зайти в програмі в налаштування шини CAN і вибрати один з робочих параметрів. Це може бути швидкість інтерфейсу або час очікування, тип фільтра в даному випадку не грає ролі. Після вказівки параметрів «клацає» клавіша «Прослухати».
 3. Для прив'язки інформації, отриманої за допомогою прослуховування цифрового інтерфейсу, використовуються призначені для користувача фільтри. Після прослуховування даних треба вибрати тип фільтруючого технології (для 11 або 29 біт). Розшифровка даних здійснюється відповідно до технічної документації.
 4. Режим тестування OBD2 використовується для сканування швидкості відправки інформації, а також класу ідентифікатора. Щоб почати його використання автовласникові треба підключитися безпосередньо до цифрового інтерфейсу або діагностичного роз'єму. Включення режиму здійснюється за допомогою входу в меню «Налаштування» і виберіть пункт «Тест OBD2». В результаті терміналом розпочнеться відправка запитів з конкретними ідентифікаторами на різних швидкостях інтерфейсу. У вкладці «Пристрій» можна ознайомитися з витягнутою і розшифрованої інформацією.

Налаштування моніторингового ПО

Після успішного підключення терміналу треба зробити діагностику правильності відправки інформації. Ці дані передаються на сервер моніторингу.

Відображення інформації в системі сервера моніторингу

Завантажити безкоштовно інструкцію з встановлення і користування в форматі PDF

Завантажити сервісне керівництво по монтажу та експлуатації по посиланнях в таблиці.

Керівництва по експлуатації та встановлення сигналізації російською мовою
CAN-шина Galileosky
CAN-шина Galileosky

чи можна зробити аналізатор своїми руками?

Для виконання цього завдання автовласник повинен мати професійні навички в галузі електроніки:

 1. СБО ка пристрою проводиться за схемою, представленої на першому фото в галереї. Попередньо потрібно купити всі деталі, необхідні для виготовлення. Основним компонентів є плата STM32F103С8Т6, оснащена контролером. Також буде потрібно електрична схема стабілізатора і CAN-трнасівер. Можна використовувати пристрій МСР2551 або інший аналог.
 2. Якщо потрібно зробити аналізатор більш технологічним, в нього можна додати модуль Bluetooth. Завдяки цьому автовласник може зберігати важливу інформацію в пам'ять смартфона.
 3. Для програмування аналізатора використовується будь-який зручний для цього програмне забезпечення. Згідно відгуками, оптимальний варіант - утиліти Arduino або CANHacker. У другій утиліті є більше опцій і є функція фільтрації інформації.
 4. Щоб зробити прошивку, знадобиться перетворювач USB-TTL. Це пристрій потрібно для налагодження, при його відсутності можна використовувати ST-Link.
 5. Після завантаження утиліти на комп'ютер основний файл з розширенням ЕХЕ прошивається в блок із застосуванням програматора. Якщо процедура виконана успішно, то треба додатково встановити перемичку на Bootloader. Зібране пристрій треба синхронізувати з комп'ютером, використовуючи USB-провід.
 6. Наступним етапом буде додавання прошивки в аналізатор. Для виконання завдання потрібно утиліта MPHIDFlash.
 7. Після успішного оновлення програми кабель від комп'ютера відключається і знімається перемичка. Виконується установка драйверів. Якщо складання виконана коректно, то при підключенні до ПК аналізатор буде визначатися як СОМ-порту.

Фотогалерея

Фото схем для самостійного виготовлення аналізатора наведені в цьому розділі.

Скільки коштує?

Зразкові ціни на покупку КАН-пристроїв наведені в таблиці. | || 357

Наименование Ціна, руб
CAN-шина 2000-5000
Ціна актуальна для трьох регіонів: Москва, Челябінськ, Краснодар.

Відео «Робота з CAN-ши ой »

Канал« CAN-Hacker Automotive Data Bus Sollutions »показав спосіб роботи з цифровим інтерфейсом на прикладі автомобіля Рено Каптюр.